User
Pass
2FA
 
 

DPS 4 Elemental Shaman

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message2851
aiurica

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-01-2014 01:18)
Joined: 27 Aug 2010
Posts: 20, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 96.3
Votes: 2

 
Post Posted: 22-10-2011, 10:59:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

salut
cer scuze k am facut si eu topicu asta dar eu am tot jucat pe shammy elemental si resto iar acum pe 4.0.6a mi se pare am nerfuit pe elemental ... sa nu mai zic de resto care e facut praf.
-pe elemental, si aici ma refer ca damage-ul pe care-l face gen 8~12k pe dummy non-crit lighting bolt si 15~17 crit, tinand cont ca pe WOTLK dadeam 15k non-crit si 20~22k crit pe dummy.asta la lighting bolt.lava burst e si mai scazuta, deoarece crit pe LB nu trece de 35k. pe WOTLK cu shammy elemental urcam DPS la 15~17k...acum pe cata nu trec de 12k...incercati sa mai nerfuiti celelalte caractere (speleri) sau mai urcati shamy.
-pe resto, shammy nu mai poate sta heal deloc...in maxim 30 sec...low mana...iar cel mai mare crit de heal a fost de 22k cu greater heal.ori incercati sa micsorati mana cost la speluri, ori cresteti mana regen-u.

va multumesc anticipat

P.S. pentru cei care mai joaca shammy resto/elemental va rog lasati si voi commenturi mai jos...multumesc

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 22-10-2011, 11:13:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

totul merge bine, tu, ca si inca 40jdemii de incuiati mintal de pe server, compari gearul de reputatii pe care il ai acum cu end game gear pe care-l aveai pe wotlk, si e normal sa ti se para greu

dar fa si tu o comparatie intre cum dai acum cu shamanu elem si cum dadeai pe wotlk la 4k gs cat adunai din doungene. acum dai minim 13k-14k dps (daca sti sa joci), atunci dadeai 6-7k dps maxim


de resto nu mai vorbesc, v-ati invatat pe wotlk, riptide+spam de chain heal, pui mana tide jos cand ai 50% mana si sa terminat bossu, everybody's happy
eh nu, acum mai lucrezi si cu creieru, dai heal cum, cand, si cui trebuie, nu mai faci overheal, ca deh, e mana ta in joc, si in primul rand te zbati pentru orice item in plus, pentru ca se vede diferenta


in concluzie, shamanul este clasa de pe serverul asta care merge cel mai bine probabil, chiar daca va dati toti cu capu de pereti ca n-aveti haste





Last edited by HrN on 18-11-2011, 23:54:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
abis99

[PERFECTION ADDICTED]



Status: Offline
(since 22-01-2022 10:13)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 62, Topics: 12
Location: Poland

Reputation: 236
Votes: 5

 
Post Posted: 07-11-2011, 15:32:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+rep hrn ai perfecta dreptate ........ fratilor trezitiva nu mai e wotlk acum e cata si pana veti face gearul de end game trebe sa jucati cu cap..... iteleg ca va-ti obisnuit ca pe wotlk sa faceti faceroll pe tastatura si sa va mandriti cu
dps/healu pe care il dadea-ti -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Furyel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2016 19:17)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 427, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 591.2
Votes: 22

 
Post Posted: 21-11-2011, 13:07:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intradevar, e putin mai slabut shamy healu decat trebuia sa fie, dar te poti descurca foarte bine si cu healu si cu mana, trebuie doar sa gandesti inainte de a apasa pe butoane, nu fa spam de overheal (logic ca ramai fara mana) foloseste totemele cum trebuie (mana tide cand ai 50% - 75% mana pt sa o poti folosi din nou la cd pt a 2 oara in acelasi encounter, mana sprint totem toti timpul sa fie , sa nu mai vorbim de water shield) grija la encheanturi, si ce pui pe tine ( spirit MAXIM ! deoarece, healu mic, foloseste mana enorma, dar se casteaza rpd!, wawe-u e exact invers, heal mare, cast urias, parerea mea este dak ai spirit indeajuns de mare incat sa-ti permiti sa dai heal numai cu surge... nu mai e nevoie de haste - ) si cel mai cel mai important e (chiar dak pare inutil) este healing rain-ul - ala e mai totul la shamy heal. si nu uita, earthliving pe arma !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
polihron
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-01-2012 15:42)
Joined: 31 May 2011
Posts: 61, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 34.1
Votes: 3

 
Post Posted: 26-11-2011, 01:53:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Furyel wrote:
Intradevar, e putin mai slabut shamy healu decat trebuia sa fie, dar te poti descurca foarte bine si cu healu si cu mana, trebuie doar sa gandesti inainte de a apasa pe butoane, nu fa spam de overheal (logic ca ramai fara mana) foloseste totemele cum trebuie (mana tide cand ai 50% - 75% mana pt sa o poti folosi din nou la cd pt a 2 oara in acelasi encounter, mana sprint totem toti timpul sa fie , sa nu mai vorbim de water shield) grija la encheanturi, si ce pui pe tine ( spirit MAXIM ! deoarece, healu mic, foloseste mana enorma, dar se casteaza rpd!, wawe-u e exact invers, heal mare, cast urias, parerea mea este dak ai spirit indeajuns de mare incat sa-ti permiti sa dai heal numai cu surge... nu mai e nevoie de haste - ) si cel mai cel mai important e (chiar dak pare inutil) este healing rain-ul - ala e mai totul la shamy heal. si nu uita, earthliving pe arma !

