User
Pass
2FA
 
 

Rogue Trick
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> WoW Movies
Author Message1975
heartilly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2017 19:40)
Joined: 15 Feb 2013
Posts: 155, Topics: 31
Location: Suceava

Reputation: 47.9
Votes: 18

 
Post Posted: 23-05-2013, 06:09:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Episodul 2: Un alt trick bun pentru rogue.
@Foarte tare contra alt rogue, il bagi combat pentru a nu intra stealth, in timp ce tu poti ramane stealth, iti poti desfasura open-ul. In plus, aplici slow-ul pe target si poison. See you soon with episode 3.

https://youtube.com/watch?v=BHYGKoPMjto:

.be





Last edited by heartilly on 25-05-2013, 18:53:27; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 23-05-2013, 11:27:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e useful deloc + ca faci backpedal .

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heartilly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2017 19:40)
Joined: 15 Feb 2013
Posts: 155, Topics: 31
Location: Suceava

Reputation: 47.9
Votes: 18

 
Post Posted: 23-05-2013, 12:48:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exorder1337 wrote:
Nu e useful deloc + ca faci backpedal .


'backpedal' unde? atunci cand am dat duel cu paladinul si m-am dat 2 pasi in spate? Pot sa merg si in fundul gol cu backpedal atata timp cat nu sunt in combat si nu ma bat. Iar faptul ca tu crezi ca nu e folositor deloc e doar parerea ta. Eu, dar si altii gasesc acest truc foarte folositor. Nu te costa nimic sa arunci un throw si sa aplici acel poison de slow cast (Vs casteri) . Dupa iti poti relua open-ul.
MIC SCENARIU: 2 Rougi iesiti din stealth si din combat. S-a intamplat de multe ori. arunci un thrown, te bagi stealth si el ramane combat, ba chiar mai mult ia un mic dmg si slow.
Deci tu spui ca nu e nimic folositor ok, fiecare joaca cum stie. Pana la urma aici e si diferenta de skill, nu gearul vorbeste. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
impact69

[Maniac]



Status: Offline
(since 28-12-2021 12:36)
Joined: 08 May 2013
Posts: 1315, Topics: 93
Location: Romania

Reputation: 450.8
Votes: 43

         
Post Posted: 23-05-2013, 17:39:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hmm interesant -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 23-05-2013, 18:19:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

heartilly wrote:
Exorder1337 wrote:
Nu e useful deloc + ca faci backpedal .


'backpedal' unde? atunci cand am dat duel cu paladinul si m-am dat 2 pasi in spate? Pot sa merg si in fundul gol cu backpedal atata timp cat nu sunt in combat si nu ma bat. Iar faptul ca tu crezi ca nu e folositor deloc e doar parerea ta. Eu, dar si altii gasesc acest truc foarte folositor. Nu te costa nimic sa arunci un throw si sa aplici acel poison de slow cast (Vs casteri) . Dupa iti poti relua open-ul.
MIC SCENARIU: 2 Rougi iesiti din stealth si din combat. S-a intamplat de multe ori. arunci un thrown, te bagi stealth si el ramane combat, ba chiar mai mult ia un mic dmg si slow.
Deci tu spui ca nu e nimic folositor ok, fiecare joaca cum stie. Pana la urma aici e si diferenta de skill, nu gearul vorbeste. -

Sa zicem ca faci asta, dupa ce ii spargi Sapu crezi ca el o sa stea pe loc, te asteapta pe tine. Nu ma intereseaza ce crezi tu sau alti gladiatori la 2k rating.
Nu conteaza ca nu erai in duel/combat, ai facut backpedal, este un "tic" si atat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heartilly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2017 19:40)
Joined: 15 Feb 2013
Posts: 155, Topics: 31
Location: Suceava

Reputation: 47.9
Votes: 18

 
Post Posted: 23-05-2013, 18:50:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exorder1337 wrote:
heartilly wrote:
Exorder1337 wrote:
Nu e useful deloc + ca faci backpedal .


