User
Pass
2FA
 
 

Romania - Liga 1 2016-2017
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Football
Author Message44432
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 07-05-2017, 21:55:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum de nu au venit reactiile de hateri de la FCSB dupa CFR - Dinamo 0-3 ? -
Sau meciul ce se joaca acum, CSU - Viitorul 0-1 (minutul 65) intr-un meci in care clar Craiova nu isi apara corect sansele, ca da, de ce sa nu ne batem joc de ultimele etape de campionat? De ce sa isi apere corect sansele pentru a nu influenta lupta la titlu? Mai bine ne batem joc si pierdem meciuri intentionat cu pretextul ca vrem sa castigam Cupa Romaniei ...

Niste femei care se numesc fotbalisti si care isi bat joc de acest sport iubit de foarte multi oameni din Romania si din lumea intreaga, o gasca de penali care se cred sportivi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-05-2017, 22:09:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Te contrazic. Craiova si-a jucat sansa, dar e putin dificil cand iti lipsesc 7 titulari fiind accidentati.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 07-05-2017, 22:34:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dire wrote:
Cum de nu au venit reactiile de hateri de la FCSB dupa CFR - Dinamo 0-3 ? -
Sau meciul ce se joaca acum, CSU - Viitorul 0-1 (minutul 65) intr-un meci in care clar Craiova nu isi apara corect sansele, ca da, de ce sa nu ne batem joc de ultimele etape de campionat? De ce sa isi apere corect sansele pentru a nu influenta lupta la titlu? Mai bine ne batem joc si pierdem meciuri intentionat cu pretextul ca vrem sa castigam Cupa Romaniei ...

Niste femei care se numesc fotbalisti si care isi bat joc de acest sport iubit de foarte multi oameni din Romania si din lumea intreaga, o gasca de penali care se cred sportivi.

Pentru ca noi, spre deosebire de voi, nu facem mare tam-tam ca a castigat rivala, chiar si cand n-o face meritat. Dar hei, se pare ca si voi recunoasteti ca a fost blat. Ia fcsb titlul la prima ei prezenta in liga 1 si face istorie.



Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 07-05-2017, 22:38:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
Te contrazic. Craiova si-a jucat sansa, dar e putin dificil cand iti lipsesc 7 titulari fiind accidentati.




Pana si ei au declarat ca joaca cu echipa a doua pentru a menaja echipa principala pentru returul semifinalei.
Sa nu mai zic ca toti oamenii de sport au vazut meciul si eu am vazut meciul, au fost dominati clar "acasa", Viitorul nefiind in formula completa, avand cativa absenti ...
Nu conteaza, ca ne-am obisnuit cu jocurile de culise si de lipsa de sportivitate ale echipelor romanesti atunci cand nu mai au sanse sa castige ce si-au propus ...
Sper macar ca Astra sa isi apere corect sansele si sa nu faca si Sumudica magarii.



linke wrote:
Pentru ca noi, spre deosebire de voi, nu facem mare tam-tam ca a castigat rivala



Stii de ce se bucura toata tara la asta? Datorita hate-ului si datorita a ceea ce reprezinta echipa asta fara identitate.. Ca a fost Steaua, ca e FCSB, oamenii de acolo distrug orice urma de respect ce ar putea sa aiba un suporter random fata de voi ... Atat echipa cat si suporterii ...
Nu are rost sa incepem discutia asta, pentru ca stim toti care este motivul pentru care toata tara va uraste in afara de suporterii proprii. Din cauza vorbelor si faptelor ce le-ati facut de-a lungul timpului ca v-ati numit Steaua sau ca va numiti FCSB.
Acum e mai grav, nu mai aveti palmares, nu mai aveti nume, nu mai aveti galerie (nu ati niciodata asta de fapt) si tot va credeti cea mai tare echipa din Romania, desi aveti doar 11 trofee din care DOAR 5 titluri, asta daca tu linke, sustii echipa asta sau intelegi ce inseamna fotbal si sustii ce inseamna simbolul Steaua.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 07-05-2017, 23:01:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

linke wrote:

Esti sigur? Ia citeste ultimele doua pagini de aici. Istorie face Dinamo, nu fcsb. E penibil sa comparam Dinamo - fcsb. In primul rand lotul de jucatori, in al 2-lea rand investitiile, in al 3-lea rand conducerea.
Cu lotul actual, cu investitiile aproape inexistente si conducere corupta, sa ajungi sa te bati pentru locul 1, mi se pare formidabil, istorie.

