User
Pass
2FA
 
 

[Sugestii] Regulament + Server

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message420
tDv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-08-2015 15:00)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 191, Topics: 23
Location: Bacãu

Reputation: 44.4
Votes: 2

       
Post Posted: 24-07-2015, 13:12:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick: Apple
Propuneri:

În primul rând propun adãugarea unei rubrici sau unui topic cu un Regulament pentru Jucãtori deoarece am vãzut cã este un topic cu reguli doar pentru Admini care þin de jucãtori în mare parte, din regulile pe care le decideþi dacã propunerea va fi acceptatã zic sã mai adãugaþi:

- Jucãtorii care cer moduri în repetate rânduri vor fi sancþionaþi cu Gag / Kick / Ban (în cazul în care dupã 3/4 gag-uri nu se opresc din cerut).
- Jucãtorii care spun cã altcineva le furã frag-ul sau kill-ul din Ofticã vor fi sancþionaþi cu Gag / Kick / Ban (în cazul în care dupã 3/4 gag-uri nu se opresc).
- Jucãtorii care abuzeazã de exploituri ( ex: jucãtorii care se blocheazã cu cutia singuri ºi folosesc comanda unstuck ) vor fi sancþionaþi cu Slay / Kick / Ban (în cazul în care dupã 3 / 4 slay-uri nu se opresc).
- Jucãtorii care cer în repetate rânduri schimbarea unei hãrti doar pentru cã nu le place mapa respectivã vor fi sancþionaþi cu Gag / Kick / Ban (în cazul în care dupã 3/4 gag-uri nu se opresc).
- Jucãtorii care îºi blocheazã coechipierii cu cutii (box-uri) vor fi sanctionaþi cu Slap ºi atenþionaþi sã îi deblocheze, în caz contrar vor fi sancþionaþi cu Slay / Kick.
- Jucãtorii care blocheazã Assasin-ul / Hive-ul / Nemesis-ul cu cutii (box-uri) la Mod înafara unei baze vor fi sancþionaþi cu Slay / Kick.

Dacã nu va fi impus un regulament pentru jucãtori atunci aþi putea sã adãugaþi aceste reguli la Reguli / Sarcini Admini.

În al 2-lea rând, propun urmãtoarele:

- Actualizaþi Lista Staff-ului cãci am observat cã n-a mai fost actualizatã de ceva vreme ºi au apãrut ceva Admini noi.
- Redenumirea Flare-ului din Extra Items, având în vedere cã i-aþi schimbat abilitatea din acea luminã în Explozie aþi putea sã o redenumiþi în ceva mai aproape de caracteristica sa.
- Rezolvarea FPS-ului scãzut ºi a lag-ului la Armaghedon Mode.
- Scãderea Damage-ului la Flare ºi rezolvarea bug-ului vizual: Când arunc un Flare asupra unui Zombie îmi pare cã i-am luat, spre exemplu: 463, însã nu ii ia 463 ci vreo 700 - 800 dmg.
- Adãugaþi UnStuck automat pentru cutii sau rezolvaþi sã nu se mai poatã bloca jucãtori/zombie ºi aºa mai departe deoarece foarte puþini ºtiu sã apese M5.
- În Extra Items atunci când cumperi ceva din Meniu îþi rãmâne la pagina respectivã ºi majoritatea jucãtorilor sunt obisnuiþi sã cumpere dupã combinaþii, spre exemplu eu þin minte pe ce combinaþie este Box-ul sau Unlimited-ul ºi rãmânând la aceeaºi paginã ºi nu pe prima mi se întâmplã sã cumpãr alte iteme ºi astfel pierd Ammo-uri aiurea, dacã se poate sã faceti meniul sã revinã mereu la prima paginã atunci când cumperi ceva ºi îl închizi.
- Vorbiþi cu unul dintre cei care se ocupã cu serverele (Avioane / AMG / etc) sã vã modifice descrierea de la categoria BanList deoarece este greºitã ºi rugaþi adminii sã-ºi treacã ban-urile permanente acolo. Saturn ºi Un*Fleac (pe vremea când era admin) au dat câteva ban-uri permanente ºi nu vãd sã aparã pe undeva.
- Adãugaþi un mod la început de server cu informaþii despre cum se poate cumpãra vip, planta box ºi alte chestii folositoare.
- Adãugaþi mesaje în Hud cu combinaþii de taste, spre exemplu: "Apãsaþi M 2 9 9 6 pentru a cumpãra Winchester Shotgun" (nu ºtiu exact dacã asta era combinaþia, e doar un exemplu).
- Adãugaþi comanda amx_teammenu cel puþin de la Intern dacã nu de la Helper deoarece în majoritatea cazurilor trebuie sã dãm retry ºi sã apãsãm M 7 6 ca sã ne mutãm spectator, astfel pierzând Ammo-urile.

