User
Pass
2FA
 
 

Recrutari
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message17655
brolaf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2015 21:12)
Joined: 28 Dec 2011
Posts: 101, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 96.1
Votes: 2

 
Post Posted: 16-02-2012, 22:08:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Exemplu aplicatie

Nume in real life:
Nume Caracter:
Varsta:(proprie curiozitate, daca esti in stare sa inveti un script poti sa ai si 10 ani)
Rasa/Clasa:
Spec/Offspec:
Item level:(minim 355)
Profesii:
Link la armory:
Screenshot cu recount pe heroic dummy:(numai pentru DPS)
Ai skype/ts3?:
De ce ai ales The Council?:(macar doua fraze bine elaborate daca se poate)
Ce ne poti spune despre tine?:(idem mai sus)
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?:
Ai citit regulamentul guildei?:

Nota: raidurile se fac de obicei de la 8:30-9:00, nu cere invitatie daca stii ca nu poti sta mai tarziu de 22:00



Momentan recrutam urmatoarele:
2 Tanci
healeri-priesti si paladini de preferat, dar orice healer e bine venit
dps- de preferat hunteri


Se va supune la vot acceptarea/respingerea cererii, NU va asteptati la un raspuns dupa 20 de minute

PS: desi ilvl minim este 355 se mai fac si exceptii (NU, nu voi spune in ce conditii), dar daca nu aveti nici macar FULL reputatii si cateva iteme de la AH am sa va rog sa nu mai intrebati de ce v-a fost respinsa cererea

NU MAI FACETI CERERI DE DRAGU DE A POSTA DACA NICI MACAR NU VA OBOSITI SA O FACETI CUM TREBUIE SI SA RASPUNDETI LA TOATE INTREBARILE



Last edited by brolaf on 06-03-2012, 13:32:04; edited 9 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Owlkapwn

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-04-2012 16:18)
Joined: 22 Jun 2011
Posts: 14, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 56.6
Votes: 2

 
Post Posted: 19-02-2012, 15:55:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume: Aressbg
Varsta: 17
Rasa/Clasa: Orc Warrior
Spec/Offspec: Tank/Furry(Single Minded Fury)
Item level:(minim 355) 355 Mainspec/347 Offspec
Profesii: Alchemy/Jwl
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-talents.xml?r=Evolution&&cn=Aressbg&&gn=Fallen%20Angels&&group=2
Screenshot cu recount pe heroic dummy:(numai pentru DPS)
Ai skype/ts3?: am ambele, prefer ts3
De ce ai ales The Council?: Am ales guilda The Council, fiind ca am inteles ca este o guilda serioasa in ce priveste pve-ul, si fiind ca sunt un jucator pve, nu prea joc pvp.
Ce ne poti spune despre tine?: Incerc sa imi invat clasa cat mai bine, specul de tank il cunosc 100% imi stiu folosi abilitatile la maxim, specul de dps nu prea il folosesc dar il cunosc in proportie de 70-75%.
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: Daca aveti nevoie de un tank dedicat, care stie ce are de facut intr-un raid, si sa poata scoate umpic de presiune de pe healeri, atunci va stau la dispozitie.
Ai citit regulamentul guildei?: Am fost si am vazut





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
brolaf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2015 21:12)
Joined: 28 Dec 2011
Posts: 101, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 96.1
Votes: 2

 
Post Posted: 19-02-2012, 16:39:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Owlkapwn wrote:
Nume: Aressbg
Varsta: 17
Rasa/Clasa: Orc Warrior
Spec/Offspec: Tank/Furry(Single Minded Fury)
Item level:(minim 355) 355 Mainspec/347 Offspec
Profesii: Alchemy/Jwl
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-talents.xml?r=Evolution&&cn=Aressbg&&gn=Fallen%20Angels&&group=2
Screenshot cu recount pe heroic dummy:(numai pentru DPS)
Ai skype/ts3?: am ambele, prefer ts3
De ce ai ales The Council?: Am ales guilda The Council, fiind ca am inteles ca este o guilda serioasa in ce priveste pve-ul, si fiind ca sunt un jucator pve, nu prea joc pvp.
Ce ne poti spune despre tine?: Incerc sa imi invat clasa cat mai bine, specul de tank il cunosc 100% imi stiu folosi abilitatile la maxim, specul de dps nu prea il folosesc dar il cunosc in proportie de 70-75%.
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: Daca aveti nevoie de un tank dedicat, care stie ce are de facut intr-un raid, si sa poata scoate umpic de presiune de pe healeri, atunci va stau la dispozitie.
Ai citit regulamentul guildei?: Am fost si am vazut



acceptat /w Tylandore /w Greek sau cere pe global



Last edited by brolaf on 19-02-2012, 21:35:34; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ready

