User
Pass
2FA
 
 

Re: ban zapaugah injuraturi sv
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message3341
zapauga

[Gladiators]



Status: Offline
(since 11-07-2013 19:42)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 01:25:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Numele suspectului: Zapaugah
Data/ora: 15.08.2011 | 1:31
Detalii: i-am zis "ti-ai luat`o urat" ,iar el a inceput sa ma injure pe mine si pe server
Realm: Genesis
Screenshot: http://imageshack.us/photo/my-images/402/wowscrnshot081511011359.jpg/

a mai primit odata ban pentru injuraturi ( a injurat serverul de pe charul Zapauga) . tot nu s-a potolit.


In primu rand te rog frumos sa verifici ip`urile lui pvpgod, Incredibilulceltare probabil e unu si acelasi, verifica te rog si in joc ip`ul lui belton si ip`ul lui puterww. Apoi te rog frumos sa imi verifici in log sau ceva de genu sa vezi ca nu am injurat. Ce a facut el e foarte usor cu un macro care poti sa iti dai singur wisp am auzit ca este asa ceva. Intradevar am primit wisp de la el ca " ce ti-ai luato" si eu am raspuns ce? cu ce mi-am luato atat am scris. Ce se intampla acum e santaj si e acelasi player care se ataca din nou. Te rog frumos sa verifici cu atentie e fake 100% de data aceasta. Se vede si dupa levelul care il are ca a intrat doar pentru asa ceva.

Demonstratie ca e fake a facut Elff asa ceva si uite ce a iesit http://imageshack.us/photo/my-images/849/fakescreen.jpg/

Deocamdata printul este invalid deoarece acest player este la hoarda "puterww" iar el a pus print de la alianta si se poate spune clar din acest motiv ca poza este fake! http://imageshack.us/photo/my-images/842/puterww.png/

PS: in primul rand se vede clar ce limbaj foloseste "contra serverului" il bate si limba romana.
Multumesc





Last edited by zapauga on 15-08-2011, 11:23:30; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-08-2011, 01:31:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poþi demonstra ceea ce zici? Eu nu am auzit de acel macro, care "îþi dã whisper".

- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zapauga

[Gladiators]



Status: Offline
(since 11-07-2013 19:42)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 01:33:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

este asa ceva uitate ce level are in primul rand, si verifica ip`urile alea sa vezi ca o sa fie acelasi si iti dai seama de fake de data asta chiar nu am injurat si ma atac din cauza asta. Il da de gol in primu rand contu ca are doar 1 post si multe altele te rog sa verifici cu atentie.




Last edited by zapauga on 15-08-2011, 11:05:06; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
puiiu

[Account disabled]



Status: Offline
(since 12-01-2012 22:26)
Joined: 03 Aug 2010
Posts: 119, Topics: 40
Location: pe marte

Reputation: 66.5
Votes: 4

Post Posted: 15-08-2011, 01:33:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

doamne nu se poate asa ceva -))))))
u vezi ca ala de sus are alt nume si ala de jos are alt nume
-
faza asta poate fii facuta si pe alt srv de ex:
/w warspyy imi dau singur si scriu ce vreau si imi apare ca acolo e diferit ca w mai uitativa



Last edited by puiiu on 15-08-2011, 01:37:10; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zapauga

[Gladiators]



Status: Offline
(since 11-07-2013 19:42)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 01:35:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
doamne nu se poate asa ceva ))))))
u vezi ca ala de sus are alt nume si ala de jos are alt nume


e fake frate deci chiar asa am ajuns!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-08-2011, 01:36:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

puiiu wrote:
doamne nu se poate asa ceva -))))))
u vezi ca ala de sus are alt nume si ala de jos are alt nume
-

Aaaa. Despre ce vorbeºti acolo?


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
puiiu

[Account disabled]



Status: Offline
(since 12-01-2012 22:26)
Joined: 03 Aug 2010
Posts: 119, Topics: 40
Location: pe marte

Reputation: 66.5
Votes: 4

Post Posted: 15-08-2011, 01:37:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://imageshack.us/f/402/wowscrnshot081511011359.jpg/
despre asta

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 15-08-2011, 01:40:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

puiiu wrote:
http://imageshack.us/f/402/wowscrnshot081511011359.jpg/
despre asta

Nu este nimic neobiºnuit. Tu nu ºtii cum aratã un whisper în joc?


