User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie admin SamDude
Go to page 1, 2  Next    
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Ban / Unban Requests
Author Message2749
Arkan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-04-2013 16:18)
Joined: 19 Mar 2011
Posts: 105, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 103.7
Votes: 3

Post Posted: 13-04-2011, 08:49:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Astazi la ora 9:30 am intrat sa joc putin zm inainte sa ma duc la munca. Eu eram om si nu aveam bani de laser, samdude era caine... a incercat sa intre peste mine, eu eram bine ascuns dar nu aveam cu ce sa blochez intrarea decat cu saci, drept urmare am pus cativa saci in fata lui ca sa nu intre peste mine. Am avut noroc si nu a reusit sa intre.
Drept urmare a dat cu tsay, "(ALL) SamDude : pe cine prind ca mai face exces de saci ban 500 !!!!!! " Eu stiind ca l-am blocat cu saci l-am intrebat daca este vorba despre mine ... el a spus ca da, in acel moment i-am spus ca nu are motive sa imi dea ban, si nici un drept pentru ca eu am pus saci sa ma apar de el nu ca sa fac "exces" de saci, in plus eu dau bani ca sa joc pe un server linistit nu ca sa ma cert cu toti pustii . Dupa ce l-am facut pusti, a scris ceva agramat si l-am intrebat cu cine a facut limba romana si ca este agramat. Mi-a dat ban 200 de minute. Rog pe administrator sa imi spuna pentru ce mi-a dat samdude ban, si daca este corect cum a procedat el.
Repet, nu am facut nici un abuz, am pus saci pentru ca nu aveam bani de mina, iar el a facut pe zmeul. Daca nu sunt lasat sa joc pe serverul asta de catre un pusti, o sa caut alt server la care sa dau bani de gold, slot ori alte facilitati.

Playeri pe server: CaTaLIN ; k1Lz0R[;x] ; InLoVe
martor este InLoVe , si el a avut o discutie contra cu sam, el poate sa confirme ( pe langa logurile ce sunt pe server ) tot ce am spus.

Alex, alias Arkan.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SamDude

[★★★]



Status: Offline
(since 09-07-2020 08:13)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 10525, Topics: 516
Location: Romania

Reputation: 317.7
Votes: 122

   
Post Posted: 13-04-2011, 09:00:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Treaba sta in felul urmator , tu ai facut exces de saci , si ti-am spus ca nu e voie , iar tu ma luai cu smecheriile tale de parca sunt eu sclavu tau sa le accept trebuia sa iti dau banu mai mare dar am zis ca poate iti revii.Si treaba cu InLoVe il rezolv si eu pe baiatu ala care se da si el la fel de "smecher" ca tine mi-a gasit punctu slab..dar sa stiti ca eu nu sunt asa slab precum credeti voi -
SamDude wrote:
Nick: Arkan
Ip: 86.104.152.106
Motiv: face misto de mine ca da el bani ca sa joace ca nu stiu lb rom etc
Banip: 300 minute
Dovada: http://img850.imageshack.us/img850/7971/zmcbblekamp0000w.png
http://img717.imageshack.us/img717/4817/zmcbblekamp0001.png

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-04-2013 16:18)
Joined: 19 Mar 2011
Posts: 105, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 103.7
Votes: 3

Post Posted: 13-04-2011, 10:48:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pustiule ( spun asta pentru ca te porti exact ca un pusti ), uite cum sta treaba:

In primul rand cand te-am facut agramat, am fost corect si am spus lucrurilor pe nume. Nu am nici o vina si nu am jignit pe nimeni facandu-te agramat. Faptul ca tu nu stii sa vb corect limba romana nu iti da nici un motiv sa te superi pe mine, iar daca tu te simti lezat din aceasta cauza este problema ta. Daca tu la scoala nu ai invatat cum sa desparti cuvintele, ca inainte de virgula nu se pune spatiu, iar dupa punct se pune spatiu ( vezi ultimul tau post, asta daca nu il editezi repede ) eu ma simt nevoit sa te corectez, ca poate asa mai inveti si tu limba romana.

