User
Pass
2FA
 
 

The Legend Continues/ Horde PVE Guild

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1498
Alex248

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-03-2012 01:19)
Joined: 31 Oct 2011
Posts: 6, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 47.6
Votes: 2

 
Post Posted: 20-02-2012, 04:33:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare!

Moto-ul guild-lui:
Nu sti, te invatam, nu poti, te ajutam, nu vrei, usa e deschisa si poti pleca oricand!

Regulament:

I. Toata lumea munceste!

II. Rangul se respecta!
-In guild exista 10 ranguri (daca luam in calcul si GM-ul/guild master-ul) si anume:

1. LVL-UP - rang pt toti jucatorii care nu au lvl 85, deasemenea acesti jucatori sunt rugati sa ceara ajutor pt arenele din Tanaris(lvl 46+), Nagrand(lvl 64+), Zul'drak(lvl 77+), Twilight Highlands(lvl 84+)

2. Offchar - numele acestui rang cred ca explica tot, nu poti avea decat un main toate celelalte caractere pe care le aduci in guild vor avea acest rang pana cand ve reusi sa iti ridici main char-ul la rangul de "Officer"

3. Tin - acest rang il vor avea toti jucatorii (main char) de lvl 85, ATENTIE: acest rang poate fi detinut pt maximum 1 saptamana, daca dupa 1 saptamana de cand ai facut lvl 85 nu ai reusit sa iti cresti 2 meserii vei fi dat afara din guild pt ca noi nu avem nevoie de lichele si puturosi sau in mod evident nu ai nici pe departe destul timp pt acest joc, in ambele cazuri speram sa apreciezi faptul ca te-am ajutat sa cresti si iti uram mult noroc mai departe in aventura ta in acest joc.

4. Bronze - acest rang il vor primii toti jucatorii care au cel putin 2 meserii la 525 skill level. Acestia vor fi cei care vor fi rugati sa ajute membri "Tin" cu informatii referitoare la cum sa iti cresti o meserie sau alta si cand spun ajutor nu ma refer la aprovizionarea cu materiale necesare pt cresterea meseriilor, ci doar la informare, un link catre un ghid bun, un loc in care ati gasit anumite materiale, zone in care gasesti anumite retete...etc.

5. Silver - acest rang il vor primii toti jucatorii "Bronze" ce vor contribui la GV(guild vault/banca guild-lui) cu cel putin 1 punct din lista de mai jos. Acestia vor avea posibilitatea de a recruta noi oameni in guild si datoria lor va consta in a ajuta jucatorii "LVL-UP" la arene.

6. Gold - acest rang il vor primii toti jucatorii "Silver" ce vor contribui la GV cu cel putin 2 puncte din lista de mai jos. Rolul acestor jucatori este unul foarte important, daca nu chiar cel mai important, pt ca vor fi rugati sa organizeze cat mai multe party/raid pt dungeons pe heroic si trash runs in BOT/BWD.

7. Commander - acest rang il vor primii toti jucatorii "Gold" ce vor contribui la GV cu cel putin 3 puncte din lista de mai jos. Vor fi cei ce vor lucra in stransa legatura cu jucatorii "GOLD" atunci cand va fi nevoie sa se organizeze un raid pt boss runs, vor fi cei care vor urmarii cu foarte mare atentie filmulete cu diferite tactici si pt toate instantele si vor fi cei care vor incerca sa descopere moduri in care raid-le organizate de ei sa reuseasca sa doboare fiecare boss.

8. Officer - acest rang il vor primii toti jucatorii "Commander" ce vor contribui la GV cu cel putin 5 puncte din lista de mai jos si odata atins acest rang toate caracterele "offchar" pe care le are vor fi ridicate la rangul de "Officer". Odata ce ating acest rang, puteti fi siguri ca acesti jucatori au muncit atat de mult si cunosc atat de multe despre joc incat daca vor refuza sa va ajute, inseamna ca ori au o zi foarte proasta ori chiar nu stiu cum sa va ajute dar, puteti fi siguri ca vor cauta si se vor informa ca data viitoare sa va poata ajuta, rolul jucatorilor "Officer" va fi acela de a oferi asistenta oricui, oricand va putea.

9. Guild Advisor (GA) - acest rang poate fi atins doar de jucatorii "Officer" numai atunci cand GM-ul va considera ca are nevoie de ajutor in conducere. Acestia vor fi cei care se vor ocupa de monitorizarea resurselor din GV si vor oferii asistenta oricui atunci cand este nevoie.

10. Guild Master - NO COMMENT!

Deja celebra si in curand mult "urata" lista de mai jos:
- 7 epic items diferite (359 item level) din world drop sau trash runs in BWD/BOT sau facute cu orice meserie
- 10 maelstrom crystals
- 10 truegold
- 100 stack-ri de plante de cataclysm si 5 stack-ri de volatile life
- 100 stack-ri de pyrite ore si 2 stack-ri de volatile water sau air
- 200 stack-ri de elementium ore si cate 2 stack-ri de volatile earth/fire/air
- 100 stack-ri de embersilk cloth
- 100 stack-ri de savage leather
- 200000 gold

III. Atunci cand doresti sa avansezi mai sus de "Bronze" esti rugat sa aduni toate resursele necesare si dupa aceea sa contactezi GM-ul sau GA-ul pt a fi promovat.

IV. Daca dintr-un motiv sau altul unul sau mai multe dintre ranguri lispesc, pt ca fie nu au fost atinse inca de un jucator sau jucatorii acelui rang nu pot fi online, functiile si indatoririle acelui rang sunt preluate de rangul imediat superior.