Dacã-mi mai vin idei am sã vã anunþ.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
SoundLyke

[Adn.freakz.Ro]



Status: Offline
(since 29-11-2015 11:16)
Joined: 07 Mar 2014
Posts: 28, Topics: 4
Location: Acasa

Reputation: 67.9
Votes: 2

 
Post Posted: 24-07-2015, 14:22:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai aci regulament jucatori si admin https://forum.wow-freakz.com/Regulament-de-joc-t373757.html?sid=8a2eba6dd16ded39266e6d1a6d48d6fa si la aia cu furatu frag-ului nu stiu de ce ar trebuie pedepsit cu gag acest lucra daca cineva spune ca i se furase fragu cel putin tu nu ai primit gag cand te ofticai nici macar inainte sa ai admin si injurai pe toti care faceau un frag asa ca eu zic sa nu mai pomenesti despre frag-uri ca te depaseste situatia si in partea a 2 a nu vad sa fie cine stie ce sugesti eu le vad ca pe niste reprosuri/sarcini care le dai adminilor totusi bravo pentru timpu care il petrecusei sa scri asta



P.S Nu am nimic cu tine dar nu imi plac persoanele prefacute

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tDv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-08-2015 15:00)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 191, Topics: 23
Location: Bacãu

Reputation: 44.4
Votes: 2

       
Post Posted: 24-07-2015, 14:57:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SoundLyke wrote:
Ai aci regulament jucatori si admin https://forum.wow-freakz.com/Regulament-de-joc-t373757.html?sid=8a2eba6dd16ded39266e6d1a6d48d6fa si la aia cu furatu frag-ului nu stiu de ce ar trebuie pedepsit cu gag acest lucra daca cineva spune ca i se furase fragu cel putin tu nu ai primit gag cand te ofticai nici macar inainte sa ai admin si injurai pe toti care faceau un frag asa ca eu zic sa nu mai pomenesti despre frag-uri ca te depaseste situatia si in partea a 2 a nu vad sa fie cine stie ce sugesti eu le vad ca pe niste reprosuri/sarcini care le dai adminilor totusi bravo pentru timpu care il petrecusei sa scri asta



P.S Nu am nimic cu tine dar nu imi plac persoanele prefacute


Sound, de ce sunt prefãcut ? ªtiu foarte bine cã am zis ºi eu cã mi se furã fragul ºi aºa mai departe, astfel mi-a venit ºi ideea de a implementa o regulã pentru aºa ceva, nu sunt reproºuri/sarcini ci niºte reguli în plus care sã asigure un gameplay cât mai plãcut jucãtorilor cât despre actualizarea listei staff-ului nu oblig pe nimeni sã facã nimic, nu sunt în mãsurã sã fac aºa ceva, însã este doar un reminder pentru fondatori atunci când au timp sã o actualizeze, nimic mai mult. Îmi cer scuze dacã au sunat ca niºte porunci sau reproºuri, sunt doar niºte sugestii, vreau doar ca totul sã fie ok pe server, nu este nimeni obligat sã accepte aceste propuneri, rãmâne la latitudinea fondatorilor. Mulþumesc frumos, mai aºtept opinii.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
depresie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-07-2015 09:40)
Joined: 02 Dec 2013
Posts: 183, Topics: 57
Location: Romania

Reputation: 68.4
Votes: 2

Post Posted: 24-07-2015, 21:00:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din cate stiu aveam pe undeva si regulament de joc

1. Nu, lasa-i sa ceara, se vor plictisi
2. Nu
3. Da, dar ban temporar, oricum vom rezolva problema la update
4. Nu
5. Da, le poti da slap/slay ( se va rezolva la update problema )
6. Slay ( se va rezolva la update problema )

In al doilea rand:

1. Se va face curand
2. Se va verifica
3. Voi verifica si treaba asta ( dar damage va ramane la 400 )
4. Nu, se va rezolva la update ( nu veti mai putea pune cutii pe jucatori )
5. Vom vedea ce putem face si in privinta aceasta
6. Se va face curand
7. In Update
8. Se va face curand
9. In update

Se vor face toate pe parcurs, sunt puse in "plan"
Insa, deocamdata avem de rezolvat lucruri mai importante in update
Majoritatea se vor rezolva la update acesta, restul la celalalt

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 01-10-2024, 06:48:55
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password