In legatura cu sacii, te anunt pentru ultima oara ca nu am facut nici un exces, am pus saci in fata ta ca sa nu intri peste mine.

Iar din ultimul tau post reiese ca ai niste refulari, dar cred ca ai gresit persoana cu care sa ti le manifesti.

Mi-ai dat ban fara motiv, si rog un administrator sa ia masuri in acest caz.
Din punctul meu de vedere ai facut un ABUZ de admin, si nu ar fi prima data cand tu esti acuzat de acest lucru.

Nu te-am jignit cu nimic, nu m-am purtat urat cu nimeni, nu am jucat cu coduri. Ti-am spus ca eu dau bani sa joc pe serverul asta, si vreau sa fiu lasat sa joc in liniste atata timp cat eu nu deranjez pe nimeni.

Astept un replay de la un administrator

Multumesc,
Alexandru.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FkZ * RazvY

[Boom Head Shot !!]



Status: Offline
(since 02-04-2015 13:09)
Joined: 14 Sep 2007
Posts: 942, Topics: 30
Location: Timisoaraa

Reputation: 267.3
Votes: 7

 
Post Posted: 13-04-2011, 10:58:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar daca ar fi agramat, nu tu ar trebuii sa-i spui asta. L-ai jignit, ai primit ban.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
*salam*

[MosT WanteD]



Status: Offline
(since 03-02-2017 15:24)
Joined: 19 Mar 2010
Posts: 3114, Topics: 93
Location: Romania

Reputation: 349.7
Votes: 73

Post Posted: 13-04-2011, 11:05:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arkan,hai sa nu ne dam in impresii acum ca nu stie lumea sa vb bine,ai vazut una e sa vb face to face si alta e pe chat,si eu gresesc cand scriu pe chat ca nu stau cu lumina aprinsa si nu vad tastele foarte bn,a 2 problema eu faceam ma fel,adica ma faceai tu pe mn(inapt) ca nu stiu sa scriu hh Raised eyebrow iti dai seama daca era un admin mai exigent aveai pe putin 500 numai statea la discutii.Acum ce sa zic stai sa intre un admin,sa vedem ce se intampla.Sal si nu mi o lua in nume de rau.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-04-2013 16:18)
Joined: 19 Mar 2011
Posts: 105, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 103.7
Votes: 3

Post Posted: 13-04-2011, 11:51:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

FkZ * RazvY wrote:
Chiar daca ar fi agramat, nu tu ar trebuii sa-i spui asta. L-ai jignit, ai primit ban.


Razvi, tot respectul dar inainte de a iti da cu parerea eu te-as ruga sa consulti un dex. Si anume sa poti face diferenta intre a jigni si a face pe cineva agramat.

Am facut eu asta pentru tine:
AGRAMÁT ~tã (~ți, ~te) 1) și substantival (despre persoane) Care face greșeli elementare de gramaticã. 2) (despre ceva scris) Care conține greșeli elementare de gramaticã și de ortografie. /<lat. agrammatos

Deci unde am gresit, jignit eu, cand l-am facut pe acest individ agramat? Eu mi-am spus punctul de vedere intr-un mod elegant ... Asta nu este nici o scuza, din moment ce scrii ca un agramat, iti asumi acuzele.


Multumesc,
Alex.

Posturi unite automat, 13-04-2011, 12:51:29

*salam* wrote:
Arkan,hai sa nu ne dam in impresii acum ca nu stie lumea sa vb bine,ai vazut una e sa vb face to face si alta e pe chat,si eu gresesc cand scriu pe chat ca nu stau cu lumina aprinsa si nu vad tastele foarte bn,a 2 problema eu faceam ma fel,adica ma faceai tu pe mn(inapt) ca nu stiu sa scriu hh Raised eyebrow iti dai seama daca era un admin mai exigent aveai pe putin 500 numai statea la discutii.Acum ce sa zic stai sa intre un admin,sa vedem ce se intampla.Sal si nu mi o lua in nume de rau.


