User
Pass
2FA
 
 

Heroics

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2081
Hqr

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-03-2012 15:25)
Joined: 07 Nov 2010
Posts: 48, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 19.4
Votes: 5

Post Posted: 13-01-2012, 06:58:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In legatura cu eroicele nu stiu daca ati observat sau nu dar cred k cel putin 3 sferturi din populatia serverului nu face eroice. Eu personal din 4 caractere nu am facut decat pe unul hcs si asta sa ajut pe unul altul sa ia Orbs pt iteme de engi. Motivul este unul foarte simplu ( lasand la o parte ca la noi sunt de 10 ori mai grele ca p blizz si white dmg e de 3 ori mai mare si multe altele). Problema e ca numai suntem pe Lk unde picau epice ci pe Cata unde pica albastre astfel k ideea e foarte simpla, daca ai world drop high rates, reputation very high rates si gold highrates eroicele pe Cata sunt absolut egale cu zero ( de la mine din guild nu face nimeni eroice decat daca are nevoie de Orbs pt meserie. Pe Lk se faceau hc in prostie si pe guild si pe global acum numai face nimeni pentru ca in momentul in care ai facut lvl 85 deja ai 3-4 reputatii exalted plus banca full de albastre plus gold gramada sa cumperi trinkete epice si alte iteme..cine sa mai faca hcs unde pica albastre pe Cata.
Sunt curios sa imi raspunda un gm sau Shockeru daca trece pe aici daca s-a gandit cineva la asta si daca s-a discutat vreodata vreo modificare la o parte din rates pt k adevarul e foarte simplu si succint: eroicele pe Cata egal zero pe high rates. O sa pierzi o gramada de vreme sa le repari pe toate Shocker dar din pacate nu intereseaza aproape pe nimeni sa le faca din motivele enuntate mai sus si pe care cred k le realizeaza orice player cu ceva vechime /experienta pe wow.


P.s. As mai avea o intrebare fara legatura cu topicul creat dar nu vreau sa mai fac un topic deoarece mai mult k sigur k s-au mai facut dar eu unul nu le gasesc. De ce nu s-a facut si un realm mai blizzlike gen 3x xp rep gold drop si s-au facut 3 realms high rates ? Sper sa nu vina careva cu replica iti poti schimba ratele contului k nu are nici o legatura un realm blizzlike cu doar ratele propriului cont. Multumesc

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Adisor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-02-2012 19:07)
Joined: 13 Jan 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 45
Votes: 2

Post Posted: 13-01-2012, 13:34:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca eroicele ar da valor points la ultimul boss, sigur ar face lumea... dar asa pentru niste iteme decente(dar ca sa le poti lua ai nevoie de iteme superioare datorita dificultatii extreme a eroicelor), nu e motivatie sa se faca.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 13-01-2012, 14:03:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deabea pe 4.1 se baga 5 mans care dau epice.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alin100

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-02-2019 16:56)
Joined: 09 Oct 2009
Posts: 146, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 401.6
Votes: 9

Post Posted: 13-01-2012, 16:45:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hqr wrote:
In legatura cu eroicele nu stiu daca ati observat sau nu dar cred k cel putin 3 sferturi din populatia serverului nu face eroice. Eu personal din 4 caractere nu am facut decat pe unul hcs si asta sa ajut pe unul altul sa ia Orbs pt iteme de engi. Motivul este unul foarte simplu ( lasand la o parte ca la noi sunt de 10 ori mai grele ca p blizz si white dmg e de 3 ori mai mare si multe altele). Problema e ca numai suntem pe Lk unde picau epice ci pe Cata unde pica albastre astfel k ideea e foarte simpla, daca ai world drop high rates, reputation very high rates si gold highrates eroicele pe Cata sunt absolut egale cu zero ( de la mine din guild nu face nimeni eroice decat daca are nevoie de Orbs pt meserie. Pe Lk se faceau hc in prostie si pe guild si pe global acum numai face nimeni pentru ca in momentul in care ai facut lvl 85 deja ai 3-4 reputatii exalted plus banca full de albastre plus gold gramada sa cumperi trinkete epice si alte iteme..cine sa mai faca hcs unde pica albastre pe Cata.
Sunt curios sa imi raspunda un gm sau Shockeru daca trece pe aici daca s-a gandit cineva la asta si daca s-a discutat vreodata vreo modificare la o parte din rates pt k adevarul e foarte simplu si succint: eroicele pe Cata egal zero pe high rates. O sa pierzi o gramada de vreme sa le repari pe toate Shocker dar din pacate nu intereseaza aproape pe nimeni sa le faca din motivele enuntate mai sus si pe care cred k le realizeaza orice player cu ceva vechime /experienta pe wow.


