User
Pass
2FA
 
 

Wow freakz

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message1723
lolephix
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2019 19:39)
Joined: 21 Nov 2015
Posts: 93, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: -97.6
Votes: 11

 
Post Posted: 08-04-2019, 18:44:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar aveam staptamana asta o discutie legata de server cum ca s-ar fi schimbat in bine si gm's nu ar mai fi asa ratati cum erau pe vremuri. Cu toate astea, astazi 2 persoane si in mod special serverul mi-au aratat ca punctul meu de vedere a fost total eronat.
M-am uitat la o lista cu chestii scriptate si intr-adevar asa este. Tot ce este pe lista asta https://www.wow-freakz.com/server_info.php este scriptat. Dar cum ramane cu clasele ( ce reprezinta lucrul cel mai important). Dk-ul te tine in combat in arena si nu poti manca in stealth. Concordance procuie peste tot si din toate spellurile in orice loc de pe map, arena etc etc. Druidul feral pune doturile pe tine si te lasa sa mori. Hunterul bm stackeaza 8129849128491284 de buffe pe peti. Petii se blocheaza in pereti ( aici vorbesc la general), te tin in combat, raman in viata dupa ce mori. Rogue are 12489124891 milioane dmg. Lootul din pvp nu merge cum ar trebui si primesti iteme cu ilvl prea mic. Itemele dispar din baguri si daca nu faci print la item risti sa il pierzi de tot. Gm's te iau la misto, nu te baga in seama de multe ori si in cazuri in care se presupune ca ai facut ceva sau esti suspect de ceva, nici nu ti se ofera dreptul la replica. Am vazut foarte multe persoane care se plang de server si chiar in momentul asta as putea sa fac un sondaj si as arata ca serverul este vazut intr-o lumina proasta. Am avut prieteni care jucau pe server si s-au lasat din cauza ca acestia au facut o tactica de pe blizz la un mythic dungeon si au luat ban pe freakz si cand au adus dovezi ca se poate face cum au facut ei, au fost ignorati.
Serverul se vrea blizzlike dar la item donation iti poti lua iteme pvp cu stats puse de tine , mai exact reforge pe legion in ce vrei tu. Diferenta dintre playerii donati si cei nedonati este imensa datorita faptului ca cei nedonati nici macar nu au cum sa tina pasul cu cei ce si-au donat full in materie de pve cat si de pve(am avut 2 chare donate full asa ca vorbesc din ambele perspective). Zic si pvp din cauza faptului ca in arena poti intra cu gear de pve si dai one shot la tot , la fel si in bg. Stats nu merg bine deloc si asta o poate spune orice player cu putina matematica in creier. O sa ajungem sa jucam la stamina ca maine poimaine o sa primim damage increase de la stamina.
NU primesti mark of honor din bgs . Sansa de legendare se fute daca schimb loot specialization. Daca dau shadowstrikes in pvp brawl iau toti playerii din bg crash.
Mmrul e futut . Nici pe blizz nu vedeai 4500 rating dar pe freakz vezi.

Ati indus playerilor o oarecare frica din pricina faptului ca daca spun ceva naspa legat de server, imediat vine Shocker si zice ca acele persoane arunca cu ***** in
Cunosc guilde intregi care nu mai joaca pe server din cauza nenumaratelor buguri "minuscule" care iti *** experienta de joc ori ca au luat ban de la nu stiu ce exploit server si le da ban -1chiar daca se intamplase ceva random. Niciodata nu ati cautat sa rezolvati ceva cu adevarat si aici vorbesc despre gmii micuti care fac tickete toata ziua, nu vorbesc despre developeri. Shockeru alearga dupa bani cum e si firesc dar mentalitatea de roman (timpu' trece si banu merge) se vede din ce in ce mai clar. Gmii majoritatea nu au o treaba cu jocul si cel mai bun lucru pe care il fac pentru server e sa se uite la lume pe chat si sa le dea ban.
Sunt sigur ca o sa iau ban, dar macar am zis cateva chestii care nu merg si au un impact relativ mare pe server.

