User
Pass
2FA
 
 

Scoala: conspiratie impotriva copiilor?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message20225
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 09-10-2007, 14:26:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hidden wrote:
Shocker wrote:
Hidden wrote:
Shocker wrote:

Astept si niste exemple ce ar parea "weird" si iesit din conformitate care sa mi se para absurd

ai dat o sansa si altor teorii ? daca nu,de ce? -

Le-am analizat din punct toate punctele de vedere si majoritatea sunt aberatii din start, se bazeaza pe simple prezumtii



pe cand Biblia se bazeaza pe conexiuni bine ancorate in realitate,asa-i ? -

Da, chiar foarte multe aspecte din Biblie au fost demonstrate ca fiind veridice prin documente, insemnari stravechi, elemente din natura, etc

Hidden wrote:

daca nu-ti place modul in care ma exprim poti sa nu-mi raspunzi.
te-ai simtit jignit,nu stiu de ce,daca nu te simteai asa raspundeai direct la mesajul meu,ca nu e greu de inteles.

Nu m-am simtit jignit, dar eu vreau sa port o discutie cu o fiinta umana in adevaratul sens al cuvantului, nu cu un ... o... nu stiu cum sa il/o numesc, care da copy paste de unde apuca


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ritmer

[r0b0t]



Status: Offline
(since 09-05-2013 16:25)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2596, Topics: 190
Location: in orasul in care nimeni nu doarme

Reputation: 221.4
Votes: 33

 
Post Posted: 09-10-2007, 17:30:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://www.evineri.ro/
-

Hidden: postul acesta este offtopic,cine raspunde aici pe tema lui primeste avertisment si provoaca unul si pentru ritmer,autorul acestul post.



Cel mai usor lucru pe lumea asta e sa devii artist, e floare la ureche(a) lui van gogh ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 09-10-2007, 23:20:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

shocker,atunci discuta despre scoala,conspiratii si altele de genu' cu spr1ng si br3ak. pup.

...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shaggy

[Am si eu rank!]



Status: Offline
(since 18-11-2020 18:36)
Joined: 27 Mar 2007
Posts: 1180, Topics: 48
Location: N-ai tu treaba!

Reputation: 1012.9
Votes: 22

 
Post Posted: 12-10-2007, 17:55:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ba ati vbit multe despre scoala nu am stat sa citesc pt ca imi este foarte lene....eu cred ca scoala cat timp nu e puscarie ca la mne si nu isi bate nici un profesor joc de tne cum se intampla mai nou anul acesta in clasa mea...miau schimbat majoritatea profilor si sa mor daca nu sunt toti niste shefi si oameni nascuti destepti care stiu tot sunt unici si fiintele lor trebuie venerate ca adevarate zeitati...in concluzie scoala este buna daca nu sunteti in liceul meu plin de zeitati si de elevi popish care se sperie cand le zice directorul ca ii zboara daca ajung la sc dupa ce se inchide poarta mare .... Nerd Dosent Matter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gh0sT

[Legend]



Status: Offline
(since 05-02-2024 10:55)
Joined: 10 Jul 2007
Posts: 7977, Topics: 210
Location: Everywhere

Reputation: 146.6
Votes: 967

Post Posted: 12-10-2007, 19:03:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

shagghy wrote:
ba ati vbit multe despre scoala nu am stat sa citesc pt ca imi este foarte lene....eu cred ca scoala cat timp nu e puscarie ca la mne si nu isi bate nici un profesor joc de tne cum se intampla mai nou anul acesta in clasa mea...miau schimbat majoritatea profilor si sa mor daca nu sunt toti niste shefi si oameni nascuti destepti care stiu tot sunt unici si fiintele lor trebuie venerate ca adevarate zeitati...in concluzie scoala este buna daca nu sunteti in liceul meu plin de zeitati si de elevi popish care se sperie cand le zice directorul ca ii zboara daca ajung la sc dupa ce se inchide poarta mare .... Nerd Dosent Matter


Cam asa e in Sadoveanu. Trebuie sa stii sa te impui si sa dovedesti ca, in afara de materia la care predau, nu sunt cu nimic mai presus de tine. Poate doar in ceea ce priveste diferenta de varsta (aici trebuie sa-ti cunosti limitele). Pe majoritatea ii deranjeaza acest lucru si se simt sfidati, insa atata timp cat stii ca ai dreptate si esti stapan pe tine le poti inchide oricand gura.


