Post Posted: 25-01-2012, 21:38:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numarul de clanuri inscrise este: minim 12 - maxim 16.
• Dupa inscrierea clanurilor se va face tragerea la sorti pentru a aranja echipele. Se vor face 4 grupe.
• Clan Leaderu este obligat sa viziteze sectiunea CUPA in fiecare zi.
• În cazul în care la ora meciului echipele au oameni în minus, au la dispozitie 10 minute sa aduca o rezerva inscrisa în competitie.Daca au trecut
10 minute si nu sunt toti jucatorii pe server, echipa cu jucatori in minus pierde meciul cu 30-0.
# Fiti foarte atenti cand faceti inscrierile, trebuie sa aveti 5 titulari obligatoriu + 3 rezerve (doar daca este neaparat necesar)
Nu se accepta participarea altor persoane in competitie decat cele inscrise in concurs.
Editarea titularilor si a rezervelor se face doar in perioada de inscriere, dupa ce topicul de inscrieri este inchis niciun clan nu mai are dreptul
sa modifice titularii si rezervele.
• Finala mare se va juca pe 3 harti.Astfel echipa cu 2/3 este castigatoare.
• Este interzisa folosirea de scripturi (Silent Defuse, Fast Zoom, Silent Run,Bunny-Hop,etc).
• Este interzisa folosirea bugurilor hartii (Flash bug, Boost prin tavan, Hide Bomb, Silent Plant).Bomba trebuie pusa la vedere.Daca o echipa foloseste
bugurile hartilor primeste avertisment.La 3 avertismente echipa pierde meciul cu 30-0.
• Pauza este de maxim 5 minute si poate fi data doar in timpul freeztime-ului.
• Toate meciurile vor fi inregistate cu HLTV, iar dupa meci, demo-ul va fi postat pe forum si poate fi descarcat de oricine.
• O echipa are dreptul de a amana 1 singur meci pe parcursul grupelor si un al doilea meci pe parcursul sferturilor de finala, semi-finala si finala.

Administrare clan

• Echipele au obligatia de a-si desemna o persoana, cunoscuta sub denumirea generica de "clanleader", care sa le reprezinte interesele si opiniile echipei
în tot ceea ce priveste evolutia acesteia.
• Un jucator nu are voie sa joace pentru 2 clanuri.
• În cazul în care o echipa nu se prezinta la meci la data si ora fixate de catre Admin ,echipa în culpa va pierde meciul la scorul general de 30-0.
• În cazul în care niciuna din echipe nu se prezinta la meci la data si ora fixate de catre Admin, meciul este pierdut de ambele echipe cu 30-0.
• Fiecare jucator are un nick înregistrat la începutul cupei, ce nu poate fi schimbat în timpul competitiei. În nick nu sunt acceptate numele
vulgare, rasiale sau extensiile de orice natura ar fi ele si nici reclamele.
• Fiecare echipa are un nume si un TAG înregistrate la incepului cupei, ce nu pot fi schimbate în timpul competitiei. În TAG nu sunt acceptate
numele vulgare, rasiale sau extensiile de orice natura ar fi ele.

Punctaj si Reguli de joc

• Meciul v-a incepe cu o runda de cutite prin care, castigatorii aleg intre T si CT
• Sistemul de joc este MAXROUNDS 15 (MR15).
• Acest sistem presupune ca, pe fiecare harta, se va juca un numar fix de runde, 15 de fiecare parte (CT si T), câstigatorul decizându-se prin adunarea
numarului de runde câstigat de echipe pentru fiecare parte.
eliminarea din cupa.
• Doar clan leader are voie sa vorbeasca pe say(y), restul echipei prin say_team(u).
Daca membrii unui clan vorbesc pe say(y), la 3 abateri clanul primeste un avertisment.
La 3 avertisment clanul este descalificat.(injuriile duc la pierderea meciului)
• Parola de pe server va fi anuntata de catre server.
• Sistemul de punctare :
#3 puncte în caz de victorie;
#1 punct în caz de meci egal;
#0 puncte în caz de înfrângere.
• Meciurile se vor juca pe data stabilita de admini si postata la fiecare grupa ! Dupa meci arbitrul va posta rezultatul meciului.
• Pe parcursul meciului sunt permise doar 3 schimbari, asa ca aveti grija la conexiunile dumneavoastre de internet. Daca ati epuizat cele 3 schimbari nu
mai aveti dreptul de a mai face altele, ci veti juca meciul pana la sfarsit cu oameni in minus.
• În cazul aparitiei unor probleme privind conexiunea la internet a vreunei echipe, în cazul în care un jucator este deconectat de pe server sau în cazul
aparitiei vreunei alte probleme de forta majora pentru vreo echipa sau jucator, jucatorii pot folosi comanda "pauza" data cu say. Oprirea temporara a
meciului se face in freezetime si se acorda 5 minute clanului pentru a reface echipa.
Daca in 5 minute echipa nu este completa, clanul joaca in inferioritate numerica pana la pauza dintre cele 15 runde când au dreptul la 15 minute pentru a
reface echipa.
• In caz de egalitate de puncte, clanurile se vor departaja prin diferenta de scor obtinuta la mecuri.