User
Pass
2FA
 
 

[rezolvat]Reclamatie

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints
Author Message651
zumbinel
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-01-2014 13:14)
Joined: 20 Jan 2014
Posts: 5, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 29
Votes: 2

Post Posted: 20-01-2014, 23:14:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O reclamatie trebuie sa contina:
- Un titlu adecvat: Reclamatie
- Numele tau Zumbi
- Numele adminului reclamat Odi
- Harta, ora si data faptei reclamate kabul, 23:00,
- Motivul / Regula incalcata gag fara motiv
- Dovada, un screenshot sau un fragment din consola



*DEAD* zumbi : sobolanu tau
*DEAD* Mister*[d] : numa pandari

*DEAD* soricelu' ppc : ce e zumbi?

*DEAD* zumbi : stai parcat
*DEAD* zumbi : ca ti-o iei
*DEAD* justformaky : nu-l supara pe zumbi...
*DEAD* justformaky : ca plange

ADMIN odi: gag zumbi (5 minutes

*DEAD* soricelu' ppc : am inteles boss:))

(JUCATOR) zumbi : dc gag?

odi : fara amenintari, joaca si taci


Daca si asta e motiv de gag eu ma duc sa ma pocaiesc, ca aici e mai rau ca la pocaiti.
Va rog eu aveti grija cui dati admin, ca mi-a stricat toata seara, m-a umplut de nervi, cer sanctionarea adminului odi!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Your Angel

[War4.freakz.ro]



Status: Offline
(since 04-06-2018 12:19)
Joined: 30 Jul 2013
Posts: 2828, Topics: 13
Location: Bucuresti

Reputation: 509.2
Votes: 41

       
Post Posted: 21-01-2014, 01:09:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut zumbi,in Regulament scrie asa:
Code:
1:Limbajul indecent/vulgar/obscen este pedepsit cu llama/gag/ban 30-120 minute, sau chiar permanent.
si mai scrie si asa:
Code:
8:Incercati sa faceti in asa fel incat prin felul in care va purtati/jucati pe server, sa nu lezati dispozitia celorlalti playeri.
iar tu ai incalcat regulamentul prin:
Code:
*DEAD* zumbi : sobolanu tau
ceea ce ai scris este o jignire adresata unui alt jucator iar Adminul odi ti-a dat gag pentru aceea jignire,sa iti explic si de ce se da gag pentru asa ceva;se da gag din motivele urmatoare:1:jucatorul care a primit jignirea din partea ta este posibil sa nu accepte asa ceva,2:din cauza acelei jigniri se poate incepe o cearta verbala intre tine si jucatorul jignit,3:noi ca Admini trebuie sa aplanam aceste mici conflicte intre voi.Ceea ce a facut Adminul odi nu a incalcat nici un regulament si nu merita sanctionat.Am rugamintea sa citesti Regulamentul servarului si sa incerci pe viitor sa ai un comportament adecvat.O seara buna




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Blue20
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-12-2014 23:25)
Joined: 24 Mar 2013
Posts: 1154, Topics: 105
Location: peste tot si nicaieri

Reputation: -95.3
Votes: 129

 
Post Posted: 21-01-2014, 01:32:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Your Angel,eu inteleg ca sunteti o echipa dar totusi ar trebui sa luati deciziile corecte, asa se raspunde unui jucator, "joaca si taci" ? Asta e atitudine de admin ?
Prea repede aplicati comenzile pe jucatori, nu e deloc libertate pe server.
Eu va inteleg ca voi vreti sa aplanati certurile din timp, dar nu in halul asta fratiilor ca nu faceti altceva decat sa indispuneti jucatorii.
Stiu ca nu sunt bine vazut pe server de unii admin, dar tot din cauza asta, le-am cerut explicatii de ce se adreseaza in felul asta si bineinteles raspunsul a fost ceva de genu, nu-ti convine du-te pe forum si fa-mi reclamatie, taci ca iei ban,etc.
Adica nu e mai ok sa ii explici jucatorului unde a gresit, e mai ok sa te adresezi cu taci, nu-ti convine cautati alt server, taci ca iei ban, du-te si fa-mi reclamatie daca nu-ti convine. etc... Si in cazul in care faci reclamatie tot jucatorul e devina. Adminu` nu are nici`o vina ca i se adreseaza ca si cum ar fi carpa lui de sters pe joc. GOOD JOB!!
Odi a incelcat pe putin 1 regula din regulament.
Atat am avut de zis, o seara buna!

Ps:

*DEAD* zumbi : sobolanu tau
*DEAD* Mister*[d] : numa pandari

*DEAD* soricelu' ppc : ce e zumbi?

*DEAD* zumbi : stai parcat
*DEAD* zumbi : ca ti-o iei
*DEAD* justformaky : nu-l supara pe zumbi...
*DEAD* justformaky : ca plange

ADMIN odi: gag zumbi (5 minutes

*DEAD* soricelu' ppc : am inteles boss:))

(JUCATOR) zumbi : dc gag?

odi : fara amenintari, joaca si taci

Analizeaza bine conversatia ca vorba aia nu ai 15 ani, ai o vastra ce naiba.
Ala nu a jignit pe nimeni, era un jucator cu nick-ul soricelu' ppc, el in loc de soricel i-a zis sobolanu, asta e jignire ?
Daca te uiti mai atent, odi i-a dat gag pentru amenintari, nicidecum pentru jugniri. Si acum intrebare de baraj, pe cine a amenintat zumbi ca sa merita sanctionarea cu gag ? -
Bafta!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Akkan

[IMBALANCED]



Status: Offline
(since 09-05-2020 22:16)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 2592, Topics: 150
Location: Romania

Reputation: 724.9
Votes: 48

   
Post Posted: 21-01-2014, 09:11:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"stai parca... ca ti-o iei". - Daca asta ar fi motivul, este ok gagul, dar nici atitudinea "joaca si taci" nu mi se pare chiar exemplara. Noi avem literele alea in plus, dar sunt la fel de egali ca ceilalti. -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-P!C@-

[Simply Normal]



Status: Offline
(since 21-04-2022 19:07)
Joined: 28 May 2012
Posts: 21086, Topics: 1601
Location: Constanta

Reputation: 1870.3
Votes: 781

Post Posted: 21-01-2014, 09:15:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Odi ti-am atras si eu atentia pe chatul adminilor ca nu asa se raspunde ci trebuie sa ii explici frumos motivul pentru care a luat gag. Incearca sa fii calm si sa le explici jucatorilor unde au gresit.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
panacas

[WaR4.fReAkZ.rO]



Status: Offline
(since 03-02-2019 01:17)
Joined: 25 Apr 2011
Posts: 2020, Topics: 93
Location: war4.freakz.ro

Reputation: 8.5
Votes: 185

 
Post Posted: 21-01-2014, 09:43:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Reclamatie inutila.

Zumbi poti sa te parchezi in alta parte daca nu iti convine.

Drept rasplata pentru injuraturile si topicul facut mie personal, ai ban permanent....stiu ca ai maxim 12 ani...nu am ce sa iti cer.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by panacas, 21 January 2014 07:43



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints  


The time now is 21-05-2024, 10:37:21
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password