User
Pass
2FA
 
 

WoW Freakz Roleplay Event
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events
Author Message17199
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 08-09-2013, 16:22:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

First of all I want to thank you all for participating and for the effort you put in (or not) into making the stories. Second of all, these are some notes I made while reading them:

Shangzilla: The way of the sunwalkers
-good name choice
-cool photos
-some grammar mistakes in the writing
-still, writing style fits the story
-kinda messed the atmosphere at the end with trivial language

ToeMayToe: Keon the paladin
-not really roleplay, more like player play
-paint sucks
-i really didn't catch the point of the story...

Zaz991: Untitled
-no title, no introduction, straight to bussiness
-really really good writing, too bad the presentation lacks work

lust: story in 4 chapters and a final chapter
-the photos aren't loading
-the writing lacks a bit of skill
-the story is too sudden and too simple

AlexWeed: A Hero
-romanian is nice, but use it wisely
-renames were fun
-you wrote it like you don't want to be taken seriously

grapphu: The story of a druid
-pretty good writing but with some grammar mistakes
-kinda short



Of all the stories, the one i liked the most, even though it may look he didn't put too much work into it was Zaz991's. That's the way a roleplay story should be written, no epic characters, no epic stories, well written. These are the winners, and the rewards (i changed them a bit):

1. Zaz991 - full geared level 70 twink and a title on main char (or twink if you like)
2. grapphu - mount and 2 transmog weapons
3. Shangzila - one transmog item

For the rest I will reward 1 companion for participation. Contact me via pm to claim your rewards.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ToeMayToe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2022 07:15)
Joined: 18 May 2012
Posts: 37, Topics: 7
Location: Prima pestera la stanga

Reputation: 227.2
Votes: 5

 
Post Posted: 08-09-2013, 18:19:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deeds,not words -
Unele cuvinte nu's pentru tot prostu


L.E.:Probabil nu vei intelege ce am vrut sa spun acum si te vei gandi ca mi-am luat enrage ca nu am intrat in top 3 dar excuse moi,nu ca v-ar interesa dar am 2 seturi de transmog si sunt foarte mandru de ele,fly mount-ul care-mi place + tigru ca ground mount + cui ii pasa de companioni *lol*,voiam doar sa dau share la o poveste ce-mi venise in minte la citirea datelor despre event si sa vad reactia celorlalti (in mod ciudat altii au inteles ceva din ce am scris eu o.O)

Nu mi-ar fi sarit tandara daca nu ai fi spus :"i really didn't catch the point of the story..."
Am sa incep cu ce ne-a spus fostul meu prof. de romana din generala "Niciodata sa nu spui "nu am inteles"!Trebuie sa intelegi ceva,orice...pana si o frunza cazuta pe pamant exprima ceva,d'apai o poveste."
Acestea fiind spuse domnule GM,sincer va spun,va fi greu sa gasesc o persoana mai prosta ca dumneavoastra!
Referitor la "-paint sucks",nici nu ma mir ca nu aveai Office-ul instalat,se pare ca nu ai habar cum se lucreaza in el,posibil voiai sa pun animatii(ca asta stii tu ca face PPT)dar sunt de parere acestea ca sunt copilarisme,asa ca-mi pare rau ca nu m-am coborat la nivelul tau,domnule GM.
Si nu in ultimul rand, "not really roleplay, more like player play" Din DEX:"Roleplay ( verb (used with object) ) : to assume the attitudes, actions, and discourse of (another), especially in a make-believe situation in an effort to understand a differing point of view or social interaction" Am vazut ca iti place sa te joci cu engleza deci nu cred ca este cazul sa iti traduc tot ce inseamna termenul de "Roleplay",banuiesc ca acum intelegi si tu care-i faza cu ce ai cerut.

