User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat] [Reclamatie] Admin BROOKLYN

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro -> Unban request/Complaints
Author Message906
Alphadios

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-08-2019 15:21)
Joined: 19 Jan 2013
Posts: 10, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 34.3
Votes: 2

Post Posted: 06-12-2015, 22:02:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-Numele tau: Alphadios
- Numele adminului reclamat : BROOKLYN
- Harta, ora si data faptei reclamate : de_dust2, 6/12/2015, 21:55-21:56.
- Motivul / Regula incalcata : Abuz de putere
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola: http://postimg.org/image/4motdspzb/
http://postimg.org/image/gzewrqb7x/

Deci, intai mi-a dat gag 3 minute pe motiv ca i-am facut observatie ca era afk in timp ce un codat rupea aimul, noroc ca e intrat alt admin si i-a dat ban. Bineinteles ca BROOKLYN ne-a amenintat ca daca "ne zboara" daca nu citim regulamentul. Si dupa aia vorbeam cu alt jucator "adii" despre cum multi jucatori nu au cont pe forum deci nu au citit regulamentul. Si ghici ce? Ban. Pe motiv? Intrebati-l pe el. Vreau unban, si scoaterea lui din functie. Dupa ce ca sta afk si face ore pe server in timp ce codatii umbla liberi ca pasarea cerului, mai si are gura mare. As fi postat si o imagine din consola, dar spre norocul lui dupa ce am luat ban nu mai puteam deschide consola.

EDIT: Mi-a scos banul dupa ce a auzit de reclamatie cred. Dar reclamatia inca ramane valabila.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cristi Ak -47
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-02-2016 19:13)
Joined: 16 Nov 2015
Posts: 278, Topics: 26
Location: Moldova, Republic of

Reputation: -50.4
Votes: 11

Post Posted: 06-12-2015, 22:15:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sint de acord cu Alpha,se crede prea mare pe server
Cer sa luati masuri cu el -grad ar fi bine (ownerii).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 06-12-2015, 22:16:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alphadios wrote:
-Numele tau: Alphadios
- Numele adminului reclamat : BROOKLYN
- Harta, ora si data faptei reclamate : de_dust2, 6/12/2015, 21:55-21:56.
- Motivul / Regula incalcata : Abuz de putere
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola: http://postimg.org/image/4motdspzb/
http://postimg.org/image/gzewrqb7x/

Deci, intai mi-a dat gag 3 minute pe motiv ca i-am facut observatie ca era afk in timp ce un codat rupea aimul, noroc ca e intrat alt admin si i-a dat ban. Bineinteles ca BROOKLYN ne-a amenintat ca daca "ne zboara" daca nu citim regulamentul. Si dupa aia vorbeam cu alt jucator "adii" despre cum multi jucatori nu au cont pe forum deci nu au citit regulamentul. Si ghici ce? Ban. Pe motiv? Intrebati-l pe el. Vreau unban, si scoaterea lui din functie. Dupa ce ca sta afk si face ore pe server in timp ce codatii umbla liberi ca pasarea cerului, mai si are gura mare. As fi postat si o imagine din consola, dar spre norocul lui dupa ce am luat ban nu mai puteam deschide consola.

EDIT: Mi-a scos banul dupa ce a auzit de reclamatie cred.


Pentru cultura ta generala:
- Eu nici macar 1 data n-am stat sa fac ore, pur si simplu fac ceva pe ele de ore, eu imi pierd timpul ajutand serverul deoarece pentru asta am cerut acest acces. Nu m-au premiat pentru "ore" ci pentru ce stiu sa fac, nu am dat socoteala nici unui player ce am facut eu spectator, puteam sa ma si ... cu prietena, nu e treaba ta. Ca am stat spectator si nu am actionat la ce voi ati "suspectat" inseamna ca nu am fost la momentul acela la PC-u. Dupa cum observi, acest server incepe sa aiba putini admini si cei care raman lupta pentru bunafunctionarea acestuia.
- Cand v-am trimis sa cititi regulamentul s-a datorat faptului ca sunteti doar 2 mucosi care incearca sa acapareze atentie iar eu nu permit asta niciunuia dintre voi 2. Inca nu sunteti owneri incat sa ma luati la rost ce fac eu si ce nu fac si ca nu-mi merit functia, daca aveati de gand sa ajutati faceati o cerere si poate cu chiu cu vai imi erati colegi.
Iar punctul care ti l-am dat in acel ban era asa: Deranjarea adminilor poate atrage dupa sine kick/ban pe o perioada stabilita de adminul in cauza.

PS: Ti-am dat ban 10 minute sa intelegi unu lucru, nu tu iti pierzi tu timpul pe server, eu o fac incercand sa aveti un joc cat mai linistit. Asta sa nu spun ca in decurs de 10 minute de cand am revenit ati reclamat 3 playeri care pur si simplu nu aveau nici macar 1 singur cod si tot voi sunteti cei "nevinovati".

