User
Pass
2FA
 
 

Rog toti playeri sa se uite in acest topic!!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Archive
Author Message1285
ReloaDeD

[Animal Inside]



Status: Offline
(since 30-07-2020 10:30)
Joined: 15 Jun 2012
Posts: 554, Topics: 28
Location: Ludus

Reputation: 121.3
Votes: 17

   
Post Posted: 01-11-2012, 10:19:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am facut un mic tutorial in care va v-oi prezenta putin cum sta treaba cu modul ZM, pentru ca uni nu prea stiu.

In primul rand sa va arat cum cumparati, plantati, luati laserul:
- copiati aceste randuri in consola pe rand fiecare:

bind c buy_lasermine
bind x +setlaser
bind b +dellaser


Acum vreau sa va arat cateva greseli pe care le fac unii in legatura cu Laserul:

Laserul cum il planteaza multi dintre voi: in acest mod laserul e pus gresit pentru ca zombie-ul nu-l poate ataca ca sa-l sparga. Pentru aceste lucruri luati multi dintre voi slay/kick (sper ca acum sa nu mai intrebati DC?).

Laserul pus cum trebuie: asa zm-ul poate sparge laserul si faceti si voi credite pentru ca va ataca.

Laserul pus la scara gresit: blocheaza zombie-ul complet, iar acesta nu are cum sa ajunga la voi.

Laserul pus la scara bine: tine pe loc zombie-ul iar acesta poate ajunge la voi abia dupa ce sparge laserul (asa se pune laserul al scara).

Laserul pus la spawn (zona unde reinvie zombie): - in acest mod laserul e pus gresit, el cauzeaza bug de respawn adica: ZOMBIE SE RESPAWNEAZA IN EL IAR LA RESPAWN URMATOR (LVL 1-9) ESTE TRANSFORMAT IN OM.
-aceasta modalitate de a pune lm in spawn e folosita ca sa incetineasca zombie-ul care va urmareste. Pus la acest nivel laserul nu se prea observa iar de cele mai multe ori zombie intra in el, dar e bine sa fie folosit pentru cei cu viteza mai mica dar care totusi vor sa fuga pe harta.

Exemplu de block: pentru acest lucru luati voi ban de cele mai multe ori.
Blockul nu este permis!!! Deci nu-l practicati!

Sper ca v-am ajutat cu acest tutorial si sper ca de acum sa nu mai vad lasere puse cum nu trebuie.





Your dead!!! Enough of this!!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SaKaL

[SeFu Lu RyBoXxX]



Status: Offline
(since 02-06-2013 12:00)
Joined: 21 Oct 2011
Posts: 1358, Topics: 63
Location: Slatina

Reputation: 3.2
Votes: 52

Post Posted: 01-11-2012, 13:24:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gg e bn fãcut dar ºi albert când a fãcut unu a ajuns la arhivã ºi cred cã ºi asta tot acolo vã ajunge



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alberts79

[El Comandante]



Status: Offline
(since 07-10-2023 20:07)
Joined: 23 Nov 2009
Posts: 1551, Topics: 49
Location: Bucuresti

Reputation: 318.9
Votes: 33

 
Post Posted: 01-11-2012, 13:44:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://forum.wow-freakz.com/Tutorial-Incepatori-t180874.html

"One death is a tragedy, one million is a statistic."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ReloaDeD

[Animal Inside]



Status: Offline
(since 30-07-2020 10:30)
Joined: 15 Jun 2012
Posts: 554, Topics: 28
Location: Ludus

Reputation: 121.3
Votes: 17

   
Post Posted: 01-11-2012, 14:11:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alberts79 wrote:
http://forum.wow-freakz.com/Tutorial-Incepatori-t180874.html
sry da nu am stiut ca si tu ai facut...





Your dead!!! Enough of this!!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ceacea

[CHANGE Agent]



Status: Offline
(since 22-03-2016 19:14)
Joined: 24 Jul 2009
Posts: 1845, Topics: 85
Location: Romania

Reputation: 1450.9
Votes: 90

Post Posted: 01-11-2012, 14:16:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumim pentru tutorial. O sa iau cate ceva din al tau, o sa il mai modific pe cel al lui Alberts79 si voi face unul bun, intreg, cu tot ce trebuie.

Intelege, eu n-o sa mor niciodata!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Archive  


The time now is 03-05-2024, 00:08:17
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x