User
Pass
2FA
 
 

dieta - idei

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone
Author Message908
gandhi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-01-2015 06:25)
Joined: 21 Mar 2012
Posts: 209, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: -46.7
Votes: 6

 
Post Posted: 25-07-2012, 06:18:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Datorita unor probleme medicale oarecum serioase, devenisem extrem de sedentar si, implicit, m-am ingrasat serios. Acum tin o dieta cu orez de cca 2 luni, cu ajutorul careia (+miscare, evident) am slabit de la 91.2 la 82 kg.

Partea grea acum incepe, obiectivul meu fiind sa ajung la 80 inainte sa ma reapuc serios de sala.

Am nevoie de cineva cu experienta sa-mi faca o recomandare decenta, alta decat "flamanzeste-te". - Mersi frumos. -


Kockflex/Braintumor

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gigelu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-12-2017 18:00)
Joined: 19 Apr 2010
Posts: 287, Topics: 113
Location: Romania

Reputation: 316.9
Votes: 9

Post Posted: 27-07-2012, 06:52:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu unul sunt de parere ca toata chestia cu slabitul inseamna MISCAREA (consumul de calorii).
Fa exercitii cardio aproape zilnic sau macar de 3-4x pe saptamana.
ADICA ? Adica sa faci timp de 30-40 min cv antrenament dar sa nu soliciti prea mult o anumita grupa.Sa faci putin cu fiecare grupa.
Eu personal am ales bicicleta 35 de minute apoi dupa cv odihna sa alerg cam 50 min.
Asta inseamna cam 1.500 de calorii ceea ce e foarte bine.(1.500 calorii=slabit 150 grame)
Dar desigur asta depinde de tn,daca ai vointa lucrezi mai mult si poti ajunge chiar dubla la acel raport caloric.

Daca combini aceste exercitii cu o nutritie adecvata in 2 sapt esti plat.
Adecvata inseamna :fara paine dulciuri grasimi carne porc ,cartofi.
Multe mere,fructe in general ,multa salata . Si sa mananci seara ff putin si devreme .cu macar 4-5 ore inainte sa te culci.
Si ff important bea multa apa,mai ales cand te trezesti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Health zone  


The time now is 29-03-2024, 11:56:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x