User
Pass
2FA
 
 

[WOTLK] Frost DK - Pve Advanced Tutorial
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message37746
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 25-05-2011, 07:09:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cherosh wrote:
Vezi ca in ce ai scris tu, si in pozele alea(le am si eu), te cam contrazici...spui ca Strength e mai important decat ArP, dar acolo ala de le-a facut a pus sockete de ArP pana la cap, si-ti zic sigur asta pt ca am incercat pe un server instant dinala random, chestia asta, si e ~99%. Mdea, si Sylvanas' Cunning nu se poate lua atm pe server, deci BiS ar fii cam Recovered Scarlet Onslaught Cape, luata pe 50 Emblems of Frost de la Emblem of Frost Quartermasters.


Agility la Stats to avoid!? Gearul de plater DPS (Ret Pala, Warr, DK) se construieste din multe iteme cu Agility, pentru a castiga crit! Chiar e recomandat sa
schimbi un item cu Strength cu altul cu Agility daca acesta ii este superior si te ajuta sa-ti atingi cap-urile la stats, plus critul castigat.

L.E: Am mai observat ceva, la enchants tu dai ca pe manusi sa-si puna Crusher (wowhead link), iar in poza, din nou, se vede clar ca iti trebuie Precision (wowhead link) ca sa iti poti atinge cap-ul la BiS gear.

@enchants: am pus enchanturile recomandate, nu enchanturile pt BIS List(alea, logic le vezi in bis list nu?)
@Agility... de fapt, doar pentru paladin este recomandat sa puna 1-2 iteme cu agility. warrul si dkul pun pentru ca nu exista bracere(pentru ca toti pun itemul acesta cu agility) cu statsuri mai bune decat cele de la DB sau cele din RS(arp sau haste). Critul din agility il iei dupa cum am zis din critical strike rating(care la dk ii creste si spell critul) => no point stacking agility.
@Arp & Str: la low gear STR > Arp. cand ai bis gear deja se schimba situatia. Atunci stackezi Arp pana la 100% dupa care bagi strength pe langa.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 25-05-2011, 08:58:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Setemotion wrote:
cherosh wrote:
Vezi ca in ce ai scris tu, si in pozele alea(le am si eu), te cam contrazici...spui ca Strength e mai important decat ArP, dar acolo ala de le-a facut a pus sockete de ArP pana la cap, si-ti zic sigur asta pt ca am incercat pe un server instant dinala random, chestia asta, si e ~99%. Mdea, si Sylvanas' Cunning nu se poate lua atm pe server, deci BiS ar fii cam Recovered Scarlet Onslaught Cape, luata pe 50 Emblems of Frost de la Emblem of Frost Quartermasters.


Agility la Stats to avoid!? Gearul de plater DPS (Ret Pala, Warr, DK) se construieste din multe iteme cu Agility, pentru a castiga crit! Chiar e recomandat sa
schimbi un item cu Strength cu altul cu Agility daca acesta ii este superior si te ajuta sa-ti atingi cap-urile la stats, plus critul castigat.

L.E: Am mai observat ceva, la enchants tu dai ca pe manusi sa-si puna Crusher (wowhead link), iar in poza, din nou, se vede clar ca iti trebuie Precision (wowhead link) ca sa iti poti atinge cap-ul la BiS gear.

@Agility... de fapt, doar pentru paladin este recomandat sa puna 1-2 iteme cu agility. warrul si dkul pun pentru ca nu exista bracere(pentru ca toti pun itemul acesta cu agility) cu statsuri mai bune decat cele de la DB sau cele din RS(arp sau haste). Critul din agility il iei dupa cum am zis din critical strike rating(care la dk ii creste si spell critul) => no point stacking agility.