Cei care va uitati la acest topic , atat playeri cat si gms( cu mai mult de un neuron) puteti face o lista cu ce nu merge si ar trebui reparat si sa contribuiim toti cumva si daca nu se repara propun sa plecam toti la dracu sa ne ia si sa ne jucam altundeva, ca eu unul m-am saturat sa-mi fie frica sa fac arene, dungeonuri si raiduri ca vezi doamne iau ban si m-am saturat sa-mi dispara iteme din bag si sa pice serverul dupa ce fac nu stiu ce random world quest si sa-mi iau **** (am dat cateva exeple iar).
Si Shocker ar trebui sa fie foarte deschis la ce spun playerii si sa inceteze cu vorbele alea ( voi romanii aruncati cu ***** si stiti doar sa va plangeti). Stiu ca jucam pe un server privat care este gratis dar freakzul a ajuns cel mai scump server free din cate stiu si nu uita ca sunt cativa romani prosti asa cum le zici tu care sunt aici pe server de la deschidere si fiecare a avut la un moment dat o problema d-asta cum am si eu si am avut si probabil o sa mai am.
Poate m-am repetat dar am scris mult si ma dor ochii.
Mai sunt zeci de lucruri de spus dar nu-mi vin acum pe moment dar daca nu inchide nimeni topicul sigur o sa le zica cineva





Last edited by lolephix on 08-04-2019, 19:51:27; edited 2 times in total
5 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cronoxx

[Sefu la Paladini]



Status: Offline
(since 13-05-2021 14:29)
Joined: 23 Jan 2012
Posts: 219, Topics: 60
Location: Bucuresti

Reputation: 61.3
Votes: 20

 
Post Posted: 08-04-2019, 20:05:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lista este facuta cu tot ce nu merge. Doar ca nu se ocupa nimeni de PvP si clase . Serverul a ajuns in mare parte doar PVE.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Lyan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-12-2019 00:00)
Joined: 24 Jul 2018
Posts: 20, Topics: 4
Location: Bucuresti

Reputation: 25.7
Votes: 1

Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-04-2019, 20:05:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Suntem constienti de ce ai spus tu aici.Cine joaca in momentul de fata pe freakz stie cam cum sta treaba si mai stie si ca nu are rost sa faci un post de genul pentru ca nu da nimeni 2 bani pe opinia ta sau a noastra,a playerilor.Daca te uiti putin prin topics, poti vedea ca ne-am plans suficient de mult si am fost ignorati.La inceput nu am vrut sa ma implic deloc in chestiile astea,dar dupa un timp am zis ca ar fi bine sa ajut cum pot serverul,nu numai prin donat,ci si prin alte metode,ca de ex bug reports,sfaturi etc.Problema este ca nu esti luat in seama,te mai alegi si cu ban sau mute sau orice altceva doar pentru ca spui ca ceva nu merge sau ca nu merge cum trebuie . E comunism total pe freakz.Am jucat pe multe servere private,dar nu am vazut nicaieri asa ceva. Gms sunt praf,inutili,n-au nicio treaba cu jocul.Am apelat de vreo 2 ori la ei si nu au reusit sa ma ajute cu nimic.Am facut ticket si mi s-au dat raspunsuri vagi.Pacat de serverul asta pentru ca ar putea fi cel mai bun server privat,are potential si are si niste chestii custom foarte interesante (arena spectate de ex)+ unele chestii care merg blizzlike.Lumea chiar are o parere proasta despre server si ar pleca cu prima ocazie.Ceea ce ii tine cu adevarat aici pe multi sunt banii investiti si nu ma refer la mine aici pt ca nu se tine serverul cu cateva sute de euro donati de mine,dar am prieteni care au donat mii de euro si comunitatea pentru ca multi si-au legat prietenii,relatii etc. De pvp nu mai zic,ca ma ia durerea de cap,e la pamant din toate punctele de vedere.Pentru un jucator de pvp e chiar dureros sa joci pe freakz,te doare pur si simplu mintea de unele chestii,iar ce e si mai dureros este faptul ca nimanui nu ii pasa de asta.Sunt multi playeri care chiar fac pvp pe freakz si sunt si mai multi care ar face,dar nu pot datorita bugurilor.(skirmish 3v3 nu putem face,am facut report,mi s-a spus ca asa trebuie sa fie pe freakz,ok,am inteles,dar parca era blizzlike,rbg nu se poate,clasele sunt varza,concordance de 10k in pvp,mana,udk(e un bug major)unele spelluri de baza nu merg,poly nu iti reface hp,poisons la rogue au dr,ai dr la frostbolt la mage,iei cyclone si MC prin divine shield,petii te ataca prin perete si te tin in combat,te scot si din stealth,MMR buguit si in mom de fata(inainte luai 20 points de la teamuri fara exp,chiar daca tu aveai 3k rating,asa s-a ajuns ca unii sa aiba 5k rating ,acum daca tu ai 3k rating si te bate un team de 1k,tie ti se scade cat trebuie(e fixat)dar daca bate teamul de 3k ,teamul de 1k ia -20 si multe alte buguri penale,nu are rost sa le spun pentru ca se cunosc si sunt raportate,dar ignorate.Pacat de patchul asta,a fost cel mai echilibrat in materie de pvp dintre toate patchurile pe care le-a avut legion.Pve merge bine pe freakz,nu prea fac pve in general,dar din ce am vazut,merge bine,eu,unul, sunt multumit de asta.Cu shokeru nu am nimic,omul este inteligent,m-a ajutat cand am avut nevoie,n-am nimic cu el,doar ca ar trebui sa mai asculte si opinia playerilor,sa ii intrebe de unele chestii,sa ceara sfaturi,sa comunice mai des cu comunitatea si sa pastreze o oarecare legatura,nu sa intre doar sa dea mute si ban si sa ne numeasca"ratati".Daca nu ne pasa de server,nu ne mai spuneam frustrarile pe forum.Jucam asa cum este si gata,cum fac multi,dar am ajuns la concluzia ca degeaba ne pasa de server,daca serverului nu ii pasa de noi,asa ca asta e ultima data cand"ma plang" de server.Am treburi mai importante de facut in viata si in ultimul timp nici nu am mai avut timp sa joc.Am vrut sa imi spun parerea sincera in legura cu serverul daca tot s-a deschis un subiect pe tema asta,poate invata cineva ceva din spusele noastre sau poate le ignora ca de obicei.Nu ma mai intereseaza.

