User
Pass
2FA
 
 

Feriti-va de magarus!
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message5419
Claraa

[Showdown]



Status: Offline
(since 26-10-2022 14:45)
Joined: 05 May 2011
Posts: 4023, Topics: 101
Location: Targoviste

Reputation: -12.4
Votes: 176

Post Posted: 30-03-2012, 02:24:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Maine o sa ma ocup cap coada+ detalii!

https://i.postimg.cc/Hkrjs5B4/imposible.jpg
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Levier
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 21-08-2012 11:57)
Joined: 15 Feb 2007
Posts: 6876, Topics: 145
Location: Romania

Reputation: 86.5
Votes: 126

 
Post Posted: 30-03-2012, 03:07:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inainte sa va umeziti prea tare palmele-n anticiparea unui asemenea topic, va spun eu ce s-a intamplat cu toate celelalte incercari de a face un topic pentru ninjalai, ninjalaci si alti frati ninja: Nu s-au facut. De ce? Fiindca ar presupune ca voi aveti cele mai bune intentii cu privire la prevenirea altora despre ninjalai si ninjalaci, doar ca nu toti aveti aceasta intentie si acest topic este predestinat unei soarte proaste in care isi vor posta toti copchii de 12 ani cu drame din dragoste platonica prietenii cu care nu se mai inteleg. Deasemenea, photoshop mult = multi ninjalai care nu-s nici ninjalai, nici ninja, nici ninjalaci. De asemenea, ca sa nu aveti probleme cu false piste p-aici ar insemna ca cel putin un GM/SMOD/MOD sa verifice in mod regulat topicul, sa verifice toate acuzatiile de ninja (care oricum se vor termina inevitabil in flaming) si sa faca niste curatenie, probabil mai des.

Imi ziceti voi mie unu' s-o faca fiindca vreti voi sa aveti topic de ninjalai, ninjalaci, ninjalauice si samurai simpli?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adrianad

[Fight Owens Fight ]



Status: Offline
(since 22-08-2020 20:16)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 3123, Topics: 169
Location: Giurgiu

Reputation: 171.9
Votes: 26

 
Post Posted: 30-03-2012, 05:43:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Topic Inutil !! Nu mai vrei ninjalai?Cauta o guilda serioasa nu din asta facuta peste noapte -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 30-03-2012, 09:45:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Claraa wrote:
O idee stralucita ar fi=Topic Ninja, cu anumite prints avand dovada, aceei playeri ce au facut asta sa li se stearga aceel item ninjat, cu ocazia asta toata lumea ar fi happy!


O sa fie nebunie daca se face un asa topic.

Claraa wrote:
Topic Ninja= The Best + cred ca o sa se micsoreze comunitatea lor la 5%!


Crezi tu.

Claraa wrote:
Daca mi se da voie eu as face acest topic pt ninja!


Degeaba faci tu, nu ar trebui sa intrebi si GMii daca vor sa faca treaba asta ?

Claraa wrote:
Maine o sa ma ocup cap coada+ detalii!


^

Levier wrote:
Inainte sa va umeziti prea tare palmele-n anticiparea unui asemenea topic, va spun eu ce s-a intamplat cu toate celelalte incercari de a face un topic pentru ninjalai, ninjalaci si alti frati ninja: Nu s-au facut. De ce? Fiindca ar presupune ca voi aveti cele mai bune intentii cu privire la prevenirea altora despre ninjalai si ninjalaci, doar ca nu toti aveti aceasta intentie si acest topic este predestinat unei soarte proaste in care isi vor posta toti copchii de 12 ani cu drame din dragoste platonica prietenii cu care nu se mai inteleg. Deasemenea, photoshop mult = multi ninjalai care nu-s nici ninjalai, nici ninja, nici ninjalaci. De asemenea, ca sa nu aveti probleme cu false piste p-aici ar insemna ca cel putin un GM/SMOD/MOD sa verifice in mod regulat topicul, sa verifice toate acuzatiile de ninja (care oricum se vor termina inevitabil in flaming) si sa faca niste curatenie, probabil mai des.

