User
Pass
2FA
 
 

TRICK `S FOR PALADIN ON THE CATALCISM PATCH
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message6162
COPILTERIBIL

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-01-2012 19:21)
Joined: 22 Feb 2011
Posts: 84, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: 64.3
Votes: 6

 
Post Posted: 20-08-2011, 15:45:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spuneti fiecare cum vi se pare paladinul in cataclism...cei care au si jucat bineinteles
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 20-08-2011, 16:01:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai e chiar faceroll, dar tot da dmg imens.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drcox
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 25-10-2011 17:09)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 656, Topics: 101
Location: Romania

Reputation: 3.1
Votes: 32

 
Post Posted: 21-08-2011, 00:05:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-STORMLORD- wrote:
Nu mai e chiar faceroll, dar tot da dmg imens.


cum adica ''tot''??ret dmg a fost cel mai slab dupa 3.2 dintre toate clasele....

anyways...holy nu mai e mindless flash spam dar tot ramane greu fara mana si resista binisor


ret este MULT MAI BUN.....nu la fel ca inainte de 3.2 dar categorit mult mai bun ca DUPA 3.2...

e mai fun...mai dinamic...ai mai multe ''jucarii'' si acuma iti ofera mai multe optiuni...nu doar spam 2-3 butoane ca un zombie...o sa vezi e nice

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uzz1xd*

[White and Proud]



Status: Offline
(since 26-11-2019 20:50)
Joined: 01 Feb 2011
Posts: 1333, Topics: 42
Location: Gangsta' Paradise

Reputation: 245.7
Votes: 58

 
Post Posted: 21-08-2011, 01:54:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ret nu mai este pentru n00b's acum.
Adica, de la cea mai usoara clasa, zic eu, au facut-o printre cele mai complicate ( Totul devine usor cand practici ).
Va fi pe holy powers... si nu stiu, as putea recomanda un trick.
Strangi 3 holy powers, use zealotry, wings, dps trinket, inquisition + templars verdict = Ownage. -
Eu unu, am scos 70k crit pe un sv instant ( Toate spellurile mergeau cum trebuie ).

Oricum, paladinu nu mai e ce a fost, sincer la prima vedere, eu care joc de ceva timp pe wotlk pe paladin, pe cataclysm n-aveam idee ce sa fac, ce spelluri sa folosesc, dar dupa ce te documentezi ... se invata totu`. Anyway, paladinu e schimbat cu totu, imi plac schimbarile facute -.

GL HF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alin100

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-02-2019 16:56)
Joined: 09 Oct 2009
Posts: 146, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 401.6
Votes: 9

Post Posted: 22-08-2011, 11:37:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

e schimbat dar e very weak in leveling...e boring rau tare si merge greu
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Minos

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-02-2012 15:31)
Joined: 02 Jul 2011
Posts: 38, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 77.1
Votes: 2

Post Posted: 24-08-2011, 18:50:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu cum merge pala p cata ca nu am jucat da din ce m-am uitat p youtube din retri nu ies ''numere mari''Nu cred ca merita ret...ramane slab daca il compari cu un warr.Sper ca p holy o sa fie ceva cu care poti supravietui ororilor unui warrior sau mage -.

Cred ca o sa dau reloll la warr daca baga 4.0.1 - 6 sec spellreflect p prot colosus smash 100% arp srsly?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uzz1xd*

[White and Proud]



Status: Offline
(since 26-11-2019 20:50)
Joined: 01 Feb 2011
Posts: 1333, Topics: 42
Location: Gangsta' Paradise

Reputation: 245.7
Votes: 58

 
Post Posted: 24-08-2011, 19:14:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Minos wrote:
Nu stiu cum merge pala p cata ca nu am jucat da din ce m-am uitat p youtube din retri nu ies ''numere mari''Nu cred ca merita ret...ramane slab daca il compari cu un warr.Sper ca p holy o sa fie ceva cu care poti supravietui ororilor unui warrior sau mage -.