'backpedal' unde? atunci cand am dat duel cu paladinul si m-am dat 2 pasi in spate? Pot sa merg si in fundul gol cu backpedal atata timp cat nu sunt in combat si nu ma bat. Iar faptul ca tu crezi ca nu e folositor deloc e doar parerea ta. Eu, dar si altii gasesc acest truc foarte folositor. Nu te costa nimic sa arunci un throw si sa aplici acel poison de slow cast (Vs casteri) . Dupa iti poti relua open-ul.
MIC SCENARIU: 2 Rougi iesiti din stealth si din combat. S-a intamplat de multe ori. arunci un thrown, te bagi stealth si el ramane combat, ba chiar mai mult ia un mic dmg si slow.
Deci tu spui ca nu e nimic folositor ok, fiecare joaca cum stie. Pana la urma aici e si diferenta de skill, nu gearul vorbeste. -

Sa zicem ca faci asta, dupa ce ii spargi Sapu crezi ca el o sa stea pe loc, te asteapta pe tine. Nu ma intereseaza ce crezi tu sau alti gladiatori la 2k rating.
Nu conteaza ca nu erai in duel/combat, ai facut backpedal, este un "tic" si atat.


Dar ce o sa faca ? O sa foloseasca Vanish sa plece? Fi serios, si daca vrei sa te convingi ca nu fac backpedal, uitate la celelalte video. O seara placuta:)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-05-2013, 19:17:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

heartilly...exorder e doar un hater...nu il lua in seama...good job for the work , astept si filmul -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heartilly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2017 19:40)
Joined: 15 Feb 2013
Posts: 155, Topics: 31
Location: Suceava

Reputation: 47.9
Votes: 18

 
Post Posted: 23-05-2013, 19:45:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Loveheal wrote:
heartilly...exorder e doar un hater...nu il lua in seama...good job for the work , astept si filmul -


Tin sa te anunt ca am terminat de editat filmul chiar acum, maine dimineata il incarc. See you soon!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-05-2013, 19:45:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

haha , nice , chiar de ziua mea il incarci - thx for present
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 23-05-2013, 20:35:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arata-mi tu mie un rogue high rating care sa foloseasca asta, si eu iti dau tie dreptate.

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
heartilly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2017 19:40)
Joined: 15 Feb 2013
Posts: 155, Topics: 31
Location: Suceava

Reputation: 47.9
Votes: 18

 
Post Posted: 23-05-2013, 20:59:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exorder1337 wrote:
Arata-mi tu mie un rogue high rating care sa foloseasca asta, si eu iti dau tie dreptate.


Intrebare e alta. Cati dintre ei stiu asta? Si nu am zis ca trebuie folosita in arena 2v2 , 3v3, etc. Pentru ca s-ar putea sa te prinda celalalt adversar. E un truc de 1vs1. Dar la tine se pare ca totul se rezuma la arene. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Syon

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-09-2022 09:18)
Joined: 09 May 2011
Posts: 334, Topics: 16
Location: The dark side of the sun

Reputation: 60.2
Votes: 10

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-05-2013, 02:23:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu il vad sa fie un truc foarte useful. In primul rand 2 talente care le poti folosi la ceva mai folositor. Si sa zicem ca il folosesti in smoke cand fortezi un restealth vs rogue/feral in duel, ceea ce iar este cu dus si intors pt ca un rogue/feral cu ceva creier nu te lasa oricum. Si daca il folosesti cum ai zis tu vs target in sap, eu nu vad dc ai rupe sap cu trown si sa risti aoe dmg in loc sa incepi direct cu cheap shot / garrote.

