User
Pass
2FA
 
 

Neymar, la Real Madrid
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Football
Author Message9023
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 14-07-2011, 11:34:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca vorbiti din ura nefindata de fotbal chiar nu are rost sa discutam.
Uitati.va la finala CL sa vedeti de ce a luat Messi balonul de aur, chiar si la sf cu Real. Singurii de la Real care merita ceva sunt: Ozil si DiMaria. Restul sunt umflati cu pompa.
Si vezi... Carvalho a ajuns la real datorita lui Murinho ca sunt portughezi si au lucrat la Chelsea ceva timp + ca are 33 de ani.

Faci exact cum facea Dire in topicul cu Otelul, ca cine este Otelul si etc. Uite ca este campioana. Asa si Messi, este balon de aur pentru al doilea an la rand. Depasind 2 coechipieri, pe Iniesta si Xavi. Sunt 3 baieti care au muncit sa ajunga unde sunt. Nu toti care au 5 video pe youtube cu 3 scheme in nu stiu ce campionat sud.american cu jucatori de duzina.
Real si.a salvat din imagine ca a venit Zidane director sportiv.
Uitati.va la cantonamentul celor de la real din U.S.A. , Zidane era asaltat de MULT mai multi fani decat restul jucatorilor activi. De ce? Pentru ca Zidane chiar a facut ceva si a fost un jucator complet si complet care a stiut sa gandeasca jocu. Daca apare un brazilian cu cateva scheme care incanta putin ochii , gata .. Mare jucator este. Imi pare rau dar nu asa merge fotbalul de clasa.

Vorbim de Robinho, dupa mine nu a fost nimic decat un jucator putin peste medie care nu a facut NIMIC din ce facea Raul, Figo, Zidane, Roberto Carlos, Fernando Morientes, Ronaldo, Zamorano. Ca sa nu mai spun ca acum nu mai joaca nimic si nu se mai aude nimic de el.

Raul (Shalke 04) la 34 de ani inca joaca la cel mai bun nivel si inca inscrie goluri. Asta este un adevarat jucator. Nu unu care face 3 scheme in tinerete si dupa dispare ca magarul in ceata.

Real = Steaua. Cumpara jucatori cu talent si perspectiva. Si ii "ucide". Elton e un exemplu. Un jucator foarte tehnic care a venit la Steaua si acum a sfarsit nu stiu la ce echipa din Arabia Saudita. Si Otelul a luat campionatul, fara nici un nume sonor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
liq

[FC OÞELUL GALAÞI]



Status: Offline
(since 27-09-2017 19:00)
Joined: 23 Dec 2006
Posts: 6176, Topics: 326
Location: Galati

Reputation: 331.9
Votes: 98

Post Posted: 14-07-2011, 19:41:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hahahhaha, Messi e baza frate. Eu cel putin pe CRO, nu-l simpatizez asa tare, e prea plin de el pe teren, e ca mine in cs, el e bun si toata lumea proasta (asa are impresia, haha).

In schimb Messi, e trup si suflet Barca, ala joaca pentru echipa PUNCT.

ONTOPIC: Am vazut si eu cum joaca Neymar asta, e absolut genial tipu, la doar 19 ani.


Intelligence plus character - that is the goal of true education
dr. Martin Luther King jr.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bKL

[SPLASHY MAGICU]



Status: Offline
(since 05-01-2013 21:24)
Joined: 21 Jul 2010
Posts: 498, Topics: 64
Location: "U Cluj-Napoca"

Reputation: 22.4
Votes: 23

 
Post Posted: 15-07-2011, 13:02:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu vreau sa te ironizez prea tare,dar macar Neymar face ceva la 19 ani,nu sta in fata PCului..


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ThePro

[Probleme cu capu' !]



Status: Offline
(since 07-12-2015 19:24)
Joined: 18 Jun 2010
Posts: 3412, Topics: 194
Location: Nu inteleg cum vine intrebarea asta !

Reputation: 119.6
Votes: 51

     
Post Posted: 15-07-2011, 23:26:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acso wrote:
The Pro wrote:
Daca ajunge la Real si joaca doar 1 meci sau 2, clar e un transfer esuat ! La talnetul lui ar trebui sa joace meci dupa meci !


ai vorbit degeaba ... de ce sa joace un meci?

cand l-au luat pe Robinho a fost transfer esuat? Ozil, Sahin acum ... etc


Sti de ce sa joaca un meci ? Pentru ca la Real sunt prea multe "talente" si el nu are "loc" de ele ! ...

liq wrote:
Hahahhaha, Messi e baza frate. Eu cel putin pe CRO, nu-l simpatizez asa tare, e prea plin de el pe teren, e ca mine in cs, el e bun si toata lumea proasta (asa are impresia, haha).