Cred ca o sa dau reloll la warr daca baga 4.0.1 - 6 sec spellreflect p prot colosus smash 100% arp srsly?


Te inseli.
https://youtube.com/watch?v=_C2M17qJ9-Q:



Dupa cum vezi, Ret paladinu face foarte mult dmg, mai ales daca ai aripile ( 20% crit chance ) + inquisiton ( 30% crit chance ) = 50% crit + ce mai ai tu... este foarte mult vreau sa zic ca am dat si 50k pe un warr full vicious. ( Acum nu stiu exact daca serverul era buguit dar ... ) iar pe dummy 75k. ( Nu era acelasi server de care vorbeam mai sus ).
Daca urmaresti clipu ai sa observi cat dmg poate sa faca, iar daca nu fortezi de la inceput si-i lasi spatiu paladinului... nu prea vad cum poti castiga.
Daca-l fortezi, atunci el va apela la spelluri pentru heal ... world of glory care-ti foloseste holy powers si tot asa... Oricum paladinu inca este foarte bun, desi eu prefer warrior-ul -.

Alin100, nu prea cred ca merge greu in leveling, adica daca stii pe wotlk nu-ti dadea nici un spell.. pur si simplu foloseai normal atac si judgment atat. De la lvl 40 sau 50 in sus aveai si crusader strike. Acum, pe cataclysm iti da de la lvl 1 crusader strike si cred eu ca va merge mai repede.
Peace.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 31-08-2011, 12:35:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drcox wrote:
e mai fun...mai dinamic...ai mai multe ''jucarii'' si acuma iti ofera mai multe optiuni...nu doar spam 2-3 butoane ca un zombie...o sa vezi e nice

Uhmmm, sigur ai jucat ret? Ai doar cs cu 4,5 sec cd si judge cu 7 sec cd, in rest astepti procs de la divine purpose sau te uiti dupa muste pe pereti. Nu mai e nici pe departe la fel de fun ca in WotLK, pana si in TBC era mai interesant.

Uzz1xd* wrote:
Ret nu mai este pentru n00b's acum.
Adica, de la cea mai usoara clasa, zic eu, au facut-o printre cele mai complicate ( Totul devine usor cand practici ).
Va fi pe holy powers...

Sistemul de holy power arata complicat doar pe hartie, in practica dai templar's verdict daca vrei dmg, word of glory pt heal, inquisition la 2 min cand activezi avenging wrath.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Etomsoc

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-01-2015 00:14)
Joined: 19 Sep 2010
Posts: 135, Topics: 16
Location: Galati

Reputation: 164.5
Votes: 4

Post Posted: 03-09-2011, 23:59:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uzz1xd* wrote:
Ret nu mai este pentru n00b's acum.
Adica, de la cea mai usoara clasa, zic eu, au facut-o printre cele mai complicate ( Totul devine usor cand practici ).
Va fi pe holy powers... si nu stiu, as putea recomanda un trick.
Strangi 3 holy powers, use zealotry, wings, dps trinket, inquisition + templars verdict = Ownage. -
Eu unu, am scos 70k crit pe un sv instant ( Toate spellurile mergeau cum trebuie ).

Oricum, paladinu nu mai e ce a fost, sincer la prima vedere, eu care joc de ceva timp pe wotlk pe paladin, pe cataclysm n-aveam idee ce sa fac, ce spelluri sa folosesc, dar dupa ce te documentezi ... se invata totu`. Anyway, paladinu e schimbat cu totu, imi plac schimbarile facute -.