Salam.
Nu imi dau impresii, si eu mai sunt agramat din cand in cand, de lene, de comoditate ... fiecare scrie cum doreste. Dar daca tot iti dai impresii cu mine, si faci pe durul ... ar fi cazul sa iti asumi consecintele, corect?

Repet: Nu l-am jignit cu nimic, iar el a facut ABUZ de admin. Tinand cont la cate ore am pe server si pana acum nu am facut nici un fel de problema nimanui, ma consider indreptatit sa cer dreptate la administrator pentru nedreptatea care mi s-a facut. Tu n-ai face la fel? -


Alex.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vod@fon3

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 08-01-2019 19:14)
Joined: 20 Nov 2009
Posts: 6691, Topics: 109
Location: Romania

Reputation: 281.5
Votes: 64

Post Posted: 13-04-2011, 12:00:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amandoi sunteti de vina iar aici incep cu tine Arkan tu nu trebuia sa il jignesti pentru jigniri la adresa adminilor se ia ban intre 300 - 500 de min ba chiar si mai mult (Depinde si ce jigniri i-ai adresat)

Iar tu SamDude si tu esti devina pentru ca el are tot dreptu sa foloseasca sacii sunt creditele lui si poata sa faca ce vrea cu ele asta nu inseamna ca daca esti admin trebuie sa trateazi playerii cu indiferenta sau ca esti mai sus ca ei multi dintre voi va bazati pe treaba asta ca daca voi aveti admin puteti face ce vreti voi dar treaba nu sta asa asa cum si noi avem dreptu asa si ei la fel au dreptul de a isi spune neplaceriile pe forum si despre admini care nu isi fac treaba sau ma rog alte chesti care nu respecta ce este de respectat vom astepta decizia ownerilor pana atunci eu zic ca numai are rost sa dezvoltam problema mai mult de atat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-04-2013 16:18)
Joined: 19 Mar 2011
Posts: 105, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 103.7
Votes: 3

Post Posted: 13-04-2011, 12:09:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vod@fon3.
Cu ce l-am jignit? Am spus mai sus totul, nu inteleg cu ce zici tu ca l-am jignit. Cuvantul agramat nu este jignire! Nu imi atribui fapte pe care nu le-am facut. Daca el se considera ca este jignit... e problema lui, dar eu nu l-am jignit. TU ai citit tot topicul?

Alex.

Posturi unite automat, 13-04-2011, 13:09:04

SamDude wrote:

Motiv: face misto de mine ca da el bani ca sa joace ca nu stiu lb rom etc


Vezi si reasonul, cu ce l-am jignit? uite ce reason a pus el !!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vod@fon3

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 08-01-2019 19:14)
Joined: 20 Nov 2009
Posts: 6691, Topics: 109
Location: Romania

Reputation: 281.5
Votes: 64

Post Posted: 13-04-2011, 12:12:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da eu am citit tot topicul dupa cum vezi mai sus am spus in felul urmator amandoi sunteti devina nu intelegi sau trebuie sa scriu mai mare? Dau un exemplu ca sa intelegi mai bine daca pe mine ma face unu nu stiu cum ii vine lui in cap ma face but noob prost eu pentru cuvintele astea "usoare" eu ii dau ban...poate lui nu ia covenit vorbele astea si a considerat ca cel mai bine este sa primesti ban ca pe viitor sa nu se mai repete si sa nu ii mai adresezi asemenea cuvinte acum ai inteles...sper ca da, daca nu este treaba ta si faci ce vrei dupa cum am zis amandoi ati procedat gresit.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-04-2013 16:18)
Joined: 19 Mar 2011
Posts: 105, Topics: 2
Location: Bucuresti

Reputation: 103.7
Votes: 3

Post Posted: 13-04-2011, 12:18:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vod@fon3 wrote:
Dau un exemplu ca sa intelegi mai bine daca pe mine ma face unu nu stiu cum ii vine lui in cap ma face but noob prost eu pentru cuvintele astea "usoare" eu ii dau ban


Sincer, eu cred ca ai o problema, eu nu l-am facut nici prost, nici noob si nici but. Pur si simplu i-am zis ca este agramat ( un cuvant care nici eu si nici dexul romanul nu il considera o jignire ) din cauza ca a scris ca un agramat. Te rog nu mai comenta pe langa subiect pentru ca nu are nici un rost.. ( poate doar sa iti cresti numarul de postari ). Dar te rog nu face asta in topicul meu.


