User
Pass
2FA
 
 

bug la loss dupa restart

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2213
Rocknrolla

[Quitters Raga]



Status: Offline
(since 17-12-2016 23:40)
Joined: 06 Apr 2010
Posts: 151, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 82.3
Votes: 7

 
Post Posted: 06-07-2011, 17:59:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

blablabla oricum nu se uita nimeni peste post, close it


Last edited by Rocknrolla on 16-07-2011, 20:58:22; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 06-07-2011, 18:17:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si...vroiai sa-ti dea win?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rocknrolla

[Quitters Raga]



Status: Offline
(since 17-12-2016 23:40)
Joined: 06 Apr 2010
Posts: 151, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 82.3
Votes: 7

 
Post Posted: 06-07-2011, 19:34:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Si...vroiai sa-ti dea win?

bineinteles ca nu asta vroiam, sa iau win in urma unui meci in care nimeni nu a apucat sa isi omoare inamicii. dar insa nu am avut ce face practic din moment ce restartul a fost anuntat dupa ce eu am intrat in arena.
am mai patit asa o data, sa iau -30 din cauza bugului acela cu leave inainte sa inceapa arena. de data aceasta am si poze, se poate sa fiu indreptatit?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Honourless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-09-2011 13:50)
Joined: 17 Sep 2010
Posts: 485, Topics: 92
Location: Italy

Reputation: 46.2
Votes: 20

 
Post Posted: 07-07-2011, 01:26:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faptul ca partenerul tau scade mmr la fiecare 20 meciuri sa picati cu random noobs de ~2k rate si farmezi cate 1-2 rate.... Ar trebuii sa iti fie rusine sa mai postezi.... nu de alta dar te faci de ras... faci 3k rate farmand oameni cu start gear. God bless mmr -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cordo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2011 17:44)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 722, Topics: 102
Location: Small Cally' 205200

Reputation: -13.1
Votes: 15

 
Post Posted: 07-07-2011, 01:43:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si eu faceam arene la ora aia...si a fost anuntat dinainte cu multe minute restartu -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 07-07-2011, 04:02:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

patesti asta numai daca nu esti atent...probabil sunt in topul 10% al playerilor care fac arene cel mai des...si nu am patit asa ceva niciodata....mereu am fost atent daca e mesaj de restart...si cand a picat srvu nu am pierdut niciodata puncte...acum...depinde poate ai vazut restart 10 minute...zici ca...ah hai ca nu dureaza atat meciu ...si pici cu un mirror de war/pala...dk/pala...etc...si dureaza peste 10 minute poate -)....bine daca stiti juca ii bateti in 3-4 minute in caz de este paladin,chiar mai putin daca ai norock sa prinzi interupt pe holy la super low HP sa nu mai prinda bula
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cronometru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-02-2013 14:43)
Joined: 13 May 2011
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 67.4
Votes: 2

Post Posted: 08-07-2011, 11:57:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

si ce are ca scade mmr parteneru de arene? nu-i singuru care practica sportu asta - da e chiar imba sa-ti scada 30 rating din cauza serverului , te bate serveru la arene ca ceilalti din top 25 si-au bagat teamurile la amanet si stai cate 12 minute sa faci 1 rating
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Honourless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-09-2011 13:50)
Joined: 17 Sep 2010
Posts: 485, Topics: 92
Location: Italy

Reputation: 46.2
Votes: 20

 
Post Posted: 08-07-2011, 12:56:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atata timp cat parteneru scade mmr nu ai cum sa pici cu teams din top, deoarece se face media dintre ei si au undeva la ~2k mmr. Ei dc crezi ca fac asta? sa nu dea de teams de top - . Cat despre bug, cineva trebuia sa piarda meciu, nu aveau cum sa castige ambele. Sa o considere rasplata dodge-ului -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rocknrolla

[Quitters Raga]



Status: Offline
(since 17-12-2016 23:40)
Joined: 06 Apr 2010
Posts: 151, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 82.3
Votes: 7

