User
Pass
2FA
 
 

Rogue Trick
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> WoW Movies
Author Message2003
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 24-05-2013, 23:09:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

heartilly wrote:
Overdozze wrote:
Nu are sens.Sa ii dau Sap ca sa ies din stealth sa il bag in combat(in timp ce eu raman in stealth)?De ce?No hai sa zicem ca are "sens"(Prin reducere la absurd) dar atunci ce o sa faci daca baga aoe sau sprint sau pur si simplu smoke bomb si restealth....sa nu mai zic ca astea sunt doar cateva exemple(fara variabile.....vin ai lui sa il ajute in battlegrounds...texture terrain-ului...diferenta de nivel etc...los ,etc.)

Nu e un trick deloc util ba chiar useless.Nu ma intelege gresit...sunt de parere ca pe freakz 99% din rogues nu au mai mult de 2 binduri si "ROGUE guides/tricks/tips" etc. i-ar ajuta enorm...dar acesta pur si simplu nu are rost(ba chiar nu e bun deloc);ba mai mult...exista zeci de rogues deja legende sau cel putin consacrati precum Neylio,Woundman,Reckful pana si Fiveshot care deja au postat "how to rogue" guides.
Iti apreciez munca si efortul dar asta e un trick de duele pe care sa il faci cand esti plictisit versus un keyboard turner....care pacaleste si ii incurca pe newbie rogues iar pe cei care au jucat o viata intreaga rogue ii face sa rada sau sa se intrebe "why the f?".


Intr-adevar. Dar acest trick pe mine unul m-a ajutat de multe ori in arena cand am ramas singur rogue vs rogue. Nu am sapat sa rup sap-ul cum am facut in video. Pur si simplu am aruncat, am intrat stealth si m-am asigurat ca el nu va intra de curand stealth. Imediat dupa poti da un shadowstep si un cheap shot, iti ia o fractiune de secunda sa faci asta.

However, Uneori ai succes…iar alteori înveți. Probabil am lovit bara cu acest video, dar asta e...speram ca pe viitor sa fie altele mai bune. Adica am vrut ceva diferit, nu un build 2-3 ench si gems, si gata-i guidul. Oricine stie sa-si puna niste rahaturi de pietre. o.O


Ey bine bravo...asta e primul pas spre a deveni mai bun(In ceea ce vrei sa faci).

First of all.Daca ai vorbi si practic sa explici vocal viitoarele tale guiduri ar fi super.

Second.Nu esti obligat sa faci guide-uri de speccing,gearing.Pentru ca nu exista un best /spec gearing type...totul in cata e variabil...daca joci double dps desigur vei merge full agil gems/offensive built etc.,daca iti place si fii mai resilient mergi altfel.Important e sa stii exact de ce are nevoie lumea.

Fa un pool si intreaba rogue community ce vor sa afle/sa invete despre rogues...si vezi daca ii poti ajuta prin guide-uri. Exemplu(Bine mai newbies care dati sap de dragul de a apasa pe buton si va uitati la target ca nu aveti sange unde trebuie sa dati open....ce ati dori sa stiti despre clasa rogues?ce informatii vreti dezvaluite?" etc.

Momentan nu am dat de rogues sa ma opreasca din a ma duce sa-mi aduc si sa-mi deschid o doza de cola in timp ce ma bat cu ei si de aceea as fi extrem de fericit si recunoscator ca intreg skill level-ul la rogues de pe server (excludem persoanele care se stiu) sa creasca.

Totul depinde de cat de mult vrei sa te implici si sa muncesti.Eu personal dupa ce voi scapa de sesiune voi incerca sa postez pvp movies unde sa explic (de preferat verbal) anumite faze interesante.(Exemplu dintr-un video caterinca scos de mine; la minutele 23:30 https://youtube.com/watch?v=38ycsbkQT8o:

)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
heartilly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2017 19:40)
Joined: 15 Feb 2013
Posts: 155, Topics: 31
Location: Suceava

Reputation: 47.9
Votes: 18

 
Post Posted: 24-05-2013, 23:25:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am gandit la faza cu inregistrare vocala, dar...sincer sa fiu trebuie sa explic in engleza. Si pana la urma n-ar fi o problema dar Tare mi-e frica de accentul meu -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 24-05-2013, 23:26:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

heartilly wrote:
M-am gandit la faza cu inregistrare vocala, dar...sincer sa fiu trebuie sa explic in engleza. Si pana la urma n-ar fi o problema dar Tare mi-e frica de accentul meu -


Cum asa?Pai daca era romana aia perfecta erai banal...asa ai un atuu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> WoW Movies  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 18-05-2024, 01:57:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password