User
Pass
2FA
 
 

reclamatie mod de vot
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016
Author Message2389
cpp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-01-2014 14:11)
Joined: 02 Apr 2011
Posts: 60, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 99.4
Votes: 4

Post Posted: 25-06-2011, 12:40:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

din ce in ce mai mult vad urmatoarea problema:

adminul pune la vot 4 harti: harta1 harta2 harta3 harta4. result harta2 sa zicem.
urmeaza un nou vot: harta2 sau harta2aiurea?

si asta se face doar cand iese la vot o harta clasica, de ce nu se face asta cand iese prea iubita voastra harta ww de exemplu, "vreti ww sau dam o clasica?"
nu reclam nici un nume pentru asta, dar la modul cel mai onest joc pe acest server doar pentru momentele cand pica o harta clasica(si sunt doar vreo 5 de toate (exclud aici aztecul) si unii isi bat joc pur si simplu. vreti sa jucati aiureala puneti-o la vot si terminam discutia, dar asa pui o harta la vot doar de dragu vietii, pe langa asta un vot parca trebuia sa contina 4 harti nu?


ps1:sper sa nu primesc vreun reply de genu "pai lumea voteaza aiureala" pentru a nu fi nevoit sa explic divizarea voturilor intre 4 harti si intre 2 harti.
ps2:imi cer scuze daca am gresit topicul, dar nu stiam unde sa-l pun.

multumesc,
o zi buna!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kkk

[vanzator de suflete]



Status: Offline
(since 13-03-2021 05:51)
Joined: 22 Oct 2010
Posts: 928, Topics: 82
Location: piatra neamt

Reputation: 284.3
Votes: 9

 
Post Posted: 25-06-2011, 13:15:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu te supara , dar votul 2 se da doar cand se vrea o harta clasica si sunt mai multe cu acelasi nume

ex:de_dust2_2006 de_dust2_2009 de_dust2_2x2 de_dust2_christmas de_dust2_gumis de_dust2_long
de_dust2_mini de_dust2_remake de_dust2_spam_spots


I`m BAD...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 25-06-2011, 14:49:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nici acum nu ati invatat sa dati un vot ?!?!?.....deseori vad cum se dau voturi in prima secunda din runda...de fapt prima milisecunda (tottal aiurea multi isi cumpara arme folosind anumite taste..2-3...altii apasa tasta 3 sa plece cat mai rapid pe cutit ptr a da rush intocmai de aceea nu apuca sa vada ce au votat....etc...)...iar la faza cu votul nr2 e tampenie si a tot spus ion "dai vot din prima cu specificatie gen "nuke_rarea" etc nu dai nuke apoi inca un vot cu ce fel de nuke....o tampenie -

http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cpp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-01-2014 14:11)
Joined: 02 Apr 2011
Posts: 60, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 99.4
Votes: 4

Post Posted: 25-06-2011, 15:12:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kkk wrote:
nu te supara , dar votul 2 se da doar cand se vrea o harta clasica si sunt mai multe cu acelasi nume

ex:de_dust2_2006 de_dust2_2009 de_dust2_2x2 de_dust2_christmas de_dust2_gumis de_dust2_long
de_dust2_mini de_dust2_remake de_dust2_spam_spots


fara suparare si eu, dar toate aceste harti is diferite, chiar daca incep cu de_dust2. si pe langa asta cum am zis si mai sus, se vrea una din ele se poate pune la primu vot si nu e nici o problema. problema mea e ca e deja destul de rar cand iese la vot o harta clasica si atunci se vine cu votul 2.

repet de_nuke e total diferita de de_nuke_rarea...cand pui la vote de_nuke e vorba de de_nuke si nu vad de ce se da votul 2 ca vezi poate au fost confuzii la primul vot...in fact sunt atat de diferite ca le poti pune in primul vot pe ambele si iar nu e problema...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
eT | Bobby

[Lord of War3]



Status: Offline
(since 07-12-2019 14:42)
Joined: 21 Jan 2007
Posts: 2348, Topics: 81
Location: Mereu langa tine

Reputation: 416.7
Votes: 14

Post Posted: 25-06-2011, 17:16:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cpp wrote:
kkk wrote:
nu te supara , dar votul 2 se da doar cand se vrea o harta clasica si sunt mai multe cu acelasi nume

ex:de_dust2_2006 de_dust2_2009 de_dust2_2x2 de_dust2_christmas de_dust2_gumis de_dust2_long
de_dust2_mini de_dust2_remake de_dust2_spam_spots


fara suparare si eu, dar toate aceste harti is diferite, chiar daca incep cu de_dust2. si pe langa asta cum am zis si mai sus, se vrea una din ele se poate pune la primu vot si nu e nici o problema. problema mea e ca e deja destul de rar cand iese la vot o harta clasica si atunci se vine cu votul 2.

repet de_nuke e total diferita de de_nuke_rarea...cand pui la vote de_nuke e vorba de de_nuke si nu vad de ce se da votul 2 ca vezi poate au fost confuzii la primul vot...in fact sunt atat de diferite ca le poti pune in primul vot pe ambele si iar nu e problema...