V. Odata ce s-a constatat ca esti apt si capabil de raid ai dreptul la o sansa asupra loot-lui
1. Itemele de la boss drop se vor da intotdeauna la roll.
2. Prioritate la iteme va avea intotdeauna spec-ul din momentul raid-lui.
3. Nu vor exista comentarii de tip "aaaa pai de ce i-ai da lu ala itemu' ca nici macar nu e din guild" daca ajungem sa fim nevoiti sa facem un raid in care sa avem si oameni de pe global sau alt guild, numai noi suntem de vina si evident, odata ce am avut nevoie sa apelam la cineva din afara guildei, este clar ca nu am fi reusit sa doboram boss-ul fara el/ei.
4. Itemele care nu vor servi nimanui vor fi date la desenchant, iar cristalele vor ajunge in GV.

VI. Trash runs din BWD/BOT organizate de guild vor fi mereu needs based runs.

VII. Nu faceti pe desteptii, odata ce veti fi descoperiti ca luati ceva din GV si puneti in AH o sa zburati din guild indiferent de rang, numai GM si GA au dreptul sa hotarasca daca si cand este cazul sa se vanda ceva in AH si atunci banii obtinuti vor ajunge in GV.

VIII. Distrati-va! -

IX.Daca vreti sa va alaturati echipei trebuie sa dati un /w lui Theseo(GM), Alexandre(GA) sau oricarui alt membru al echipei!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 28-02-2012, 13:28:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut.
Imi place modul in care e organizata guilda voastra, cel putin din prisma postului de mai sus si as vrea sa ma alatur voua, dar nu stiu daca ma incadrez nevoilor sau cerintelor voastre, intrucat nu am gasit postate niste cerinte minime de recrutare.
Eu joc pe freakz de prin decembrie 2011, timp in care am crescut 6 charactere la Alliance, toate avand intre 355 si 365 ilevel, avand LW,skinning, alchemy, inscription, de 2 ori herbalism (mi s-a parut mai simplu decat sa farmez cu un char florile atat pt insc cat si pentru alchemy sau sa le cumpar din AH), mining si engineering, toate maxate.
Datorita activitatii intense la raiduri, precum si numarului mare de charactere crescute si imbracate bine, am ajuns sa cunosc toate scripturile la raidurile de cataclysm si stiu juca cam toate clasele .
De cateva zile, m-am mutat la hoada si mi-am facut level 85 (aseara). E vorba de un Blood Elf Paladin Guardian (prot) spec, pentru tankat. -
Iteme nu am decat cele din reputatie momentan, si profesiile nu m-am apucat inca de ele.
De jucat, pot juca seara dupa 7:15 (atunci ajung acasa de la serviciu) de luni pana vineri si in weekend la orice ora. -
As vrea sa stiu daca ma primiti si pe mine. -
In joc, am characterul EternalMight.

Char de la alianta, daca are vreo relevanta sunt :
Iamlegendary, Dementia, ThunderBlade, Iamlegend,C**vaSatului (lol, i know - ) si Firefusion. -


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex248

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-03-2012 01:19)
Joined: 31 Oct 2011
Posts: 6, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 47.6
Votes: 2

 
Post Posted: 10-03-2012, 17:54:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IamLegend wrote:
Salut.
Imi place modul in care e organizata guilda voastra, cel putin din prisma postului de mai sus si as vrea sa ma alatur voua, dar nu stiu daca ma incadrez nevoilor sau cerintelor voastre, intrucat nu am gasit postate niste cerinte minime de recrutare.
Eu joc pe freakz de prin decembrie 2011, timp in care am crescut 6 charactere la Alliance, toate avand intre 355 si 365 ilevel, avand LW,skinning, alchemy, inscription, de 2 ori herbalism (mi s-a parut mai simplu decat sa farmez cu un char florile atat pt insc cat si pentru alchemy sau sa le cumpar din AH), mining si engineering, toate maxate.
Datorita activitatii intense la raiduri, precum si numarului mare de charactere crescute si imbracate bine, am ajuns sa cunosc toate scripturile la raidurile de cataclysm si stiu juca cam toate clasele .
De cateva zile, m-am mutat la hoada si mi-am facut level 85 (aseara). E vorba de un Blood Elf Paladin Guardian (prot) spec, pentru tankat. -
Iteme nu am decat cele din reputatie momentan, si profesiile nu m-am apucat inca de ele.
De jucat, pot juca seara dupa 7:15 (atunci ajung acasa de la serviciu) de luni pana vineri si in weekend la orice ora. -
As vrea sa stiu daca ma primiti si pe mine. -
In joc, am characterul EternalMight.

Char de la alianta, daca are vreo relevanta sunt :
Iamlegendary, Dementia, ThunderBlade, Iamlegend,C**vaSatului (lol, i know - ) si Firefusion. -



nu avem cerinte minime pt ca acceptam in guild pe oricine indif de lvl sau gear, si daca vrei sa te alaturi echipei tot ce trebuie sa faci este sa ne cauti ingame pe mine Alexandre sau pe GM Theseo sau la fel de usor ne poti gasi contactand orice membru al guildei si vei primi invite, mai departe o sa vezi ce si cum dupa ce observi in joc.

Te asteptam!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ChaosWizz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2019 18:17)
Joined: 26 Apr 2012
Posts: 10, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 63.3
Votes: 3

 
Post Posted: 26-04-2012, 13:39:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut sunt BloodElf Mage LvL 60+ imi place descrierea voastra si asi vrea sa fac parte din Guildul vostru ce trebuie sa fac sa fac parte din Familia
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 09-05-2024, 21:18:50
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x