User
Pass
2FA
 
 

Reclamatie Ghem.Mzk + 2oi
Go to page Previous  1, 2, 3    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message4476
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 22-05-2011, 18:52:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ghem#Alexander wrote:
repet... block intentionat .... cand sta mai mult de 5 secunde... jucatorul respectiv merita slap, slay, kick depinde la cate abateri e, dar daca sta 2,3 secunde cum am spus mai sus se poate intampla cand ti se deschide o fereastra de la yahoo, oricui i s-a intamplat asta... asta e block neintentionat, si sa fim seriosi asta e sv destul de serios nu cred ca vreun admin ar face asa cv ... in fine -


AHAHAH mai mult de 5 secunde nu de 2,3 -) asta e "tare".Block e block indiferent ca este 2 sec ca este 5...indiferent ca este intentionat sau nu tot block se numeste:)....iar cand va aud cu fraze de genu "mai ales ca este admin" ete na ADMINUL ARE ACELEASI DREPTURI CA ORICARE ALT PLAYER ,celelalte " sunt doar "accese" si el ca admin dimpotriva tb sa fie un exemplu ptr playeri si sa aibe o activitate ce poate face ca serverul sa functioneze in conditii civilizate...de aici atat tu Ghem cat si Buble ati putea trage singuri concluzia......iar tu ted ca este admin sau nu ,nu ai dreptul sa vorbesti asa (dar nu ca "mai ales ca este si admin -) cum aud tot mai des fraza asta) ci pur si simplu pe acest server atat ownerii cat si noi adminii prin regulile serverului vrem ca playerii sa aibe un comportament normal.
Repet banul in OPINIA mea este dat aiurea,o masura prea drastica avand in vedere faptul in sine...si tot in OPINIA MEA se dau prea usor temp ban sau si permanent...sa nu mai zic de timpul banului(10000,1000000) .cius


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Waynee

[BasedTontoVeli]



Status: Offline
(since 21-01-2023 08:21)
Joined: 14 Dec 2009
Posts: 24138, Topics: 407
Location: BasedTontoVeLI

Reputation: 1611.6
Votes: 187

 
Post Posted: 22-05-2011, 19:14:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

abureala wrote:
Ghem#Alexander wrote:
repet... block intentionat .... cand sta mai mult de 5 secunde... jucatorul respectiv merita slap, slay, kick depinde la cate abateri e, dar daca sta 2,3 secunde cum am spus mai sus se poate intampla cand ti se deschide o fereastra de la yahoo, oricui i s-a intamplat asta... asta e block neintentionat, si sa fim seriosi asta e sv destul de serios nu cred ca vreun admin ar face asa cv ... in fine -


AHAHAH mai mult de 5 secunde nu de 2,3 -) asta e "tare".Block e block indiferent ca este 2 sec ca este 5...indiferent ca este intentionat sau nu tot block se numeste:)....iar cand va aud cu fraze de genu "mai ales ca este admin" ete na ADMINUL ARE ACELEASI DREPTURI CA ORICARE ALT PLAYER ,celelalte " sunt doar "accese" si el ca admin dimpotriva tb sa fie un exemplu ptr playeri si sa aibe o activitate ce poate face ca serverul sa functioneze in conditii civilizate...de aici atat tu Ghem cat si Buble ati putea trage singuri concluzia......iar tu ted ca este admin sau nu ,nu ai dreptul sa vorbesti asa (dar nu ca "mai ales ca este si admin -) cum aud tot mai des fraza asta) ci pur si simplu pe acest server atat ownerii cat si noi adminii prin regulile serverului vrem ca playerii sa aibe un comportament normal.
Repet banul in OPINIA mea este dat aiurea,o masura prea drastica avand in vedere faptul in sine...si tot in OPINIA MEA se dau prea usor temp ban sau si permanent...sa nu mai zic de timpul banului(10000,1000000) .cius


Exact. Block e block. Stiu cum e ca un copac 2 sa te blocheze intentionat si atunci imi ies din fire. Ideea e ca a facut block si in alea 3 secunde omul a murit din cauza lui. 2oi putea frumos sa spuna Ghem ca a avut o mica "problema" cu messul, tastatura, mausul, etc etc ceea ce cred ca nu a facut. Aniway blockul ramane block indiferent cate secunde stai in usa, poarta si ar trebui sanctionat playerul, cu pricina. Sincer, daca eram eu in locul lui Ted ii dadeam eu kick cu mana mea dar asta e alta poveste.



