User
Pass
2FA
 
 

[DUPLICATE] Valiona & Theralion - 10/25H - Nu stergeti !!!
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message49695
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 10-12-2011, 05:37:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

in twilight realm nu e nici o problema, baietii tai nustiu ca trebuie se misca cand sunt atacati de bilute.(imunitatea functioneaza doar daca nu te misti din locul in care ai fost bagat in camere, ai timp 6 secunde sa iti alegi o zona in care sa te misti sa fi pe un safe spot)

ai nevoie de exact 2 secunde sa mori in realm deoarece o biluta iti da ~58k dmg pe secunda




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 10-12-2011, 08:29:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca vrei sa intelegi faptul ca nu au apucat sa se miste bine, daca nu, nu mai posta


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 10-12-2011, 14:19:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
daca vrei sa intelegi faptul ca nu au apucat sa se miste bine, daca nu, nu mai posta


Nu mai fi hater. Ti-a zis foarte clar ca imunitatea e valabila 6 secunde daca nu te misti deloc(ti-a dat mura-n gura cum sa eviti sa mori atunci cand intri). In momentul cand te-ai miscat, cat de putin, ti-ai luat dmg. Deci da e bug, dar se poate evita.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 10-12-2011, 17:03:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ma baietii nu are rost cearta aici.Se stie clar ca atunci cand intrii in realm (2,3,5 playeri,in functie de dif) se ia instant kill.Ca daca stai pe lok esti imun si nu stiu ce chiar nu conteaza,lucru asta trebuie reparat sa poti baga lume in realm pe hc.Iar pe langa asta bilutele alea dau un damage criminal de mare si chiar daca nu esti langa ele...nsh de unde vine problema asta.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-12-2011, 19:48:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
daca vrei sa intelegi faptul ca nu au apucat sa se miste bine, daca nu, nu mai posta


Baietii tai au murit deoarece nu au luat ultimul portal din faza 1 daca iei printre primele portale iti iei dmg si de la meteoritul celorlalte .Acest lucru este specificat si pe tankspot

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 11-12-2011, 09:00:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:
HrN wrote:
daca vrei sa intelegi faptul ca nu au apucat sa se miste bine, daca nu, nu mai posta


Nu mai fi hater. Ti-a zis foarte clar ca imunitatea e valabila 6 secunde daca nu te misti deloc(ti-a dat mura-n gura cum sa eviti sa mori atunci cand intri). In momentul cand te-ai miscat, cat de putin, ti-ai luat dmg. Deci da e bug, dar se poate evita.




iti mai explic si tie odata, nu ma intereseaza in ce circumstante mori/nu mori acolo, trebuie sa ai 6 secunde de imunitate si la noi s-a murit in secunda 2


-e un bug, l-am raportat, nu ma intereseaza solutiile voastre prin care il pot ocoli, ma intereseaza sa fie reparat, sectiunea se numeste "bug report", nu "sfaturi si consultanta pentru evitarea bugurilor", get it?

cum sa evit bugurile imi dau si eu seama, joc wow de destul timp incat sa ma duca si pe mine capu la chestiile astea, dar am nevoie sa se repare ca sa nu stau sa evit bugurile la nesfarsit, sa pot sa fac si eu bossu in conditii normale, si prin posturile voastre cu solutii alternative nu faceti decat sa amanati fixul la chestia asta, pentru ca atunci cand o sa citeasca, o sa zica "lasa ca au cum sa evite problema asta, nu e asa urgent, trecem mai departe"


@copacel: e destul de clara aliena cand spune sa intram in randu 2 sau 3 de vortexuri, macar atata lucru si tot am inteles si noi din filmu ala, nu am nevoie sa imi vi tu cu explicatii a ceea ce probabil sa intamplat, am nevoie doar sa se rezolve bugul, si ca sa iti demonstrez ca pe tine nu te duce capul, trebuie sa intrii in randu 2 sau 3 ca sa iti ajunga imunitatea aia de 6 secunde pana coboara theralion jos, ca sa nu prinzi ultimu meteorit fara imunitate, nu zice nicaieri ca meteoritu ti-o da prin imunitate, ia loc si vezi-ti de treaba, ca nu e domeniul tau



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 11-12-2011, 12:30:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hrn wrote:
sectiunea se numeste "bug report", nu "sfaturi si consultanta pentru evitarea bugurilor", get it?