Nu mai face asa mare caz,s-a dat o singura data astazi un asemenea vot. Si era vorba despre inferno. Al 2-lea vot a fost inferno/perfect_inferno.Nu vad problema.




Ajuta serverele WAR cu un vot: http://www.csservers.ro/evidenta/war3.freakz.ro
LorD*Bobby
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MrMicheel

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-02-2013 18:33)
Joined: 17 May 2011
Posts: 3033, Topics: 89
Location: Bershka

Reputation: 46
Votes: 71

Post Posted: 25-06-2011, 17:19:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eT | Bobby wrote:
cpp wrote:
kkk wrote:
nu te supara , dar votul 2 se da doar cand se vrea o harta clasica si sunt mai multe cu acelasi nume

ex:de_dust2_2006 de_dust2_2009 de_dust2_2x2 de_dust2_christmas de_dust2_gumis de_dust2_long
de_dust2_mini de_dust2_remake de_dust2_spam_spots


fara suparare si eu, dar toate aceste harti is diferite, chiar daca incep cu de_dust2. si pe langa asta cum am zis si mai sus, se vrea una din ele se poate pune la primu vot si nu e nici o problema. problema mea e ca e deja destul de rar cand iese la vot o harta clasica si atunci se vine cu votul 2.

repet de_nuke e total diferita de de_nuke_rarea...cand pui la vote de_nuke e vorba de de_nuke si nu vad de ce se da votul 2 ca vezi poate au fost confuzii la primul vot...in fact sunt atat de diferite ca le poti pune in primul vot pe ambele si iar nu e problema...



Nu mai face asa mare caz,s-a dat o singura data astazi un asemenea vot. Si era vorba despre inferno. Al 2-lea vot a fost inferno/perfect_inferno.Nu vad problema.


Asta pana la urma este o reclamatie sau un repros?!De fiecare data cand sa dat votul 2 a iesit tot harta clasica.Deci,nu mai faceti atata tam-tam pentru un simplu vot:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghem#Alexander

[Maniac]



Status: Offline
(since 08-04-2016 13:28)
Joined: 27 Jul 2010
Posts: 1135, Topics: 16
Location: Bucuresti

Reputation: 222.8
Votes: 4

Post Posted: 25-06-2011, 17:57:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

s-a spus de ft multe ori: se da' un singur vot - iar in acel vot se pun ce harti cer si jucatorii si adminii combinate - daca vrei nuke simplu pui la vot nuke daca vrei nuke mariteam pui la PRIMUL VOT nuke mariteam -

Friends Just Wanna Have Fun !!!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cpp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-01-2014 14:11)
Joined: 02 Apr 2011
Posts: 60, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 99.4
Votes: 4

Post Posted: 25-06-2011, 18:06:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bobby s-a dat odata azi, odata ieri si tot asa(asta doar din ce am prins eu), incepe sa devina comun...si ca sa intelegi problema, pe viitor cand iese ww sau alta harta de bambilici mai da inca un vot "d2(sau nuke, inferno,tuscan, train) sau ww?"
si nu micheel, din contra tot timpu iese harta obosita...

ghem a inteles foarte bine problema.

edit: sile vrei sa joci perfect inferno nu am nici o problema, da pune harta in primul vot si gata. nu am dat nume deoarece nu esti singurul care a facut asta, si relativ te si inteleg, dar incearca sa respecti si restul de jucatori care chiar voiau inferno simplu...



Last edited by cpp on 25-06-2011, 18:13:09; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
SiLe

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 07-03-2017 14:21)
Joined: 23 Mar 2007
Posts: 2014, Topics: 43
Location: Romania

Reputation: 836.9
Votes: 34

Post Posted: 25-06-2011, 18:07:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da ma, eu am dat azi la vot inferno si perfect_inferno pentru DIVERSITATE ...deci nu inteleg de ce te deranjeaza. A iesit inferno si m-am gandit ca as juca si perfect_inferno Thinking trebuia sa o pun din prima ca asa vrea egoistul din mine, dar am dat la vot.. poate altii il prefera pe ala clasic.
Daca va intreb nu e bine, daca nu va intreb tot nu e bine... ce oameni nemultumiti - iarta-ma ca ti-am stricat ziua cu votul meu cpp


Code:
edit: sile vrei sa joci perfect inferno nu am nici o problema, da pune harta in primul vot si gata. nu am dat nume deoarece nu esti singurul care a facut asta, si relativ te si inteleg, dar incearca sa respecti si restul de jucatori care chiar voiau inferno simplu...


