User
Pass
2FA
 
 

Best Guilds - Genesis
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other

Best Guilds
Gravity
6%
 6%  [ 29 ]
HKP
33%
 33%  [ 151 ]
Fallen Angels Alliance
3%
 3%  [ 15 ]
Madness
3%
 3%  [ 18 ]
Deathwish
10%
 10%  [ 49 ]
Divide and Conquer
5%
 5%  [ 25 ]
Showdown
2%
 2%  [ 13 ]
Too Many Buttons
0%
 0%  [ 2 ]
EliteNightStalkers
6%
 6%  [ 31 ]
Twinkiez
1%
 1%  [ 6 ]
Realness
1%
 1%  [ 8 ]
Old Gang
1%
 1%  [ 9 ]
Revenge of The Fallen
0%
 0%  [ 0 ]
Mortis
0%
 0%  [ 3 ]
The Betrayers
3%
 3%  [ 14 ]
EternaL GatherinG
1%
 1%  [ 7 ]
Sons of Lothar
7%
 7%  [ 36 ]
Ejusdem Generis
4%
 4%  [ 20 ]
Specii
2%
 2%  [ 13 ]
Beyond Genesis
1%
 1%  [ 7 ]
Total Votes : 456

Author Message27349
Remusake

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-12-2011 20:55)
Joined: 16 Nov 2011
Posts: 2, Topics: None
Location: United Kingdom

Reputation: -73.1
Votes: 5

Post Posted: 16-11-2011, 17:59:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Elfspurcat wrote:
Bine zis Bafta, total de acord cu tine - nu are rost acest sondaj acum, sa se repare bosii calumea, sa fie macar BoT cu toti bosii in perfect working condition , sa se faca atunci abia un concurs si apoi ne putem pronunta.

P.S.. D&C a dat first realmuri cu ICC + RS ( mai ales hc ), cand noi farmam ICC pe hc altii abia omorau 4-5 bosi - asa ca nu va mai umflati in pene HKP ca aveti MULT de recuperat

AH va umflati in pene ca ati castigat cateva venturi? stiati scriptu dinainte+ gmi la voi in guild super sunteti baza , n/c aici -



1. acuzatii false @ gm&stuff, mai vino cu d'astea si iei ban permanent
2. ce gm au avut hkp la event? -))))))))
3. daca n-aveti ceva constructiv de spus si doar atacati guilde, nu postati.


Deci omu nu a adus nici o acuzatie falsa @Gm&stuff , te cam ataci, cumva te simti cu musca pe caciula si incerci sa ascunzi cva? una doua sunteti trigger happy sa dati ban pt motive neimtemeiate, nu are voie lumea sa vorbeasca? unde e freedom of speech? suntem in Germania Nazista de acu 70 d ani? wtf is wrong with you?

P.S. Si eu sunt de parere k unele guilde sunt pe felie cu unii gmi si se afla lucruri interesante cel putin - imi dai ban ca imi spun parerea??


 
Staff message (Zohlomg):
 
Nu ai "freedom of speech". Check server rules. Acuzatii false GM, nu esti pe server de cacat, nu facem astfel de chestii cu GM-ul. +2 warn-uri.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 16-11-2011, 18:15:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu mai da quote aiurea ca activezi casute vocala la n membri de pe acest forum degeaba, ai ceva de reclamat dute la plangeri game master.
acest topic e despre best guid genesis




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 17-11-2011, 22:15:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ENS.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 19-11-2011, 01:37:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

de fapt castiga guilda care are ceva de demonstrat, nu cu cei mai activi playeri pe forum, guildele stabile care se simt sigure de valoarea lor nu au nevoie sa isi "demonstreze valoarea" pe forum

a zis cineva mai sus ca hkp are mult de recuperat, ceea ce e complet neadevarat, cand spui asa ceva trebuie sa fi sigur ca hkp are ce recupera, in cazul de fata, realm firsturile facute de oamenii aia din gravity, istoria pe care o au aici, si cunostintele care le au in wow, toate la un loc nu pot fi egalate de nimeni, cu atat mai putin de hkp

mai pe scurt, "nu poti sa speri ca o sa egalezi istoria, doar sa speri ca o sa faci parte din ea" ca sa inchei intr-o nota eleganta



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
buzzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-03-2015 13:03)
Joined: 17 Sep 2010
Posts: 345, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: -49.6
Votes: 6

Post Posted: 22-11-2011, 00:35:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

imi place ca se autocaracterizeaza intre ei - gen.. suntem asa suntem pe dincolo am facut aia am facut cealalta .... nu cred ca asta inseamna best guild.. best guild este guilda care este buna in orice combinatie nu... deagaba te autoproclami best pve cand pve nui momentan.. asteptati undeva inca 1 an si dupa votati best guild