[;x my LoVe ;x ]



Status: Offline
(since 16-11-2014 09:36)
Joined: 01 Feb 2010
Posts: 1025, Topics: 49
Location: oriunde ... oricand ... pe aici .. pe acolo .. everywhere:)

Reputation: 145
Votes: 29

   
Post Posted: 19-02-2012, 20:42:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume: Baaw
Varsta:(proprie curiozitate, daca esti in stare sa inveti un script poti sa ai si 10 ani) : 14
Rasa/Clasa: Tauren / Druid
Spec/Offspec: Feral / Tank
Item level:356
Profesii: Mi-e o lene sa faac.-
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Baaw
Screenshot cu recount pe heroic dummy: Arat in game.
Ai skype/ts3?: Ambele .
De ce ai ales The Council?: Pai , as vrea sa gasesc in guilda asta oameni cu minte , nu paputoi care daca mori la vreun boss din neatentie iei gkick . Asta un motiv.
Ce ne poti spune despre tine?:Un baiat de gasca , ma duce minte sa inteleg ce spune omu , intelegator etc:-?? .
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: Cu dps la raid , cu o vorba buna , cu un sfat .
Ai citit regulamentul guildei?: Da .
P.S Stiiu scriptu de la toti bossi inafara de cel nou aparut.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Sonics

[Maniac]



Status: Offline
(since 06-12-2020 22:25)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 1318, Topics: 28
Location: Cluj

Reputation: 82.7
Votes: 6

Post Posted: 20-02-2012, 14:22:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ready wrote:
Nume: Baaw
Varsta:(proprie curiozitate, daca esti in stare sa inveti un script poti sa ai si 10 ani) : 14
Rasa/Clasa: Tauren / Druid
Spec/Offspec: Feral / Tank
Item level:356
Profesii: Mi-e o lene sa faac.-
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Baaw
Screenshot cu recount pe heroic dummy: Arat in game.
Ai skype/ts3?: Ambele .
De ce ai ales The Council?: Pai , as vrea sa gasesc in guilda asta oameni cu minte , nu paputoi care daca mori la vreun boss din neatentie iei gkick . Asta un motiv.
Ce ne poti spune despre tine?:Un baiat de gasca , ma duce minte sa inteleg ce spune omu , intelegator etc:-?? .
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: Cu dps la raid , cu o vorba buna , cu un sfat .
Ai citit regulamentul guildei?: Da .
P.S Stiiu scriptu de la toti bossi inafara de cel nou aparut.



Rejected

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Forthum

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2016 14:34)
Joined: 26 Jun 2011
Posts: 5, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 83
Votes: 2

 
Post Posted: 27-02-2012, 19:41:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume: Forthum
Varsta:(proprie curiozitate, daca esti in stare sa inveti un script poti sa ai si 10 ani) : 24
Rasa/Clasa: BElf / Paladin
Spec/Offspec: Retri main // OS tank-heal , ce are nev guilda mai mult
Item level:(minim 355) : cerinta neindeplinita
Profesii: 0
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&cn=Forthum
Screenshot cu recount pe heroic dummy:(numai pentru DPS) : Deocamdata ma bate rotatia,dar in viitorul apropiat o sa o bat eu pe ea
Ai skype/ts3?: da
De ce ai ales The Council? : Nu eu am ales The Council,ci The Council m-a ales pe mine.
Ce ne poti spune despre tine?: Sunt destul de coleric.isteric,ofticos,comunist etc.etc.
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: Dupa cum spunea si Riciu candva pot sa va dau recountu peste cap -
Ai citit regulamentul guildei?: Da,le stiam dinainte sa le pui pe forum -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alex66

[Guild Master]



Status: Offline
(since 04-01-2014 20:06)
Joined: 01 Nov 2010
Posts: 56, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 68.4
Votes: 2

 
Post Posted: 27-02-2012, 19:54:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Forthum wrote:
Nume: Forthum
Varsta:(proprie curiozitate, daca esti in stare sa inveti un script poti sa ai si 10 ani) : 24
Rasa/Clasa: BElf / Paladin
Spec/Offspec: Retri main // OS tank-heal , ce are nev guilda mai mult
Item level:(minim 355) : cerinta neindeplinita
Profesii: 0
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Forthum
Screenshot cu recount pe heroic dummy:(numai pentru DPS) : Deocamdata ma bate rotatia,dar in viitorul apropiat o sa o bat eu pe ea
Ai skype/ts3?: da
De ce ai ales The Council? : Nu eu am ales The Council,ci The Council m-a ales pe mine.
Ce ne poti spune despre tine?: Sunt destul de coleric.isteric,ofticos,comunist etc.etc.
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: Dupa cum spunea si Riciu candva pot sa va dau recountu peste cap -
Ai citit regulamentul guildei?: Da,le stiam dinainte sa le pui pe forum -
accepted /w greek sau tipa pe global dupa un ofiter,esti mereu binevenit in guilda forthum.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sagace