Doriti sa ajutati? Sunteti invitati amandoi aici -> https://forum.wow-freakz.com/Campanie-Vreau-sa-devin-admin-t349157.html





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Alphadios

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-08-2019 15:21)
Joined: 19 Jan 2013
Posts: 10, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 34.3
Votes: 2

Post Posted: 06-12-2015, 22:23:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chrys wrote:
Alphadios wrote:
-Numele tau: Alphadios
- Numele adminului reclamat : BROOKLYN
- Harta, ora si data faptei reclamate : de_dust2, 6/12/2015, 21:55-21:56.
- Motivul / Regula incalcata : Abuz de putere
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola: http://postimg.org/image/4motdspzb/
http://postimg.org/image/gzewrqb7x/

Deci, intai mi-a dat gag 3 minute pe motiv ca i-am facut observatie ca era afk in timp ce un codat rupea aimul, noroc ca e intrat alt admin si i-a dat ban. Bineinteles ca BROOKLYN ne-a amenintat ca daca "ne zboara" daca nu citim regulamentul. Si dupa aia vorbeam cu alt jucator "adii" despre cum multi jucatori nu au cont pe forum deci nu au citit regulamentul. Si ghici ce? Ban. Pe motiv? Intrebati-l pe el. Vreau unban, si scoaterea lui din functie. Dupa ce ca sta afk si face ore pe server in timp ce codatii umbla liberi ca pasarea cerului, mai si are gura mare. As fi postat si o imagine din consola, dar spre norocul lui dupa ce am luat ban nu mai puteam deschide consola.

EDIT: Mi-a scos banul dupa ce a auzit de reclamatie cred.


Pentru cultura ta generala:
- Eu nici macar 1 data n-am stat sa fac ore, pur si simplu fac ceva pe ele de ore, eu imi pierd timpul ajutand serverul deoarece pentru asta am cerut acest acces. Nu m-au premiat pentru "ore" ci pentru ce stiu sa fac, nu am dat socoteala nici unui player ce am facut eu spectator, puteam sa ma si ... cu prietena, nu e treaba ta. Ca am stat spectator si nu am actionat la ce voi ati "suspectat" inseamna ca nu am fost la momentul acela la PC-u. Dupa cum observi, acest server incepe sa aiba putini admini si cei care raman lupta pentru bunafunctionarea acestuia.
- Cand v-am trimis sa cititi regulamentul s-a datorat faptului ca sunteti doar 2 mucosi care incearca sa acapareze atentie iar eu nu permit asta niciunuia dintre voi 2. Inca nu sunteti owneri incat sa ma luati la rost ce fac eu si ce nu fac si ca nu-mi merit functia, daca aveati de gand sa ajutati faceati o cerere si poate cu chiu cu vai imi erati colegi.
Iar punctul care ti l-am dat in acel ban era asa: Deranjarea adminilor poate atrage dupa sine kick/ban pe o perioada stabilita de adminul in cauza.

PS: Ti-am dat ban 10 minute sa intelegi unu lucru, nu tu iti pierzi tu timpul pe server, eu o fac incercand sa aveti un joc cat mai linistit. Asta sa nu spun ca in decurs de 10 minute de cand am revenit ati reclamat 3 playeri care pur si simplu nu aveau nici macar 1 singur cod si tot voi sunteti cei "nevinovati".

Doriti sa ajutati? Sunteti invitati amandoi aici -> https://forum.wow-freakz.com/Campanie-Vreau-sa-devin-admin-t349157.html


Nu stiu ce sa zic, dar a intrat Evil(in timp ce tu inca nu erai) si jucatorul reclamat (era doar 1) si-a cam luat ban. Si pe ip si pe id-ul de steam din cate am vazut eu. Si asa-i, e adevarat, nu e treaba mea ce faci tu la PC. Dar in momentul in care esti intrat pe server si mai esti si spectator se presupune ca trebuie sa fii la PC si sa fii activ. Daca nu poti fi activ, scrii "disconnect" in consola si cand iti termini treaba scrii "retry".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 06-12-2015, 22:31:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu ca incerci sa pari paranoi cu aceste texte gen : Daca nu poti fi activ, scrii "disconnect" in consola si cand iti termini treaba scrii "retry".

Acum intrebarea e urmatoarea, daca imi vine sa ma ... trebuie sa-ti scriu gen amx_say " Ma duc sa ma ... si revin in 15 minute " ? Hai ca esti culmea, ti-am explicat, asta nu e treaba ta ce am facut eu in acel interval de timp cat am fost spectator. Nu poti sa-mi spui ca sunt "degeaba" , "ori cu tine ori fara tine e la fel" si altele. Ti-a expirat banul, poti sa intri iar data viitoare tine-ti comentariile pentru tine, nu-ti convine ceva poti veni aici si face cate reclamatii doresti, ramane la latitudinea ta.