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 22-11-2011, 01:42:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

plus de asta, hai sa votam "best guild", sure my vote goes to LEGEAmist, best pvp guild, oh wait, nu e in lista Surprise, scrie undeva "best pve guild", sau orice alt criteriu de selectionare? hai sa vorbim de pvp, hkp are cele mai multe voturi, asta e specu guild masterului de pvp:


aaaa, ei sunt guilda pve, am uitat, hai sa vorbim de pve, hkp, asiria (bestmageEU), officer in hkp, e soketat full 40 intellect, pai scuza-ma, la halu in care tragi si de ultimu punct de hit rating pe mag la gearul actual, nu-ti permiti frate sa nu iei bonusu de 10 hit rating de pe boots , asta asa ca o simpla observatie ca si:

Quote:
Mana Gem iti da spell power.
extras din guideu tau de mage arcane, mana gem iti da pur si simplu restore mana, nu iti da intellect, ca sa iti afecteze spell power, geniule

niorage, alt pro mage, mai e si gm asta /rofl, are pe el sabie si offhand si nu da reforge pe nici unu din ele, sa inteleg ca magu tau arcane are nevoie in egala masura de mastery, crit, haste, hit, interesant... ah, ba nu, doar esti || cu magu

exemple pot sa va dau probabil mai multe, evident fiecare isi joaca in modul in care doreste clasa, eu doar evidentiez faptul ca voi nu stiti wow, contrar a ceea ce incercati sa demonstrati

nu ma intelegeti gresit, apreciez foarte mult ce incercati sa faceti pe server, e foarte greu sa mentii o guilda pve hardcore, dar voi deja suferiti prea mult de pve, pe un server pe care pve-ul nu prea exista deocamdata, ba mai mult, suferiti in conditiile in care majoritatea nu aveti habar cu ce se mananca wow-u, si asta pot sa v-o demonstrez la orice ora din zi si din noapte

qiu, stiu ca o sa vi cu un comentariu cum ca tu esti player pve, nu te intereseaza pvp-ul, dar nu e vorba de ce te intereseaza, am incercat doar sa demonstrez ca pur si simplu nu te duce capu

in concluzie, topic facut de copii plictisiti, inutil, ofensator la adresa unor guilde, si care pe mine, personal, ma scoate din sarite





Last edited by HrN on 22-11-2011, 02:00:08; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 22-11-2011, 02:05:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu o mai fa pe desteptul pe forum ca nu esti nici pe aproape.
uita-te foarte atent la hitul meu



cu hitul stau foarte bine, dar tu ai citit pe undeva ca trebuie sa te soketezi la culoare ca asa se poarta
daca ai ceva de demonstrat o puteai face de nenumarate ori la events organizate ingame

Posturi unite automat, 22-11-2011, 02:05:34

HrN wrote:
plus de asta, hai sa votam "best guild", sure my vote goes to LEGEAmist, best pvp guild, oh wait, nu e in lista Surprise, scrie undeva "best pve guild", sau orice alt criteriu de selectionare? hai sa vorbim de pvp, hkp are cele mai multe voturi, asta e specu guild masterului de pvp:


aaaa, ei sunt guilda pve, am uitat, hai sa vorbim de pve, hkp, asiria (bestmageEU), officer in hkp, e soketat full 40 intellect, pai scuza-ma, la halu in care tragi si de ultimu punct de hit rating pe mag la gearul actual, nu-ti permiti frate sa nu iei bonusu de 10 hit rating de pe boots , asta asa ca o simpla observatie ca si:

Quote:
Mana Gem iti da spell power.
extras din guideu tau de mage arcane, mana gem iti da pur si simplu restore mana, nu iti da intellect, ca sa iti afecteze spell power, geniule


niorage, alt pro mage, mai e si gm asta /rofl, are pe el sabie si offhand si nu da reforge pe nici unu din ele, sa inteleg ca magu tau arcane are nevoie in egala masura de mastery, crit, haste, hit, interesant... ah, ba nu, doar esti || cu magu

exemple pot sa va dau probabil mai multe, evident fiecare isi joaca in modul in care doreste clasa, eu doar evidentiez faptul ca voi nu stiti wow, contrar a ceea ce incercati sa demonstrati

nu ma intelegeti gresit, apreciez foarte mult ce incercati sa faceti pe server, e foarte greu sa mentii o guilda pve hardcore, dar voi deja suferiti prea mult de pve, pe un server pe care pve-ul nu prea exista deocamdata, ba mai mult, suferiti in conditiile in care majoritatea nu aveti habar cu ce se mananca wow-u, si asta pot sa v-o demonstrez la orice ora din zi si din noapte

qiu, stiu ca o sa vi cu un comentariu cum ca tu esti player pve, nu te intereseaza pvp-ul, dar nu e vorba de ce te intereseaza, am incercat doar sa demonstrez ca pur si simplu nu te duce capu

in concluzie, topic facut de copii plictisiti, inutil, ofensator la adresa unor guilde, si care pe mine, personal, ma scoate din sarite


iar semanlizezi ca esti prost informat..... Citeste aici bai asta de esti pro (wowhead link)




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."