Exact ce credeam si eu despre Ronaldo ... el crede ca el e buricul pamantului si restul sunt 0 pe langa el ! -


Ce baftã pe conducãtori cã oamenii nu gândesc. (Adolf Hitler)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
acso

[Licensed to kill]



Status: Offline
(since 14-04-2020 00:30)
Joined: 07 Feb 2008
Posts: 6067, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 922.6
Votes: 56

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  robertbalan1992 
Post Posted: 18-07-2011, 18:09:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

The Pro wrote:
acso wrote:
The Pro wrote:
Daca ajunge la Real si joaca doar 1 meci sau 2, clar e un transfer esuat ! La talnetul lui ar trebui sa joace meci dupa meci !


ai vorbit degeaba ... de ce sa joace un meci?

cand l-au luat pe Robinho a fost transfer esuat? Ozil, Sahin acum ... etc


Sti de ce sa joaca un meci ? Pentru ca la Real sunt prea multe "talente" si el nu are "loc" de ele ! ...


habar nu ai ce vorbesti si la propriu (nu stii limba romana) si la figurat (habar n-ai de fotbal) si te mai si contrazici
The Pro wrote:
La talnetul lui ar trebui sa joace meci dupa meci !

The Pro wrote:
la Real sunt prea multe "talente" si el nu are "loc" de ele


fotbalul mare se bazeaza pe jucatori tineri foarte talentati
lui Messi cine ii dadea vreo sansa in 2004 (la 17 ani), cand erau in echipa Ronaldinho, Eto'o, Deco, Giuly etc ?
sau lui Ronaldo in 2003 (la 18 ani) la Manchester United printre Ruud van Nistelrooy, Louis Saha, Giggs, Roy Keane, Scholes, Forlan etc ?
si totusi sunt cei mai buni jucatori din lume la ora actuala]

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
takashi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-07-2011 09:01)
Joined: 17 Jul 2011
Posts: 2, Topics: 1
Location: Galati,Romania.

Reputation: 48.1
Votes: 2

Post Posted: 18-07-2011, 20:50:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai bine juca in Franta sau Italia un an sau doi.

Hit Em Up!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yapiz

[Caineeee]



Status: Offline
(since 14-02-2024 16:50)
Joined: 22 Dec 2010
Posts: 11925, Topics: 279
Location: Constanta

Reputation: 569
Votes: 266

   
Post Posted: 18-07-2011, 20:58:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

franta ? franta abea mai iese cu Lyon din grupele UCL...ce sa faca acolo


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bKL

[SPLASHY MAGICU]



Status: Offline
(since 05-01-2013 21:24)
Joined: 21 Jul 2010
Posts: 498, Topics: 64
Location: "U Cluj-Napoca"

Reputation: 22.4
Votes: 23

 
Post Posted: 19-07-2011, 12:31:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Yapiz wrote:
franta ? franta abea mai iese cu Lyon din grupele UCL...ce sa faca acolo


stai sa ajunga in grupe prima data Sigh .. Campionatul din Franta nu e cu mult peste campionatul Romaniei,sa nu uitam cand a jucat Vaslui cu Lille si a pierdut Vaslui pe o greseala de retardat a arbitrului care nu a vazut un offside care il vedea si un copil de 5 ani.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bSp

[Criminal]



Status: Offline
(since 26-08-2014 14:34)
Joined: 05 Mar 2011
Posts: 5517, Topics: 58
Location: Pe FreAkZ!!

Reputation: 139.5
Votes: 14

Post Posted: 19-07-2011, 22:45:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Yapiz wrote:
franta ? franta abea mai iese cu Lyon din grupele UCL...ce sa faca acolo


bKL wrote:
stai sa ajunga in grupe prima data Sigh .. Campionatul din Franta nu e cu mult peste campionatul Romaniei,sa nu uitam cand a jucat Vaslui cu Lille si a pierdut Vaslui pe o greseala de retardat a arbitrului care nu a vazut un offside care il vedea si un copil de 5 ani.


bKl are dreptate
Nush daca e bne ca Neymar sa joace la Franta poate la Italia mai merge ca sunt echipe bune akolo





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bKL

[SPLASHY MAGICU]



Status: Offline
(since 05-01-2013 21:24)
Joined: 21 Jul 2010
Posts: 498, Topics: 64
Location: "U Cluj-Napoca"

Reputation: 22.4
Votes: 23

 
Post Posted: 20-07-2011, 20:05:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt echipe bune,dar acolo se pune accent foarte mult pe tactica,si neymar nu este genul,dar poate ca Mourinho il va lasa putin mai liber -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
James Bond

[1017 BrickSquad]



Status: Offline
(since 14-03-2014 17:05)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 3157, Topics: 31
Location: Timisoara

Reputation: 370.7
Votes: 38

Post Posted: 21-07-2011, 02:21:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic ca e un transfer esuat...ar fi avut mult mai mult succes la Barcelona decat la Real Madrid...Kaka,un mare jucator la Milan...cand a ajuns la Real ... praf...ce a facut kaka la real? nimic...si altii..

