User
Pass
2FA
 
 

Windows 7 Ultimate Problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software
Author Message637
Groovy

[PIErate]



Status: Offline
(since 12-12-2017 07:45)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 2143, Topics: 351
Location: Romania

Reputation: 667.6
Votes: 60

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 01-02-2014, 23:37:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, de azi am inceput sa am probleme cu windowsul si astea sunt simptomele:
1. Nu pot da click dreapta pe desktop (nu apare nimic dupa ce dau click dreapta)
2. Nu pot sterge niciun fisier si nu pot goli Recycle Bin.
3. Cand dau click dreapta pe My Computer imi apare doar "Open" si "manage".
4. Cand deschid "Control Pannel" imi apare fereastra insa nicio iconita.
5. Calculatorul merge mult mai incet, cateodata are freezuri.

Am scanat pcu cu NOD32 si nu a gasit niciun virus, la fel si Windows Defender si nimic. Am downloadat Avira, kaspersky, AVG si am scanat cu ele si nimic, niciun virus gasit.
I-am dat repair si nu am rezolvat nimic.
Are cineva o solutie care sa nu includa reinstalarea windowsului? am fisiere importante in pc si nu vreau sa le pierd.


Break the rules, don't break the law.But *** the law, that's what I always say

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 01-02-2014, 23:44:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intra in safe mode si vezi daca iti merge, aveai vreun manager de iconite, skin ceva pentru windows ?

Am vazut ce windows e, start -> scrii cmd, click dreapta, run as administrator (sper ca te lasa, daca nu in safe mode) scrii

Code:
 SFC /SCANNOW


si apesi enter, reboot, ar trebui sa fie ok.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Groovy

[PIErate]



Status: Offline
(since 12-12-2017 07:45)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 2143, Topics: 351
Location: Romania

Reputation: 667.6
Votes: 60

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-02-2014, 03:56:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Primul lucru care il fac de obicei cand am probleme intru in safe mode sa vad daca are aceleasi simptome, apoi dupa ce am citit niste ghiduri pe net am folosit si sfc scan si mi s-a oprit la 9%. Imi dadea eroare de compatibilitate(nu inteleg cum), ciudat e ca am intrat pe fisierulmeu (siteul) si de acolo cand am dat sa-mi aleg ce fisier sa-mi uploadez am putut sa-mi copiez fisierele din pc pe un stick fara sa le mai urc pe site ( foloseam interfata de download pentru a lucra in fisierele pcului). Ma rahateam un pic pe mn de frica pentru ca nu e pcul meu. Am rezolvat acum cu fisierele si numai stau sa-l repar, reinstalez din nou windowsul. Si ca raspuns la intrebare: nu, totul era default, no skin or other fancy stuff.

Multumesc de raspuns, mi se misca asa de infect ca nu am stiut daca am postat mesajul asta.

P.S. Windows Defender mi-a gasit trojan vincenor.gen!B l-am sters si tot n-a mers, dar numai am nevoie de ajutor, imi reinstalez windows.


Break the rules, don't break the law.But *** the law, that's what I always say

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
*0ranGe ! extrem

[I ❤ MY POLO!]



Status: Offline
(since 11-12-2017 12:06)
Joined: 01 Jul 2007
Posts: 11419, Topics: 191
Location: Romania

Reputation: 683.4
Votes: 117

   
Post Posted: 02-02-2014, 11:02:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E bine ca ai salvat macar fisierele, cred totusi ca se putea rezolva cu un hitmanpro ceva, acum depinde.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by AceRuL, 26 June 2014 14:48



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Software  


The time now is 02-05-2024, 18:10:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x