Dire wrote:

Probabil confund, dar nu antrenorul lor a declarat ca are 7 jucatori din primul 11 accidentati? Si cu echipa a 2-a tot au jucat bine.
Ma repet, nu stiu la ce meciuri va uitati voi, dar eu ma uit la meciurile din secolul asta. Jucatorii astia lesinati mai mult de atat.... nu pot. Confundati liga 1 cu ce se joaca in Anglia probabil... -

Istorie a facut Hagi cu o echipa de juniori, parerea mea ca e o echipa de divizia a 3-a, daca e sa compar ce se joaca in teren... avand in vedere ca se bate la titlul, faceti o simpla ecuatie, ce echipe joaca la noi in tara.
Istorie a facut Sumudica, asa bufon cum este el, a reusit sa construiasca o echipa decenta.
Istorie a facut Dinamo, a dat la o parte un antrenor de nationala (Rednic) si 0 investitii, se bate la titlu.

Istorie face FCSB daca e sa castige titlul? Cu fonduri nelimitate? Isi permite sa fure jucatori de la rivala, destabilizeaza toate echipele care se bat la titlul FURAND jucatorii cheie... asta e istorie? Bine ma! Ma retrag.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 07-05-2017, 23:16:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^AvioanE^ wrote:
.




CLICK

Si penibilul astazi cand a fost confruntat de presa, a dat-o pe ocolite ca stiti ca avem accidentati, ca stiti ca doar atat am putut sau ca ei tot sezonul au experimentat. Da pe naiba, s-au batut la titlu si la inceputul acest playoff cand aveau sanse si bagau cea mai buna echipa intotdeauna. E penal ce fac, dar asta este ...
Mai bine admiram ce a reusit sa faca Hagi singur intr-o tara in care doar se fura si lumea isi bate joc de sporturi ... si oameni ca Becali sau Mumu Stoica puscariasul isi promoveaza imaginea pentru bani prin intermediul fotbalului cand ei nu au ce sa caute in prim plan nici unul, Bine poate MM inainte sa mearga in puscarie pentru ca este un hot, acum din respect ar trebui sa stea dracului in loja si sa nu se mai bage in seama aiurea.
Daca citesti declaratii lui Multescu de saptamana trecuta cu cele de astazi, vezi cat de jenant este cum se contrazice singur si crede ca lumea e chiar oarba sau proasta si nu vede cum si-a aparat sansele.
Mult succes lui Hagi la Cluj si sa ia titlu, ca poate isi aduce ceva copii talentati si intra in UCL, atunci scoala lui de fotbal va creste de 10 ori mai tare.

FCSB-ul ar fi bine in liga a IV-a cum ar fi corect din punct de vedere regulamentar, nu prostii din astea intermediare facute de niste oameni care au indoit regulamente toata viata.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
linke

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 11-12-2019 10:52)
Joined: 24 Aug 2012
Posts: 11543, Topics: 960
Location: Suceava

Reputation: 345.4
Votes: 935

 
Post Posted: 08-05-2017, 08:07:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tocmai, este o echipa noua, nume are, bani are, anul asta este in play-off la prima ei prezenta. Faptul ca becali are bani si altii stau nemeritat in insolventa in liga 1 si distrug fotbalul asta e alta treaba, ne-am obisnuit.
Semnatura ta, dire, o reprezinta perfect pe dinamo intre steaua si viitorul -.



Daca ai cumva presimtirea ca un membru al familiei tale are de gand sa mearga la vot sa voteze PSD, fa o fapta buna si ascunde-i buletinul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 08-05-2017, 08:29:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oare Hagi se bucura ca oltenii au lasat-o moale in meciul cu ei? Sa zicem ca va castiga campionatul dar va iesi din primul tur, nu sunt capi de serie si nu cred ca au sanse sa primeasca o echipa accesibila la tragerea la sorti, daca face ca anul trecut, 0-5 si 0-0 e clar. Sunt tare curios daca in ultima etapa Cfr isi va apara corect sansele la Ovidiu, nu cred ca Miriuta se va da la o parte cum au facut cei de la Craiova.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 08-05-2017, 16:51:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-P!C@- wrote:
nu cred ca Miriuta se va da la o parte cum au facut cei de la Craiova.