Imi ziceti voi mie unu' s-o faca fiindca vreti voi sa aveti topic de ninjalai, ninjalaci, ninjalauice si samurai simpli?


Asta este un argument bun, nu "+1, buna idee"

adrianad wrote:
Topic Inutil !! Nu mai vrei ninjalai?Cauta o guilda serioasa nu din asta facuta peste noapte -


This ^


Trag linie si spun asa: Poate sunt SUTE de oameni care o sa ninjeze si o sa vina altii si altii si tot asa, cine credeti voi ca o sa verifice fiecare player in parte sa vada daca el chiar a ninjat, sau este doar o drama din partea unui frustrat care nu a gastigat X item. Va mai las topicul deschis doar sa va bateti capul...poate rasare o idee mai buna :/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laanah

[Maniac]



Status: Offline
(since 19-02-2022 08:52)
Joined: 19 Aug 2010
Posts: 1106, Topics: 41
Location: bucuresti

Reputation: -27.5
Votes: 26

 
Post Posted: 30-03-2012, 09:51:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cedrix wrote:
Tasquick wrote:
si pana la urma, care e "magarusul" ala ?-


pai un magarus e Vallentina (cel/cea care avea deja itemul dat la roll), al doilea raid leader-ul Arwen care s-a facut ca ploua cand l-am intrebat daca i se pare corect si ar mai fi unul care nu-mi vine acum in minte - cand vedeti raid LOTR => dati pass!


Cu alte cuvinte l-a castigat la ROLL.!!!

Si mie mi s-a intamplat sa dau roll pentru un item pe care il aveam dar uitasem complet de el. Daca nu ai disenchant, nu iti foloseste la nimik (dupa ce l-ai luat in bag, nu poti da trade decat cu cei din raid, ca sa dai in guilda, itemul trebuie sa ramana pe boss)

faza e ca tu ai avut ghinion si acuma mori de oftica.

ninja inseamna , face raid cu globalu si dupa ce ia lootu , da disband la raid !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cedrix

[LightSoul]



Status: Offline
(since 16-05-2012 00:21)
Joined: 23 Feb 2011
Posts: 34, Topics: 6
Location: United Kingdom

Reputation: 49.6
Votes: 2

   
Post Posted: 30-03-2012, 10:30:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

laanah wrote:
Cedrix wrote:
Tasquick wrote:
si pana la urma, care e "magarusul" ala ?-


pai un magarus e Vallentina (cel/cea care avea deja itemul dat la roll), al doilea raid leader-ul Arwen care s-a facut ca ploua cand l-am intrebat daca i se pare corect si ar mai fi unul care nu-mi vine acum in minte - cand vedeti raid LOTR => dati pass!


Cu alte cuvinte l-a castigat la ROLL.!!!

Si mie mi s-a intamplat sa dau roll pentru un item pe care il aveam dar uitasem complet de el. Daca nu ai disenchant, nu iti foloseste la nimik (dupa ce l-ai luat in bag, nu poti da trade decat cu cei din raid, ca sa dai in guilda, itemul trebuie sa ramana pe boss)

faza e ca tu ai avut ghinion si acuma mori de oftica.

ninja inseamna , face raid cu globalu si dupa ce ia lootu , da disband la raid !


