User
Pass
2FA
 
 

User Interface (UI) pentru Cataclysm
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message19350
odium

[Black Metal \m/]



Status: Offline
(since 18-08-2015 15:01)
Joined: 15 Sep 2010
Posts: 58, Topics: 7
Location: Timisoara

Reputation: 74.1
Votes: 6

 
Post Posted: 02-09-2011, 10:01:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cat am jucat pe oficial, am folosit mult timp doar add-ons stand-alone, pana cand am decis sa iau si eu de pe net o compilatie zdravana de add-ons care sa arate si foarte dragut si sa contina toate add-on-urile necesare.
Va recomand, in caz ca doriti sa va "tunati" interfata site-ul http://www.wowinterface.com, cu siguranta multi il stiti. Pe langa add-ons de sine statatori, gasiti si compilatiile direct facute, proaspete mai mereu, adica updatate dupa fiecare patch si imbunatatite pe parcurs.
Trecand direct la subiect, sugerez urmatoarele compilatii (mi se pare foarte atractive si chiar contin tot ce iti doresti, mai trebuie poate GRID):

http://www.wowinterface.com/downloads/info9175-RothUIDiablo.html#info
https://youtube.com/watch?v=FqTwOHXSlw8:

:



http://www.wowinterface.com/downloads/fileinfo.php?id=14130
https://youtube.com/watch?v=-b8-CTEr7oU:

:




http://www.tukui.org/screenshots.php

Sunt mult mai multe aici http://www.wowinterface.com/downloads/cat28.html, fiecare isi alege care doreste.
Pe fiecare site, gasiti si metoda de instalare, cam la toate e la fel.
Ideea este ca ar trebuie sa aveti monitor mare pentru ca sa aveti o experienta vizuala cat mai buna: un monitor wide, minim 21" si sa aveti rezolutia in joc 1980x1080/1200.

Compilatiile astea le-am folosit personal pe serverul OFICIAL, NU GARANTEZ CA O SA MEARGA SI PE SERVERUL FREAKZ, am incercat totusi TukUI si a mers bine, dar nu l-am incercat foarte mult timp. Oricum, toate merita incercate.

Astept feedback -


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Exodus&cn=Shabaka
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ashkya

[Prophet Ashkya]



Status: Offline
(since 22-07-2014 20:17)
Joined: 02 May 2011
Posts: 46, Topics: 1
Location: Italy

Reputation: 96.1
Votes: 6

 
Post Posted: 02-09-2011, 13:14:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu personal recomand LUI la oricine...are un design placut...multe optiuni si posibilitati de personalizare...ca sa il instalezi trebuie doar sa pui folderele in /wow/interface si ca sa il instalezi iti ia doar un click...si dupa pt cine vrea poate sa il modifice cum are el kef optiunile fiind foarte usor de inteles....oricum..addonurile atata timp cat sunt versiunile pentru fiecare patch o sa mearga..asta doar daca nu cumva are serverul ceva ce nu ii permite sa lucreze (foarte rar sa dai de asa ceva)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odium

[Black Metal \m/]



Status: Offline
(since 18-08-2015 15:01)
Joined: 15 Sep 2010
Posts: 58, Topics: 7
Location: Timisoara

Reputation: 74.1
Votes: 6

 
Post Posted: 02-09-2011, 18:26:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ashkya wrote:
Eu personal recomand LUI la oricine...are un design placut...multe optiuni si posibilitati de personalizare...ca sa il instalezi trebuie doar sa pui folderele in /wow/interface si ca sa il instalezi iti ia doar un click...si dupa pt cine vrea poate sa il modifice cum are el kef optiunile fiind foarte usor de inteles....oricum..addonurile atata timp cat sunt versiunile pentru fiecare patch o sa mearga..asta doar daca nu cumva are serverul ceva ce nu ii permite sa lucreze (foarte rar sa dai de asa ceva)


De acord cu tine.