CFR-ul nu s-a dat la o parte din fata nimanui si ei in afara de drepturile TV nu au avut nici o miza, pentru ca nu pot juca in Europa din cate stiu, ca doar anul asta au iesit din insolventa.
Si din punct de vedere regulamentar, FCSB nu ar trebui sa joace nici in Liga I si nici in Europa, dar inca nu stiu cum au ocolit regulamentul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 08-05-2017, 17:21:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce tot scrii acolo? chiar crezi asa ceva? Orice echipa isi poate schimba numele oricand in Liga 1, tine de ei, ce spui? Fcsb e Steaua, nu stiu de unde tot apar cate unii care au ghicit in zatul de la cafea ca nu, de cand nu le-a mai dat bani Becali hop nu mai e Steaua, pana atunci atatia ani nu au zis nimic ca robinetul de bani curgea la Armata, cand au ramas fara fonduri l-au pus pe unu ca Talpa Iute pardon Talpan sa faca procese peste procese, ce atata tam tam? Csa Steaua e o gluma proasta, echipa nici nu exista si nu va exista, Csa este o clona nereusita a adevaratei Steaua adica cea din Liga 1, ca le face placere unora sa zica altceva foarte bine, pot scrie cate lucruri vor. Cfr nu s-a dat la o parte cu nimeni in afara de Dinamo, ai zis bine aici. Va incanta ca o echipa ca Viitorul ia campionatul? E eliminata din primul tur fie de UCL sau EL, la fel ca anul trecut, pana cand Hagi nu tine jucatorii si isi face o echipa foarte puternica nu face nimic in Europa(nu veni cu aberatii ca vai Steaua nu a facut, are recordul de calificari in Europa si per total a a adus cele mai multe puncte tarii, chiar si cand a jucat mai slab ca in ultimii ani tot ei au fost per total cei mai buni).
P.S. Dinamo ramane fara stadion modernizat se pare.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
M3xYyS

[Hunter]



Status: Offline
(since 12-10-2023 21:21)
Joined: 13 May 2013
Posts: 11212, Topics: 2540
Location: Bucuresti

Reputation: 236.8
Votes: 1550

     
Post Posted: 08-05-2017, 17:32:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dire wrote:
FCSB-ul ar fi bine in liga a IV-a cum ar fi corect din punct de vedere regulamentar, nu prostii din astea intermediare facute de niste oameni care au indoit regulamente toata viata.

Pai cum au ocolit regulamentul ? Din pacate au fost fortati sa schimbe numele, nu este o echipa abia infinantata ca sa inceapa din liga 4.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 08-05-2017, 20:25:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adevarul este ca steaua chiar a facut istorie in CL. 10 ani fara victorie... inseamna ceva -


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 08-05-2017, 20:43:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt echipe care au investit sute de milioane in echipa si au fost zero barat in UCL, e vorba de cupele europene fie UCL fie Europa League, normal ca nu ai jucatori cu mare valoare daca nivelul campionatului e slabut, in afara de Steaua nu a investit nimeni in ultimul an. Poate de acum incolo Dinamo, Craiova, Cfr si Viitorul vor baga bani multi si va fi concurenta mai acerba, doar asa creste campionatul.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
^AvioanE^

[INACTIVE]



Status: Offline
(since 26-11-2020 18:23)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 23517, Topics: 763
Location: Romania

Reputation: 7902.9
Votes: 719

Post Posted: 08-05-2017, 21:05:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Totusi, nici una nu a reusit performanta stelei.
E usor sa arunci cu noroi, cum am facut eu mai sus (iar exemple am 1000, cum au si stelistii, etc)

Sunteti mai nebuni ca mine daca credeti ca Dinamo se va schimba... e prea mare foamea de bani acolo. A disparut Rapid, Steaua, acum este randul nostru.
DPMDV autoritatile sunt inexistente, nu e posibil sa iti bati joc de fotbalul romanesc in maniera asta si sa nu existe masuri impotriva coruptiei.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 08-05-2017, 21:14:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce sa nu se bage bani la Dinamo? Ca sa scoti bani trebuie sa investesti, sper ca la anul sa avem minim 5 echipe puternice care se vor bate la campionat, acum in vara cand incep calificarile europene sper sa avem macar 2 echipe in grupe desi sincer mi-as dori ca toate 4 sa se califice in grupe si vor fi obligati sa bage bani si asa va creste nivelul campionatului. Spre deosebire de unele persoane vreau toate echipele romanesti calificate, nu conteaza ce nume au, e mandria noastra.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Closed, 03 July 2017 06:36



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Football  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next    


The time now is 28-04-2024, 21:40:15
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x