User
Pass
2FA
 
 

Sugestii pt Guild/Subforum
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message10742
Prozacel

[Consigliere]



Status: Offline
(since 02-09-2016 19:04)
Joined: 16 Nov 2010
Posts: 383, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 90.9
Votes: 7

 
Post Posted: 09-12-2011, 18:12:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai nici nu o sa aibe cineva astfel de drepturi. Aranjarea lui se face prin reporturi. respectiv intrii pe subforumurile de care nu ai nevoie , dai un report in care soliciti ca respectivul topic sa fie sters. Iar pentru forumurile care vrei sa fie marcate ca Important tot asa, dai un report prin care ceri acest lucru. Easy -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nasu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-02-2012 21:48)
Joined: 10 Jan 2011
Posts: 9, Topics: 6
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 102.9
Votes: 2

Post Posted: 14-12-2011, 19:42:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Buna tuturor numele meu este Viorel si as dori sa va fac o propunere pentru guilda
(daca cineva are 5 minute libere poate sa citeasca sa judece si sa critice)

Numele meu in Guilda Wee Pee In Moonwells este : Avocatul ; Rukimonocuta

Propun urmatoare organizare in guilda:
Fiecare GM din guilda sa faca cate un grup de 25 30 oameni (sau mai multi)
pe care sa ii (antreneze ) pentru Raiduri sau dungeon la alegere
fiecare Gm sa fie ajutat de un player cu , care se intelege bine

tactical find


GM GM GM
Tank1 Tank2 Tank1 Tank2 Tank1 Tank2
DPS DPS DPS ..... DPS DPS DPS ..... DPS DPS DPS .....

Fiecare GM organizeaza pe forum Data ora si raidul respectiv (Bot bwd)
pozele pentru dkp (postarea intregului raid pe forum impreuna cu bosul X sau Y mort)

iar lucru cel mai important

Fiecare Gm sa faca pe forum un topic al lui si cu oameni lui

iar pentru dps tank heal x si y Sa se faca pe forum Cerere de invite si daca poate fi prezent
ex:
buna sunt rukimonokuta
sambara la ora 22:00 pot sa fiu prezent la raidul ...X
Ts3 On nu am x sau y
sunt dps accept raidul.... sau acolo ceva

...........................................................................................................................
IMI CER SCUZE PT. CAPS
DAR DACA VINEVA DIN GUILDA NU ESTE DE ACORD SAU ALTE LUCRURI NU MA INJURATI PE WISP VOI FACE CERERE PENTRU MUTE SAU VA DAU IGNOR
MULTUMESC TOATE CELE BUNE
IMI CER SCUZE PT.CAPS.
.......................................................................................................................

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LifeStyle

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-01-2012 11:15)
Joined: 11 Nov 2011
Posts: 31, Topics: 13
Location: Portugal

Reputation: 7.1
Votes: 3

 
Post Posted: 14-12-2011, 21:04:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Angelrigl <======== PRO
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Inuyasha02

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2016 17:41)
Joined: 14 Oct 2010
Posts: 108, Topics: 5
Location: Undeva departe undeva pe Marte

Reputation: 109.1
Votes: 4

   
Post Posted: 15-12-2011, 00:52:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da propunerea ta e buna da trebe sa te gandesti la mai multe lucru maomentan nu avem destui oameni in g ca un GM sa is si sa invete o grupa de 25 30 de oameni probabil ar putea lua ceva de genu 10 oamen dar totusi apare si problema nr 2 wise nu cred ca are timp sa stea sa explice la 10 oameni scriptu la fiecare bos sa ii antreneze (nu cred ca ar avea rabdare - ) la fel si in cajul celorlalti GM dar daca sar interesa si jucatori de scripturi poate nu ar trebui sa ii invatam noi si ori cum ii invatam ca scroptu se explica tot timpu in raiduri inainte de a incepe bosu.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prozacel

[Consigliere]



Status: Offline
(since 02-09-2016 19:04)
Joined: 16 Nov 2010
Posts: 383, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 90.9
Votes: 7

 
Post Posted: 15-12-2011, 05:03:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nasu wrote:
Buna tuturor numele meu este Viorel si as dori sa va fac o propunere pentru guilda
(daca cineva are 5 minute libere poate sa citeasca sa judece si sa critice)

Numele meu in Guilda Wee Pee In Moonwells este : Avocatul ; Rukimonocuta

Propun urmatoare organizare in guilda:
Fiecare GM din guilda sa faca cate un grup de 25 30 oameni (sau mai multi)
pe care sa ii (antreneze ) pentru Raiduri sau dungeon la alegere
fiecare Gm sa fie ajutat de un player cu , care se intelege bine

tactical find


GM GM GM
Tank1 Tank2 Tank1 Tank2 Tank1 Tank2
DPS DPS DPS ..... DPS DPS DPS ..... DPS DPS DPS .....