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zapauga

[Gladiators]



Status: Offline
(since 11-07-2013 19:42)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 01:41:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cum sa nu fie neobisnuit cand ala foloseste ceva script de se injura singur si pune pe forum pt a bana un palyer nevinovat? te rog eu totusi verifica ip`urile alea sa vezi ca e acelasi ip 100%

"a mai primit odata ban pentru injuraturi ( a injurat serverul de pe charul Zapauga) . tot nu s-a potolit." de unde stia asta? daca nu e tot acela care a facut primul post de am fost banat pe celalat caracter? deci e evident ca e acelasi si face asta doar pentru ami bana restul conturilor.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
puiiu

[Account disabled]



Status: Offline
(since 12-01-2012 22:26)
Joined: 03 Aug 2010
Posts: 119, Topics: 40
Location: pe marte

Reputation: 66.5
Votes: 4

Post Posted: 15-08-2011, 01:45:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

man daca te*ai uita pe armory ti*ai da seama ca e o prostie asta e human si ala undead dracu stie pana la urma dar bate la ochi de unde stiea zapauga al cui e charul cand are lvl 2 "ce a facut a stat cu ochii pe el fii" hai sa fim seriosi aqm
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zapauga

[Gladiators]



Status: Offline
(since 11-07-2013 19:42)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 01:49:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oricum verifica log, ip si apropo cand a vazut baiatu "postu" si-a sters caracteru si la bagat la hoarda daca nici asta nu lamureste tot ...Ceea ce e suspect este ca "Data/ora: 15.08.2011 | 1:31 " el stie ora tot deci se pregatea pentru asa ceva ca sa faca postu pe forum.

Astept parerea altor gm, playeri e imposibil ceea ce mi se intampla.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Insidia

[Time's not kind.]



Status: Offline
(since 27-12-2017 20:21)
Joined: 13 Nov 2010
Posts: 2455, Topics: 24
Location: i live by the river

Reputation: 185.1
Votes: 59

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  udieded 
Post Posted: 15-08-2011, 03:45:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LOL isi face cont nou pe forum si char ca sa ia asta ban iar - Belton = lame fail

nici n-avea nevoie de scriptu pentru whisper (care este asemanator scriptului de roll, poate de ala ai auzit Myt), putea sa faca charu la ally pe alt server pentru ss, apoi sa faca char la hoarda aici ca sa elimine banuieli

(totusi Puterww nu e un nume asa comun, deci probabil a fost facut de aceeasi pers, si faptu ca si warru din ss si priestu dp armory sunt low lvl da de banuit)

si pana la urma, locku... dupa ce si-a luat ban pe un char, nu cred ca e atat de idiot incat sa faca aceeasi greseala, mai ales cu o persoana pe care nu o cunoste / n-are incredere

daca are acelasi IP si n-a fost macar inteligent sa faca postu dp alt calc sau ceva, e clar



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pvpgod

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-08-2011 11:52)
Joined: 11 Aug 2011
Posts: 33, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 34.1
Votes: 4

Post Posted: 15-08-2011, 09:39:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Insidia wrote:
LOL isi face cont nou pe forum si char ca sa ia asta ban iar - Belton = lame fail

nici n-avea nevoie de scriptu pentru whisper (care este asemanator scriptului de roll, poate de ala ai auzit Myt), putea sa faca charu la ally pe alt server pentru ss, apoi sa faca char la hoarda aici ca sa elimine banuieli

(totusi Puterww nu e un nume asa comun, deci probabil a fost facut de aceeasi pers, si faptu ca si warru din ss si priestu dp armory sunt low lvl da de banuit)

si pana la urma, locku... dupa ce si-a luat ban pe un char, nu cred ca e atat de idiot incat sa faca aceeasi greseala, mai ales cu o persoana pe care nu o cunoste / n-are incredere

daca are acelasi IP si n-a fost macar inteligent sa faca postu dp alt calc sau ceva, e clar

