User
Pass
2FA
 
 

Cum sa primesti heal - Basic Guide
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2406
Varg0

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-05-2012 09:18)
Joined: 10 Jan 2012
Posts: 69, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 48.5
Votes: 2

Post Posted: 11-01-2012, 12:44:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Healing 101 - Cum sa primesti heal

Salut,

Multi dintre voi probabil nu ati auzit de mine, joc casual, un paladin healer(ocazional si druid healer). Am jucat pe diferite servere de cand era Vanilla la putere, mi-am luat wipe la Illidan, am injurat de toti d**zii la Grull si la SWP, am dat /dance in ICC la LK cand tanku' murea(well why the hell not?) si faceam PvP cand nu eram in instante.
Nu spun ca sunt vreun mare z3u in PvP sau in PvE, ce urmeaza sunt niste tips and tricks pentru a face viata healer-ilor mai usoara in BG-uri si a voastra, DPS-ilor.
Sa incepem deci, niste reguli simple daca vrei sa primesti heal intr-un mod care nu-l face pe healer sa-ti ureze de "sanatate" si "numai bine" tie si tovarasilor tai:

1. Probabil cel mai evident lucuru - NU fugi de healer. Daca observi ca vrea sa-ti dea cineva heal important este sa nu fugi in directia opusa! Pentru druizi e usor, pentru celelalte clase nu e deloc usor, incepi sa castezi si...fix...ca-ti iese playeru' din range. NU FUGITI DE HEALER!

2. Healeri nu sunt superdumnezeii! Daca esti clother cu mai putina viata decat un mob de level 85 invata sa joci bine si nu te plange ca nu primesti heal. Eu personal prefer sa tin un warr/dk in viata decat sa tin un clother cu 90k HP care nici nu face damage.

3. Invata-ti clasa! Atunci cand incepi sa joci este ceva ce se numeste "Spell Book". Read that shit!

4. Daca esti warr/dk sau orice alta clasa care rezista la damage...here's what you do: cand dau 4-5 in tine, echipeza un scut si 1 x 1h, esti DK, treci Blood Presence, daca esti Shaman -> Ghost Wolf and run Forest, RUN!(INSPRE HEALER!)...si asa mai departe.

5. Healeri sunt, in BG, cei mai buni prieteni ai tai! Ai grija de healer. Fa un CC pe cine da in el. Esti Warlock, dai fear, esti shaman dai Hex, esti warr dai charge/intercept, esti DK dai Death Grip si Chains of Ice...ma rog, v-ati prins.

6. Preferabil ar fi, pre BG start sa dati un Buff, ceva...o maslina, o atentie(asta e valabil si pentru healeri!).

7. Skill >> Gear. Nu mai dati /spit pe healeri fara gear care incerca sa va ajute, it's not nice (nu ma includ in categoria de low-gear, dar sunt altii care stiu sa joace si primesc injuraturi si /spit non-stop, desi isi fac treaba cu brio).

Si cam atat pentru episodu' asta.

Va urma...



Last edited by Varg0 on 11-01-2012, 12:54:48; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 11-01-2012, 12:51:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Varg0 wrote:
Healing 101 - Cum sa primesti heal



4. Daca esti warr/dk sau orice alta clasa care rezista la damage...here's what you do: cand dau 4-5 in tine, echipeza un scut si 1 x 1h, esti DK, treci Frost Presence, daca esti Shaman -> Ghost Wolf and run Forest, RUN!(INSPRE HEALER!)...si asa mai departe.

.


Frost presence ? That is soooooooooooo WOTLK. Alooo , asta e Cataclysm , treci in BLOOD PRESENCE.

De asemenea "ghidul" tau trebuia sa fie la http://forum.wow-freakz.com/Tutoriale-guides-facute-de-userii-forumului-f533.html

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Varg0

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-05-2012 09:18)
Joined: 10 Jan 2012
Posts: 69, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 48.5
Votes: 2

Post Posted: 11-01-2012, 12:54:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Padurarul wrote:
Varg0 wrote:
Healing 101 - Cum sa primesti heal



4. Daca esti warr/dk sau orice alta clasa care rezista la damage...here's what you do: cand dau 4-5 in tine, echipeza un scut si 1 x 1h, esti DK, treci Frost Presence, daca esti Shaman -> Ghost Wolf and run Forest, RUN!(INSPRE HEALER!)...si asa mai departe.

.


