User
Pass
2FA
 
 

Warrior Arms PvP Guide
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm
Author Message36081
PinkBunny

[O dau iepureste^^]



Status: Offline
(since 27-01-2013 20:58)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 40, Topics: 4
Location: Bucale

Reputation: 106.7
Votes: 7

 
Post Posted: 31-08-2011, 19:18:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)


1. Introducere
2. Rase
3. Spec
4. Glyphuri
5. Arene
6. Gems
7. Macro's
8. Schimbarile in PvP
9. Ultimele cuvinte

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Introducere------------------------------------------------------

Warrior: O clasa melee, foarte buna in a tanca dar si in a face foarte mult DPS. Un warrior in arena cu un healar bun, poate bate orice clasa.
Singurele slabiciuni sunt ca depinde foarte mult de gear, si ca este o clasa de close fight, trebuie sa stea mai tot timpu langa inamic... Bun acum sa trecem la Spec!

----------------------------------------------------------------------------------Rase----------------------------------------------------------------------------------



Orc
Axe Specialization Expertisu il ajuta foarte mult pe un warrior pentru a lovi mai bine.
Blood Fury Te ajuta foarte mult daca ai nevoie de un burst puternic... il puteti adauga la macro.Iti da 1169 Atack Power.
Hardiness Reduce durata stunurilor cu 15%.

Undead
Cannibalize Un fel de First Aid, dupa omoararea unui inamic, bun pentru 2v2.
Will of the Forsaken Scoate orice fel de Charm, Fear sau Sleep, dar are share cd cu trinketul pvp.

Tauren
Endurance (wowhead link) Iti creste viata cu 5%.
War Stomp Da stun la maximum 5 targeturi timp de 2 secunde, cu maxim AoE de 8 pasi.

Blood Elf
Arcane Torrent (wowhead link) Da silence, intr-un AoE de 8 pasi, pentru 2 secunde, si creste rage cu 15.

Goblin
Time is Money (wowhead link) Creste atack speedu sau castingu cu 1%.
Rocket Barrage (wowhead link) O racheta care are share CD, cu racheta de pe boots...Eu am reusit sa dau pe un player 3.5k damage.
Rocket Jump (wowhead link) Este un fel de blink...cea ce mi se pare genial pe un warrior.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------Spec--------------------------------------------------------------------------

Cateva cuvinte despre unele talente pe care le vedeti.
Improved Hamstring Acest talent este foarte folositor mai ales impotriva casterilor, 15% chance sa il imobilizeze, poate vi se pare mica dar defapt este foarte mare... in joc, veti vedea din experienta.
Second Wind cu Blood Craze (wowhead link) Sunt generale pe un warrior PvP arms.. deoarece regenu la viata, este... Over power:)).
Piecing Howl (wowhead link) numai scoate prowl/stealth, dar orice shout de Atack Power sau de Stamina.
Cam atata am de spus despre spec >>>next

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Glyphuri-----------------------------------------------------------




Prime Glyphs
1. Glyph of Overpower
2. Glyph of Bladestorm
3. Glyph of Mortal Strike
Major Glyphs
1. Glyph of Long Charge
2. Glyph of Rapid Charge
3. Glyph of Piercing Howl (acest glyph la Piercing Howl va ajuta foarte mult, pentru a putea controla lupta si sa fiti tot timpu langa inamic)
Minor Glyphs
1. Glyph of Battle
2. Glyph of Berseker Rage
3. Glyph of Command

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Arene----------------------------------------------------------------------

Pai dupa cum stim orice warrior pe arms are nevoie de un healer la 2v2 pentru a putea sta in picioare si a da burst-uri, dar si niste sloweri buni.

Team-uri de arena 2v2.

Healari
Warrior (Arms) / Priest (Discipline) > Healu este foarte mare, dar pericol sa moara priestul daca sunt 2 DPS.
Warrior (Arms) / Paladin (Holy) > Rezistenta foarte mare dar un heal scazut fata de restu.
Warrior (Arms) / Shaman (Restoration) > Cel mai potrivit dupa experienta mea de PvP pe cataclysm.
Warrior (Arms) / Druid (Restoration) > Nu stiu de ce l-am pus... a fost nerfuit cu tree formul, si nu prea mai e bun de PvP.

Sloweri
Warrior (Arms) / Mage (Frost) > Este un team de vis... Dmg,Slow (infect) :dance:
Warrior (Arms) / Rogue (Subtlety) > L-am pus deoarece are foarte multe stunnuri
Warrior (Arms) / Death Knight (Frost) > Rezistenta, Slow, Dmg > din partea amandurora

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Gems---------------------------------------------------------------------

Meta Gems
Reverberating Shadowspirit Diamond
Red Gems
Bold Inferno Ruby
Blue Gems
Etched Demonseye sau Sovereign Demonseye Depinde daca doriti Hit Rating sau Stamina, eu prefer Hit Rating.
Yellow Gems
Smooth Amberjewel

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Macro's------------------------------------------------------------------

Niste macro-uri pentru PvP...( si numai pun One-Shot Macro deoarece numai merge.