Asta este parerea mea, pana la urma e treaba fiecaruia cum joaca -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 24-05-2013, 03:05:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

partea naspa e ca adversarul ia combat si nu mai poti sa ii dai cheap shot linistit de frica aoe-ului. Plus ca, clasele cu pet te iau de cand dai fan of knifes. poate e bun versus war, dar ala nu se pune, ca il bate toata lumea. Plus ca te poate scoate cu bladeshitu sau cu piercing howl. Nu faci mare afacere, dai 3k damage si risti destul de mult. Dar e bun asa de fun, sa faci misto de lume in dueluri.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 24-05-2013, 21:44:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu are sens.Sa ii dau Sap ca sa ies din stealth sa il bag in combat(in timp ce eu raman in stealth)?De ce?No hai sa zicem ca are "sens"(Prin reducere la absurd) dar atunci ce o sa faci daca baga aoe sau sprint sau pur si simplu smoke bomb si restealth....sa nu mai zic ca astea sunt doar cateva exemple(fara variabile.....vin ai lui sa il ajute in battlegrounds...texture terrain-ului...diferenta de nivel etc...los ,etc.)

Nu e un trick deloc util ba chiar useless.Nu ma intelege gresit...sunt de parere ca pe freakz 99% din rogues nu au mai mult de 2 binduri si "ROGUE guides/tricks/tips" etc. i-ar ajuta enorm...dar acesta pur si simplu nu are rost(ba chiar nu e bun deloc);ba mai mult...exista zeci de rogues deja legende sau cel putin consacrati precum Neylio,Woundman,Reckful pana si Fiveshot care deja au postat "how to rogue" guides.
Iti apreciez munca si efortul dar asta e un trick de duele pe care sa il faci cand esti plictisit versus un keyboard turner....care pacaleste si ii incurca pe newbie rogues iar pe cei care au jucat o viata intreaga rogue ii face sa rada sau sa se intrebe "why the f?".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
heartilly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-09-2017 19:40)
Joined: 15 Feb 2013
Posts: 155, Topics: 31
Location: Suceava

Reputation: 47.9
Votes: 18

 
Post Posted: 24-05-2013, 21:55:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overdozze wrote:
Nu are sens.Sa ii dau Sap ca sa ies din stealth sa il bag in combat(in timp ce eu raman in stealth)?De ce?No hai sa zicem ca are "sens"(Prin reducere la absurd) dar atunci ce o sa faci daca baga aoe sau sprint sau pur si simplu smoke bomb si restealth....sa nu mai zic ca astea sunt doar cateva exemple(fara variabile.....vin ai lui sa il ajute in battlegrounds...texture terrain-ului...diferenta de nivel etc...los ,etc.)

Nu e un trick deloc util ba chiar useless.Nu ma intelege gresit...sunt de parere ca pe freakz 99% din rogues nu au mai mult de 2 binduri si "ROGUE guides/tricks/tips" etc. i-ar ajuta enorm...dar acesta pur si simplu nu are rost(ba chiar nu e bun deloc);ba mai mult...exista zeci de rogues deja legende sau cel putin consacrati precum Neylio,Woundman,Reckful pana si Fiveshot care deja au postat "how to rogue" guides.
Iti apreciez munca si efortul dar asta e un trick de duele pe care sa il faci cand esti plictisit versus un keyboard turner....care pacaleste si ii incurca pe newbie rogues iar pe cei care au jucat o viata intreaga rogue ii face sa rada sau sa se intrebe "why the f?".


Intr-adevar. Dar acest trick pe mine unul m-a ajutat de multe ori in arena cand am ramas singur rogue vs rogue. Nu am sapat sa rup sap-ul cum am facut in video. Pur si simplu am aruncat, am intrat stealth si m-am asigurat ca el nu va intra de curand stealth. Imediat dupa poti da un shadowstep si un cheap shot, iti ia o fractiune de secunda sa faci asta.

However, Uneori ai succes…iar alteori înveți. Probabil am lovit bara cu acest video, dar asta e...speram ca pe viitor sa fie altele mai bune. Adica am vrut ceva diferit, nu un build 2-3 ench si gems, si gata-i guidul. Oricine stie sa-si puna niste rahaturi de pietre. o.O



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> WoW Movies  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 03-05-2024, 15:15:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x