Frost presence ? That is soooooooooooo WOTLK. Alooo , asta e Cataclysm , treci in BLOOD PRESENCE.

De asemenea "ghidul" tau trebuia sa fie la http://forum.wow-freakz.com/Tutoriale-guides-facute-de-userii-forumului-f533.html


FML, da, inca imi curge WoTLK prins vene...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 11-01-2012, 13:08:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum sa primesti heal? Mai bine iti dai heal singur, decat sa te bazezi pe un healer de la hoarda. Odata stateam la defend la stables cu un holy pala, mai mult heal i-am dat eu lui decat el mie (ss-ul e din alt AB).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lebe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2012 15:44)
Joined: 12 Sep 2011
Posts: 40, Topics: 7
Location: Austria

Reputation: 9.9
Votes: 3

Post Posted: 11-01-2012, 18:07:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

GJ GJ foarte furmos:P pe WOTLK am jucat cu ffff mult healer,pe Cata am jucat Pally si Drod si stiu cum este -
Si sper ca cei care au citit postul tau au invatat ceva.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
raio
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 16-09-2012 12:54)
Joined: 18 Jan 2008
Posts: 943, Topics: 70
Location: Episodul 9

Reputation: -257.7
Votes: 26

Post Posted: 11-01-2012, 19:28:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respect pt postul asta. Go sticky

From the outside to the inside, from the outside undercover
I pull myself into your mother, cos I can take it like no other
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Groovy

[PIErate]



Status: Offline
(since 12-12-2017 07:45)
Joined: 20 Feb 2010
Posts: 2143, Topics: 351
Location: Romania

Reputation: 667.6
Votes: 60

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-01-2012, 20:21:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

8. Cand vedeti healeri in bg's dati-le gold, puneti-le free enchants, free glyphs si asa va asigurati ca cineva mai joaca healer pe serv asta si aveti "poket heal".

9. Idolatrizati healerii, ei sunt defapt niste zei trimisi de catre divinitatea suprema, mai ales shamanii, daca vedeti shamani resto in bgs dati-le buffuri si asa puteti sa va duceti ca spartanii charge + recklessness in 15 inamici stiind ca healerul e in spatele vostru incercand sa scape de ceilalti 25.

10. Chatul este facut pentru preaslavirea healeriilor, nu pentru a urla din capatu hartii pentru un heal cand este clar ca healerul este in celalalt capat al hartii.

11. Daca respectati regulile de mai sus primit un bonus: dispell.


Break the rules, don't break the law.But *** the law, that's what I always say

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 11-01-2012, 20:29:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Groovy wrote:
9. Idolatrizati healerii, ei sunt defapt niste zei trimisi de catre divinitatea suprema


Am impresia ca healerii de la H intra in BG-uri doar ca sa starneasca uimire: "Woooooooooooooowww, uitati-va toti, avem un healer!!! Credeam ca e doar o legenda, dar chiar exista."

Cel mai frumos e cand asisti un healer cu hand of freedom, esti atent sa-i dai hand of protection/sacrifice cand ia dmg mare, eventual un stun/repentance pe cei care dau in el, pentru ca 30 de secunde mai tarziu sa mori... pentru ca nu ti-a dat nimeni heal. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cizma

[Mortal Kombat FTW]



Status: Offline
(since 30-08-2014 15:49)
Joined: 03 Feb 2010
Posts: 1453, Topics: 73
Location: Netherealm

Reputation: 60.9
Votes: 38

 
Post Posted: 11-01-2012, 20:33:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Varg0 wrote:


7. Skill >> Gear. Nu mai dati /spit pe healeri fara gear care incerca sa va ajute, it's not nice (nu ma includ in categoria de low-gear, dar sunt altii care stiu sa joace si primesc injuraturi si /spit non-stop, desi isi fac treaba cu brio).




erm.. ferals>gear>skill.... de ce zic asta? daca un feral da in tine daca nu ai gear sa rezisti.. poti sa fi zeul zeilor ca oficial ai belit cariciul

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ralpo50

[Firelord]



Status: Offline
(since 14-08-2020 19:36)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 441, Topics: 78
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 220.1
Votes: 15

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-01-2012, 04:37:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nimeni nu prea joaca healer pvp in zilele astea ... 2v2 nu se merita cu heal x2 Burst e mult mai bun , si 3v3 nu se prea face /5v5
Deci aveti de ce va mira cand vedeti un heal
P.S:healu nu mai e la moda. Wannabe Fury 1 shot macro warr se foloseste acum.(FUUUU...UUU)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Varg0

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-05-2012 09:18)
Joined: 10 Jan 2012
Posts: 69, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 48.5
Votes: 2

Post Posted: 12-01-2012, 10:59:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlackSun wrote:
Cum sa primesti heal? Mai bine iti dai heal singur, decat sa te bazezi pe un healer de la hoarda. Odata stateam la defend la stables cu un holy pala, mai mult heal i-am dat eu lui decat el mie (ss-ul e din alt AB).


