User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] Unable to connect !

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message876
Agnar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2012 08:42)
Joined: 25 Mar 2011
Posts: 16, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 4

Post Posted: 04-03-2012, 15:15:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ma pot conecta la joc, pot accesa site`ul si pot da ping. Am reinstalat jocul de doua ori deja si tot aceasi eroare "Unable to connect.Please try again later...etc" sau "Login server down". Am vorbit cu providerul de net si mi`a confirmat ca nu a blocat nici un port. Problema trebuie sa fie de la voi, deoarece nu sunt singurul la care nu ii merge. Probabil ati dat ban pe clasa de IP. Asta este parerea mea. Ideea este ca sunt foarte dezamagit de viteza voastra de reactie a rezolva o problema si de nepasarea voastra. Am facut un topic la sectiunea "Cereri unban" dar nu m`a bagat nimeni in seama. Repet, nu este de la netul meu ... dau ping la http://www.wow.freakz.ro si primesc pachete la 1ms, 2ms. Am incercat sa schimb realmlistul cu cele aditionale gen : wow/wow1/wow2/wow3/wow4.freakz.ro si am aceasi problema. Am incercat sa reinstalez patchul care contine executabilul freakz si dll`ul.

Se poate totusi sa ma bage si pe mine cineva in seama ? Daca nu se rezolva problema ... suntem cativa care nu vom mai putea juca si vom fi obligati sa ne lasam de srv asta. Multumesc pentru intelegere. Astept un raspuns cat mai rapid si cat mai obiectiv.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
edisanx

[Creep]



Status: Offline
(since 04-06-2013 17:24)
Joined: 12 Jun 2010
Posts: 592, Topics: 107
Location: Romania

Reputation: -89
Votes: 23

 
Post Posted: 04-03-2012, 16:19:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

verifica firewall si windows problema e din calculatorul tau


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Agnar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2012 08:42)
Joined: 25 Mar 2011
Posts: 16, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 4

Post Posted: 04-03-2012, 18:19:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu merge wow freakz in tot caminul, si problema e de la calculatorul meu ? Surprise
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Agnar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-03-2012 08:42)
Joined: 25 Mar 2011
Posts: 16, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 45.1
Votes: 4

Post Posted: 05-03-2012, 18:53:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Astazi a mers intre orele 12-18:40. Am reusit sa dau login, logout ... totul a mers normal. Pana la restartul de la ora 18:40 ... dupa ce s`a dat restart la server am inceput sa intampin din nou aceeasi problema. Am discutat de 3 ori cu providerul si nu e de la el, nu e nici de la pc`ul meu pt k am incercat pe mai multe pc`uri sa intru si am intampinat exact aceeasi problema.

E 100% de la voi de la server. Shockeru, te poti uita te rog sa vezi despre ce e vorba ?
Ma rog de voi de 2 zile sa verificati. Problema asta a aparut si pe retail la un moment dat si nu a aparut la toata lumea ci doar la anumiti useri. Ei au rezolvat problema deoarece era vorba de un technical glitch, care sunt convins ca si voi il aveti in momentul de fatza. Pls Help ! Sunt la capatul puterilor si incep sa devin penibil cu atatea posturi, cer doar sa fiu bagat in seama...doar fac parte din comunitatea Freakz de 1 an si jumatate.

Multumesc pentru intelegere.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Ravenous, 17 May 2012 18:41



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  


The time now is 01-10-2024, 08:17:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x