User
Pass
2FA
 
 

Rock
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message27350
Katya

[Account disabled]



Status: Offline
(since 05-04-2012 09:47)
Joined: 21 May 2010
Posts: 534, Topics: 6
Location: 20's Paris

Reputation: 110.6
Votes: 24

Post Posted: 24-11-2010, 18:14:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pãþãºti.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blisster

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-12-2012 13:35)
Joined: 27 Nov 2010
Posts: 94, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: -48.3
Votes: 8

 
Post Posted: 27-11-2010, 18:23:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

prefer rockul:
fav bands: Bewitched,Bathory,Novembre,Graveworm,Kreator,Opeth....



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HybridFTW

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-01-2014 09:36)
Joined: 11 May 2011
Posts: 50, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 37.9
Votes: 6

 
Post Posted: 02-10-2011, 17:15:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In2ition wrote:
Asculta careva Sum41 / Story of the year?

evident, in special de la ei no reason/and the hero will drown, foarte bune dupa parerea mea....
koltzu wrote:
Da, Megadeth, Metallica, Slayer si SOAD sigur sunt old school metal.


ce sa mai ne lungim atat.... the big four rullz - evident +anthrax, desii ascult 90% din big four, metallica .... si soad sunt buni, au stilul lor.. .dar nu se compara cu metallica, chiar si restul din big4

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 02-10-2011, 18:11:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eram sarcastic :/
The big four sunt cam depasiti.. le-a trecut vremea dar tot ii aduleaza multi. Metallica au scos 2 albume ok si acum tot 'calatoresc' pe valul succesului acelor albume. Vezi lucrarile noi ale lor, not so good, eh?


ORICUM, why the heck revive a topic after 1 year?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
darkky96

[Account disabled]



Status: Offline
(since 24-08-2012 08:52)
Joined: 06 May 2011
Posts: 188, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -116.9
Votes: 10

 
Post Posted: 07-10-2011, 19:33:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Preferi / Nu Preferi : Domina rockul in playlistul meu..

Artist(a) / Formatie Preferat(a) : Ozzy osbourne

Melodia Preferata : Crazy train, Get's me throught , Rock you like a hurricane(Scorpions)..nu sunt decis:P



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
trek

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-12-2012 12:02)
Joined: 21 Apr 2011
Posts: 34, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 69.2
Votes: 3

 
Post Posted: 12-10-2011, 23:19:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca tot este un topic deschis pentru asta, imi arunc si eu preferintele pe aici.

Nu am un gen rock preferat. As inclina totusi spre Death Metal. Si chiar si asa, ascult cu placere alte genuri. Nu am o cultura muzicala vasta. Am ascultat destule formatii considerate "piatra de temelie" a unui gen. Pe unele le-am pastrat spre ascultare, altele mi s-au parut supraapreciate. Dupa ce ai ascultat formatii recunoscute de catre toti ca fiind bune, iti dai seama ca restul trupelor cladesc pe ceea ce au ridicat primele. Inflorituri, acorduri specifice, imprumut din alte genuri, a bit of personal touch. Din aceasta cauza cred ca genurile muzicale nu se mai pot schimba radical. Cel mult incep a se combina, a imprumuta. Oricum, printre toate formatiile si genurile, gaseesti uneori mici perle. Din cauza aceasta imi place acest tip de topic-uri. Pot gasi formatii noi. Noi pentru mine, cel putin. Si cel mai placut este sa gasesti o astfel de fomatie si sa ai o revelatie, sa iti placa la nebunie, sa poti spune "cum mama naibii nu am dat de ei pana acum?".

Oricum, vorba lunga - saracia omului, cateva astfel de formatii am descoperit de-a lungul multor ani si le ascult mereu cu placere: Pearl Jam, Soundgarden/Audioslave, AC/DC, Iron Maiden, Motorhead, Foo Fighters, Dream Theater, Amorphis, Eluvietie, In Flames.

Ultima "revelatie" a fost Insomnium. Penultimul lor album, "Across the Dark" mi s-a parut demential, este ca o poveste. Iar ultimul, "One for Sorrow" a aparut astazi - De fapt, tocmai aparitia acestuia m-a facut sa postez.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
koltzu
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 15:18)
Joined: 24 Oct 2006
Posts: 6632, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 847.9
Votes: 94

 
Post Posted: 13-10-2011, 17:13:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-am ascultat ultimul album Insomium inca, desi si pe mine tot penultimul m-a facut sa-i ascult mai 'pe larg'. Primele 2 sunt ok, dar mai 'raw' si oricum se vede ca "Across the Dark" e o evolutie fata de primele.
Cea mai haioasa intampalre legata de Insomnium a fost pe trenul spre Brasov pe la 1 noaptea cand nici eu si nici tipa cu care eram nu puteam dormi si am zis sa ascultam ceva, poate ne-o trece timpul mai usor. Prima melodie a fost 'Insomnium - At the gates of sleep'.