Unii nu stiu sa joace, altii intra doar pentru onoare...

lebe wrote:
GJ GJ foarte furmos:P pe WOTLK am jucat cu ffff mult healer,pe Cata am jucat Pally si Drod si stiu cum este -
Si sper ca cei care au citit postul tau au invatat ceva.


Nu cred ca au citit foarte multi -

raio wrote:
Respect pt postul asta. Go sticky


Neah, nu e de sticky postu' asta...doar niste observatii care le-am facut pe parcurs

Groovy wrote:
8. Cand vedeti healeri in bg's dati-le gold, puneti-le free enchants, free glyphs si asa va asigurati ca cineva mai joaca healer pe serv asta si aveti "poket heal".

9. Idolatrizati healerii, ei sunt defapt niste zei trimisi de catre divinitatea suprema, mai ales shamanii, daca vedeti shamani resto in bgs dati-le buffuri si asa puteti sa va duceti ca spartanii charge + recklessness in 15 inamici stiind ca healerul e in spatele vostru incercand sa scape de ceilalti 25.

10. Chatul este facut pentru preaslavirea healeriilor, nu pentru a urla din capatu hartii pentru un heal cand este clar ca healerul este in celalalt capat al hartii.

11. Daca respectati regulile de mai sus primit un bonus: dispell.


- Multumesc de trolling, chiar era trist postu' fara un troll -
Numai bine.

cizma wrote:
Varg0 wrote:


7. Skill >> Gear. Nu mai dati /spit pe healeri fara gear care incerca sa va ajute, it's not nice (nu ma includ in categoria de low-gear, dar sunt altii care stiu sa joace si primesc injuraturi si /spit non-stop, desi isi fac treaba cu brio).


erm.. ferals>gear>skill.... de ce zic asta? daca un feral da in tine daca nu ai gear sa rezisti.. poti sa fi zeul zeilor ca oficial ai belit cariciul


Imi pare rau ca nu pot sa te contrazic -

ralpo50 wrote:
nimeni nu prea joaca healer pvp in zilele astea ... 2v2 nu se merita cu heal x2 Burst e mult mai bun , si 3v3 nu se prea face /5v5
Deci aveti de ce va mira cand vedeti un heal
P.S:healu nu mai e la moda. Wannabe Fury 1 shot macro warr se foloseste acum.(FUUUU...UUU)

Am observat si eu asta. Oricum, healer am jucat mereu...n-as vrea sa stric traditia -

Happy PvP-ing for you all -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spajid

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2013 14:49)
Joined: 21 May 2011
Posts: 142, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: -44.1
Votes: 5

   
Post Posted: 12-01-2012, 12:00:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu sunt healeri in pvp??? Probabil sunteti de la hoarda


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 12-01-2012, 15:21:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spajid wrote:
Nu sunt healeri in pvp??? Probabil sunteti de la hoarda

Cu siguranta. Unde altundeva vezi doi holy pala dand heal unui discipline priest, care da heal unui resto druid, daca nu la alianta?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ioana94

[...╭∩ ]



Status: Offline
(since 30-10-2014 17:14)
Joined: 08 Aug 2010
Posts: 265, Topics: 14
Location: Bu***esti

Reputation: 32.3
Votes: 9

 
Post Posted: 12-01-2012, 15:36:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

THIS^ made my day -

Mai sunt in bg-uri oameni care tipa "/y dati pe healer!!!" si toti dau in dps ca sa sufere -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mzq-
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-05-2017 20:42)
Joined: 13 Nov 2009
Posts: 5921, Topics: 222
Location: Sweden

Reputation: 1018.9
Votes: 230

 
Post Posted: 12-01-2012, 20:23:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

am vazut un blood in bg tinut de 3 holy pala o.o


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 01-10-2024, 18:42:30
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x