GL HF



+1 !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSwann

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-10-2013 13:19)
Joined: 09 Jul 2011
Posts: 477, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 42.2
Votes: 8

 
Post Posted: 06-09-2011, 01:41:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ uzz1xd, din cate stiu yo, Avenging wrath, respectiv Inquisition, nu dau crt% cand sunt activate, ci doar dmg si heal (Avenging wrath)


cat despre leveling, chiar mere foarte nasol, nu in sensu ca nu bati repede, ci in sensu ca devine foarte repetitiv si neinteresant, adica dai tot aceleasi skile in orice situatie ai fi, si cum zicea cineva mai sus, CS si judgement, sau astepti sa procuie the art of war pentru exorcism instant si mana free, sau astepti sa procuie divine purpose sa dai cu Templar's verdict....
SAU poti sa dai avenging wrath si sa spammezi HoW...
consecration eu zic sa nici nu-l pui pe bara, ca la 2500 dmg pentru 12k mana, sincer nu merita decat ca sa scoti un rogue/druid din stealth,
oricum parerea mea e ca retri s-a schimbat, nu este neaparat mai dificil, este diferit, nu este faceroll, cum nu era nici pe WotLk, degeaba plang unii, (vorbesc de ultimele luni de pe freakz, nu de anu trecut), eu ca paladin il gasesc interesant de jucat pe moment..




Place my body on a ship, and burn it in the sea,
Let my spirit fly, Valkyries carry me,
Take me to valhalla, where my brothers wait for me,
Fire burning to the sky, my spirit will never die
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
teniedoomii

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-11-2011 07:07)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 10, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

   
Post Posted: 19-10-2011, 21:06:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paladinul de este jucat cum trebuie, si spellurile sunt studiate face foarte mult damage , mai ales Retribution. Este intradevar oarecum mai greu decat pe WOTLK dar randamentul este mult mai ridicat.

In mare, trebuie lucrat la rotatie si aia e, dai damage grupa mare



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-10-2011, 21:13:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

teniedoomii wrote:
Paladinul de este jucat cum trebuie, si spellurile sunt studiate face foarte mult damage , mai ales Retribution. Este intradevar oarecum mai greu decat pe WOTLK dar randamentul este mult mai ridicat.

In mare, trebuie lucrat la rotatie si aia e, dai damage grupa mare

numai exista rotatie gen Crusader, judgement, consecration, divine storm exorcism etc.
Ci doar lista de prioritati. -
Inquisition trebuie tinut constant din divine purpose(adica din free holy power). Parerea mea ca in pvp nu treb sati consumi Zealotry, pt ca te ajuta in momente "de groaza" ca sa-ti dai heal. Poti juca in multe feluri cu paladinul. -
In 4.0.6a se foloseste "acel spam" de Selfless healer, pe membrii partyului pt acel bonus de dmg. -
Nu vreau eu sa fac pvp de calitate, pe mine ma atrage mai mult pve-ul -.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
teniedoomii

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-11-2011 07:07)
Joined: 11 Oct 2011
Posts: 10, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 53
Votes: 2

   
Post Posted: 20-10-2011, 07:31:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inquisition e WIN, maxim. Si da Zealotry e pentru vreme de "criza"..

Prioritatiile mele: Judgement, CS, Templar Verdict's si intre timp poate un exorcism -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Phenomenalu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-12-2011 20:14)
Joined: 05 Oct 2011
Posts: 14, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 46.6
Votes: 2

 
Post Posted: 27-10-2011, 21:37:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer , pacat de comenturi , paladinul retry este foarte fain , pacat ca nu sunt procurile , dmg-ul din censure si toate la locul lor , astfel , daca dau pe un dk cu templar , si am 33% aditional holy dmg , dk-ul imi vede holy dmg-ul ca si mele, pacat si trist in acelas timp petru ca lumea inca mai considera paladinu clasa de 3 butoane , pe cand warriorul are 3-4 butoane , intercept, oneshotmacro , raging blow , execute si asta ti-e sfarsitu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Johnnyjt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2014 10:00)
Joined: 25 Aug 2011
Posts: 33, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 90.9
Votes: 2

 
Post Posted: 01-11-2011, 18:26:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Templar's Verdict
School: Physical

Shield of the righteous
School: Holy

Din aceasta cauza joc prot si nu retri.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 06-05-2024, 08:54:06
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x