User
Pass
2FA
 
 

Despre Pedepse

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message907
Pancake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-12-2014 18:55)
Joined: 06 Jul 2010
Posts: 200, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 176.9
Votes: 2

Post Posted: 19-04-2011, 17:54:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma gandeam ca ar fi potrivita modificarea regulamentului,mai ales acum ca serverul abia s-a redeschis!

1.Pentru reclama propun sa nu se mai dea ban permanent.Sa se dea unul maricel ,(666 min de exemplu)dar nu permanent.Sunt o multime de servere,(iar multimea e foarte,foarte mare aproape ca tinde la infinit) care iti pun binduri ,le stim si cu totii le-am vazut banuiesc,si ma gandesc ca e posibil pentru orice jucator sa greseasca si sa intre pe un server ca asta si sa nu isi verifice configurile cand intra pe serverul nostru.

2.Banurile pentru scurtaturi/buguri sa nu fie mai mari de 15-30 minute,adica cam cat ar tine harta respectiva care ii permite sa faca scurtatura/bugul.In plus,de multe ori,in caz ca sunt mai multi jucatori in locul respectiv,nu se poate spune exact cine a incalcat regula si se poate intampla sa fie pedepsit si cine nu trebuie.Dar in acest caz banul fiind mai mic si nedreptatea facuta unui potential jucator nevinovat ar fi mai mica.
Cazul urmator imi vine imi minte:http://forum.wow-freakz.com/Unban-t60083.html

Toate acestea ar fi pentru pentru a face sederea jucatorilor pe server mai placuta,pentru a-i fideliza si poate aratundu-le intelegere si ei se vor comporta in consecinta -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Stal0ne

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-08-2011 08:09)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 98, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 121.7
Votes: 5

Post Posted: 19-04-2011, 19:09:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si asta e o idee buna !!! PRO -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
deathsaw

[Freakzoid]



Status: Offline
(since 17-04-2015 19:50)
Joined: 13 Nov 2010
Posts: 2302, Topics: 165
Location: Hawaii, Honolulu

Reputation: 108.4
Votes: 21

 
Post Posted: 19-04-2011, 19:31:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna ideea.
Pro




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tweetty

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 20-09-2020 19:52)
Joined: 27 Apr 2010
Posts: 3362, Topics: 160
Location: Craiova

Reputation: 324.7
Votes: 48

 
Post Posted: 20-04-2011, 13:01:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Pentru reclama propun sa nu se mai dea ban permanent.Sa se dea unul maricel ,(666 min de exemplu)dar nu permanent.Sunt o multime de servere,(iar multimea e foarte,foarte mare aproape ca tinde la infinit) care iti pun binduri ,le stim si cu totii le-am vazut banuiesc,si ma gandesc ca e posibil pentru orice jucator sa greseasca si sa intre pe un server ca asta si sa nu isi verifice configurile cand intra pe serverul nostru.

Contraa ! Exemplu: fac reclama, ban 666 minute, numai revin, da-l naiba de server, pot sa zic asa.Si serveru e in minus cu multi playeri, ca vad alt server...Sau mai revin odata, mai fac reclama, mai fur din playeri, mai iau ban si nu mai intru si gata, voi v-ati pierdut playerii.
Cu cat pedepsele sunt mai aspre, cu atat jucatorii se corecteaza.Asa nu vrei sa scoatem comanda de ban, sa tinem numai in gag? Ganditi-va la ce am zis.


Un om inteligent rezolvã problema, un om ºi mai inteligent o evitã.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pancake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-12-2014 18:55)
Joined: 06 Jul 2010
Posts: 200, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 176.9
Votes: 2

Post Posted: 22-04-2011, 12:58:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@tweety
In general cine face reclama intentionat ,are router si nu cred banul il va afecta.Propunerea era pentru cei care fac reclama din greseala cu binduri.Si oricum nimeni nu iese de pe serverul pe care e si stie ca ii place,ca sa intre pe un altul doar pentru ca vede in chat un alt ip dat de nu stiu ce ciudat.Comanda de ban permanent sunt de parere ca ar trebui data pentru cei care dau dovada de nesimtire si jignesc adminii sau injura ceilalti jucatori in mod repetat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tweetty

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 20-09-2020 19:52)
Joined: 27 Apr 2010
Posts: 3362, Topics: 160
Location: Craiova

Reputation: 324.7
Votes: 48

 
Post Posted: 22-04-2011, 13:03:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pancake wrote:
@tweety
In general cine face reclama intentionat ,are router si nu cred banul il va afecta.Propunerea era pentru cei care fac reclama din greseala cu binduri.Si oricum nimeni nu iese de pe serverul pe care e si stie ca ii place,ca sa intre pe un altul doar pentru ca vede in chat un alt ip dat de nu stiu ce ciudat.Comanda de ban permanent sunt de parere ca ar trebui data pentru cei care dau dovada de nesimtire si jignesc adminii sau injura ceilalti jucatori in mod repetat.

De fapt ii afecteaza, ca stau sa schimbe ip-ul de nenumarate ori pentru ce? Pentru a face o reclama care nu e garantat ca primescc jucatori? Daca dam 666 minute ban, cu ce rezolvam? Ca ii incurajam sa mai joace cu bind, ca se ia ban pe timp putin...Ai gresit, platesti..Nu sta nimeni sa-ti zica mura-n gura cum trebuie sa joci, asta tine de tine, nu trebuie noi sa stam la mofturile altora ca nu sunt in stare sa scoata un bind.


Un om inteligent rezolvã problema, un om ºi mai inteligent o evitã.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 28-09-2024, 15:07:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x