Fiecare GM organizeaza pe forum Data ora si raidul respectiv (Bot bwd)
pozele pentru dkp (postarea intregului raid pe forum impreuna cu bosul X sau Y mort)

iar lucru cel mai important

Fiecare Gm sa faca pe forum un topic al lui si cu oameni lui

iar pentru dps tank heal x si y Sa se faca pe forum Cerere de invite si daca poate fi prezent
ex:
buna sunt rukimonokuta
sambara la ora 22:00 pot sa fiu prezent la raidul ...X
Ts3 On nu am x sau y
sunt dps accept raidul.... sau acolo ceva

...........................................................................................................................
IMI CER SCUZE PT. CAPS
DAR DACA VINEVA DIN GUILDA NU ESTE DE ACORD SAU ALTE LUCRURI NU MA INJURATI PE WISP VOI FACE CERERE PENTRU MUTE SAU VA DAU IGNOR
MULTUMESC TOATE CELE BUNE
IMI CER SCUZE PT.CAPS.
.......................................................................................................................


Ar f frumos ce zici tu aici - Dar nu se poate. Si hai sa iti zic de ce. In primul rand asta inseamna sa ai 25 de oameni seriosi care vor putea mereu sa vina la un raid la ora x in ziua y. Daca lipseste unul incepi deja sa bulibasesti grupele si tot asa. Deci nu.

Si acum hai sa vb totusi si despre o parte rece. Fiind o guilda pe dkp`uri , este exclusa ipoteza prin care cineva ia un item fara sa fie muncit. Numai ca dkp`uri face si cel care e activ si vine la raiduri. Daca tot esti intr-o guilda si daca vrei sa te tii de ea, nu te duci la un raid asteptand ca cineva sa iti explice si "sa te antreneze". Te uiti pe youtube inainte, incerci sa intelegi ce se intampla acolo si iti dai si tu silinta.
Pentru ca decat sa te ia pe tine si sa iti explice de la zero (nu fac referire directa ci vorbesc la modul general) pai vezi ca in guilda mai sunt alti 7-8-9 oameni de aceeasi clasa si care poate unul dintre ei stie scriptul mai bine. Asta inseamna concurenta, asta inseamna ca trebuie sa iti castigi locul la un raid si asta trebuie sa vina din partea ta nu din partea Gm`ilor. Gm`ii au rolul de a coordona si de a explica acolo unde este cazul, dar nu sa stea sa invete. Si pana la urma oricine vrea sa faca un raid calumea si sa isi ia iteme ca daia jucam nu? Tu daca ai fi GM ti-ar conveni sa ai 24 de insi in raid care nu stiu o boaba de script? De ce sa nu faci cu un raid bun, cu oameni care au habar, sa mearga bine. Restul care stau doar sa aibe doar o guilda, sa fie bineveniti dar sa nu aibe pretentii.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nasu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-02-2012 21:48)
Joined: 10 Jan 2011
Posts: 9, Topics: 6
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 102.9
Votes: 2

Post Posted: 15-12-2011, 18:04:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Domnule(a) Prozacel
Este doar o idee de a mai spori activitatea oamenilor din guilda
de a incerca sa faca un pas inainte

eu 1 daca as fi gm as aduna un grup de 25 35 de oameni le-as cere id de mess si as face un forum unde as posta fiecare boss
in parte scripturi as vorbi cu ei in parte pe messanger sau intr-o conferinta
si dupa ce am vedea toti ar citi sar uita la un video
as incepe sa testez - poate poate as gasi 5 10 oameni interesati iar restul care vor totul pe tava fara munca
nu stiu ce sa zic (sa caute in alta parte)
-

Trebuie sa (trezim) interesul pentru distractie sau cum vrei sa consideri tu...