Asa credeam si eu, pana sa-l vad pe Landsoul(in varianta WOTLK) si pana sa citesc un fel de guide, facut de el, in care isi calcula DPS-ul cu mai multe sortimente de gear. Pana la urma, a ajuns la concluzia ca cel mai bine e asa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-05-2011, 10:13:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

...u know that's a warrior.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cherosh

[Warrior Junkie]



Status: Offline
(since 09-09-2019 08:00)
Joined: 21 Dec 2010
Posts: 458, Topics: 15
Location: Bucuresti

Reputation: 179.9
Votes: 14

   
Post Posted: 25-05-2011, 10:17:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
...u know that's a warrior.


Da frate, l-am contrazis in legatura cu faptul ca pe warrior nu se poarta agility.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mnemonic

[Steamy]



Status: Offline
(since 01-07-2012 15:00)
Joined: 20 Sep 2010
Posts: 52, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

Post Posted: 25-05-2011, 13:50:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Setemotion wrote:
cherosh wrote:
Vezi ca in ce ai scris tu, si in pozele alea(le am si eu), te cam contrazici...spui ca Strength e mai important decat ArP, dar acolo ala de le-a facut a pus sockete de ArP pana la cap, si-ti zic sigur asta pt ca am incercat pe un server instant dinala random, chestia asta, si e ~99%. Mdea, si Sylvanas' Cunning nu se poate lua atm pe server, deci BiS ar fii cam Recovered Scarlet Onslaught Cape, luata pe 50 Emblems of Frost de la Emblem of Frost Quartermasters.


Agility la Stats to avoid!? Gearul de plater DPS (Ret Pala, Warr, DK) se construieste din multe iteme cu Agility, pentru a castiga crit! Chiar e recomandat sa
schimbi un item cu Strength cu altul cu Agility daca acesta ii este superior si te ajuta sa-ti atingi cap-urile la stats, plus critul castigat.

L.E: Am mai observat ceva, la enchants tu dai ca pe manusi sa-si puna Crusher (wowhead link), iar in poza, din nou, se vede clar ca iti trebuie Precision (wowhead link) ca sa iti poti atinge cap-ul la BiS gear.

@enchants: am pus enchanturile recomandate, nu enchanturile pt BIS List(alea, logic le vezi in bis list nu?)
@Agility... de fapt, doar pentru paladin este recomandat sa puna 1-2 iteme cu agility. warrul si dkul pun pentru ca nu exista bracere(pentru ca toti pun itemul acesta cu agility) cu statsuri mai bune decat cele de la DB sau cele din RS(arp sau haste). Critul din agility il iei dupa cum am zis din critical strike rating(care la dk ii creste si spell critul) => no point stacking agility.
@Arp & Str: la low gear STR > Arp. cand ai bis gear deja se schimba situatia. Atunci stackezi Arp pana la 100% dupa care bagi strength pe langa.


defapt dupa arp cap e mai bine sa te socketezi cu crit pt mai multe obliterate crits, si frost strike crits cand nu ai proc dar ai mult runic

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kaant

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-12-2011 13:44)
Joined: 23 May 2011
Posts: 12, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 83.7
Votes: 2

Post Posted: 25-05-2011, 22:00:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce doar 2/5 in Black Ice? Also, eu zic ca 4 puncte in Killing Machine e cam mult, eu intotdeauna merg pe 2.

BTW, ai uitat cel mai important lucru: Blood Tap + Unbreakable Armor la CD!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 26-05-2011, 08:25:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kaant wrote:
Blood Tap + Unbreakable Armor la CD!

o sa adaug si asta, am fost prea obosit atunci si am uitat Sigh
cat despre talente, 4/5 are mai multe procs ca 2/5, logic nu? iar @black ice: sunt talente mult mai bune decat 6% more frost damage.

@Mnemonic nu am vazut niciun dk pe retail sa joace la Crit -.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mango

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-12-2014 15:06)
Joined: 14 Apr 2011
Posts: 155, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 144
Votes: 11

 
Post Posted: 26-05-2011, 12:42:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ceea ce ai spus este irelevant, si cam cat timp ti-ai pierdut tu pe retail dandu-le inspect ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 26-05-2011, 12:54:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

stii... sunt vreo 2-3 dks in fiecare top guild de pe realm. daca era cum spune mnemonic macar unul din ei ar fi jucat la crit. + ca pe ej nu am gasit nimic de legat de crit stacking.

Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mnemonic

[Steamy]



Status: Offline
(since 01-07-2012 15:00)
Joined: 20 Sep 2010
Posts: 52, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

Post Posted: 26-05-2011, 13:25:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://manaflask.com/Thaya/blog/4846/ , cand mergea threadu cu bis gear + linkurile de pe wowhead ( inainte sa apara cata ) era socketat full crit dupa arp cap o si zice pe undeva pe acolo sa alegi intre haste/crit
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 26-05-2011, 13:29:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Manaflask wrote:
After that, haste and crit are very close to each other as Frost, there's no general suggestion I can give here. I believe crit comes out a bit better if you're gemmed Str, and haste a bit better if you're ArP capped - but I've seen the sim show opposite.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mnemonic

[Steamy]



Status: Offline
(since 01-07-2012 15:00)
Joined: 20 Sep 2010
Posts: 52, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

Post Posted: 26-05-2011, 13:52:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

but I've seen the sim show opposite. citeste man tot si oricum pe bis gear era socketat crit + arp cap
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Setemotion

[Been Cursed]



Status: Offline
(since 06-08-2016 04:40)
Joined: 14 Dec 2010
Posts: 6852, Topics: 370
Location: Germany

Reputation: -239.6
Votes: 246

   
Post Posted: 26-05-2011, 14:06:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da ma am inteles tot - doar ca am dat copy paste de acolo pentru ca spuneai ca nu mai sti exact unde era chestia cu crit/haste choice.

cred ca o sa modific Thinking thanks for help.


Setemotion - Goin Hard***
Setemotion's box of EDM goodies
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mnemonic

[Steamy]



Status: Offline
(since 01-07-2012 15:00)
Joined: 20 Sep 2010
Posts: 52, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 105.1
Votes: 3

Post Posted: 26-05-2011, 14:34:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si ala nu merge blood caked blade chiar deloc uita-te si tu in recount sa vezi ca da 1% din dps`u total.. 3 puncte pt 1% din dpsu total e prea mult intra mai bine in black ice si ce am mai zis prin postu ala.. ca nu merge 4p bonus si degeaba stai cu pants aia din set ( poti sa schimbi penumbra cu lanathel ala de da si expertise ca sa nu ramai fara si pants aia din set cu primo/sindra10hc), sigil, ringu de pe rep, backu de pe embleme frost
inteleg ca ala e bis universal dar aici e freakz nu blizz si e alt spec/alte iteme =)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ecstasyzzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-08-2014 09:32)
Joined: 12 Nov 2010
Posts: 91, Topics: 5
Location: Finland

Reputation: 151.7
Votes: 5

 
Post Posted: 26-05-2011, 20:37:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai socketati crit pe Frost, bagati Haste daca nu faceti spam de 20 Strength ( in caz ca ai 100% ARP ) si tot vreti sa folosesiti chestii portocalii in gauri. Ideea e ca sa zicem destul de aproape de BiS list, cu 100% ARP si full Strength, intr-un raid de 25 facut cu cap, o sa ai minim 55% crit la Obliterate, ceea ce e destul de mult avand invedere la cat spam de skill cu oblit faci intr-un raidulet. ( daca esti hardcore si scoti din BDB si pui in SUbversion o sa mai ai 9% crit la obliterate, asa ca nu ai ce face cu atata crit ).
Haste-ul e bun, dar cum nu se scaleaza deloc cu KM e aproape degeaba.
Asa ca spam 20% Strength, ca se sclaeaza mai bine cu UA. -

PS: Sunt si chestii Leather decente pt un DK dar personal am un gust fin pt metal si urasc pielea pe un plater. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 13-05-2024, 04:17:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x