User
Pass
2FA
 
 

Donors - blamati sau respectati ?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message12652
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 25-09-2011, 19:37:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In mare parte nici nu-mi pasa ca lumea doneaza sau nu. Mi-e indiferent si asa ar trebui sa fie si voua. Una e sa primeasca gear normal aici, si alta e sa primeasca UBER CUSTOM MADE GEAR pe alte servere. Stii ca si tu poti sa atingi nivelul ala de gear, si stii ca nu a donat respectivul pentru ceva imposibil.

Cearta si suferinta merg mana-n mana, normal ca invidia il roade pe lesinat cand vede ca altul alege calea mai scurta, insa vorba ceea "Viata bate filmul". Cand lesinatul era un cartof libidnios de canapea care o ardea pe "plei ciar" 24/7, altul care probabil munceste/nu-i permite timpul sa stea chiar asa de mult, DAR ii place jocul si stie sa-l joace, o ardea la munca si era ingropat in hartzogarii.

In concuzie, feuda asta o sa tina permanent, dar atunci cand vine un skillat dinala de pe Arena Tournament gen "buey nab, yo pot sa bat pleieri in full bladtharsti, iar tu meri si ceri la mamica-ta", raspunde-i cu mana pe inima "macar eu am mama :< "



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Westy

[Tom&Jerry Fan]



Status: Offline
(since 26-05-2019 09:28)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2197, Topics: 190
Location: In A Mouse Hole

Reputation: 283.9
Votes: 38

 
Post Posted: 25-09-2011, 19:51:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stati sa apara 4.2 ca o sa fie si toti druizi pro donors -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Minos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-02-2012 15:31)
Joined: 02 Jul 2011
Posts: 38, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 77.1
Votes: 2

Post Posted: 25-09-2011, 20:31:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:
Stii ca si tu poti sa atingi nivelul ala de gear, si stii ca nu a donat respectivul pentru ceva imposibil.

Sunt curios cum fac rost de t11
Plus ca in wotlk erau mai multi cei care au facut gearul in mod normal decat cei care il cumparau no big deal daca nu avea shadowmourne da aici marea majoritate au iteme albastre si cateva epice world drop/rep si dai de un full vicious elite.Nu zic ca nu sunt justificate donatiile da cum sa nu ii urasti?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 25-09-2011, 20:42:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa privim trectul un pic dar un pic diferit in asa fel incat sa altereze viitorul...
Daca Freakz ar fi avut 0 DONATII pana in momentul de fata aveam 2 realm-uri racheta ?Aveam noi LK ?Aveam Cata?Aveam noi bug-uri reparate?Asta-i tot de zis..incepe sa puta a cearta pe aici...





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
blader

[Madness?]



Status: Offline
(since 05-01-2016 15:32)
Joined: 31 Jan 2007
Posts: 3476, Topics: 83
Location: Berna

Reputation: 468.4
Votes: 44

Post Posted: 25-09-2011, 21:02:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Harry Pothead wrote:
Personal, întâi îmi plãtesc toate dãrile ºi îmi asigur confortul ºi dupã, dacã simt nevoia, donez un mic procent serverului.

A pus perfect problema Juelz, eu doar mai vreau sa adaug: si pe mine m-a frustrat macar un donor (gen cand m-a batut Djvarcolac cu Smourne in arena, il stiti voi), dar de la o mica frustrare si pana la ditamai isteria e cale lunga.

Edit: De asemenea, nu va mai chinuiti sa explicati altora ce aveam sau unde eram fara donatii, nu vor intelege niciodata.



Dereglat, ca un ceas antic.
Exile the Ninja wrote:
In2ition , esti un carnat afumat. Ada' slanina aici si o felie de pita, te mananc ba.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
andelarosa

[CFC !]



Status: Offline
(since 30-01-2019 01:19)
Joined: 16 Jun 2010
Posts: 151, Topics: 20
Location: Iasi

Reputation: 105
Votes: 4

Post Posted: 25-09-2011, 22:31:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Harry Pothead wrote:
Pentru cã ai scris ceva peste subiectele average, mã voi abþine de la niºte moarte ºi voi posta ceva constructiv.

Nu trebuie sã-þi pese cum eºti tratat ca ºi jucãtor sau player. Dacã te înjurã unu' ºi consideri cã e prea grav pentru ignore, ai secþiunea asta. Nu uita cã majoritatea celor care au ceva de comentat sunt niºte puþoi care au crescut toatã viaþa în puf ºi au impresia cã societatea, în general, funcþioneazã dupã principiile wowului pe freakz.

Cel mai enervat ºi, în acelaºi timp, distractiv lucru e când plânge un ratat cã "giem, da eo a muncit ptr gaeru ala shy donoru asta prost il are instant".
Ceea ce omit piºeaþii de genul e cã în multe din cazuri (mã refer la donaþii de sute de euro) banii pe care i-a donat sunt la rândul lor munciþi, ºi nu primiþi de la mami ºi tati.