 
Post Posted: 08-07-2011, 16:05:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Honourless wrote:
Atata timp cat parteneru scade mmr nu ai cum sa pici cu teams din top, deoarece se face media dintre ei si au undeva la ~2k mmr. Ei dc crezi ca fac asta? sa nu dea de teams de top - . Cat despre bug, cineva trebuia sa piarda meciu, nu aveau cum sa castige ambele. Sa o considere rasplata dodge-ului -

in primul rand pana la 2950 nu am scazut mmrul, pur si simplu iesise partenerul ca sa il boosteze pe healbot.in al doilea rand aproape NICIUN team de top nu da join, majoritatea au teamul inactiv sau nu au partener ori intra rar(nu o sa stau sa-i bag pe toti la friends si sa-i intreb " hei, tu cand faci arene?".in al treilea rand, se vede ca esti genul de dobitoc care pica bacul, daca la tine media dintre noi iese 2k mmr.in al patrulea rand cu warlockul asta Realbeauty inafara de lossuri cauzate de erori de genul sau de leave inainte de arena cand era bugul existent, nu am niciun loss, CUI i-as face dodge in aceste conditii - tu chiar gandesti ? si din nou la sfarsit, CE DODGE OMULE? nu e niciun team de 2900 mmr ca sa am pe cine bate, esti atat de slab la minte incat nu o sa ma mai obosesc sa iti dau nicio explicatie.ESTI PARALEL, CITESTE O CARTE POATE INCEPI SA ITI PUI CREIERUL IN FUNCTIUNE.
@ drcox : tu ai picat cand jucai cu insidium mai repede ca lolimmune, inamicul din arena aia lunga.
pur si simplu lasati un gm sa rezolve problema, daca vreti sa va dati cu opinia voastra care nu intereseaza oricum pe nimeni ducetiva pe hi5.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Animality

[of the Alliance]



Status: Offline
(since 16-10-2011 21:27)
Joined: 01 Jan 2011
Posts: 137, Topics: 46
Location: Romania

Reputation: 85.2
Votes: 6

Post Posted: 08-07-2011, 16:10:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce sa zic...omu are dreptate si multi oameni incapabili comenteaza fara rost...o facut loss din cauza srv...shit happens ,dar nu tre sa bagati motive despre partener etc...Deci degeaba vorbiti aiurea ca niste neantrenati mintali,ca pain are dreptate.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkinezul

[The Exploiter]



Status: Offline
(since 20-01-2014 18:46)
Joined: 09 May 2010
Posts: 938, Topics: 85
Location: Society Gates

Reputation: 46.4
Votes: 37

 
Post Posted: 08-07-2011, 17:41:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rocknrolla wrote:
Honourless wrote:
Atata timp cat parteneru scade mmr nu ai cum sa pici cu teams din top, deoarece se face media dintre ei si au undeva la ~2k mmr. Ei dc crezi ca fac asta? sa nu dea de teams de top - . Cat despre bug, cineva trebuia sa piarda meciu, nu aveau cum sa castige ambele. Sa o considere rasplata dodge-ului -

in primul rand pana la 2950 nu am scazut mmrul, pur si simplu iesise partenerul ca sa il boosteze pe healbot.in al doilea rand aproape NICIUN team de top nu da join, majoritatea au teamul inactiv sau nu au partener ori intra rar(nu o sa stau sa-i bag pe toti la friends si sa-i intreb " hei, tu cand faci arene?".in al treilea rand, se vede ca esti genul de dobitoc care pica bacul, daca la tine media dintre noi iese 2k mmr.in al patrulea rand cu warlockul asta Realbeauty inafara de lossuri cauzate de erori de genul sau de leave inainte de arena cand era bugul existent, nu am niciun loss, CUI i-as face dodge in aceste conditii - tu chiar gandesti ? si din nou la sfarsit, CE DODGE OMULE? nu e niciun team de 2900 mmr ca sa am pe cine bate, esti atat de slab la minte incat nu o sa ma mai obosesc sa iti dau nicio explicatie.ESTI PARALEL, CITESTE O CARTE POATE INCEPI SA ITI PUI CREIERUL IN FUNCTIUNE.
@ drcox : tu ai picat cand jucai cu insidium mai repede ca lolimmune, inamicul din arena aia lunga.
pur si simplu lasati un gm sa rezolve problema, daca vreti sa va dati cu opinia voastra care nu intereseaza oricum pe nimeni ducetiva pe hi5.