Last edited by tulpan on 22-11-2011, 02:30:23; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 22-11-2011, 02:05:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dar nu am zis baj3tul3 ca nu ai hit capped, am zis doar ca nu sti care e cel mai corect mod sa faci asta, tu poti sa ti si inele cu strenght pe tine care iti dau hit, asta nu inseamna ca asa e bine


also, mentioneaza ca mana gem iti da spell power DACA AI TALENTUL, eu citesc tutorialul, ma duc peste linku tau si vad mana gem- giefs 12k mana, asta inteleg, either way e o greseala in guide, nu e vina mea ca nu sti sa explici

si in legatura cu demonstratul la eventuri, eu nu incerc sa demonstrez ca sunt mai bun ca tine, incerc doar sa demonstrez doar ca tu nu esti nici pe departe atat de bun pe cat te crezi





Last edited by HrN on 22-11-2011, 02:10:30; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 22-11-2011, 02:10:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

specul a fost pus mai sus, orce mage cat de slab ar fi isi citeste macar talentele sa isi inteleaga clasa



"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 22-11-2011, 02:11:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E cam tarziu dar hai ca-ti raspund. N-am nevoie sa ma judece nimeni pe mine sau pe cei din guilda mea, mai ales cineva dintr-o guilda ajunsa NONAME, care nu mai face nimic pe server. Ce-ai scris tu acolo n-are nici o legatura cu ce e in joc, n-are legatura cu topicul, si cu atat mai mult n-are legatura cu mine. Si nu noi am facut topicul, doar am votat si ne-am argumentat alegerile. Te ataci ? Pe cine nu duce capul ? Poti sa fierbi in continuare, am castigat si PVE eventul asta.


P.S. Sa stai sa rascolesti motive ca sa demonstrezi ca HKP e praf... penibil. Ma duc la somn, sper sa dormi si tu la fel de linistit ca mine.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 22-11-2011, 02:24:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu am spus niciodata ca voi ati deschis topicul, doar ii demonstram celui care a deschis topicul cat de inutil este, evidentiind faptul ca guilda cu cele mai multe voturi, este, in fact, foarte slaba, din toate punctele de vedere, faptul ca incerci sa te legi de guilda din care fac parte este, in sine, mult mai "penibil" decat ce am facut eu, din simplul motiv ca nu eu sunt cel care sufera zi de zi pe forum cu performantele mirobolante -

dar, evident, nu aveai cum sa aduci vreun argument favorabil tie, care sa ma contrazica, deci nu aveai de ales decat sa te legi de altceva, te inteleg, din nou, lipsa materiei cenusii se observa cu ochiul liber, gn pumpkin



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 22-11-2011, 02:42:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu ce inseamna pentru tine o guilda buna.

Ma uit la ENS acum si vad o guilda fara o conducere capabila
Cu membri noi care au fost in HKP si nu reuseau sa tina pasul cu guilda
UN ofiter din ENS care plange pe forum si incearca sa arunce cu ***** in HKP dar acesta se intoarce tot spre el (vb lu zohll)

Cel putin guilda HKP are un grup unit
Are si performante in joc ultimile 2 events au fost castigate de noi
Incercam sa aducem imbunatatiri la scripturile actuale prin postarea bugurilor
Organizam meetenguri periodice cu o mare parte din guilda pentru a socializa is irl intre noi
Stim sa ne distram ingame pe seama astora ca voi iar cand vine vorba sa facem ceva pve ala de exista acum pe sv o facem pe bune.

