User
Pass
2FA
 
 

[Review-uri]

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message1014
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 04-03-2009, 01:11:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Logitech diNovo Edge <-- CLICK
________________________________________________

1.
Cutia <-- CLICK
Are un aspect frumos si ingrijit. Care imbina sobrul cu frumosul.
In cutie gasim:
- tastatura
- usb receiver-ul
- manuale + cd-ul cu softul
- o fasie (10 cm latime si 20 cm lungime) din catifea pentru stergerea tastaturii
- incarcatorul (adaptorul + suportul)

2.
Aspectul <-- CLICK
Este o tastatura confectionata din plexilass si aluminiu (negru si gri) care da o nota de rezistenta si duritate <-- CLICK

Butoanele:
- In stanga sunt aliniate vertical 5 butoate primul de jos in sus este folosit ca click 1 de la mouse, al doilea este folosit pentru a muta imaginea (ex in photoshop), al treilea zoom out, al patrulea zoom in si ultimul care este pentru shut down, restart, log out dar poate fi programat sa fie sa faca si altceva cum ar fi sa deschia un folder, site sau un program.

- Butoanele F (se activeaza apasant tasta "Fn" + tasta F care doriti. De la F1 - F4 si de la F9 - F12 se pot programa sa faca aproape orice. Iar F5 - F8 sunt rezervate functiilor muzicale [back, stop, play, forward]

- In dreapta are un tachpad vertical pentru volum si un tachdisk pe post de mouse, scrool vertical si orizontal + click 1 si click 2 sub el.

3.
Softul
Softul este unul complex si-ti permite sa personalizezi tastatura cum doresti tu (ma refer la butoane)






Last edited by revox on 04-03-2009, 01:32:50; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 04-03-2009, 01:31:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Logitech MX Revolution Cordless Laser <-- CLICK


+ Forma foarte ergonomica (il cuprinzi perfect si ai manevrabilitate extrem de mare asupra lui)
+ 2 scroll-uri, 2 butoane laterale iar unul pe mijloc (pot fi setate pt orice)
+ 2000 dpi (laser precision)
+ Wireless -> usb receiver (tehnologie bluetooth -> poate fi folosit la o distanta de pana la 10 metri fata de mini receiverul usb)
+ Acumulator pe Li-Ion (durata bateriei 8-9 zile)
+ SmartShift technology, Hyper-fast scrolling
+ Aderenta perfect, nu iti transpira mana pe el
+ Cel mai avansat soft pt un mouse

- Configurarea butoanelor


- Setarea acceleratiei si pointer speed


- Setarea zoomului


- Setarea Scrollurilor


- Info battery

Se potriveste perfect oricarui tip de utilizator fie el gamer sau simplu utilizator.
Posed acest si spun ca mouse mai bun ca acesta nu exista.
Sunt player de CS 1.6 iar bindurile pe care le am pe acest mouse, iar chestiile care le fac cu acest mouse multi nici cu tastatura nu le pot face.
Asta e o mica parte din cfgul meu.
Code:
bind "F1" "autobuy"
bind "F2" "hegren; flash;flash"
bind "F3" "usp; secammo; vesthelm; vest"
bind "F4" "awp; primammo; usp; secammo; vesthelm; vest"
bind "F5" "deagle; secammo; vesthelm; vest"
bind "F6" "primammo; secammo; vesthelm; vest"
bind "F7" "sgreen"
bind "F8" "cl_righthand 0"
bind "F9" "cl_righthand 1"

toate aceste comenzi eu le am puse pe mouse. ca sa va dati seama de cat de complex este acest mouse.
Acum 2 zile mi s-a ars usbu lui. In urmatoarea zi mi-am cumparat altul deoarece nu suporta diferenta Mx-Revolution <-> mouse obisnuit
daca vrei sa-ti cumperi un mouse te sfatuiesc sa-l incerci

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 28-04-2024, 22:34:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x