Pe healbot il boosteaza Crank @ Marsslol si oricum nu mai joaca nimeni din top faci rank 1 ii ca si cum ai avea 2700 pt ca cei care au 2850+ nu dau join/nu mai joaca - nu te cunosc dar daca sar putea as da +1 sa iti dea ratingu..
Si inca cv cu lossurile tale Realbeauty te cara nu mai suferi de skill si altele.. nu ca vreau sa ma laud dar vad ca o dai ca nu faci loss .. team batut si cand faceam 2s cu priest full spirit fara pic de haste, ca faceam spam Cyclone ii partea a 2 a si ala spam fear lasa suferintele si astea ca pala holy nu necesita skill - mai ales la 2v2 .. Sacred + holy shock = rank
(nu ma lua cu tentative de bac romana si nush ce ca nu tre sa demonstrez gramatica pe forum)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rocknrolla

[Quitters Raga]



Status: Offline
(since 17-12-2016 23:40)
Joined: 06 Apr 2010
Posts: 151, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 82.3
Votes: 7

 
Post Posted: 08-07-2011, 20:02:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Pe healbot il boosteaza Crank @ Marsslol si oricum nu mai joaca nimeni din top faci rank 1 ii ca si cum ai avea 2700 pt ca cei care au 2850+ nu dau join/nu mai joaca - nu te cunosc dar daca sar putea as da +1 sa iti dea ratingu..
Si inca cv cu lossurile tale Realbeauty te cara nu mai suferi de skill si altele.. nu ca vreau sa ma laud dar vad ca o dai ca nu faci loss .. team batut si cand faceam 2s cu priest full spirit fara pic de haste, ca faceam spam Cyclone ii partea a 2 a si ala spam fear lasa suferintele si astea ca pala holy nu necesita skill - mai ales la 2v2 .. Sacred + holy shock = rank
(nu ma lua cu tentative de bac romana si nush ce ca nu tre sa demonstrez gramatica pe forum)

inteleg ca tu ai impresia ca nu l-a boostat niciodata, desi daca te uiti in teamul lui de 3s o sa il vezi pe beauty.ceea ce nu inteleg e de ce in raspunzi de parca ti-as fi scris tie, sau de ce raspunzi dupa ce tocmai am zis ca postul altora inafara de cel al gmilor e degeaba si nu intereseaza pe nimeni. si nu am inceput sa "sufar", i-am dat aluia un contraargument pentru faptul ca nu sunt dodger, cum sa faci dodge daca nu ai lossuri ? am spus ca nimeni nu m-a batut cand jucam cu warlockul, nu ca il car eu pe el, el pe mine sau ca suntem imbatabili. in schimb se pare ca tu telauzi, daca incepi cu faze de genul "te-am batut cu X fara gear acum Y ani".
care-i faza cu paladinul, ca nu necesita "skill"? jocul asta nu necesita prea multa experienta in sine, e facut astfel ca TOTI sa il jaoce, inclusiv pustii de 8 ani care nu au prieteni si stau in casa toata ziua ( ca tot veni vorba de honorless...)
"ca nu trebuie sa demonstrez gramatica pe forum" dar ce, tu TREBUIE sa demonstrezi ceva pana la urma pe forumul asta, te platesc ownerii freakz-ului sa faci comentarii si nu stiu eu ?
"nu ma lua cu tentative de bac romana " din nou crezi ca postul ti-a fost adresat desi nimeni nu a adus vorba de tine.
cu riscul de a ma repeta a treia oara, va spun sa lasati gm-ii sa se ocupe de lucruri care ii privesc, precum rollbackuri / buguri si nu va mai implicati voi ceilalti doar pentru ca aveti internet si cont pe forum.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Arkinezul

[The Exploiter]



Status: Offline
(since 20-01-2014 18:46)
Joined: 09 May 2010
Posts: 938, Topics: 85
Location: Society Gates

Reputation: 46.4
Votes: 37

 
Post Posted: 08-07-2011, 20:09:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai citeste odata ce am scris "+1 sa iti dea ratingul", forumul este facut sa isi dea si alti cu parerea, daca nu aveai optiune sa poata posta doar GMi in postul tau.
Nu trebe sa imi fie un post adresat ca sa pot scrie cv in el
"cu warlockul asta Realbeauty inafara de lossuri cauzate de erori de genul sau de leave inainte de arena cand era bugul existent, nu am niciun loss"



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-Dunno-
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-10-2011 08:59)
Joined: 01 Nov 2010
Posts: 472, Topics: 37
Location: Bahamas Islands

Reputation: 42.1
Votes: 14

 
Post Posted: 16-07-2011, 01:27:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu inteleg de ce va bagati toti nasu' aiurea?
lasati un GM sa rezolve problema.

si @Pain
bugul nu se poate rezolva. am facut si eu bug report pt asta si shocker mi-a zis ca serverul dupa restart nu mai stie care cu cine a fost in arena si ai sanse sa primesti un loss.

fi mai prudent pe viitor.
stiu ca e urat sa pierzi 30 rating la 3k+

sper sa intelegi
bafta multa.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 28-09-2024, 10:35:52
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x