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Exodus&cn=Shabaka
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Whys

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-01-2012 18:32)
Joined: 03 Sep 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Azerbaijan

Reputation: 51
Votes: 2

Post Posted: 03-09-2011, 11:18:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Man te rog ajutama si pe mine, la addonu both imi apare bara prea mica si skilurile abia le vad ....se poate mari sau se poate face ceva ?...mersi!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
roCkStaR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-01-2013 20:24)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 76, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 56.3
Votes: 6

 
Post Posted: 03-09-2011, 23:20:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut
Am instalat si eu LUI V3 si nu imi place. Am sters toate addonurile si tot ce tinea de LUI din wow dar in joc mi-au ramas fonturile si barile mici. Cum il dezinstalez de tot ca sa revina interfata la normal?
Mersi

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odium

[Black Metal \m/]



Status: Offline
(since 18-08-2015 15:01)
Joined: 15 Sep 2010
Posts: 58, Topics: 7
Location: Timisoara

Reputation: 74.1
Votes: 6

 
Post Posted: 04-09-2011, 10:53:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Whys wrote:
Man te rog ajutama si pe mine, la addonu both imi apare bara prea mica si skilurile abia le vad ....se poate mari sau se poate face ceva ?...mersi!


Care addon "both"?

Posturi unite automat, 04-09-2011, 11:53:13

roCkStaR wrote:
Salut
Am instalat si eu LUI V3 si nu imi place. Am sters toate addonurile si tot ce tinea de LUI din wow dar in joc mi-au ramas fonturile si barile mici. Cum il dezinstalez de tot ca sa revina interfata la normal?
Mersi


Daca ai facut backup la folderul initial INTERFACE e ok. Stergi folderul Interface dupa ce aibagat LUIv3 si bagi la loc vechiul folder INTERFACE, asa e normal sa procedezi.


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Exodus&cn=Shabaka
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 04-09-2011, 11:01:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adoanele astea nu mananca fps mult?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odium

[Black Metal \m/]



Status: Offline
(since 18-08-2015 15:01)
Joined: 15 Sep 2010
Posts: 58, Topics: 7
Location: Timisoara

Reputation: 74.1
Votes: 6

 
Post Posted: 04-09-2011, 12:00:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
adoanele astea nu mananca fps mult?


Fiecare interfata este un singur add-on mare, cu mai multe module. TukUI se zice ca nu consuma mult, de restul nu stiu exact. Eu nu am probleme cu in joc, depinde cum o sa fie si pe frakz.


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Exodus&cn=Shabaka
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
roCkStaR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-01-2013 20:24)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 76, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 56.3
Votes: 6

 
Post Posted: 04-09-2011, 13:27:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am rezolvat....era din setarile video.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ashkya

[Prophet Ashkya]



Status: Offline
(since 22-07-2014 20:17)
Joined: 02 May 2011
Posts: 46, Topics: 1
Location: Italy

Reputation: 96.1
Votes: 6

 
Post Posted: 04-09-2011, 15:08:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
adoanele astea nu mananca fps mult?



Astea sunt packuri / compilatii de addonuri...eu am vreo 25 de addonuri active de fiecare data knd joc si imi mananca 20Mb de RAM in total....depinde totul de setarile grafice cu care joci si de configuratia la PC (hardware)....teoretic nu mananca mult...eu kiar mi se pare k merge jocu mai bine cu ele cateodata...





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odium

[Black Metal \m/]



Status: Offline
(since 18-08-2015 15:01)
Joined: 15 Sep 2010
Posts: 58, Topics: 7
Location: Timisoara

Reputation: 74.1
Votes: 6

 
Post Posted: 07-09-2011, 14:50:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Moar feedback please!

http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Exodus&cn=Shabaka
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PinkBunny

[O dau iepureste^^]



Status: Offline
(since 27-01-2013 20:58)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 40, Topics: 4
Location: Bucale

Reputation: 106.7
Votes: 7

 
Post Posted: 07-09-2011, 21:32:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ashkya wrote:
sundaysfantasy wrote:
adoanele astea nu mananca fps mult?



Astea sunt packuri / compilatii de addonuri...eu am vreo 25 de addonuri active de fiecare data knd joc si imi mananca 20Mb de RAM in total....depinde totul de setarile grafice cu care joci si de configuratia la PC (hardware)....teoretic nu mananca mult...eu kiar mi se pare k merge jocu mai bine cu ele cateodata...


Ti se pare ca merge mai bine , deoarece interfata jocului e schimbata pentru ochiul tau... si fluiditatea miscarilor iti pare mai buna...

Eu unul nu am sa joc cu acest addon deoarece...
1. WoW-u e facut sa fie asa cum e el...
2. Si imi ocupa din RAM destul de mult deoarece modifica tot jocul...

Il recomand celor care se joaca doar de frumusetea jocului... nu si continutul...


