This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Sports

Location: pe Pamant

Reputation: 649.7
Votes: 18

Post Posted: 23-09-2007, 01:15:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nimic nu mai merge la Steaua. Dupa un meci slab, bucurestenii au remizat la Arad, scor 1-1.

Declaratia cum ca 'Lacatus e prima optiune de antrenor a Stelei in iarna' nu a avut darul de a-l ridica pe Gigi Becali in ochii aradenilor. Dimpotriva, acestia l-au huiduit copios pe patronul din Ghencea, in timp ce pe Hagi l-au ovationat. Prima repriza a fost confuza, doar ratarea lui Dica (12) si accidentarile lui Goian si Lovin au scos jocul din anonimat.

UTA a egalat din penalty

Dupa pauza, acelasi scenariu, doar ca au aparut si golurile. Mai intai a marcat cu noroc Nicolita (57), cand mingea sutata de el a fost deviata de un adversar in poarta, pentru ca, dupa ce V. Iacob a fost eliminat corect de pe teren (74), UTA sa profite de gafa lui Ov. Petre (hent in careu) si sa egaleze din penalty, prin Edson (83).

Antrenor: Marius Lacatus
Schimbari: M. Ilie (64 Edson 6), Frasineanu (69 Roszel 5), Todea (87 Hidisan).

Antrenor: Massimo Pedrazzini
Schimbari: D. Goian (14 E. Baciu 5,5), Lovin (14 Cristocea 5), Surdu (76 Golanski).

Au arbitrat: Teodor Craciunescu (Rm. Valcea) 6,5 - Marcel Savaniu (Sibiu) 7, Stelian Slabu (Brasov) 7.

A marcat: Edson (83 pen.)/ Nicolita (57)

Cartonas rosu: V. Iacob (74)

Sursa : Libertatea