Catalepsia wrote:
Deci da e bug, dar se poate evita.


o.O Daca ti-am oferit o solutie alternativa, asta nu inseamna ca n-am sustinut si nu sustin in continuare repararea bugurilor. Si eu vreau sa se repare, ca se pierde timp acolo cu alea 6 secunde, in 6 secunde te poti pozitiona super si poti incepe imadiat cu damage pe mobi. Daca voiam sa aman repararea bugurilor faceam si eu ca altii... "nu primesti achiev cand il faci pe heroic" "chiar cu toate bugurile astea se poate face , dar nu primesti achiev" rofl.



Cred ca uiti cine a deschis topicul asta, mai citeste o data primul post. Sunt de partea ta de data asta -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Tamaie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-04-2020 14:58)
Joined: 28 Dec 2010
Posts: 1492, Topics: 75
Location: Romania

Reputation: -882.4
Votes: 102

   
Post Posted: 11-12-2011, 23:45:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun,zohl am fst in seara asta pe 10hc la ea si am obs urm:pe targetul pe care este pus engulfing se pune si meteor ala de bubuie si da split dmg(triunghiul mov pus in cap)...si daca ala fuge din raid cu engulfing pe el si are si meteoritul pe el moare 100%.
SI inca cva,pe 10hc pe cate pers trb sa puna engulfing? 2?...si oricum in realm se ia dmg urat nu sunt cele 6 sec de imunitate...cam atat din ce am obs.Cel mai urat este ala cu engulfing si meteor pe acelasi target.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlinRo

[Emokidu']



Status: Offline
(since 04-06-2017 09:08)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1095, Topics: 101
Location: Bucuresti

Reputation: 298.1
Votes: 12

   
Post Posted: 11-12-2011, 23:48:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unde nu ati vazut voi imunitate in twilight? Am intrat astazi pe 10hc si ma plimbam lejer prin sfere fara sa iau damage (in primele secunde).
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 12-12-2011, 00:46:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poate a reparat azi/aseara, poate a mers la tine, la noi s-a murit in primele 2 secunde, de mai multe ori chiar


@qiu, nu ma intereseaza de partea cui esti, sau ce interese ai, eu ti-am spus doar ce impact poate avea postul ala pentru cel care se ocupa cu fix-urile



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arggalati12

[The Gatekeeper]



Status: Offline
(since 21-08-2019 07:59)
Joined: 20 Nov 2010
Posts: 1764, Topics: 181
Location: Cluj

Reputation: 296.9
Votes: 59

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-12-2011, 08:37:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HrN wrote:
poate a reparat azi/aseara, poate a mers la tine, la noi s-a murit in primele 2 secunde, de mai multe ori chiar


@qiu, nu ma intereseaza de partea cui esti, sau ce interese ai, eu ti-am spus doar ce impact poate avea postul ala pentru cel care se ocupa cu fix-urile


Aseara am dat tryuri si noi intram 3 playeri fara healer in camera aia si rezistau

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
speaksoftly

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-09-2016 10:46)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 160, Topics: 28
Location: Oradea

Reputation: 107.3
Votes: 15

 
Post Posted: 12-12-2011, 11:22:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Referitor la posturile de mai sus

tulpan wrote:
in twilight realm nu e nici o problema, baietii tai nustiu ca trebuie se misca cand sunt atacati de bilute.(imunitatea functioneaza doar daca nu te misti din locul in care ai fost bagat in camere, ai timp 6 secunde sa iti alegi o zona in care sa te misti sa fi pe un safe spot)

ai nevoie de exact 2 secunde sa mori in realm deoarece o biluta iti da ~58k dmg pe secunda


Tu crezi ca daca ati facut Valiona 25hc nu este nici o guilda capabila , sau o guilda care sa aiba oameni care stiu ce sa faca?
(Ca sa o dai jos pe valiona in momentu de fata nu ai nevoie doar de skill si cunoasterea scriptului , ai nevoie si de noroc.)
Tu nu pricepi cand ti se zice "Mori instant!" sau am patit eu ieri "Am intrat in Twilight , nu a calcat nimeni in bombe , nu erau mobi , dar noi luam cate 20k / s dmg"

Acu` cine stie ce replici o sa mai aduci. Chiar te astept.