Daca pentru tine insamna altceva o guilda ma poti anunta.
Iar argumentele tale lasa de dorit cand zici ca suntem o guilda foarte slaba deoarece nu intelegi acest termen.
Hai salut ca si asa s-a facut prea mult offtopic in acest topic. doar ca ai dorit tu sa plangi putin pe aici si sa arunci cu ***** in noi dar te`ai murdarit singur la gura..



edit: nu stii ce inseamna o guilda, iar faptul ca noi suntem peste voi te seaca. te rog frumos mai intai sa te uiti in curtea ta, sa vezi ce playeri ai pe acolo, cat de bine stiti sa jucati si cat de pro sunteti

Code:
Valiona killed (Total kills: 2)
sunteti o guilda foarte buna
referitor la events, cand ati participat nici nu ati fost instare sa cititi ce face bossul ala si ati fost inghetati 5 odata (alt exmplu real) care denota cat de PRO sunteti.
te rog sa nu`mi mai dai indicatii in gameplay de indata ce nu cunosti magul lucru dovedit cu acel talent
referito la ce ai zis de punkyfunky si acele 40 de secunde, cred ca tu joci alt wow. te`ai uitat macar care e diferenta intre sts? si cam cat inseaman aceel sts in timp real?
acum despre shaorma, tu nu ai mancat niciodata pentru ca stai la tara iar acolo tine nu exista asa ceva? sau care e problema ca nu te inteleg.
te deranjeaza preferintele mele gastronomice?
te rog sa ma scuzi daca tu mananci numa cartofi cu margarina si paine. imi trimit un cont bancar daca ai un card si itit alimentez contul cu 20lei sa savurezi si tu o shaorma cand te duci in oras. dar ai grija sa pui hainele de duminica pe tine ca nu te intalnesti cu aceasta ocazie in fiecare zi.




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."



Last edited by tulpan on 22-11-2011, 03:31:42; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 22-11-2011, 03:00:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

din nou, din lipsa de idei, duci si tu, ca si sefu tau, discutia la ens, cand nu despre asta e vorba

guilda e formata, evident, din playeri, care, la fel de evident, au un anumit nivel de inteligenta, si un anumit nivel de cunostinte in wow, valoarea unei guilde, din nou, evident, este data de valoarea playerilor care fac parte din ea, cand guild masterul nu e in stare macar sa faca un spec pvp si cand unul dintre ofiteri nu stie sa se soketeze, iar alt membru al guildei nu stie sa dea reforge, evident, trag concluzia ca aceasta guilda este slaba, concluzie trasa pe dovezi solide si incontestabile

ca bati un custom boss cu 40 de secunde mai repede decat aia de pe locu 2, sure, punkyfunky are 2 arme de 372, warrioru lor probabil juca cu arme vicious sau de 346, doar lucrul asta si poate sa faca diferenta, asta ca idee, nu ca m-ar interesa in mod special cine castiga un event
vino cu un boss batut pe server pe care nu la batut nimeni altcineva si atunci o sa demonstrezi ca esti mai bun ca altii, un simplu dps race indica pur si simplu gear mai bun, nu ne arata cat de bine poti tu sa joci, ca grup

faptul ca v-am facut de ras in topicul asta nu are nici o tenta personala, oricum nu dau 2 bani pe voi, inca o data va spun, am vrut doar sa ii demonstrez celui care a facut topicul cat de gresit este, intamplator a trebuit sa o fac pe carca voastra, dar ma lasa rece chestia asta

inca o data, poti sa vi si tu, ca si sefu tau, cu orice atacuri doresti, dar nu poti sa negi lucrurile pe care le-am demonstrat

dar, in definitiv, asta e diferenta dintre noi, eu cand vorbesc, o fac cum trebuie, voi vorbiti din auzite si faceti presupuneri fara sa aveti habar vreodata despre ce vorbiti

hai mai baga si tu o shaworma la alea 5 mancate azi sa dormi si tu linistit ca sefu tau



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
niotex

[AFK]



Status: Offline
(since 03-10-2015 18:16)
Joined: 02 Aug 2011
Posts: 687, Topics: 13
Location: Tirgu Mures

Reputation: 73.3
Votes: 8

 
Post Posted: 22-11-2011, 09:12:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
niorage, alt pro mage, mai e si gm asta /rofl, are pe el sabie si offhand si nu da reforge pe nici unu din ele, sa inteleg ca magu tau arcane are nevoie in egala masura de mastery, crit, haste, hit, interesant... ah, ba nu, doar esti || cu magu


eu am Book of Binding Will



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 22-11-2011, 10:46:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Neata Hrn, tot pe aici ?

Ma amuza tot ce spui pe aici, keep up the good work. Ceva in mod special...ca punkyfunky n-a fost la event - Deci pe langa ca e singurul din HKP care a donat pentru 2 iteme ...nici macar n-a participat la event - In rest toata lumea are gear egal cu cei de pe server. Nu ma crezi? Ia filmarea si cauta pe armory vezi ce iteme de lvl 400 donate avem si ce sockete puse gresit mai descoperi -)

https://youtube.com/watch?v=-d3CuM6IJXI:




Ma duc sa-mi beau cafeaua, ne auzim pe privat daca mai ai nelamuriri, ca deja se transforma in offtopic si flame aici.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next    


The time now is 30-09-2024, 10:34:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x