Si daca tot venea vorba de Messi ..cum puteti sa spuneti ca Messi e slab? voi va auziti ce spuneti...nu prea cred,sincer va zic...Messi e cel mai mare jucator din lume in acest moment,nu aveti ce comenta desprea el ...

Messi NR 1 ! -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yapiz

[Caineeee]



Status: Offline
(since 14-02-2024 16:50)
Joined: 22 Dec 2010
Posts: 11925, Topics: 279
Location: Constanta

Reputation: 569
Votes: 266

   
Post Posted: 21-07-2011, 10:24:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu are loc la Barcelona =) o sa rupa tusa


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
revox

[Psychotic]



Status: Offline
(since 13-03-2023 07:43)
Joined: 11 Mar 2008
Posts: 9596, Topics: 492
Location: Romania

Reputation: 2911.8
Votes: 328

Post Posted: 21-07-2011, 12:00:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Normal ca la Barca n-are loc. Barca cumpara cu cap. Cumpara ce are nevoie, nu toti "talentatii" si dupa sa ii tina pe tusa.

Ex : Kaka

2003 - 2009 (Milan) 193 de aparitii
2009 - prezent (Real Madrid) 39 de aparitii

Pentru ce cumperi un asa jucator daca-l tii pe bara? Dar Mourinho era un foarte bun antrenor la o echipa micuta. La echipe mari cu bugete imense.. aduce tot felul de jucatori care nici macar nu are nevoie de ei. Dar prefera sa ii aibe acolo ca sa le strice carierele. Iar Real ii acepta asta ca tot timpul Real a fost o echipa de vedete si atat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yapiz

[Caineeee]



Status: Offline
(since 14-02-2024 16:50)
Joined: 22 Dec 2010
Posts: 11925, Topics: 279
Location: Constanta

Reputation: 569
Votes: 266

   
Post Posted: 21-07-2011, 13:01:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu unu nu cred ca Mourinho il dorea pe Kaka...Mourinho aduce doar jucatori cu care a lucrat...Exemplu fundasu ala cu care a lucrat si la Porto si la Chelsea dar imi scapa numele lui. Nici cand era la Chelsea nu aduce jucatori foarte scumpi cum se intampla la Real...eu sunt de parere ca la Real Madrid actionarii decid nu Mourinho.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
bKL

[SPLASHY MAGICU]



Status: Offline
(since 05-01-2013 21:24)
Joined: 21 Jul 2010
Posts: 498, Topics: 64
Location: "U Cluj-Napoca"

Reputation: 22.4
Votes: 23

 
Post Posted: 30-07-2011, 16:32:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

revox wrote:
Dar Mourinho era un foarte bun antrenor la o echipa micuta. La echipe mari cu bugete imense.. aduce tot felul de jucatori care nici macar nu are nevoie de ei. Dar prefera sa ii aibe acolo ca sa le strice carierele. Iar Real ii acepta asta ca tot timpul Real a fost o echipa de vedete si atat.


Nu e vina lui Mourinho ca jucatorii nu joaca la valoarea pentru care au fost adusi ..Si nu cred ca este un antrenor mai mare ca Mourinho,si nici nu cred ca a fost.A castigat Liga Campionilor cu F.C Porto,o echipa slaba la acel moment,sa nu mai zic de Inter care pana sa vina el nu mai castigase Liga de 30 de ani.

Daca a fost o echipa de vedete de ce e cel mai titrat club din lume si e echipa secolului ? Pana sa aibe Barcelona performantele care le-a avut in ultimii ani nu auzeai pe nici unu sa o pupe atata in fund cum o fac acuma.O sa i se duca si vremea lui Messi ../flex

Yapiz wrote:
Eu unu nu cred ca Mourinho il dorea pe Kaka...Mourinho aduce doar jucatori cu care a lucrat...Exemplu fundasu ala cu care a lucrat si la Porto si la Chelsea dar imi scapa numele lui. Nici cand era la Chelsea nu aduce jucatori foarte scumpi cum se intampla la Real...eu sunt de parere ca la Real Madrid actionarii decid nu Mourinho.


/point Carvalho ..Mourinho nu era la Real cand a fost transferat Kaka,si cand a venit el Kaka a fost accidentat ..deaia nu a jucat.

Nu aducea jucatori foarte scumpi ?

Florent Malouda - 13.5 milioane de lire sterline
Michael Essien - 24.4 milioane de lire sterline
Ricardo Carvalho - 19.85 milioane de lire sterline
Didier Drogba - 24 milioane de lire sterline
Andrei Shevchenko - 30.8 milioane de lire sterline

Enjoy !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Gh0sT, 17 August 2011 18:40



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Football  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 28-09-2024, 21:26:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x