User
Pass
2FA
 
 

Placa video

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware
Author Message863
Dragoshel14
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-01-2012 12:44)
Joined: 05 Apr 2011
Posts: 209, Topics: 36
Location: Bucuresti

Reputation: 56.8
Votes: 4

   
Post Posted: 22-01-2012, 21:42:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut! (As vrea ca la acest topic sa raspunde cei care au cunostinte bune in legatura cu calculatoarele)

Acum sa revin la subiect...

Am o problema uriasa acum ceva timp mi sa stricat calculatorul.
Lam dus la reparat, e de la hard am inlocuit hardul ,bon.Dupa am inceput sa ma joc ,ma tinut 3-4 sapt sa ars hardul cumparat
am fost cu el la garantie mia zis ca-i ars si trebuie schimbat ok, am platit mai mult decat face si imi vine sa arunc cu el pe geam...
dupa am intrebat un prieten care omu zice ca are "cunostinte medi"si mia zis ca-i de la placa video, are virusi -)ma bufnit putin rasul cand am auzit.Nu lam crezut pt ca nu am mai auzit asa cv , mam jucat in continuare cu placa video si dupa 3-4 sapt buff hardu sa ars !Lam schimbat si...
ACUM CE SA FAC?NU STIU, E DE LA PLACA VIDEO ?

Ok sa zicem, mia oferit cineva o placa video imprumut DDR2 compatibil cu placa de baza aici a intervenit o problema

si acea este mufa...eu nu sunt cunoscator si nush de aceia am postat ca nu vreau sa stric atat placa video cat si pc-ul meu


Link 1) http://imageshack.us/f/812/63926399027310322208255.jpg/ asa arata placa video primita

Link 2) http://imageshack.us/f/109/placavideogigabyte512mb.jpg/ asta-i placa video care oa am la pc (uitativa la mufa)

as vrea sa stiu daca merge sa pun pe slotul cel care e pt placa video cu nr 2 si, daca din cauza placi video mi se tot arde hardul?mi sa mai zis ca trebuie una mai mare sau mai mica in nici un caz una de 512 pe 64 bitzi si asa am avut de cand am cumparat pc nou...

Scuzati greselile de ortografie...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Stigmata

[I like trains]



Status: Offline
(since 27-04-2020 19:06)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2972, Topics: 8
Location: the 90s

Reputation: 669.4
Votes: 28

 
Post Posted: 23-01-2012, 00:39:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Placa de o ai tu e pe slot PCI-Express. Aia primita e pe AGP. Nu o sa poti inlocui vreodata una cu cealalta.
2. Hard diskul nu are nici o legatura cu placa video. Cel mai probabil sunt hardurile proaste, sau, mai putin probabil, ai o problema in sursa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Hardware  


The time now is 28-04-2024, 00:55:50
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x