P.s. As mai avea o intrebare fara legatura cu topicul creat dar nu vreau sa mai fac un topic deoarece mai mult k sigur k s-au mai facut dar eu unul nu le gasesc. De ce nu s-a facut si un realm mai blizzlike gen 3x xp rep gold drop si s-au facut 3 realms high rates ? Sper sa nu vina careva cu replica iti poti schimba ratele contului k nu are nici o legatura un realm blizzlike cu doar ratele propriului cont. Multumesc



foarte foarte foarte corect ceea ce ai zis....si sunt de acord cu tine..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 13-01-2012, 19:11:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cata ain't fun, de aia le'au plecat milioane de playeri celor de la blizz, deal with it sau lasati'va de wow pana la next patch.

>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lebe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2012 15:44)
Joined: 12 Sep 2011
Posts: 40, Topics: 7
Location: Austria

Reputation: 9.9
Votes: 3

Post Posted: 14-01-2012, 08:45:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Agree^...Si poate ar fi fost mai frumos ca Evo sa fie gen -> x3 , x4 (bine acum nu cred sa mai mege facut , pt nu ar fi corect fata de newcomers)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kirov

[Russian FreaK]



Status: Offline
(since 05-03-2023 21:30)
Joined: 05 Feb 2010
Posts: 3275, Topics: 129
Location: Mother RussiA

Reputation: 400.6
Votes: 92

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-01-2012, 11:10:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hqr wrote:
In legatura cu eroicele nu stiu daca ati observat sau nu dar cred k cel putin 3 sferturi din populatia serverului nu face eroice. Eu personal din 4 caractere nu am facut decat pe unul hcs si asta sa ajut pe unul altul sa ia Orbs pt iteme de engi. Motivul este unul foarte simplu ( lasand la o parte ca la noi sunt de 10 ori mai grele ca p blizz si white dmg e de 3 ori mai mare si multe altele). Problema e ca numai suntem pe Lk unde picau epice ci pe Cata unde pica albastre astfel k ideea e foarte simpla, daca ai world drop high rates, reputation very high rates si gold highrates eroicele pe Cata sunt absolut egale cu zero ( de la mine din guild nu face nimeni eroice decat daca are nevoie de Orbs pt meserie. Pe Lk se faceau hc in prostie si pe guild si pe global acum numai face nimeni pentru ca in momentul in care ai facut lvl 85 deja ai 3-4 reputatii exalted plus banca full de albastre plus gold gramada sa cumperi trinkete epice si alte iteme..cine sa mai faca hcs unde pica albastre pe Cata.
Sunt curios sa imi raspunda un gm sau Shockeru daca trece pe aici daca s-a gandit cineva la asta si daca s-a discutat vreodata vreo modificare la o parte din rates pt k adevarul e foarte simplu si succint: eroicele pe Cata egal zero pe high rates. O sa pierzi o gramada de vreme sa le repari pe toate Shocker dar din pacate nu intereseaza aproape pe nimeni sa le faca din motivele enuntate mai sus si pe care cred k le realizeaza orice player cu ceva vechime /experienta pe wow.


+1

Stonecore spre exemplu primul boss , daca nu stii sa il faci iti sparge un grup de 5 playeri aproape instant , cand eu pe blizz il faceam tankand cu iteme albastre.......si in cam toate e aceeasi poveste....nu e posibil sa fii imbracat full epic si mobii/bosii din HC sa te dijghine asa , chiar tinant cont ca e heroica si nu normala .


.
Most people shout "***!!!" just before they lose control of a car... but i say: "Hold my beer and watch this!"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 14-01-2012, 14:32:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Le face lumea si de fun, nu doar iteme, ca te plangi ca n-ai ce face pe server.
Ca tot veni vorba de asta, am mai scazut considerabil damages @ dungeons


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
unionk2

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-06-2022 16:47)
Joined: 12 Aug 2010
Posts: 118, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 83.3
Votes: 4

 
Post Posted: 14-01-2012, 15:48:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E ok ca ai scazut damage`ul in dungeons , dar poate unii din noi au ajuns deja la end gear din simplul fapt ca nu mai au ce lua din raid-uri/hc's/etc si se plictisesc.
Ar fi o idee daca ai putea sa deschizi Throne of the Four Winds , pentru a putea face 4/5 tier , ar fi grozav.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ralpo50

[Firelord]



Status: Offline
(since 14-08-2020 19:36)
Joined: 15 Feb 2010
Posts: 441, Topics: 78
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 220.1
Votes: 15

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-01-2012, 19:58:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

acuma , ce ai vrea sa faca sv ? acuma dai vina pe sv ca ai ajuns tu la end gear?
Get fkin Rating/Make a Guild/get fun items/bg/instante pt legendarys (aka illidan/aia pt thunderfury etc.)
ai ce face, dar ca iti trebe putin cap.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 13-08-2024 09:04)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 14-01-2012, 20:25:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

unionk2 wrote:
E ok ca ai scazut damage`ul in dungeons , dar poate unii din noi au ajuns deja la end gear din simplul fapt ca nu mai au ce lua din raid-uri/hc's/etc si se plictisesc.
Ar fi o idee daca ai putea sa deschizi Throne of the Four Winds , pentru a putea face 4/5 tier , ar fi grozav.


Niciodata multumiti, ne-am obisnuit.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 01-10-2024, 18:34:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x