Alex.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Vod@fon3

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 08-01-2019 19:14)
Joined: 20 Nov 2009
Posts: 6691, Topics: 109
Location: Romania

Reputation: 281.5
Votes: 64

Post Posted: 13-04-2011, 12:31:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Auzi deja ai inceput sa devi cam enervant si sa ma calci pe batatura nu imi mai pune rabdare la incercare pentru ca , chiar nu vei mai juca pe serveru asta nu stau sa ma cert cu toti copilasi de cartier..am dat EXEMPLU copile daca sunt jignit si am spus asa daca sunt facut BUT PROST NOOB eu ii dau ban nu am zis ca tu iai zis treaba asta lui SamDude dupa cum ti-am spus si in PM dar se pare ca pe tine te intereseaza numai ce spui tu si sa iti mai spun o chestie tot tu spui tot tu auzi "prietene" asa ca joc de glezne si dute pe alt server nu ne mai face draci aiurea ti-am explicat destul de clar dar se pare ca tu stai rau cu , comportamentu si se vede ca nu te duce capu ai level'u prea scazut la el crezi ca daca mi-ai scazut din reputatie ai rezolvat ceva? Nu nu ai rezolvat nimic ba din contra ti-ai castigat zilele pe server hai salut si termina cu atatea posturi inutile.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AdItZzA''
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-02-2016 23:45)
Joined: 22 Nov 2009
Posts: 8452, Topics: 154
Location: In capitala plina de tigani.

Reputation: 306.8
Votes: 230

Post Posted: 13-04-2011, 16:46:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arkan daca stiai sa te comporti de la inceput nu se ajungea aici ... iti spun sincer , sam poate a facut o mica greseala dand ''anuntul'' acela , dar tu nu aveai nici un motiv sa il faci agramat , comentariile le lasai dupa ce iti facea cineva dreptate.


Dum spiro, spero

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SamDude

[★★★]



Status: Offline
(since 09-07-2020 08:13)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 10525, Topics: 516
Location: Romania

Reputation: 317.7
Votes: 122

   
Post Posted: 13-04-2011, 19:11:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar nu ma intereseaza ce bani dai tu ca sa joci aici , recunosc am gresit si eu putin dar vad ca tu nu recunosti tot pe a ta o tii , si inca ceva mai accept glume de genu sunt nab *** d'astea pt ca nu am nici un motiv sa sanctionez pt cuvinte de genu asta , dar ca sa ma faci agramat nu accept asa ceva. Si daca sunt agramat sunt pt ca nu ma uit la taste mai tot timpul cand scriu.
Numai are rost sa ma cert degeaba. Sincer n-am chef de cearta , sunt deja intr`o postura proasta si numai am chef de alte prostii.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
scipioaaa

[Assasin]



Status: Offline
(since 09-02-2015 17:26)
Joined: 07 Jan 2009
Posts: 3964, Topics: 156
Location: Romania

Reputation: 807.3
Votes: 95

Post Posted: 13-04-2011, 19:39:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Arkan ti-ai primit pedeapsa pt vorbele alea .. din punctu meu de vedere nu mai este problema dar pe viitor ai grija cum te adresezi adminilor

@Samdude explica-mi si mie cum a facut exces de saci ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SamDude

[★★★]



Status: Offline
(since 09-07-2020 08:13)
Joined: 06 Jun 2010
Posts: 10525, Topics: 516
Location: Romania

Reputation: 317.7
Votes: 122

   
Post Posted: 13-04-2011, 19:46:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu a fost un exces prea mare..dar inainte sa se termine runda punea saci asa in prostie de numai aveai loc de nimic.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by scipioaa, 13 April 2011 19:12



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> zm.freakz.ro -> Ban / Unban Requests  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 30-09-2024, 03:46:45
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x