Chargeee Exit Game PinkBunny Win

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
odium

[Black Metal \m/]



Status: Offline
(since 18-08-2015 15:01)
Joined: 15 Sep 2010
Posts: 58, Topics: 7
Location: Timisoara

Reputation: 74.1
Votes: 6

 
Post Posted: 07-09-2011, 23:24:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PinkBunny wrote:
ashkya wrote:
sundaysfantasy wrote:
adoanele astea nu mananca fps mult?



Astea sunt packuri / compilatii de addonuri...eu am vreo 25 de addonuri active de fiecare data knd joc si imi mananca 20Mb de RAM in total....depinde totul de setarile grafice cu care joci si de configuratia la PC (hardware)....teoretic nu mananca mult...eu kiar mi se pare k merge jocu mai bine cu ele cateodata...


Ti se pare ca merge mai bine , deoarece interfata jocului e schimbata pentru ochiul tau... si fluiditatea miscarilor iti pare mai buna...

Eu unul nu am sa joc cu acest addon deoarece...
1. WoW-u e facut sa fie asa cum e el...
2. Si imi ocupa din RAM destul de mult deoarece modifica tot jocul...

Il recomand celor care se joaca doar de frumusetea jocului... nu si continutul...


Si eu zic ca imi merge mai bine, dar asta depinde de cofiguratia pc-ului.
Faci o eroare cand zici "de frumusetea jocului", de ce? pentru ca aceasta fiind o compilatie de addo-ns, ea iti ofera tot ce iti trebuie pentru un PvP/Raid care sa decurga normal spre bine. Tu ai obs ca totul e shiny si cu briz-brizuri, dar nu inasta consta "add-on-ul". Este menit sa ofere tot, configurat mult mai frumos decat poate Blizz si safie si foarte eficient, astea toate in concordanta cu PC-ul si rezolutia monitorului.


http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Exodus&cn=Shabaka
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ashkya

[Prophet Ashkya]



Status: Offline
(since 22-07-2014 20:17)
Joined: 02 May 2011
Posts: 46, Topics: 1
Location: Italy

Reputation: 96.1
Votes: 6

 
Post Posted: 07-09-2011, 23:39:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PinkBunny wrote:
ashkya wrote:
sundaysfantasy wrote:
adoanele astea nu mananca fps mult?



Astea sunt packuri / compilatii de addonuri...eu am vreo 25 de addonuri active de fiecare data knd joc si imi mananca 20Mb de RAM in total....depinde totul de setarile grafice cu care joci si de configuratia la PC (hardware)....teoretic nu mananca mult...eu kiar mi se pare k merge jocu mai bine cu ele cateodata...


Ti se pare ca merge mai bine , deoarece interfata jocului e schimbata pentru ochiul tau... si fluiditatea miscarilor iti pare mai buna...

Eu unul nu am sa joc cu acest addon deoarece...
1. WoW-u e facut sa fie asa cum e el...
2. Si imi ocupa din RAM destul de mult deoarece modifica tot jocul...

Il recomand celor care se joaca doar de frumusetea jocului... nu si continutul...




PinkBunny....iar pui commenturi "aiurea" ca se te afli in treaba..sincer...da ai dreptate la faza cu mi se pare k merge mai bine pentru ca imi place mie mai mult...da imi aduci aminte de unu de pe retail care cand l'am intrebat ce addon foloseste el pentru heal mia zis k el nu are nevoie de addonuri..asta in WotLK knd nu aveai Raid Frames din WoW direct ca in Cata...adik in alte cuvinte omu dadea click pe fiecare si ii dadea heal..plm...da...wow'ul e facut sa fie asa cum e el..da ai nevoie de ceva care sa te ajute in orice faci..addons pt Lore...pentru Raiding..pentru PvP...care fac jocul sa devina mult mai detaliat...si tu, ca player, mai bun...cunoscand mai multe lucruri si gasind ce ai nevoie mai usor...


PS.: Din RAM ocupa chiar foarte putin...20-30 addonuri ocupa maxim 25mb din RAM....te preocupi de asta daca ai sub 1Gb de RAM...dak ai deja mai mult numai ai probleme...





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
octibest

[Old Dog]



Status: Offline
(since 25-04-2019 09:59)
Joined: 07 Jul 2011
Posts: 182, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 84.9
Votes: 5

 
Post Posted: 10-09-2011, 18:12:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

roth ui imi place foarte frumos configurat dar manaca de rupe de exmplu cum intru intr-un bg nici nu mai pot da spelurile din cauza lagului si nici in duele nu se misca dar pve nam probleme
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 20-04-2024, 02:20:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x