Era vorba de fapta in sine, nu de item care oricum era de pe 10n. Am vrut sa subliniez ceva dar n-ai cu cine. In loc sa fim corecti o lasam de azi pe maine, lasa ca or sa mai fie, etc. Ce-ar fi sa nu mai fie?
Nu sunt nici primul si nici ultimul care face un thread de genul dar daca vedeti ca mereu se gaseste careva sa vorbeasca de lucrurile astea de ce nu il/o luati in serios.Daca suntem o comunitate unde chiar se doreste sa se faca ceva nu putem pune punctul pe I?

k0s -> nu e nici o drama si daca as juca ca un disperat,mi-as cumpara setul/accesoriile prin donatie si as termina balciul.Nu-mi permit sa pierd timpul in wow 7/24ca sa fac N dungeons/instante cu scopul de a-mi mari ilvl-ul iar atunci cand ma joc, ma joc for fun nu ca sa-mi pun la punct "cea de-a doua viata". :ok:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 30-03-2012, 10:34:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am spus nimic de tine
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 30-03-2012, 10:39:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Claraa wrote:
Daca mi se da voie eu as face acest topic pt ninja!


Nu o sa rezolvi prea multe...
Oamenii abia vin pe forum (oamenii de pe global si/sau cei casual) iar ei intra ca sa faca un qq threat, il sustin cateva zile apoi se baga iar la global pana gasesesc o guilda, fac si ei 10n care se pot face apoi fac 25-urile cu globalul si ninjeaza.
Apoi iar unu dintre cei ninjati vine pe forum si iar istoria se repeta.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 30-03-2012, 11:10:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Citand un mare filosof in viata, Levier, "acest topic este predestinat unei soarte proaste in care isi vor posta toti copchii de 12 ani cu drame din dragoste platonica prietenii cu care nu se mai inteleg", aceasta initiativa a voastra va cadea din simplul fapt de veridicitate.

Sa zicem ca eu ti-s prieten bun, si te superi intr-o zi pe mine. Tu fiind mai iute la manie, ma postezi in topic ca fiind ninja, desi eu nu sunt. Bineinteles ca eu o sa ma apar, dar, cu toate ca am dreptate, increderea publicului in mine scade si cand ma vede lumea ca eu imi caut oameni pentru raid, automat sare unu pe global "nu mergeti cu Froster ca-i ninja". E SUFICIENT O PERSOANA.

Totodata, am vazut ca multi dintre voi ati vrea sa luati initiativa (Claraa in special). Din nou se pune problema de veridicitate si cinste. Cat de dispus ai fi sa-ti salvezi prietenul in caz ca ajunge pe lista de ninja. Cat de dispus ai fi sa-ti bagi dusmanul pe lista, chiar daca nu a facut nimic. Problemele pot fi dezvoltate, dar intelegeti unde bat.


Iar in final, si bagati bine la cap asta : Ninja nu poate fi eradicat. E un fel de rau necesar pe orice server realm, etc. Initiaza jucatorul in arta deceptiei (mi-a venit pe moment asta - ). Vrei sa faci ceva concret, no ninja? Cauta-ti un guild. Nu vrei guild dar vrei raids? Nicio problema, faci PuGs cu riscul de a fi ninjat. Sper ca m-am facut inteles, si v-am lamurit.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 30-03-2012, 11:21:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:


Sa zicem ca eu ti-s prieten bun, si te superi intr-o zi pe mine. Tu fiind mai iute la manie, ma postezi in topic ca fiind ninja, desi eu nu sunt. Bineinteles ca eu o sa ma apar, dar, cu toate ca am dreptate, increderea publicului in mine scade si cand ma vede lumea ca eu imi caut oameni pentru raid, automat sare unu pe global "nu mergeti cu Froster ca-i ninja". E SUFICIENT O PERSOANA.



Ahahaha , asa le-am facut baietilor din Opus Dei de la Alianta pe Wotlk -)

In fiecare seara scriam pe global " Opus Dei Ninja , nu mergeti in raid cu ei" .Cateodata si de pe mai multe caractere ca sa fiu credibil . Stii ce ? Dupa o perioada NIMENI nu se mai ducea cu ei in raiduri - - , ba chiar ii faceau ninja de fiecare data chiar daca nu au fost cu ei in raiduri -
Le-am distrus reputatia foarte repede , e super eficienta metoda mea.