Execute CRIT FTW

Quote:
/Cast Berserker Stance
/Cast Recklessness
/Cast Execute


Charge + Hamstring
Pentru a face sa mearga acest macro trebuie sa il spamati deoarece dati Charge iar dupa acea Hamstring de pe acelasi buton ... mi se pare foarte folositor.
Quote:
/Cast Charge
/Cast Hamstring


Macro pentru burst-damage !

Quote:
#showtooltip deadly calm
/cast Berserker stance
/cast deadly calm
/cast recklessness
/cast battle stance > Dati cu OverPower, Mortal Strike, Slam...


Fast Heal

Quote:
/Cast Berseker Rage
/Cast Enraged Regeneration


---------------------------------------------------------------------------------------------------------Schimbarile in PvP------------------------------------

Team-urile de arene vi le puteti face de oriunde si puteti da Invite lafel... Easy

Observati ca puteti da Join la Arena sau Battlegrounds, de oriunde doriti... maximum de Honor Points este de 0/4000 .

De data asta Mount si Proffesion le gasim in spell book, cunosc multi oameni care habar nu aveau de unde sa isi scoata mountu.

+ Mi se pare aiurea ca tot le creste viata si Dmg-ul...si totusi e acelasi lucru

exemplu: Rogue > TBC 12k HP maxim , WOTLK 25k HP maxim, Cataclysm 100k HP Mediu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Ultimele cuvinte------------------------------------------

Sper sa va fi ajutat acest Guide... Va rog sa nu veniti sa jigniti ca nu e bun acolo sau ... ca am incercat si e praf...
Inainte de toate ar trebui sa jucati cu acest build sa faceti dueluri multe, vedeti cum va descurcati cu casteri / melee.

Si perfectionati-va in aceasta clasa, necesita foarte mult "skill".

+Rep daca va incanta acest guide. HF & GL :faint:


Chargeee Exit Game PinkBunny Win



Last edited by PinkBunny on 07-09-2011, 21:03:08; edited 17 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ciprianclipea

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-02-2013 22:17)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 59, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 77.3
Votes: 9

 
Post Posted: 31-08-2011, 23:02:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fain ghid:P dar am o precizare
DRUID RESTO nu a fost narfuit ...a fost facut imba... noul tree form e diabolic....malefic... genial......un resto druid cu vreo 100k mana e imba .( pe 4.0.6)
Spre exemplu, am jucat 4.0.6 pe oficial... iar in rbgs se puneau cate 3 dps pe un druid sa l dea jos, asta si pentru ca hotsurile dau niste criticale incredibile....si tree of life... nu poate fii batut.. pur si simplu...
cat timp ai tre form dai cu regrwth fara sa castezi... si alte cateva spells nu mai stiu care...cred ca si wrath si cracile,,,corectati-ma... mie lene sa le citesc acum:))


check my guide -
V
V
V
V
V




Enhacement Shaman PVP Cataclysm Guide
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bivollaru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-10-2011 21:36)
Joined: 27 Mar 2011
Posts: 8, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 75.4
Votes: 2

 
Post Posted: 01-09-2011, 06:08:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dragut - chiar dragut - +rep -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrenalinerush
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-12-2011 22:00)
Joined: 27 Jul 2011
Posts: 553, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -60.5
Votes: 13

 
Post Posted: 01-09-2011, 08:04:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zi-mi si mie cum fac sa imi apara poza in ghid in loc sa o pun link, gen cum ai facut tu cu pozele tale. Tx
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Menos

[Homemade]



Status: Offline
(since 30-09-2020 20:36)
Joined: 23 Apr 2011
Posts: 250, Topics: 131
Location: Romania

Reputation: 95.5
Votes: 11

 
Post Posted: 01-09-2011, 10:28:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Domnu' "original" :
http://forum.mmosite.com/thread/2/179/20110106/Cata_Arms_Warrior_PVEPVP_GuideTalent_Builds_Within-4da846f0c13c13f13-1.html



420!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PinkBunny

[O dau iepureste^^]



Status: Offline
(since 27-01-2013 20:58)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 40, Topics: 4
Location: Bucale

Reputation: 106.7
Votes: 7

 
Post Posted: 01-09-2011, 10:32:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Siii vrei sa imi arati aici.. ca, e pus ca mine piercing howl? si eu am pus hamstring si el nu... sincer... De spec ai putut sa te legi...daca vrei iti mai dau 5 linkuri cu aproape acelasi spec pe care l-am pus eu... nici macar specurile nu se potrivesc... Raised eyebrow

