User
Pass
2FA
 
 

Un sfat la un build

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions
Author Message1006
Canabis

[i love Haters]



Status: Offline
(since 28-12-2016 18:11)
Joined: 12 Aug 2010
Posts: 2615, Topics: 35
Location: SpawnZone

Reputation: 172.4
Votes: 20

   
Post Posted: 29-04-2011, 20:47:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

As vrea sa imi fac si eu un build , o configuratie facuta de mine , la un buget redus , dar sa mearga jocuri gen Crysis warhead , nfs hot pursuit sau Cod Mw2 si BO
Totatl 1500 fix de pe emag.ro
Carcasa RAIDMAX Thunder, Negru/Argintiu , 3 ventilatoare , am luato pt aspect si ventilatoare
Placa de baza Gigabyte MA770T-UD3, socket AM3 , ii destul de buna , bios destul de friendly , usor de facut OC
Procesor AMD Athlon II X3 450 Triple Core, 3200MHz, socket AM3, BOX !!!! se poate debloca al patrulea nucleu si biosul il vede Un phenom x4
Memorie Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz, PC10600 , nam gasit dual channel sa fie doar 1 sim
Cooler Procesor DeepCool Gamma 50 DP-GAMMA50 , inlocuiesc pt ca e mai silentios , ala de la amd face ca tractoru
Placa video Gigabyte ATI Radeon HD 5670, 1024MB, GDDR3, 128 bit, HDMI, DVI, CrossFireX, PCI-E !!! as fi luat un gddr5 HIS , dar nu are conector VGA , eu am o laba de monitoc TCO 99 , deci
HDD Samsung SpinPoint F4 320GB, 7200rpm, 16MB, SATA2 , nu iau prea mare , mai era un f3 da era sata1 ,
Sursa Raidmax 500W, 8cm fan, Retail . am luat o sursa , asa , !!!! Daca credeti ca una de 400 ii suficienta va rog sa spuneti , pt ca monitoru care consuma 400 W si sursa ii cat un aspirator , si acu de la contoru de curent ar lua foc
Pasta termoconductoare Arctic Silver 5, 3.5 grame , doar asa , pt performanta
!!!!!!!!!! NU iau dvd rw , instalez Windows 7 64 biti de pe stick , jocuri nam originale , deci....

Vreau sa imi spuneti ce as putea modifica , la placa video credeti ca unu 4670 ii la fel de buna ?
Credeti ca o sa fie destul de "compatibil" intre el , adica , piesele sigur merg dar vreau la Performanta maxima ,
Experienta de asamblare ii cam putina , ii usor de pus ramu si alea , cablurile mai greu , carcasa find mai mica , si vreau sa fac cat mai compact cu un airflow Mare ,
!! Doresc sa rulez si programa gen photoshop , catia , si programe de sunet , mai precis de modificare , ar rula bine sau....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Canabis

[i love Haters]



Status: Offline
(since 28-12-2016 18:11)
Joined: 12 Aug 2010
Posts: 2615, Topics: 35
Location: SpawnZone

Reputation: 172.4
Votes: 20

   
Post Posted: 03-05-2011, 17:13:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nimeni ? chiar nimeni , macar un post ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Some tips regarding several acquisitions  


The time now is 04-05-2024, 08:57:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x