Catalepsia wrote:
HrN wrote:
daca vrei sa intelegi faptul ca nu au apucat sa se miste bine, daca nu, nu mai posta


Nu mai fi hater. Ti-a zis foarte clar ca imunitatea e valabila 6 secunde daca nu te misti deloc(ti-a dat mura-n gura cum sa eviti sa mori atunci cand intri). In momentul cand te-ai miscat, cat de putin, ti-ai luat dmg. Deci da e bug, dar se poate evita.


Prieteneste iti zic. In locul tau nu as face pe altu hater , voi fiind singura guilda care s`a luat la cearta cu alte 2 guilde de pe server.
Ti`a zis foarte clar ca nu merge imunitatea cum trebe , nu avem nevoie de "ocoliri" ale scriptului.
Tu fiind autoru topicului ar trebuii sa confirmi bugu direct , nu sa incepi cu "..dar se poate evita" (Oare cine sunt hateri?)

Sincer , pentru mine sunteti 0 din mai multe motive.
Sunteti singura guilda care dupa ce a venit pe server a inceput cu flame la adresa altor guilde (Elite Night Stalkers)
"Am postat la Progress la voi un post in care v`am felicitat" ca dupaia sa il vad in "Quote" urmat de un raspuns de genul (Nici asta nu e instigare la flame..?)"
Faceti pe altii hateri si flameri , cand defapt voi sunteti aceia.

(Nu luati postu ca fiind instigare la flame , e doar o parere despre HKP. Care nu o schimb prea curand.)
(Da e offtopic, offtopicu se pedepseste cu warn , stiu)


Acu sa revenim la topic.

In Twilight Realm Imunitatea nu merge.
Am patit ieri sa nu fie nici un mob in camera , dar afara sa fie spawnate 4 orburi care dadea Rift Blast (wowhead link) in raid.
+ In Twilight Realm sunt zone unde iei un dmg incredibil chiar daca nu sunt mobi sau bile in jur si nu stiu de la ce. Am sa ma uit in urmatoru raid.


 
Staff message (Zohlomg):
 
+1 warn, off-topic grav.




Last edited by speaksoftly on 12-12-2011, 17:20:08; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 12-12-2011, 11:49:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:


1. Cand te baga in twilight realm NU PRIMESTI 6 SECUNDE de imunitate.



What can I say more? -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 12-12-2011, 12:07:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tocmai asta e problema, ca in loc sa iti sustii ideea tu ai venit cu solutii ocolitoare, si ai vrut sa pari si un erou facand asta, get it?
alta data daca nu poti sa fi cu da/nu la un bug report, doar taci, ca tot ce scoti pe gura are culoarea maro



apropo, s-a intamplat sa luam dmg de la twilight rift ala cand in twilight realm nu mai erau sentry-uri, din cate stiu n-ar trebuii sa se intample asta, daca gresesc va rog sa ma corectati


 
Staff message (Zohlomg):
 
+1 warn, injurii




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
almic

[Nebun de profesie]



Status: Offline
(since 05-07-2013 13:13)
Joined: 17 Sep 2011
Posts: 114, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 90
Votes: 6

 
Post Posted: 12-12-2011, 12:30:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da, bugul cu dmg de la twilight rift se intampla atunci cand raidul ia wipe dar ramane cel din twilight in viata si fara sa iese de acolo. Dupa aia la inceperea encouterului degeaba omoara mobii ca bilele raman afara si dau dmg.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 07 April 2012 13:56



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    


The time now is 04-05-2024, 03:23:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x