Sau mai bine se deschide un topic pentru raiduri cine vine se inscrie pe pagina adaca sunt mai multi se fac 2 grupa

idei pareri toata lumea are punetiva ideile in practica sau macar spunele si altora

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prozacel

[Consigliere]



Status: Offline
(since 02-09-2016 19:04)
Joined: 16 Nov 2010
Posts: 383, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 90.9
Votes: 7

 
Post Posted: 15-12-2011, 18:22:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai ca sa deschizi un topic pentru inscrierea la raiduri nu o sa faci decat spam. De ce? Pai asa si cei care dabia au level 85 s-ar putea inscrie nu? primul sosit primul venit. -
Atata timp cate este un GMOTD in care se anunta un raid, la aceea ora lumea trebuie sa fie online. Un GM isi alege cel mai bun raid pentru ca astfel se face guild progress . Atunci cand obtii un rezultat trezesti atentia persoanelor. Dar asa...daca faci un raid mixt si nimeni nu are niciun rezultat este un fel de a bate pasul pe loc.

De aceea trebuie sa existe pe langa prietenie si concurenta. Pana la urma un GM este o persoana care organizeaza o guilda cu care vrea rezultate. Oricine poate fi de inlocuit si cine nu poate sa tina pasul este liber nu?

Ar trebui putin privita problema mai la rece, pentru ca exista 2 tipuri de persoane: cele care vor sa faca guild progress si cele care vor sa faca socializare - Pe mine unul personal ma int in aceasta guilda partea de progress.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
droghy21

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-12-2011 13:17)
Joined: 09 May 2011
Posts: 2, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 48.1
Votes: 2

Post Posted: 15-12-2011, 20:04:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prozacel wrote:
Pai ca sa deschizi un topic pentru inscrierea la raiduri nu o sa faci decat spam. De ce? Pai asa si cei care dabia au level 85 s-ar putea inscrie nu? primul sosit primul venit. -
Atata timp cate este un GMOTD in care se anunta un raid, la aceea ora lumea trebuie sa fie online. Un GM isi alege cel mai bun raid pentru ca astfel se face guild progress . Atunci cand obtii un rezultat trezesti atentia persoanelor. Dar asa...daca faci un raid mixt si nimeni nu are niciun rezultat este un fel de a bate pasul pe loc.

De aceea trebuie sa existe pe langa prietenie si concurenta. Pana la urma un GM este o persoana care organizeaza o guilda cu care vrea rezultate. Oricine poate fi de inlocuit si cine nu poate sa tina pasul este liber nu?

Ar trebui putin privita problema mai la rece, pentru ca exista 2 tipuri de persoane: cele care vor sa faca guild progress si cele care vor sa faca socializare - Pe mine unul personal ma int in aceasta guilda partea de progress.





Vezi tu asta e naspa deoarece 2-3 persoane sunt interesate restul nimica
uite asta apreciez la tine ca , ti-ai facut temele sa zic asa mai pe scurt
eu 1 as incerca da incat sunt doar cu rank de Alt in guilda nu pot face nimica

daca zic pe guilda lfm premade bg sau lfm hc..... si altele nime nu te baga in seaman -
daca zici catre ei (( eh de ai sti la scoala ca si la wow) iti sar si aia off in cap si te critica

eu ma opresc aici ca nu vreau sa ajung sa bat campi singur
toate cele bune w rukimonokuta.avocatul.scruci.medina.nared.mige.unleumagic -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sevrajeala

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2012 14:38)
Joined: 28 Apr 2011
Posts: 9, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 39.5
Votes: 3

 
Post Posted: 18-12-2011, 12:24:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt interesate mai multe persoane stai tu linistit,s-a vazut acuma la g.achiv.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Xavierre851

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-07-2015 13:49)
Joined: 05 Sep 2011
Posts: 29, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 88
Votes: 3

 
Post Posted: 09-01-2012, 11:28:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salutare tuturor!

Scarfaced here -
Ca tot avem topic de propuneri, am si eu una ... am facut-o si in-game dar nu am insistat si am uitat.
Propunere legata de g achiev pentru care trebuie sa fie crescute "enspemii" de caractere la lvl 85 care sa aiba "honored" cu guilda.
Cu toti stim ca in conditiile date e practic imposibil (rate 35x la XP sau cat dracu e ...)
Si ma gandeam asa, fiecare sa creasca 1 sau 2 chare sau cate vor pana la lvl 80(diferite ca si rasa si spec), sa dea freeze XP la lvl 80-84(la alegere) ... si sa faca questuri pana fac honored cu guilda (questuri sunt garla nu e problema) singura chestie e nenorocirea aia de weekly cap, dar daca ne organizam cum trebuie, respectiv sa ne impartim a.i. sa nu crestem dubluri eu cred ca iese bine.
Mai intai o sa verific daca a testat cineva achiev, daca nu testez eu pe 1 sa vad daca merge si daca sunteti de acord cu propunerea sa ii dam drumul la treaba.