In primul rand jucati pe oficial si dupa vorbiti! shamanul a fost buguit si inca este buguit pe elemental! pe resto sa mai reparat mana nu se mai duce cum se ducea ininte din 5 speluri! si sa nu mai aud ca asa trebuie ,sunt satul jucati pe oficial apoi comentati cum trebuie sa dea shamanul!!!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 06-12-2011, 04:26:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu am dat un raspuns overall la postul lui, stiu foarte bine ca nu merge cum trebuie elementalu, sufar zilnic din cauza asta, dar decat sa ma apuc sa caut ce nu merge, sa aplic formule, sa calculez, si sa imi zica cum au zis si la earth shield "am aplicat formula corecta, totul merge bine", mai bine ma lipsesc


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dread

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-08-2013 08:00)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 85, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 70.1
Votes: 2

 
Post Posted: 23-12-2011, 16:43:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cred ca am o presupunere ce e bug la shamm ele , voi face teste


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Miless

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-08-2013 05:27)
Joined: 16 Sep 2011
Posts: 8, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 74.5
Votes: 2

 
Post Posted: 23-12-2011, 17:09:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chestie ciudata, daca ai flame shock pe target , lava burst rezultat din mastery are sansa de crit a unui spell normal si nu 100%. Dps ai ok in jur 17k pe dumy, cu ceva gear cloth... . La resto unele talente importante nu merge . Eu nu am vazut in recont https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=51558 (wowhead link), iar https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=77796 (wowhead link) nu merge din cate stiam ultima oara. Heal ai ok ,fara probleme cu mana daca stii sa joci.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Motionz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-01-2012 18:25)
Joined: 22 Oct 2011
Posts: 33, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48.1
Votes: 2

Post Posted: 03-01-2012, 12:25:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nici un overload nu beneficiaza de absolut nici un talent al shamanului, desii ar trebuii sa beneficieze 100% de ele, de aici si problema la overload lava burst, e un topic ingropat undeva la bug report, da hunterul si druidul ocupa foarte mult timp, shamanu se bucura de changeloguri dalea marfa "fulmination visual bug" stiti voi
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlaCkMinD

[Be productive.]



Status: Offline
(since 21-06-2024 10:11)
Joined: 20 Jun 2010
Posts: 4455, Topics: 234
Location: Targoviste

Reputation: 302.3
Votes: 60

             
Post Posted: 04-01-2012, 02:32:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

aiurica wrote:

pe WOTLK cu shammy elemental urcam DPS la 15~17k...acum pe cata nu trec de 12k...incercati sa mai nerfuiti celelalte caractere (speleri) sau mai urcati shamy.




A?! oO

aiurica wrote:
-pe resto, shammy nu mai poate sta heal deloc...in maxim 30 sec...low mana...iar cel mai mare crit de heal a fost de 22k cu greater heal.ori incercati sa micsorati mana cost la speluri, ori cresteti mana regen-u.


De aia shammy resto sunt mereu primii la heal nu? -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Motionz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-01-2012 18:25)
Joined: 22 Oct 2011
Posts: 33, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48.1
Votes: 2

Post Posted: 04-01-2012, 13:21:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

postase omu la inceput cand nu era hotfixu de 4.0.6 cu +15% healing, masteryu nu mergea cum trebuie, samd, chiar era inutil shamanu atunci.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 16-01-2012, 12:53:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce tot vb voi aici? Shamanu elemental rupe la crituri, poate nu chiar atat de bine ca pe enhance, dar nu mai sunt aceleasi skiluri ca pe wotlk asa ca trebuie sa cititi atent chestia aia numita spellbook -
In primu rand daca vrei sa dai crituri este absolu obligatoriu sa ai active Flametongue (wowhead link) si Lightning Shield (wowhead link)

iar rotatia este flameshock (wowhead link) +Unleash element (wowhead link) +Elemental Mastery (wowhead link) + Earth shock (wowhead link) si voila 60 k burst fara gear pe Exodar - (in bg)

Si pentru cei care nu inteleg dc se da Earthshock la sfarsit, probabil ar trebuii sa cititi arborele de talente cand faceti configuratia si nu doar sa dati click pe cele care arata mai bine. Vezi Fulmination (wowhead link)
Continuarea la rotatie e 2 x lightningbolt si o iei de la capat. E adevarat ca nu am observat elemental overcharge la el dar nici nu am cine stie ce mastery (9,6), nici enchanturi si nici gemuri, practic 2 itemuri din rep (epice)si restu albastre -

Dezamagire mare pentru cei ce vor sa joace din 2 clickuri -))

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 29-09-2024, 09:24:06
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x