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/Lyan
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lolephix
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-04-2019 19:39)
Joined: 21 Nov 2015
Posts: 93, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: -97.6
Votes: 11

 
Post Posted: 08-04-2019, 20:19:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar daca exista multi ratati aici, sunt sigur ca multa lume il respecta pe Shocker pentru ce a incercat sa faca de-a lungul timpului. Ideea e ca majoritatea gm-ilor care se si joaca pe server ii stiu si pot sa garantez ca 80% dintre ei raspund la tickete, dau banuri si muturi doar ca sa ia gm points. Foarte rar vezi vreun bug report sau ceva productiv de la vreun gm. Majoritatea bug reporturilor sunt facute de playeri sau class moderatori.




Last edited by lolephix on 08-04-2019, 20:23:44; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 08-04-2019, 21:38:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai daunator pentru un server sunt playerii toxici ca voi, cu pretentii si vesnic nemultumiti, comentatori si, mai grav, jignitori. Marea majoritate ce ai zis acolo sunt bugs. Se fixeaza zilnic din ele, in ultima perioada mai rar din diverse motive, majoritatea personale @devs, dar tot se fixeaza, insa tot timpul exista playeri care incep sa faca drame apocaliptice de la anumite buguri care il deranjeaza pe el, ce conteaza ca merg multe altele la care alte servere nici macar nu viseaza. Au fost tot timpul perioade ba cu fixuri nonstop, ba cu fixuri mai rare, e ceva normal, dar de 11 ani merge treaba bine, serverul inca are mii de playeri online seara, deci lumea e FOARTE multumita. Iar aveti impresia ca cativa dintre voi reprezentati tot serverul, chiar si spuneti asta
Lyan wrote:
Lumea chiar are o parere proasta despre server
Nu, nu are si ca exemplu poti lua urmatoarea situatie: tot timpul cand apare cate un random pe global cu reclama la alte servere toata lumea ii sare in cap in apararea freakz-ului, pentru ca majoritatea chiar stiu sa aprecieze serverul asta si ce face staff-ul pentru el/ei.

Insa voi ce faceti? Uite ce faceti:
Lyan wrote:
Gms sunt praf,inutili
Injurii peste injurii, Lyan a mai luat o data ban pentru chestii de genul insa ii s-a permis sa joace in continuare, se pare insa ca asta a fost o greseala si la urmatoarea abatere chiar va fi ban permanent pe toate conturile, nu doar pe unul.



Si desigur tampenii ca
lolephix wrote:
Stats nu merg bine deloc si asta o poate spune orice player cu putina matematica in creier
"Nu merge credeti-ma pe cuvant"
Totodata:
lolephix wrote:
Sunt sigur ca o sa iau ban
Asta o zice cineva care se stie cu musca pe caciula, stie ca mananca cacat, stie ca arunca cu injurii gratuite, dar totusi o face insa baga si o replica de-astea, ca sa mai para si smecheras si martir, nu doar taran, in cazul in care ia ban sa spuna la prietenii lui ratati ca "ahaha adevarul doare le-am zis-o la frayery". Din pacate asta sunteti, tarani, indiferent de ce explicatii de cacat aveti pentru astfel de topicuri.

Nu mai faceti topicuri de genul, nu ajuta serverul cu absolut nimic, veti lua ban si pe forum si ingame fara discutii si fara exceptii. Ce puteti face stiti deja, bug reports SI ASTEPTATI IN LINISTE pana se repara, indiferent cat dureaza, tot timpul s-au rezolvat intr-un final


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook


Last edited by Shocker on 08-04-2019, 21:51:08; edited 2 times in total
4 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 08 April 2019 19:38



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 29-04-2024, 01:38:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x