User
Pass
2FA
 
 

Problema sony vaio

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message674
CeLe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2015 12:25)
Joined: 11 Jun 2015
Posts: 17, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 32.6
Votes: 1

Post Posted: 07-11-2015, 22:25:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am un laptop sony vaio sve1512. Astazi l am desfacut, l am ccuratat, nici o problema. Dupa ce l am inchis si deschis iar dupa 2 ore (l am lãsat functional) nu se mai aprindea monitorul, dupa 35 de secunde de la power on coolerul se stinge, iar se aprinde si tot asa. Mentionez ca tastatura nu o citeste , cand apas caps lock nu se aprinde liedul. Lãmpile nu sunt arse, le am verificat cu o lanterna, nu are nici o problema monitorul (cablaje, lãmpi, etc). Placa video a fost stricatã dar am schimbat cu tot cu placa de baza si ma tem sã nu se fi stricat iar, dar totusi o Placa video noua nu se strica asa usor ma gandesc nu? Am incercat sa conectez si alt monitor dar degeaba. Daca cineva are o sugestie, o astept cu tot dragul caci scriu de pe tel acum si am nevoie de laptop.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 08-11-2015, 00:38:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ori l-ai ars, lucru care se intampla multora care nu au facut asta si nu sunt atenti deloc la electricitatea statica unde laptopuri gen dell, sony, HP crapa rapid ori nu i-ai pus coolerul / pasta termoconductoare cum trebuie si se supraincalzeste instant in cazul in care ai demontat tot sistemul de racire.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 17-06-2024, 07:36:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x