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2012 16:58)
Joined: 25 Feb 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 51.1
Votes: 2

Post Posted: 28-02-2012, 17:00:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume: Sagace
Varsta:(proprie curiozitate, daca esti in stare sa inveti un script poti sa ai si 10 ani) 20
Rasa/Clasa: blef rogue
Spec/Offspec: combat/subt ( asasination nu merge cum trebuie Sigh )
Item level:(minim 355) 360
Profesii: skin/lw
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&cn=Sagace (mai am cateva epice pve dar momentan nu le arata - )
Screenshot cu recount pe heroic dummy:(numai pentru DPS) nu am dps metter ... pot arata in game ... oricum scot bine
Ai skype/ts3?: ts3
De ce ai ales The Council?:(macar doua fraze bine elaborate daca se poate) caut o ghilda de pve ... am citit regluamentul si bosii care iati facut ... si ma gandesc ca sunteti oameni cu capul pe umeri cu care se poate face treaba
Ce ne poti spune despre tine?:(idem mai sus) dinamic, sociabil, tin la gluma ... serios la raiduri
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: un rogue in raid nu strica nimanui ... am experienta cu clasa ... ajut tankul si offtankul la agro ... nu wipe-z ... si dau si dmg
Ai citit regulamentul guildei?: am citit si sunt de acord



Last edited by sagace on 23-03-2012, 19:46:37; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sonics

[Maniac]



Status: Offline
(since 06-12-2020 22:25)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 1318, Topics: 28
Location: Cluj

Reputation: 82.7
Votes: 6

Post Posted: 28-02-2012, 20:02:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sagace wrote:
Nume: Sagace
Varsta:(proprie curiozitate, daca esti in stare sa inveti un script poti sa ai si 10 ani) 20
Rasa/Clasa: blef rogue
Spec/Offspec: combat/subt ( asasination nu merge cum trebuie Sigh )
Item level:(minim 355) 360
Profesii: skin/lw
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Sagace (mai am cateva epice pve dar momentan nu le arata - )
Screenshot cu recount pe heroic dummy:(numai pentru DPS) nu am dps metter ... pot arata in game ... oricum scot bine
Ai skype/ts3?: ts3
De ce ai ales The Council?:(macar doua fraze bine elaborate daca se poate) caut o ghilda de pve ... am citit regluamentul si bosii care iati facut ... si ma gandesc ca sunteti oameni cu capul pe umeri cu care se poate face treaba
Ce ne poti spune despre tine?:(idem mai sus) dinamic, sociabil, tin la gluma ... serios la raiduri
Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: un rogue in raid nu strica nimanui ... am experienta cu clasa ... ajut tankul si offtankul la agro ... nu wipe-z ... si dau si dmg
Ai citit regulamentul guildei?: da



Accepted /w Denim,Greek, Dangerel,Tylandore in-game (mentioneaza recrutari forum)



Last edited by Sonics on 03-03-2012, 15:17:35; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 01-03-2012, 11:34:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume: Dan
Varsta: 27 ani
Rasa/Clasa: Blood Elf Paladin
Spec/Offspec: Protection (Guardian Spec) / Holy daca guilda are nevoie ocazional de o mana de ajutor la heal.
Item level: 310 (Majoritatea itemelor sunt 359 dar nu am trinkete echipate si de aceea coboara la 310)
Profesii: Nu am momentan. Sunt dispus sa fac. Imi ia cam 2 zile sa cresc in paralel 2 profesii. Intentionez sa fac mining is BS.
Link la armory: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Eternalmight
Ai skype/ts3?: Am si skype si TS3.
De ce ai ales The Council?: M-am mutat recent la hoarda si imi caut o guilda organizata, cu sistem dkp si raiduri organizate serios si disciplinat. -
Ce ne poti spune despre tine?: Asa cum am spus mai sus, am 27 de ani, ziua lucrez la o companie din domeniul financiar si seara lucrez la... WoW Cataclysm. -
Joc pe Freakz de prin Decembrie 2011, dar am jucat full time la Alliance si am crescut in jur de 6 charactere, in guilda Back to Rule (Iamlegendary - Night Elf Resto/feral 360+ ilevel pe ambele specs, Thunderblade - Night Elf Subtility Rogue (pvp) si Assasination (PVE) in jur de 359 ilvl, Cu*vasatului - Human Holy Priest tot ~359 ilvl, Iamlegend - Human Marksmanship Hunter (~355 ilevel), Dementia - Night Elf Death Knight (359-362) ilevel - Spec frost (pve) si blood (pvp)).
Pe toate aceste charactere am profesii maxate (mai putin pe druid la care nu am apucat sa termin) : Mining, engineering,skining, leatherworking, inscription, alchemy, 2x herbalism (am facut pe ambele chars care aveau fie inscription, fie alchemy)
Datorita unor conflicte de opinie avute cu Guild Masterul, am hotarat sa ma mut la hoarda (si din prisma organizarii mai bune a hoardei in battlegrounds) si drept urmare mi-am facut paladinul specificat mai sus.
Stiu toate scripturile de la bosii de cataclysm scriptati in prezent, inclusiv Omnitron. -

Cum crezi tu ca ne poti ajuta?: Prezenta 100% la raiduri, seriozitate,corectitudine si bineinteles, tanking la raid.