Years tragic:
94: Birth of Bieber
95: Eazy's Death
96: 2Pac's Death
97: Biggie's Death
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MrMicheel

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-02-2013 18:33)
Joined: 17 May 2011
Posts: 3033, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 46
Votes: 71

Post Posted: 22-05-2011, 19:24:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Waynee wrote:
abureala wrote:
Ghem#Alexander wrote:
repet... block intentionat .... cand sta mai mult de 5 secunde... jucatorul respectiv merita slap, slay, kick depinde la cate abateri e, dar daca sta 2,3 secunde cum am spus mai sus se poate intampla cand ti se deschide o fereastra de la yahoo, oricui i s-a intamplat asta... asta e block neintentionat, si sa fim seriosi asta e sv destul de serios nu cred ca vreun admin ar face asa cv ... in fine -


AHAHAH mai mult de 5 secunde nu de 2,3 -) asta e "tare".Block e block indiferent ca este 2 sec ca este 5...indiferent ca este intentionat sau nu tot block se numeste:)....iar cand va aud cu fraze de genu "mai ales ca este admin" ete na ADMINUL ARE ACELEASI DREPTURI CA ORICARE ALT PLAYER ,celelalte " sunt doar "accese" si el ca admin dimpotriva tb sa fie un exemplu ptr playeri si sa aibe o activitate ce poate face ca serverul sa functioneze in conditii civilizate...de aici atat tu Ghem cat si Buble ati putea trage singuri concluzia......iar tu ted ca este admin sau nu ,nu ai dreptul sa vorbesti asa (dar nu ca "mai ales ca este si admin -) cum aud tot mai des fraza asta) ci pur si simplu pe acest server atat ownerii cat si noi adminii prin regulile serverului vrem ca playerii sa aibe un comportament normal.
Repet banul in OPINIA mea este dat aiurea,o masura prea drastica avand in vedere faptul in sine...si tot in OPINIA MEA se dau prea usor temp ban sau si permanent...sa nu mai zic de timpul banului(10000,1000000) .cius


Exact. Block e block. Stiu cum e ca un copac 2 sa te blocheze intentionat si atunci imi ies din fire. Ideea e ca a facut block si in alea 3 secunde omul a murit din cauza lui. 2oi putea frumos sa spuna Ghem ca a avut o mica "problema" cu messul, tastatura, mausul, etc etc ceea ce cred ca nu a facut. Aniway blockul ramane block indiferent cate secunde stai in usa, poarta si ar trebui sanctionat playerul, cu pricina. Sincer, daca eram eu in locul lui Ted ii dadeam eu kick cu mana mea dar asta e alta poveste.

+1 waynee.Sunt multi care fac block,dar daca ii sanctionezi cu slap,slay,kick oamenii se duc si reclamatie pe forum...unora nu ai ce sa le faci:|...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dire

[Gratis rankul]



Status: Offline
(since 16-05-2020 10:36)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 15040, Topics: 414
Location: Targu - Mures

Reputation: -8618.2
Votes: 1763

   
Post Posted: 22-05-2011, 20:00:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma scuzati ca ma bag in discutia asta , dar daca 2oi a facut block ceea ce este unul din cele mai enervante lucruri in cs ... si pe deasupra playerul blocat a si murit din cauza aceea , banul nu este exagerat ... este o vrajeala ... din moment ce 2oi a gresit normal ca Tedy s-a enervat ... gag 10 minute era o sanctiune mult prea mare ...

Si cred ca ownerii vor fii de acord cu mine!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bubblegirl

[<3 fluffy unicorns]



Status: Offline
(since 05-10-2014 18:08)
Joined: 18 Mar 2009
Posts: 2215, Topics: 30
Location: in my own private bubble

Reputation: 486.7
Votes: 58

Post Posted: 22-05-2011, 20:23:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Abureala, te rog pe tine de acum incolo cand te jigneste cineva sa nu cumva sa ii dai gag sau ban, ca deh, are aceleasi drepturi ca si tine. Daca el nu iti poate da tie gag, atunci sa nu ii dai nici tu lui, ca sa fiti egali in drepturil , nu de alta.