Era sa uit de top:
Zaz991 a schimbat povestea de 3 ori! Si DA!merita in top pentru efort,dar locul 1...really? o.O
Shangzilla ... ai cerut sa inventam o poveste...ce are el este un quest din WoW+ poze Not Talking putea sa creeze el un quest,dar ma rog...
grapphu a adus povestea dupa ce s-a terminat eventul (cel putin pe foaie) - Meh,nu conteaza dar faptul ca el are "enunturi" formate din nu mai mult de o propozitie + plot de tot rahatul + greseli gramaticale ce nu se fac nici la clasele de gimnaziu ... Ce a facut el acolo este o poveste ca de la un prost la altul si imi tot vine in minte fraza "noobaB R I" (I R Baboon...am vazut ca tu ai probleme de intelegere cu lucrurile ceva mai complicate)

Asa ca sa inchei,sunt de parere ca AlexWeed TREBUIA sa faca parte din acest top,dar nah,el a folosit poze,font si culori inteligibile...nu ca tipul de pe locul 1...

Fara pic de respect,
Keon



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexWeed

[Death Knight Trainer]



Status: Offline
(since 27-02-2016 15:38)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 243, Topics: 20
Location: Bucuresti

Reputation: 72.9
Votes: 15

   
Post Posted: 08-09-2013, 19:57:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Sundaysfantasy parerea mea:

Nu am nimic cu top-ul ales si nu vreau sa fiu luat in nume de rau, insa cateva dintre povesti nu prea au avut logica, multe au avut chiar aberatii.Nu mi se pare normal totusi ca doar tu ai ales castigatorii.La un concurs castigatorii nu sunt alesi doar de un singur jurat mai ales ca este vorba de imaginatie, de vocabular, de talent si multe alte lucruri care nu sunt fixe.Aici a fost vorba DOAR de ce ai inteles tu din povestile noastre si DOAR ce ti-a placut tie.Normal era sa fie 2+ jurati sa impartiti pareri.All in all parerea mea este ca asta a fost event doar sa fie.Quality before quantity.Imi cer scuze daca am jignit.

Dupa mine top-ul ar fi fost asa fara sa exagerez:
Shangzilla
Alexweed
Yusei




“Scopul scuzã mijloacele”

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 08-09-2013, 20:03:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bai pulifrici cine rahat te crezi sa vii cu aerele si basinile astea ma? gusturile nu se discuta, da? eu vad roleplayul intr-un fel, tu, observ, in altul. pentru mine roleplay este sa iti asumi rolul unu caracter din joc, sa ii creezi un backstory si sa iei azerothul la pas in cautarea de aventuri. ce mi-ai dat tu acolo e definitia generala a roleplayului, ca-s mai multe in caz ca nu stiai. poti sa faci roleplay si cu mana ta dreapta, ii desenezi 2 ochi si buze si te gandesti ca e mila kunis care-ti face felatie. tu ma freci la icre cu offcharele tale si apoi cu un paladin oparit. ce roleplay e asta? degeaba zici ca nu ti-ai luat enrage dar ai tremurat un pic de nervi.

@ alexweed: daca urmareai restul de eventuri observai ca am incercat sa obtin voturile de la staff members fara succes, asa ca am zis ca o sa decid eu castigatorii ca sa incheiem toturi eventurile. inca odata zic, gusturile nu se discuta. eu am fost jurat si numai eu, nu voi, nu tata leana de la coada vacii. nu sunteti de acord cu decizia mea pai, din partea mea puteti sa va luati parerea si sa vi-o bagati in cur.

daca mai aud aberatii d-astea inchid topicu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ToeMayToe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2022 07:15)
Joined: 18 May 2012
Posts: 37, Topics: 7
Location: Prima pestera la stanga

Reputation: 227.2
Votes: 5

 
Post Posted: 08-09-2013, 20:10:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine mortii ma-.tii esti tu sa imi zici mie pulifrici,ba p.ula!
Roleplay-ul are mai multe definitii pentru retardatii care ca nu-nteleg ce inseamna cuvinetele,normal ca-ti iei enrage cand vezi cat de prosti sunt cei care te inconjoara,ba p.ula!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlexWeed

[Death Knight Trainer]



Status: Offline
(since 27-02-2016 15:38)
Joined: 22 Feb 2012
Posts: 243, Topics: 20
Location: Bucuresti

Reputation: 72.9
Votes: 15

   
Post Posted: 08-09-2013, 20:13:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sundaysfantasy wrote:
bai pulifrici cine rahat te crezi sa vii cu aerele si basinile astea ma? gusturile nu se discuta, da? eu vad roleplayul intr-un fel, tu, observ, in altul. pentru mine roleplay este sa iti asumi rolul unu caracter din joc, sa ii creezi un backstory si sa iei azerothul la pas in cautarea de aventuri. ce mi-ai dat tu acolo e definitia generala a roleplayului, ca-s mai multe in caz ca nu stiai. poti sa faci roleplay si cu mana ta dreapta, ii desenezi 2 ochi si buze si te gandesti ca e mila kunis care-ti face felatie. tu ma freci la icre cu offcharele tale si apoi cu un paladin oparit. ce roleplay e asta? degeaba zici ca nu ti-ai luat enrage dar ai tremurat un pic de nervi.

@ alexweed: daca urmareai restul de eventuri observai ca am incercat sa obtin voturile de la staff members fara succes, asa ca am zis ca o sa decid eu castigatorii ca sa incheiem toturi eventurile. inca odata zic, gusturile nu se discuta. eu am fost jurat si numai eu, nu voi, nu tata leana de la coada vacii. nu sunteti de acord cu decizia mea pai, din partea mea puteti sa va luati parerea si sa vi-o bagati in cur.

daca mai aud aberatii d-astea inchid topicu.


Din nou dupa cum ai spus si tu: "Gusturile nu se discuta".Daca nu aveai juriu pentru event-ul asta ori il anulai ori mai asteptam toti pentru un rezultat de calitate.Pe de alta parte nu mi s-a parut corecta atitudinea ta fata de Toemytoe.Este strict parerea lui/nu se discuta.Nu cred ca esti in masura sa vii cu astfel de cuvinte la adresa lui de ex: "pulifrici""rahat"/Nu este atitudine de GM + ca nu va cunoasteti IRL sa va trageti de sireturi si el nu ti-a adus cuvinte ofensatoare la adresa ta.Daca voi fi sanctionat pentru acest post asta este insa din nou, este strict parerea mea.Nu iti place nu citi.O seara buna.




“Scopul scuzã mijloacele”

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sundaysfantasy

[The Human Equation]



Status: Offline
(since 16-10-2018 18:20)
Joined: 16 Apr 2010
Posts: 6776, Topics: 210
Location: Romania

Reputation: 645.8
Votes: 55

 
Post Posted: 08-09-2013, 20:20:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AlexWeed wrote:
Pe de alta parte nu mi s-a parut corecta atitudinea ta fata de Toemytoe.Este strict parerea lui/nu se discuta.

dar nici nu am discutat de parerea lui, ma doare in 14 ce crede. nu am facut misto de povestea lui, nu i-am zis nimic insultator la ce a scris, daca nu e in stare sa primeasca o critica sa nu mai posteze creatii pe net.

AlexWeed wrote:
si el nu ti-a adus cuvinte ofensatoare la adresa ta

ToeMayToe wrote:

Acestea fiind spuse domnule GM,sincer va spun,va fi greu sa gasesc o persoana mai prosta ca dumneavoastra!


acestea fiind spuse cand o sa invatati sa vorbiti politicos va voi raspunde in aceeasi masura. sa nu credeti ca-s vreun fraier cu gm de 2 saptamani pe care puteti sa-l frecati cum vreti voi.
bafta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by sundaysfantasy, 08 September 2013 18:20



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4    


The time now is 28-06-2024, 05:15:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x