ªi munca aia (fie cã eºti astronaut sau traficant de stixuri ºi creioane colorate) nu va echivala niciodatã cu ore petrecute în faþa calculatorului omorând niºte pixeli. Parcã ideea wowului era sã ne distrãm. Dacã ei sunt suficient de inapþi astfel încât sã considere cã aia se poate numi muncã, îi sfãtuiesc sa facã niºte cunoºtinþã cu lumina zilei (sau a nopþii, ca în cazul mamelor lor).

Copil din flori wrote:
esti fraier, cu banii aia mergeam la curve


La replicile de genul le poþi rãspunde pe limba lor. Exemplu: "nu-i panicã, mami tãu e gratis.". Spre deosebire de cei care se þin de scurta fustã a mamei sã le dea bani pentru un race change o datã la doi ani, cei care doneazã, de obicei, nu doneazã toþi banii pe care îi au. Dacã eºti suficient de repugnant, distrus, antisocial sau ghinionist sã nu beneficiezi de serviciile gratuite ale unei sau mai multor femele, te poþi duce ºi la curve.

Personal, întâi îmi plãtesc toate dãrile ºi îmi asigur confortul ºi dupã, dacã simt nevoia, donez un mic procent serverului. Cei care obiecteazã la mentalitatea asta sunt ignoranþi sau invidioºi, ori au o urã psihoticã majorã faþã de "donori".

Pe scurt, e problema mea ce fac cu banii mei. Dacã vreau, pot sã investesc parþial într-un orfelinat care va gãzdui o mare parte din jucãtorii freakzului.

big words there, big words indeed mon'.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-09-2011 20:40)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 927, Topics: 30
Location: Intrebare Stupida -.-

Reputation: 56.8
Votes: 41

 
Post Posted: 25-09-2011, 22:40:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa parerea mea 80% din cei care urasc donatorii o fac din cauze simple :

1.Asa au vazut ca fac altii si probabil au spus ca e 'trendi' sa urasti pe cei care tin severul in picioare.
2.N-au primit þâþã de la mamici cand erau mici.
3.Sau Ciorbel si Denisa si-au intemeiat o familie de goblini afurisiti cu menirea sa urasca donatorii ^_^.

-sters-


 
Staff message (Levier):
 
Bancuri d-astea faci cand esti la 4 warnuri? Banned.



Install & Patch World of Warcraft to 3.3.5a
Tutorial Shaman Enhancement
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ilusion90

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-04-2018 15:54)
Joined: 06 Jun 2011
Posts: 71, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 115.5
Votes: 3

 
Post Posted: 26-09-2011, 03:22:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cine are bani sa doneze cine nu sa taca din gura . nu suntem obligati sa o facem, si sa nu se mai vorbeasca prostii , iti inveti clasa si devii mai bun, iar in final il bati.

Eu personal nu imi permit si nu am nimic impotriva cu cei care o fac, nu inteleg ce e cu fustrarea asta pe capul unora.

Pe scurt daca vrei donezi , daca nu vrei nu donezi , oricum joci pe gratis.


Un alt mod de a gandi este ca ala ce doneaza te ajuta pe tine(jucatorule) sa ai parte de o calitate mai buna a gameplayului si tot "tu" ai beneficii mai multe din aceasta situatie , pentru ca 1 nu ai donat ,2 joci pe gratis, 3 gameplay mai bun neavand nimic de-a face cu asta.

Esti fustrat ca te-a batut in arena si nu ai putut lua nush ce zdrente ? fii linistit , iti vei lua bastonu saptamana viitoare. BIG DEAL !-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
muthambals

[Mingonos]



Status: Offline
(since 02-10-2023 13:03)
Joined: 14 Aug 2010
Posts: 9029, Topics: 117
Location: Bucuresti

Reputation: 500.2
Votes: 88

 
Post Posted: 26-09-2011, 08:42:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ilusion90 wrote:
iti vei lua bastonu saptamana viitoare. BIG DEAL !-


Off: Esti frate cu asta? xD

On: Degeaba se discuta, avand in vedere ca asta nu o sa schimbe situatia.. Foarte multi de aici sunt copii, care se cred superiori... Incearca sa faci ca mine: Nu le mai raspunde la wisp/ deci nu ii mai baga in seama deloc. Sincer iti spun acum. Am donat sume mici ( de 2 ori faction change, si un rename ) 20% ca imi doream asta foarte mult, si 80% pentru server, ca na.. daca nu vroiam, imi faceam alt char la h/aly. nu e asa greu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrenalinerush
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-12-2011 22:00)
Joined: 27 Jul 2011
Posts: 553, Topics: 30
Location: Romania