"Happiness is like a butterfly;the more you chase it,the more it will elude you,but if you turn your attention to other things,it will come and sit softly on your shoulder"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teddynamo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2012 18:43)
Joined: 13 Jan 2011
Posts: 41, Topics: 8
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 122.1
Votes: 2

 
Post Posted: 22-05-2011, 21:46:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

abureala wrote:
Ghem#Alexander wrote:
repet... block intentionat .... cand sta mai mult de 5 secunde... jucatorul respectiv merita slap, slay, kick depinde la cate abateri e, dar daca sta 2,3 secunde cum am spus mai sus se poate intampla cand ti se deschide o fereastra de la yahoo, oricui i s-a intamplat asta... asta e block neintentionat, si sa fim seriosi asta e sv destul de serios nu cred ca vreun admin ar face asa cv ... in fine -


AHAHAH mai mult de 5 secunde nu de 2,3 -) asta e "tare".Block e block indiferent ca este 2 sec ca este 5...indiferent ca este intentionat sau nu tot block se numeste:)....iar cand va aud cu fraze de genu "mai ales ca este admin" ete na ADMINUL ARE ACELEASI DREPTURI CA ORICARE ALT PLAYER ,celelalte " sunt doar "accese" si el ca admin dimpotriva tb sa fie un exemplu ptr playeri si sa aibe o activitate ce poate face ca serverul sa functioneze in conditii civilizate...de aici atat tu Ghem cat si Buble ati putea trage singuri concluzia......iar tu ted ca este admin sau nu ,nu ai dreptul sa vorbesti asa (dar nu ca "mai ales ca este si admin -) cum aud tot mai des fraza asta) ci pur si simplu pe acest server atat ownerii cat si noi adminii prin regulile serverului vrem ca playerii sa aibe un comportament normal.
Repet banul in OPINIA mea este dat aiurea,o masura prea drastica avand in vedere faptul in sine...si tot in OPINIA MEA se dau prea usor temp ban sau si permanent...sa nu mai zic de timpul banului(10000,1000000) .cius



ok.....sunt de acord abureala.....am mai spus....nu aveam nimic de comentat pt gag indiferent de durata acestuia....insa singura problema pt care am facut reclamatia a fost ban-ul....sunt de acord ca nu e normal sa vorbesti urat si ca pe srv trebuie sa fie un comportament civilizat....asa mi se pare si normal.....

Posturi unite automat, 22-05-2011, 22:46:04

bubblegirl wrote:
Abureala, te rog pe tine de acum incolo cand te jigneste cineva sa nu cumva sa ii dai gag sau ban, ca deh, are aceleasi drepturi ca si tine. Daca el nu iti poate da tie gag, atunci sa nu ii dai nici tu lui, ca sa fiti egali in drepturil , nu de alta.



bubble.....atat abureala cat si eu...am repetat de multeeee ori....GAG meritam pe deplin....dar nu BAN.....pt ca nu am facut ceva atat de rau incat sa pot primi ban.....
ma repet pt ghem am tot respectul ca de cele mai multe ori isi face treaba de admin foarte bine....insa acum consider ca a gresit.......si nu cred ca sunt subiectiv atat timp cat mai sunt admini care sunt de aceeasi parere cu mine.....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 22-05-2011, 22:01:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bubblegirl wrote:
Abureala, te rog pe tine de acum incolo cand te jigneste cineva sa nu cumva sa ii dai gag sau ban, ca deh, are aceleasi drepturi ca si tine. Daca el nu iti poate da tie gag, atunci sa nu ii dai nici tu lui, ca sa fiti egali in drepturil , nu de alta.