Edit. deci eu nu am respectat restul de jucatori care vroiau inferno simplu ? Pai lipsa de respect e atunci cand NU intrebi si faci ce ti se scoala tie, eu AM intrebat prin votul meu ...eu zic ca v-am respectat destul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loopy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2011 18:08)
Joined: 11 Apr 2011
Posts: 29, Topics: None
Location: Cj

Reputation: 65.4
Votes: 3

Post Posted: 25-06-2011, 19:39:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Majoritatea jucatorilor prefera sa joace o harta noua decat una clasica .. .iar war3 si 4 sunt cunoscute ptr diversitatea hartilor -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cpp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-01-2014 14:11)
Joined: 02 Apr 2011
Posts: 60, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 99.4
Votes: 4

Post Posted: 25-06-2011, 22:35:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sile ca sa-ti explic matematic:

30 oameni pe server, la un vot de 4 harti voteaza aproximativ o treime harta clasica iar restul de 2 treimi se impart prin hartile "diverse". tu cand vii cu al doilea vot de doar 2 harti o sa iasa aceeasi 1 treime harta clasica 2 treimi harta de bambilici...
consecinta: ai anulat(ca sa nu folosesc un termen mai romanesc) primul vot. deci ori nu mai dai primul vot daca tot il dai degeaba si dai si tu 2 harti care iti convin de fiecare data, pardon harti de care vrea serverul ori sa fie respectat primul vot.
si daca intelegi postul realizezi de ce am zis ca nu ai respectat pe cei care aleg sa joace chiar harta simpla. mersi last post ca o luam personal, poate un owner vrea si sa clarifice putin cum sta treaba.

ps: vad ca esti si un super admin, owner whatever, ca urmare as fi inteles pur si simplu sa schimbi harta dupa cum voiai, dar modul in care ai pus voturile e total aiurea, ori ne lasi sa alegem ori nu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Japka

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2016 00:35)
Joined: 07 Jan 2010
Posts: 358, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 350.6
Votes: 9

Post Posted: 26-06-2011, 08:58:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cum frate sa incepi sa faci reclamatie... ca nu tia dat o "simpla" harta la vot eu chiar nam inteles cui isa facut reclamatia lu' "sile" ? si daca tot ai facut reclamatie "total" aiurea

Gandeste putin suntem 30-32 pe server ON ? fiecare cere harta... atunci ce decizie o sa ia adminu da 30-32 de harti la vot sa nu ne trezim cu reclamatie ca nu am dat harta nu stiu cui. ?? ganditi si voi... si mai aveti rabdare ca urmatoru vot dadea si harta Ta sau al-u AAA sau BBB ok.?? mai lasati-va cu reclamatile.. astea.. facute "cam aiurea" si poate a dat vot inferno si perfect ca sau certu de alti playeri/admini si o fi incercat sa va impace pe toti cam atat am avut de zis.. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abureala

[TasTe some FuN]



Status: Offline
(since 21-01-2013 20:17)
Joined: 03 Dec 2009
Posts: 673, Topics: 30
Location: United States

Reputation: 227.4
Votes: 16

Post Posted: 26-06-2011, 09:36:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Japka wrote:
cum frate sa incepi sa faci reclamatie... ca nu tia dat o "simpla" harta la vot eu chiar nam inteles cui isa facut reclamatia lu' "sile" ? si daca tot ai facut reclamatie "total" aiurea

Gandeste putin suntem 30-32 pe server ON ? fiecare cere harta... atunci ce decizie o sa ia adminu da 30-32 de harti la vot sa nu ne trezim cu reclamatie ca nu am dat harta nu stiu cui. ?? ganditi si voi... si mai aveti rabdare ca urmatoru vot dadea si harta Ta sau al-u AAA sau BBB ok.?? mai lasati-va cu reclamatile.. astea.. facute "cam aiurea" si poate a dat vot inferno si perfect ca sau certu de alti playeri/admini si o fi incercat sa va impace pe toti cam atat am avut de zis.. -


citeste si apoi te apuci sa scrii -....un sfat...a zis omu' clar "ps2:imi cer scuze daca am gresit topicul, dar nu stiam unde sa-l pun" ....iar problema este simpla numai tu nu ai inteles -


http://www.youtube.com/watch?v=AE6jh2lxOIY&feature=player_embedded#at=49 Ghem.Mzq


I like to walk
Teoretic,nu imi pasa.Practic,mi se rupe
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Japka

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2016 00:35)
Joined: 07 Jan 2010
Posts: 358, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 350.6
Votes: 9

Post Posted: 26-06-2011, 10:46:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cat de cat am inteles.. dar uite acum face el reclamatie porma altu si tot asa.. si se umple forumu de reclamati de vot.. acum nu trebuie neaparat sa inghitim tot ce vrea unu si altu ca nu ia dat votu nu stiu care..- ori cum .... fiee.. asa..-


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cpp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-01-2014 14:11)
Joined: 02 Apr 2011
Posts: 60, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 99.4
Votes: 4

Post Posted: 26-06-2011, 12:07:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

japka postezi doar ca sa faci activitate? nu ai inteles nimic din topicul asta...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by SiLe, 26 June 2011 11:12



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war3.freakz.ro -> Archive 2006-2016  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 28-09-2024, 15:39:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x