Reputation: -60.5
Votes: 13

 
Post Posted: 26-09-2011, 13:21:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand, si eu am donat pentru server. Stiu cum e ca toata lumea sa te injure ca ai mount de archeology si am auzit de multe ori injurii la adresa donatorilor.
Parerea mea e ca si lista de iteme ar trebui facuta cu mai multa atentie. De exemplu, in LK, nu puteai obtine Shadowmourne decat prin donatie, lucru care nu mi se pare sa fi fost corect. De ce un player mai tanar, care nu are experienta banului muncit de el, poate sa bage milioanele parintilor intr-un asemenea item, pe cand altul, de aceeasi varsta, poate ca nu are de unde. In situatia ipotetica de mirror pala war pe LK, in care e un team cu warr cu shadowmourne + full wf si celalalt team full rele + random wep, eu daca as fi cel in rele si as lua bataie de la niste playeri mult mai slabi, normal ca m-as enerva (nu i-as injura totusi). Acuma, ramane de vazut cum o sa fie cu legendarele care or sa apara in 4.3, sa vedem daca si pe alea le putem lua doar prin donatie.
Long story short, cred ca donorii nu ar mai fi asa de blamati daca nu ar mai putea dona pentru iteme pe care nu le poti lua in-game, sau pentru iteme gen cum erau shoulderii wrath in 3.3.5, pe care ii poti lua doar cu un anumit rating. Peace

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrultimate

[your master]



Status: Offline
(since 23-07-2023 17:07)
Joined: 02 Nov 2010
Posts: 1033, Topics: 162
Location: Where the sun shine only if you pay him

Reputation: 357.6
Votes: 23

   
Post Posted: 28-09-2011, 09:52:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu cred ca playerii au ceva cu playerii care doneaza pt server ca un "serviciu" facut, ci sunt impotriva donorilor care isi ia iteme ca sa se dea ei mari si tari pe server sau cei care numai muncesc sau cei care pierd fun-ul jocului. Cred ca o data ce te vezi cu itemele iti cam pierde chefu de wow, pt ca numai ai ce sa faci (eventual pvp dar detii suprematia ca te trage mult gearu). Eu injur donorii in gand atunci cand vad ca ma sparge in pvp, pt ca nu am sanse impotriva lor datorita gearului. As prefera sa li se ofere orice donorilor mai putin gearu, ca totul sa fie cinstit fata de orice player care intra.

VEKU
Joker of Jokes. Ace of Games. Warrior of Chaos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Anddy

[Like A Boss !]



Status: Offline
(since 25-04-2012 16:39)
Joined: 17 Jun 2010
Posts: 358, Topics: 46
Location: Targoviste

Reputation: 36.4
Votes: 7

 
Post Posted: 28-09-2011, 10:49:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

paramedik wrote:
5% din donori au donat pentru comunitate.
95% au donat pentru gear.

Doua lucruri total diferite.

aici mi se pare ca are dreptate paramedik

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 28-09-2011, 10:55:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nrultimate wrote:
Eu injur donorii in gand atunci cand vad ca ma sparge in pvp, pt ca nu am sanse impotriva lor datorita gearului. As prefera sa li se ofere orice donorilor mai putin gearu, ca totul sa fie cinstit fata de orice player care intra.


Si daca te bate un donator care e bun si isi cunoaste clasa , atunci ce faci ?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
myt42xxx

[Ace of Spades]



Status: Offline
(since 30-01-2016 17:46)
Joined: 02 Mar 2010
Posts: 9786, Topics: 253
Location: Suceava

Reputation: 328.9
Votes: 101

Post Posted: 28-09-2011, 11:03:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Padurarul wrote:
Nrultimate wrote:
Eu injur donorii in gand atunci cand vad ca ma sparge in pvp, pt ca nu am sanse impotriva lor datorita gearului. As prefera sa li se ofere orice donorilor mai putin gearu, ca totul sa fie cinstit fata de orice player care intra.

Si daca te bate un donator care e bun si isi cunoaste clasa , atunci ce faci ?

Dacã te bate, eºti tu slab, nu cã a donat ºi are avantaj.
Era pe WotLK acel donor, cred cã Max îl chema. Era Warlock. E singurul donor din câþi ºtiu, pe care îl bãtea wow-ul grav, dar avea full wrath pe când noi ne chinuiam sã facem un amãrât de set relentless. ªi dacã avea gear ºi îl bãteau toþi, tot nu înþeleg de ce se mai plâng unii.


- Retired -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 28-09-2011, 11:10:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi se pare ca imi aduc aminte de Max ala. Era pe la inceput de Freakz parca. Dupa nu l-am mai vazut deloc dupa.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 09-06-2024, 21:54:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password