Bub's citeste te rog mai cu atentie ce am spus...si mai in tot ce am scris in proportie de 90% am vb per general.MS


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SharK90

[SharK]



Status: Offline
(since 02-03-2019 16:40)
Joined: 05 Aug 2009
Posts: 1156, Topics: 28
Location: Bucuresti

Reputation: 652.7
Votes: 25

     
Post Posted: 22-05-2011, 23:15:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wow unde se poate ajuge de la o reclamatie Surprise totusi este un simplu joc chiar tre sa va agiati atat de mult pt unu care blocheaza ? ma intreb cum a'ti reactiona daca v'ar bloca unu pe strada - iar eu nu ii inteleg pe acei jucatori care se simt cu musca pe caciula - dc mai faceti reclamatii daca stiti ca a'ti gresit? oricum adminii respectivi nu vor primii down grade sau etc . Am mai zis si repet multi posteaza si deschid topicuri aiurea doar pentru a creste in gradul de pe forum cel mai bun exemplu este wtf?! de pe war4
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
[NT]D@niel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-11-2014 12:56)
Joined: 26 Apr 2007
Posts: 454, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: 347.1
Votes: 8

Post Posted: 22-05-2011, 23:50:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am fost pe server dar inteleg ca..
2oi a facut block lui x, x a zis esti dobitoc? Un admin i-a dat gag 10 min, lui 2oi nu i-a convenit si i-a dat kick, a reintrat si a luat ban 100.
Un admin corect se oprea la comanda gag.. dar vezi Doamne si-a dat seama ca i-a zis unui admin si apoi i-a dat ban.
E simplu si logic.. ban dat pe degeaba. Mai analizati putin inainte sa executati comenzi asupra jucatorilor.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Teddynamo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2012 18:43)
Joined: 13 Jan 2011
Posts: 41, Topics: 8
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 122.1
Votes: 2

 
Post Posted: 22-05-2011, 23:58:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

SharK90 wrote:
wow unde se poate ajuge de la o reclamatie Surprise totusi este un simplu joc chiar tre sa va agiati atat de mult pt unu care blocheaza ? ma intreb cum a'ti reactiona daca v'ar bloca unu pe strada - iar eu nu ii inteleg pe acei jucatori care se simt cu musca pe caciula - dc mai faceti reclamatii daca stiti ca a'ti gresit? oricum adminii respectivi nu vor primii down grade sau etc . Am mai zis si repet multi posteaza si deschid topicuri aiurea doar pentru a creste in gradul de pe forum cel mai bun exemplu este wtf?! de pe war4



nu-ti inteleg post-ul.....e total off-topic.....nu am facut topicul pt block ci pt ban.....am gresit dar nu meritam ban....doar gag...asta e si motivul reclamatiei....in fine...

Posturi unite automat, 23-05-2011, 00:58:24

[NT]D@niel wrote:
Nu am fost pe server dar inteleg ca..
2oi a facut block lui x, x a zis esti dobitoc? Un admin i-a dat gag 10 min, lui 2oi nu i-a convenit si i-a dat kick, a reintrat si a luat ban 100.
Un admin corect se oprea la comanda gag.. dar vezi Doamne si-a dat seama ca i-a zis unui admin si apoi i-a dat ban.
E simplu si logic.. ban dat pe degeaba. Mai analizati putin inainte sa executati comenzi asupra jucatorilor.



Multumesc....exact asta spun si eu...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MrMicheel

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-02-2013 18:33)
Joined: 17 May 2011
Posts: 3033, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 46
Votes: 71

Post Posted: 23-05-2011, 14:50:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[NT]D@niel wrote:
Nu am fost pe server dar inteleg ca..
2oi a facut block lui x, x a zis esti dobitoc? Un admin i-a dat gag 10 min, lui 2oi nu i-a convenit si i-a dat kick, a reintrat si a luat ban 100.
Un admin corect se oprea la comanda gag.. dar vezi Doamne si-a dat seama ca i-a zis unui admin si apoi i-a dat ban.
E simplu si logic.. ban dat pe degeaba. Mai analizati putin inainte sa executati comenzi asupra jucatorilor.

+1 daniel.Parerea mea este ca trebuia sa se reduca doar la gag sanctiunea sau ban 10-20 min nu ma mult.Pur si simplu a pus o intrebare.uneori se da ban prea repede si din orice:D.