Only soft things can kill me...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
i_l0v3_Parazitii

[Creep]



Status: Offline
(since 30-05-2010 12:45)
Joined: 21 Jul 2008
Posts: 734, Topics: 8
Location: only war3.freakz.ro :X:X

Reputation: 94.2
Votes: 15

Post Posted: 24-07-2008, 15:19:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dak stai sa te gandesti bine scoala pe lang partile naspa acolo ai intalnit prietenii adevarati..sau toate momentele tari pe cre le-ati postat..tot la scoala s-au intamplat..in fond ficre generatie are ceva unic..knd pleci de la generala la liceu sau de la liceu la facultate nu ti-e dor de ce lasi in urma?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pepsi

[Liverpool F.C FaN :X]



Status: Offline
(since 08-05-2021 22:22)
Joined: 05 Feb 2007
Posts: 2586, Topics: 162
Location: Bucuresti

Reputation: 138.4
Votes: 9

 
Post Posted: 02-09-2008, 12:10:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Perfect voi va ganditi cat de mult va terorizeaza profu acela.....Va pus vreodata cineva sa aveti grija de un copil mai mic?(var , frate sau doar prieten) Dar sa-l inveti ceva?(mai greu) Dar sa inveti ceva 30 de copii tembeli care vorbesc intr-una si nu te baga in seama? Nu noi uram scoala....scoala ne uraste pe noi - si pe buna dreptate.




In2 In2: Your username is: in2itiona
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
scrapple

[whatever it takes]



Status: Offline
(since 10-07-2012 08:46)
Joined: 26 May 2007
Posts: 1704, Topics: 27
Location: on the road to nowhere

Reputation: 94.9
Votes: 38

Post Posted: 02-09-2008, 14:39:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi v-ati gandit ca, poate, acel profesor care nu pune "suflet" poate nu poate, are o programa de respectat, de care trebuie sa se tina si sa o predea in totalitate? Majoritatea profesorilor care i-am avut le-ar fi facut placere sa ne arate lucruri noi, variate, dar nu prea puteau... incercati sa ganditi si din perspectiva lor. Toate cele bune.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
headpxkr9n
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-08-2009 20:20)
Joined: 10 Aug 2008
Posts: 682, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 84.9
Votes: 15

Post Posted: 05-09-2008, 08:15:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Conform Prima Tv,scoala nu se ridica la nivelul elevilor noi.

Patience and persistence can bring down the tallest trees.

I am a world before I am a man
I was a creature before I could stand
I will remember before I forget
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 11-09-2008, 04:05:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am rezolvat dilema asta,va las pe voi sa mai discutati pe tema ei,eu am renuntat la scoala.
hahaha! -


...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
headpxkr9n
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-08-2009 20:20)
Joined: 10 Aug 2008
Posts: 682, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 84.9
Votes: 15

Post Posted: 11-09-2008, 11:43:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Probabil ca profesorii te-au facut sa renunti la scoala,tot ei m-au facut si pe mine

Patience and persistence can bring down the tallest trees.

I am a world before I am a man
I was a creature before I could stand
I will remember before I forget
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 11-09-2008, 13:16:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da,sunt o victima a societatii! -

...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 11-09-2008, 22:39:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

...nu-i asa?
AI DRACULUI PROFESORI!
- transfera-te daca nu-ti plac profesorii, dar daca nu te plac ei pe tine fiindca esti idiot, atunci....lasa-te.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hidden

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 25-01-2009 20:13)
Joined: 15 Nov 2006
Posts: 3391, Topics: 172
Location: Universul meu interior

Reputation: 440.7
Votes: 48

Post Posted: 12-09-2008, 18:00:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am renuntat la scoala pentru ca nu ma ajuta,simteam ca stau pe loc si nu avansez la ceva anume,si timpul trecea...
faceam chestii care nu ma interesau,care nu ma pasioneaza si nu le gasesc loc in viitorul meu,si la materiile care ma pasionau la fel era,nu avansam cu nimic,era ca si cum as fi dat niste 'teste' din ceva invatat cu ceva timp inainte,pe langa faptul ca diriga [ de info ] ma punea pe mine mereu sa fac aia si aia,ma intreba mereu cand se incurca si alte ***** de genu'.
imi amintesc ca ultimul an ma duceam la scoala doar sa-mi iau carti de la biblioteca si sa mai iau cateva note si sa-mi dau tezele.
PS:am luat diploma ca "cel mai sarguincios cititor" si mi-au dat vreo 7 carti de ***** din colectia cotidianul.


...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Malpraxxiss

[Very Important Person]



Status: Offline
(since 17-08-2022 18:54)
Joined: 06 Nov 2006
Posts: 1086, Topics: 54
Location: Romania

Reputation: 1206.4
Votes: 30

Post Posted: 12-09-2008, 21:19:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hidden, cand am terminat liceul nu l-am vazut ca pe o institutie care are scopul de a umple mintile elevilor cu informatii ci ca pe o institutie care formeaza personalitati.

Pot spune ca am invatat cate ceva de la fiecare profesor si nu ma refer la cunostinte. Nu la toate liceele sunt asa profesori ca la tine, vorba lui Levier, trebuia sa te muti.

Dar nu doamne, in Mihai Viteazul sunt numai tocilari. Bullshit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next    


The time now is 29-03-2024, 09:11:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x