Anyways, nu prea poti compara Insomnium cu alta formatie [vorbind de sound & co].. Kalmah si Eternal tears of sorrow sunt pe undeva 'pe acolo' dar folosesc elemente simfonice [Etos mai mult decat e necesar uneori]. Ar mai fi Mors Principium Est. Pe astia nu i-am ascultat de foarte multa vreme dar parca nu mai vor odata sa se maturizeze dpdv al sunetului. Thrashcanned s-ar apropia de Insomnium mai mult, banuiesc.

In schimb am ascultat ieri "Heritage", ultimul album a celor de la Opeth. Au renuntat la lolgrowls, cam tot albumul are un feeling de 70s prog rock combinat cu elementele din vechile lucrari. Oricum, melodiile sunt banale, nu sare nimic in ochi.. mai e ceva riffareala ce da inspre jazz dar pe total e dezamagitor.

Ultimul album myGrain, in schimb, mi s-a parut o evolutie potrivita de la albumele anterioare si chiar m-a tinut vreo 3 zile pe repeat.

Zilele astea o ard pe Vulture Industries, cool as hell.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
KenMaxz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 16:34)
Joined: 03 Aug 2010
Posts: 96, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 58.4
Votes: 4

Post Posted: 23-10-2011, 02:04:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mie unul nu imi place rockul


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Madi

[Schwarze Katze]



Status: Offline
(since 15-01-2019 09:35)
Joined: 14 Jun 2010
Posts: 2191, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 473.9
Votes: 104

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-10-2011, 09:37:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

KenMaxz wrote:
mie unul nu imi place rockul

E absurd sã spui cã nu-ți place rock-ul. De ce?
Pentru cã are atâtea „sub-categorii” de le asculți fãrã sã vrei oricum.
Și niciodatã, dar niciodatã nu cataloga un gen muzica dupã o singurã melodie ascultatã.
Nici mie nu-mi lace, de exemplu black metal, dar ascult nu metal, love metal, alternative, gothic metal.
Și astea-s doar categorii la metal. Sunt foarte multe.



No Santa, they’re not gifts, they’re jifts.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blisster

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-12-2012 13:35)
Joined: 27 Nov 2010
Posts: 94, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: -48.3
Votes: 8

 
Post Posted: 01-11-2011, 01:51:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trek wrote:
Daca tot este un topic deschis pentru asta, imi arunc si eu preferintele pe aici.

Nu am un gen rock preferat. As inclina totusi spre Death Metal. Si chiar si asa, ascult cu placere alte genuri. Nu am o cultura muzicala vasta. Am ascultat destule formatii considerate "piatra de temelie" a unui gen. Pe unele le-am pastrat spre ascultare, altele mi s-au parut supraapreciate. Dupa ce ai ascultat formatii recunoscute de catre toti ca fiind bune, iti dai seama ca restul trupelor cladesc pe ceea ce au ridicat primele. Inflorituri, acorduri specifice, imprumut din alte genuri, a bit of personal touch. Din aceasta cauza cred ca genurile muzicale nu se mai pot schimba radical. Cel mult incep a se combina, a imprumuta. Oricum, printre toate formatiile si genurile, gaseesti uneori mici perle. Din cauza aceasta imi place acest tip de topic-uri. Pot gasi formatii noi. Noi pentru mine, cel putin. Si cel mai placut este sa gasesti o astfel de fomatie si sa ai o revelatie, sa iti placa la nebunie, sa poti spune "cum mama naibii nu am dat de ei pana acum?".

Oricum, vorba lunga - saracia omului, cateva astfel de formatii am descoperit de-a lungul multor ani si le ascult mereu cu placere: Pearl Jam, Soundgarden/Audioslave, AC/DC, Iron Maiden, Motorhead, Foo Fighters, Dream Theater, Amorphis, Eluvietie, In Flames.

Ultima "revelatie" a fost Insomnium. Penultimul lor album, "Across the Dark" mi s-a parut demential, este ca o poveste. Iar ultimul, "One for Sorrow" a aparut astazi - De fapt, tocmai aparitia acestuia m-a facut sa postez.



ma bucura faptul ca mai exista oameni care asculta muzica buna...Hypocrisy ai asculatat?..sau Opeth?..iti recomand probabil o sa iti placa



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    


The time now is 29-04-2024, 15:03:11
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x