Ai citit regulamentul guildei?: Da, Am fost si am vazut. (asa scrie acolo - )

Nota: raidurile se fac de obicei de la 8:30-9:00, nu cere invitatie daca stii ca nu poti sta mai tarziu de 22:00
Nu este nici o problema pentru mine. Ajung acasa si implicit online in jurul orei 19:00 si pot sta pana tarziu (01-02 dimineata) cand e nevoie.



Last edited by IamLegend on 01-03-2012, 11:42:33; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alex66

[Guild Master]



Status: Offline
(since 04-01-2014 20:06)
Joined: 01 Nov 2010
Posts: 56, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 68.4
Votes: 2

 
Post Posted: 01-03-2012, 11:39:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sorry dar nu ai citit regulamentu,iteme puse aiurea,socketuri si am impresia ca charul este facut aiurea.rejected.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 01-03-2012, 11:41:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumesc, o zi buna.

LE:
Regulamentul l-am citit, nu e problema.
Itemele nu sunt puse aiurea, e un build de tank, cu reforge catre dodge si parry.
Sockete stiu ca nu am, dar daca ai fi citit postul meu, ai fi vazut ca e primul char la hoarda si e facut recent (2-3 zile maxim).
Daca tu,luand-o total de la zero, in 3 zile faci un char mai bine echipat ca al meu, fara sa te ajute nimeni cu nimic si 100% pe cont propriu, in doar 2-3 ore jucate seara timp de 3 seri la rand, iti dau cuvantul meu ca imi sterg WoW din pc.
In fine, decizia va apartine, daca un item level e mai important pentru voi decat skillul jucatorului atunci, nu comentez.
Cu o atitudine ca asta, nu ma mir ca ati ramas in urma cu guild progressul, segment in care chiar v-as fi putut ajuta.
Cu toate astea, iti respect decizia si merg mai departe.
Numai bine si mult succes cu guilda in continuare.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alex66

[Guild Master]



Status: Offline
(since 04-01-2014 20:06)
Joined: 01 Nov 2010
Posts: 56, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 68.4
Votes: 2

 
Post Posted: 01-03-2012, 14:41:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ai chest cu spirit pe tine si alte iteme care nu au ce sa caute acolo...nu e vb ca mai mult conteaza ilvl decat skillu aman2 sunt la fel de importante pt mn,iar daca nu ai una din ele nu am ce sa fac...nu facem exceptii pt nimeni:).
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 01-03-2012, 16:00:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuza-ma daca dupa aproximativ 10 ore de jucat pe un char nu am Elementium sau Icebone Hauberk, din pacate la unii din noi, primim doar 10 gold cand facem un char si nu facem de 3-4 ori cap gold pana sa implinim lvl 85 ca sa ne cumparam full gear. *sarcasm*.
Ce iteme am si si nu au ce cauta acolo?
Ce parte a caracter nou, iteme din leveling, plus 3-4 iteme epice world drops si restul din reputatie nu ai inteles?
Intamplator, armura aia cu spirit, e cea mai buna pe care am gasit-o in timpul leveling-ului.
Aia e singura piesa care nu isi are locul in item build-ul meu. Restul sunt puse foarte bine. Au reforge cu parry sau dodge etc. Nu am avut gold sa imi iau sockete inca, mare grozavie.
Oricum, am vizitat si sectiunea cu guild progress si m-am convins ca aceasta guilda nu e ceea ce caut.
Va multumesc pentru timpul acordat si numai bine.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sonics

[Maniac]



Status: Offline
(since 06-12-2020 22:25)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 1318, Topics: 28
Location: Cluj

Reputation: 82.7
Votes: 6

Post Posted: 01-03-2012, 17:01:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai posibilitatea de a-ti face singur rost de gear daca mergi trashuri in instante si sa vinzi/schimbi sa iti iei ce ai nevoie + reputatii. Sper ca ti-am rezolvat problema. Nu mai posta aici ca faci offtopic deja


Last edited by Sonics on 02-06-2012, 10:36:08; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    


The time now is 29-04-2024, 13:35:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x