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Alphadios

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-08-2019 15:21)
Joined: 19 Jan 2013
Posts: 10, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 34.3
Votes: 2

Post Posted: 06-12-2015, 22:47:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chrys wrote:
Stiu ca incerci sa pari paranoi cu aceste texte gen : Daca nu poti fi activ, scrii "disconnect" in consola si cand iti termini treaba scrii "retry".

Acum intrebarea e urmatoarea, daca imi vine sa ma ... trebuie sa-ti scriu gen amx_say " Ma duc sa ma ... si revin in 15 minute " ? Hai ca esti culmea, ti-am explicat, asta nu e treaba ta ce am facut eu in acel interval de timp cat am fost spectator. Nu poti sa-mi spui ca sunt "degeaba" , "ori cu tine ori fara tine e la fel" si altele. Ti-a expirat banul, poti sa intri iar data viitoare tine-ti comentariile pentru tine, nu-ti convine ceva poti veni aici si face cate reclamatii doresti, ramane la latitudinea ta.


Atitudinea ta este mult prea agresiva pentru un admin. Uite un exemplu de informare a jucatorilor: I-am zis lui Evil ca am mers pe forum si ca au aparut raspunsuri la aceasta reclamatie. Ghici ce a scris in chat? "brb ma duc pe forum". Ah, si eu nu mi-am permis sa te fac "mucos". Treaba de admin e ca un loc de munca, il faci bine ramai chiar si promovezi, nu-l faci bine....pai banuiesc ca stii ce se intampla.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Chrys
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-04-2016 18:00)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 6285, Topics: 188
Location: Romania

Reputation: 72.1
Votes: 191

       
Post Posted: 06-12-2015, 22:54:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alphadios wrote:
Chrys wrote:
Stiu ca incerci sa pari paranoi cu aceste texte gen : Daca nu poti fi activ, scrii "disconnect" in consola si cand iti termini treaba scrii "retry".

Acum intrebarea e urmatoarea, daca imi vine sa ma ... trebuie sa-ti scriu gen amx_say " Ma duc sa ma ... si revin in 15 minute " ? Hai ca esti culmea, ti-am explicat, asta nu e treaba ta ce am facut eu in acel interval de timp cat am fost spectator. Nu poti sa-mi spui ca sunt "degeaba" , "ori cu tine ori fara tine e la fel" si altele. Ti-a expirat banul, poti sa intri iar data viitoare tine-ti comentariile pentru tine, nu-ti convine ceva poti veni aici si face cate reclamatii doresti, ramane la latitudinea ta.


Atitudinea ta este mult prea agresiva pentru un admin. Uite un exemplu de informare a jucatorilor: I-am zis lui Evil ca am mers pe forum si ca au aparut raspunsuri la aceasta reclamatie. Ghici ce a scris in chat? "brb ma duc pe forum". Ah, si eu nu mi-am permis sa te fac "mucos". Treaba de admin e ca un loc de munca, il faci bine ramai chiar si promovezi, nu-l faci bine....pai banuiesc ca stii ce se intampla.


Da cam asa functioneaza treaba, atata timp cat iti faci treaba ajungi cu o treapta mai sus, cu cat nu-ti mai dai interesul scazi si ajungi fix de unde ai plecat; iar postura mea nu e una de neglijat pentru ca am facut si fac in continuare ceva pentru acest "serviciu". Problemele care le intampin incerc sa le rezolv usor, daca sunt batjocorit imi folosesc "puterea" cea ce am si facut in cazul tau. Daca ti se pare ca incorecta dezia (dupa parere ta) care am luat-o asupra ta, poti sa faci alte cate reclamatii doresti, eu ti-am explicat pe indelete nevoile serverului si ale altor playeri. Eu unul te-am vazut pe acest server doar azi pe cand altii joaca foarte des si crede-ma ca le-am raspuns la fiecare intrebare sau sesizare, daca nu ti-am putut raspunde inseamna ca am avut alta problema de rezolvat. Si cu asta am terminat, nu o mai continui pentru ca nu mai conteaza, ai unban automat. La revedere si un joc cat mai placut.





Playlist javRIX

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ups!

[war7.freakz.ro]



Status: Offline
(since 24-04-2020 18:46)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 11012, Topics: 1416
Location: war7.freakz.ro

Reputation: 240.5
Votes: 6120

 
Post Posted: 07-12-2015, 01:35:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Brooklyn cand ai treaba, sau iti faci nevoile dai quit in consola sa nu mai existe reclamatii.

Mai multa atentie data viitoare.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by TheGeneral, 06 December 2015 23:35



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war7.freakz.ro -> Unban request/Complaints  


The time now is 01-06-2024, 08:15:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password