Puterww nu e un nume comun? hahahahah! that's gotta be MY character. Ziceti ma, va dati toti delete la caractere daca nu e al meu? - oh wait, zapauga nu mai are caractere -
acum serios, ma deranja zapauga cu glumele lui de genul "ala nu stie sa inoate, nu-l lua la raid" care tot erau repetate din 2 in 2 minute, dar nu l-am santajat si nici nu m-am apucat sa fac rost de "scripturi" special pentru warlockul sau al doilea de 3k gs.
Si cum poti sa zici ca e facut pe alt server, daca in poza apare Raid Finder Announcer si BG Queue Announcer? vrei sa spui ca freakz e ca orice alt server privat?
De asemenea, ca sa stii si tu draga mea Insidia, "fail" este un verb, daca vrei sa spui ca eu esuez, si asta sa fie pe "iengliezieºte", spui "lame failure".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zapauga

[Gladiators]



Status: Offline
(since 11-07-2013 19:42)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 32.1
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2011, 09:58:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca nu esti "belton" atunci e un prieten de al tau si oricum da de banuit ca iti faci caracter pentru ami lua eu ban ca te injuri singur pe wisp, daca nici asta nu puteti verifica in log ca sai faut caracter pentru 15 min sa iau eu ban atunci e grav, plus de asta cand a vazut ca fac post pe forum sia sters caracterul de la alianta si la bagat la hoarda el crede ca nu o sa de dam seama.. insa si limbajul da de banuit se vede clar ca limba romana este asasinata si niciodata nu as scrie in halul ala.

Quote:
Si cum poti sa zici ca e facut pe alt server, daca in poza apare Raid Finder Announcer si BG Queue Announcer? vrei sa spui ca Freakz e ca orice alt server privat?
Poate ca myt nu stie de macros(script) care iti dai wisper singur dar astept parerea altui GM.

PS: daca nu ar fi el "belton"(pvpgod) nu sar baga in topicu meu deci asta este.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pvpgod

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-08-2011 11:52)
Joined: 11 Aug 2011
Posts: 33, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 34.1
Votes: 4

Post Posted: 15-08-2011, 10:41:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

zapauga wrote:
daca nu esti "belton" (virgula) atunci e un prieten de (cratima) al tau si oricum da de banuit ca iti faci caracter pentru a(cratima)mi lua eu ban ca te injuri singur pe wisp, (punct, alineat nou de doua degete) daca nici asta nu puteti verifica in log ca sa(cratima)i faut (facut poate) caracter pentru 15 min sa iau eu ban atunci e grav, plus (ca) de asta cand a vazut ca fac post pe forum si(cratima)a sters caracterul de la alianta si l(cratima)a bagat la hoarda el crede (trebuia sa pui un verb la gerunziu pentru a fi mai coerenta fraza)ca nu o sa de(ne) dam seama.. insa si limbajul da de banuit se vede clar ca limba romana este asasinata si niciodata nu as scrie in halul ala.

Quote:
Si cum poti sa zici ca e facut pe alt server, daca in poza apare Raid Finder Announcer si BG Queue Announcer? vrei sa spui ca Freakz e ca orice alt server privat?
Poate ca myt nu stie de macros(script) care iti dai wisper singur dar astept parerea altui GM si stai linistit ca stiu cu(cum) faci toate astea dar de acum print!.

PS: daca nu ar fi el "belton"(pvpgod) nu s(cratima)ar baga in topicu meu deci asta este.

ai luat ban pe merit din cauza mea ( ai recunoscut-o chiar si tu ), insa chiar nu imi pasa daca iei ban si pe alte caractere. nu imi pierd timpul cautand scripturi (daca exista de ce nu o dovedesti?), facandu-mi caractere, sau punand prieteni sa faca asta pentru mine. insa daca vroiam asa ceva, te "stimulam" sa injuri pe whisper de pe acelasi caracter, ca doar esti genul de om care se lasa influentat si prostit usor.
ma 'bag' in topicul acesta, care nu este al tau, ci este creat de tine, pentru ca tot faceti referire la mine (belton), nu ca as da doi bani pe tine sau pe caracterele tale.
si ai grija, ca in numai 7-8 ani dai si tu examenul de capacitate, si acolo s-ar putea sa "asasinezi" limba romana la fel ca in posturile de aici (ti-am corectat in mare parte greselile ortografice pe care nici cei de la gradinita nu le comit),



Last edited by pvpgod on 15-08-2011, 10:48:03; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by myt42xxx, 15 August 2011 10:25



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 22-09-2024, 01:21:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x