User
Pass
2FA
 
 

Un mort din Chile s-a ridicat din cosciug la priveghi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social
Author Message790
Parker

[Criminal]



Status: Offline
(since 29-12-2011 18:53)
Joined: 30 Dec 2006
Posts: 5874, Topics: 195
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 102.7
Votes: 67

Post Posted: 21-01-2008, 21:38:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La un priveghi dintr-un mic sat din Chile, un octogenar s-a ridicat din coºciug sub privirile îngrozite ale rudelor care îl jeleau, crezându-l mort, potrivit cotidianului chilian Ultimas Noticias.

Membrii familiei lui Feliberto Carrasco, un pensionar de 81 de ani, erau convinºi cã acesta murise dupã ce l-au gãsit fãrã suflu ºi rece. Fãrã a mai chema medicul sã constate decesul, ei au contactat o firmã de pompe funebre, l-au îmbrãcat în cel mai bun costum al sãu ºi l-au aºezat cu grijã în sicriu.

"Nu îmi venea sã cred. Credeam cã mi se pare ºi am închis ochii", povesteºte nepotul sãu, Pedro, în declaraþia sa cãtre cotidianul Ultimas Noticias. "Când i-am deschis, unchiul meu mã privea. Am început sã plâng", a continuat acesta.

Prima dorinþã a celui "înviat" a fost sã primeascã un pahar cu apã, precizând cã nu îl doare nimic. Radiourile locale ºi-au surprins ºi ele audienþa dupã ce au fost nevoite sã rectifice anunþul mortuar.

Sursa : Mediafax

ce penal -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Politics & Social  


The time now is 11-05-2024, 06:45:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x