Si asteptam sa vina hateri am facut vreo 5-6 printuri sa vezi cand am facut postu personal... acu vrei si videoclip sa vezi ca e original?-

edit: am citit siteul ala... si guide ala la spec e facut varza... cum zice unu acolo pe forum ... cum sa pui talent in PvP Arms "Sweeping Strikes" .... -


Chargeee Exit Game PinkBunny Win

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Westy

[Tom&Jerry Fan]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:28)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2197, Topics: 190
Location: In A Mouse Hole

Reputation: 283.9
Votes: 38

 
Post Posted: 01-09-2011, 10:35:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Warrior tips : Demoralizing roar si piercing howl nu mai scot stealth / prowl


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PinkBunny

[O dau iepureste^^]



Status: Offline
(since 27-01-2013 20:58)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 40, Topics: 4
Location: Bucale

Reputation: 106.7
Votes: 7

 
Post Posted: 01-09-2011, 10:36:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mersi am sa precizez asta acum in Guide... si sa se stie ca tu mi-ai zis... nu copiez. -

Dar orice shout ... sti ca i scoate nu?


Chargeee Exit Game PinkBunny Win

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-09-2011, 11:18:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Partea cu one shot macro nu mai merge,inseamna ca nu stiti sa va faceti singuri one shot macro -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PinkBunny

[O dau iepureste^^]



Status: Offline
(since 27-01-2013 20:58)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 40, Topics: 4
Location: Bucale

Reputation: 106.7
Votes: 7

 
Post Posted: 01-09-2011, 11:50:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca imi dai tu unu pe private... am sa iti pup picioarele... nu intelegi ca deadly calm are share cd cu inner rage?

Chargeee Exit Game PinkBunny Win

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-09-2011, 11:51:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si daca iti dau 2 bagi botu la bajet?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PinkBunny

[O dau iepureste^^]



Status: Offline
(since 27-01-2013 20:58)
Joined: 30 Aug 2011
Posts: 40, Topics: 4
Location: Bucale

Reputation: 106.7
Votes: 7

 
Post Posted: 01-09-2011, 11:54:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/cast heroic strike
/cast Mortal strike

Dami un dasta !

+devine off topic. nam sa mai postez pe situatia asta..


Chargeee Exit Game PinkBunny Win

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-09-2011, 11:55:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

- One shot macro aoe:
Cod:
#showtooltip recklessness
/cast Berserker stance
/uset Bloodthirsty Gladiator's Badge of Victory =>aici e doar bladestorm si dupa ce se termina dai un MS+slam
/cast recklessness
/cast bladestorm


-One Shot macro single target:
Cod:
#showtooltip deadly calm
/cast Berserker stance
/cast deadly calm
/cast recklessness
/use Bloodthirsty Gladiator's Badge of Victory =>spam ms/overpower/slam si heroic strike ,ti-am inchis gura da?
/cast battle stance

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 01-09-2011, 12:22:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gazi wrote:
- One shot macro aoe:
Cod:
#showtooltip recklessness
/cast Berserker stance
/uset Bloodthirsty Gladiator's Badge of Victory =>aici e doar bladestorm si dupa ce se termina dai un MS+slam
/cast recklessness
/cast bladestorm


-One Shot macro single target:
Cod:
#showtooltip deadly calm
/cast Berserker stance
/cast deadly calm
/cast recklessness
/use Bloodthirsty Gladiator's Badge of Victory =>spam ms/overpower/slam si heroic strike ,ti-am inchis gura da?
/cast battle stance


Ba omule, ce ai dat tu acolo nu e un "one-shot macro". Is pur si simplu puse Recklessness si Deadly Calm in acelasi macro. One-shot Macro-ul se baza pe faptul ca puneai Deadly Calm si Inner Rage in acelasi macro. Ce ai pus tu acolo is 2 cd-uri + trinket in acelasi macro.
Cica "one-shot macro aoe", nu exista asa ceva amice, pur si simplu te treci in Berserker Stance, dai Recklessness si Bladestorm.
@Pinkbunny: Tre` sa fii putin cam fail warrior sa nu joci cu Sweeping Strikes in spec. De ce? Pentru ca acesta iti dubleaza dmg-ul la bladestorm cand dai pe 2 sau mai multe targeturi, deoarece ei iau dmg de la Bladestorm si de la Sweeping Strikes. Dar n-are rost sa-mi bat capul cu voi, hai, faceti mai multe guide-uri de Arms Warrior in continuare, failers.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-09-2011, 12:25:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da bine amice cum zici tu,daca pt tine one shot macro este doar deadly calm cu inner rage lasa-te.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Cataclysm  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 30-09-2024, 00:15:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x