Eu zic ca cateva ore pe saptamana pentru chestia asta timp de trei saptamani pana se ridica rep e rezonabil -

Merci mult si sa aveti toti o saptamana minunata.

PS
Daca e nevoie revin si cu detalii dar astept un raspuns fie el pozitiv sau negativ :)

Posturi unite automat, 09-01-2012, 11:28:43

Xavierre851 wrote:
Salutare tuturor!

Scarfaced here -
Ca tot avem topic de propuneri, am si eu una ... am facut-o si in-game dar nu am insistat si am uitat.
Propunere legata de g achiev pentru care trebuie sa fie crescute "enspemii" de caractere la lvl 85 care sa aiba "honored" cu guilda (classy act sa uceva de genul).
Cu toti stim ca in conditiile date e practic imposibil (rate 35x la XP sau cat dracu e ...)
Si ma gandeam asa, fiecare sa creasca 1 sau 2 chare sau cate vor pana la lvl 80(diferite ca si rasa si spec), sa dea freeze XP la lvl 80-84(la alegere) ... si sa faca questuri pana fac honored cu guilda (questuri sunt garla nu e problema) singura chestie e nenorocirea aia de weekly cap, dar daca ne organizam cum trebuie, respectiv sa ne impartim a.i. sa nu crestem dubluri eu cred ca iese bine.
Mai intai o sa verific daca a testat cineva achiev, daca nu testez eu pe 1 sa vad daca merge si daca sunteti de acord cu propunerea sa ii dam drumul la treaba.

Eu zic ca cateva ore pe saptamana pentru chestia asta timp de trei saptamani pana se ridica rep e rezonabil -

Merci mult si sa aveti toti o saptamana minunata.

PS
Daca e nevoie revin si cu detalii dar astept un raspuns fie el pozitiv sau negativ -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 09-01-2012, 16:04:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

astept sa imi zici daca merge si organizez eu

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hellsnyper

[Seraphim]



Status: Offline
(since 21-12-2014 20:44)
Joined: 04 Jan 2008
Posts: 456, Topics: 63
Location: Nicaieri

Reputation: 228.8
Votes: 7

 
Post Posted: 29-03-2012, 20:34:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar fi o treaba sa fie mai multi ofiteri care sa organizeze raidurile de 10 H/N . Nu vreau sa fiu inteles gresit cum ca nu s-ar fi organizat pana acum . Dar de o saptamana si ceva in guild nu am prins un raid de 10 si nici nu am vazut organizandu-se . Ar fi o chestie sa pui niste ofiteri cu acces la DKP care sa organizeze raidurile de 10 .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 30-03-2012, 12:24:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

orice Sgm are acces la dkp, orice rank poate sa fac apost pe forum cu poza la fiecare bos+ poza la item won cu nr de dkp-uri pt award, nu am cum sa oblig ofiterii sa faca raiduri cu cine si cand vreti voi , imi pare rau, sunt de acord ca nu se ocupa multi d raiduri dar, asta e, nu prea am ce sa fac -

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkspirit15

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-02-2017 19:20)
Joined: 23 Sep 2011
Posts: 145, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 87.2
Votes: 5

 
Post Posted: 17-06-2012, 23:57:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O sugestie:D vineri se fac bh-uri si poate si alte raiduri daca e timp...
In weekend nu se pot programa raid-urile mai devreme? Gen 4-5 chiar si mai devreme:D ca ma gandesc atat la mine dar si la altii ca in weekend mai iesi cu prietenii seara la un club sau la un suc/plimbare si etc...


O seara buna tuturor!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 18-06-2012, 00:43:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu personal mi se pare ora 7 destul de ok, adica daca iesi in club iesi dupa ora 10
, deci e bine, vinerea mi se pare o zi in care chiar ar trebui sa iesiti pe'afara dasta nam pus alte raiduri, binenteles asta a fost programu facut de mine nu de raluca


Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 01-07-2024, 03:31:50
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x