Posturi unite automat, 23-05-2011, 15:50:05

[NT]D@niel wrote:
Nu am fost pe server dar inteleg ca..
2oi a facut block lui x, x a zis esti dobitoc? Un admin i-a dat gag 10 min, lui 2oi nu i-a convenit si i-a dat kick, a reintrat si a luat ban 100.
Un admin corect se oprea la comanda gag.. dar vezi Doamne si-a dat seama ca i-a zis unui admin si apoi i-a dat ban.
E simplu si logic.. ban dat pe degeaba. Mai analizati putin inainte sa executati comenzi asupra jucatorilor.

+1 daniel.Parerea mea este ca trebuia sa se reduca doar la gag sanctiunea sau ban 10-20 min nu ma mult.Pur si simplu a pus o intrebare.uneori se da ban prea repede si din orice:D.

srry pentru double post:D.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Andiku

[Mr. BluE]



Status: Offline
(since 30-03-2019 14:14)
Joined: 04 Mar 2008
Posts: 2365, Topics: 51
Location: Pitesti

Reputation: 455.8
Votes: 17

   
Post Posted: 23-05-2011, 18:23:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

[NT]D@niel wrote:
Nu am fost pe server dar inteleg ca..
2oi a facut block lui x, x a zis esti dobitoc? Un admin i-a dat gag 10 min, lui 2oi nu i-a convenit si i-a dat kick, a reintrat si a luat ban 100.
Un admin corect se oprea la comanda gag.. dar vezi Doamne si-a dat seama ca i-a zis unui admin si apoi i-a dat ban.
E simplu si logic.. ban dat pe degeaba. Mai analizati putin inainte sa executati comenzi asupra jucatorilor.


+1 , banul se da mult prea usor pentru limbaj , la fel ca si *** dupa ce se fac ssuri (ceea ce este o mare problema) .
Cel mai usor calmezi spiritele printr-un gag , a vorbit urat fara motiv la adresa unui admin , ii dai gag 30 de minute si sigur harta urmatoare nu va mai incalca regulamentul . In caz ca in timpul gagului apeleaza la amx_page pentru a continua disputa , e simplu , ban 30 de minute sa se calmeze si gata , problem solved , fara prea multe batai de cap ; idem si pentru retry dupa gag .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cathNO1

[Creep]



Status: Offline
(since 24-12-2012 17:29)
Joined: 14 May 2010
Posts: 877, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 290.3
Votes: 9

Post Posted: 23-05-2011, 19:20:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Code:

L 05/22/2011 - 16:52:47: (Admin) 2oi: daca unu zicew (cenzurat) ii dai ban 1000 min da daca asta ma face dobitoc razi
L 05/22/2011 - 16:54:01: (Admin) Ghem.mzk: n-am stiut 2oi
L 05/22/2011 - 16:54:17: (Admin) 2oi: am crezut ca urmaresti chatu
L 05/22/2011 - 16:55:14: (Admin) 2oi: daca dadeai pro la cerere acu nu mai tipam la tine
L 05/22/2011 - 16:55:47: (Admin) 2oi: las ca fac iar peste o saptamana sa vad ce ai sa zici atunci


+1 avertisment 2oi, daca esti admin nu iti da dreptul sa faci block, din moment ce un admin mai mare in grad a luat o decizie, ce cauti sa executi tu alte comenzi? te-a intrebat un x daca esti "dobitoc" mare chestie, ce te-a mai jignit. Dupa ce ii dai kick ii spui lui ghem ca a dat retry si de ce nu ii da ban... wtf ? Te sfatuiesc sa mai astepti cu cererea de marire, ai un avertisment in afara de asta ( cand ai avertismente nu poti face astfel de cereri de marire).

+1 avertisment Ghem, timp de 2 luni tot ce am auzit de la tine a fost "Cand ma faci general?" iar acum cand esti general ce faci? Lasi un admin mai mic sa te influenteze? Daca ramaneai la decizia initiala, cea cu gagul, era perfect.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by cathNO1, 23 May 2011 17:20



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page Previous  1, 2, 3    


The time now is 04-06-2024, 12:00:39
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password