Ce mi-am batut joc de saracii copilasi - . Sa nu mai spun perioada cand imi bateam joc de HKP , dar asta e cu totul alta poveste.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gandacel

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 03-04-2019 16:08)
Joined: 19 Jun 2011
Posts: 3196, Topics: 91
Location: Brasov/Zimnicea

Reputation: 89.7
Votes: 93

   
Post Posted: 30-03-2012, 11:35:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

daca nu ar exista ninja...guildele serioase care fac pve ar fi si mai putine...
lumea trebuie sa aibe si bine si rau...chiar si lumea warcraft...
daca nu iti convine ninjeaza si tu...eu pe wotlk am fost ninjat de 2 ori la deathbringer ..au ninjat dbwul..si dupa am facut vreo 4 raiduri sa ninjez si eu...al dracu noroc daca mi-a picat dbwul sa il pot ninja.
2 solutii pentru ninja: va faceti si voi ninja
va duceti intr-o guilda serioasa si faceti cu ea pve sa nu existe ninja sau va faceti o guilda serioasa in care sa nu existe ninja


sunt nab.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Vrabiesimion

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-05-2014 17:40)
Joined: 28 Oct 2011
Posts: 54, Topics: 8
Location: R.Moldova ,Hincesti

Reputation: 100.8
Votes: 3

   
Post Posted: 30-03-2012, 12:01:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

maaaaama! is renumit ....ms Cedrix (rofl) ... mie mii in cot de tine! ahh da! eu nu intotdeauna ma iau dupa roll ... daa si dupa recount.
P.S. lasa smiorcaiala si sa-ti faci singur raidurile

Posturi unite automat, 30-03-2012, 13:01:26

hai ma nimeni nu ataca?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 30-03-2012, 12:05:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vrabiesimion wrote:
maaaaama! is renumit ....ms Cedrix (rofl) ... mie mii in cot de tine! ahh da! eu nu intotdeauna ma iau dupa roll ... daa si dupa recount.
P.S. lasa smiorcaiala si sa-ti faci singur raidurile

Posturi unite automat, 30-03-2012, 13:01:26

hai ma nimeni nu ataca?


GG frate....iti trebuie mult tupeu sa recunosti ca ai ninjat + sa faci misto in continuare - . Respectu meu camarade ! -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ruizen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-05-2012 15:46)
Joined: 07 Dec 2010
Posts: 6, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 48.2
Votes: 2

Post Posted: 30-03-2012, 12:44:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie imi place cand vad cum sufera x si y ca i-a fost furat un item care cica dupa roll ar fi a lui. Dupa cum spuneau si alte persoane mai devreme daca nu vrei sa fi ninjat cautati o guilda serioasa care face raiduri regulat , asa daca umbli cu globalul ai o sansa ff mare sa fi ninjat.( ori pt ca liderul e copil frustrat si vrea nu stiu ce item , ori pt ca ai fost luat sa completezi raidul unei guilde si esti considerat cantitate neglijabila) Am m-ai vazut situatia in care unii raidlideri dau kick la unele persoane , in special dps, pt ca sunt ,,legume" ( gen moare ca sta in nu stiu ce aoe pe la inceputul luptei, sau e ranged dps si da pe boss inainte sa ajunga tankul in melee range sa poata face agro, sau pur si simplu da un dps jenant) , bineinteles acel lider e numit ninja dar cel care acuza nu se uita ca e vai de mama lui si nu a facut nimic sa ajute raidul. S-au ce am vazut saptamana asta , paladin healer dadea roll pt toate itemele (tank, dps, heal) si incepea sa strige pe global ca se face ninja pt ca nu a primit iteme de tank si dps desi el era heal , sau cum dau toti plateri roll la trinketu de la valiona si daca dai la tank fac urat.
Discutiile despre ninja sunt inutile si vor rezulta doar un flame inutil de pe urma lor. ,,Actul ninja" nu e banabil , nici pe svr private nici pe blizz , official sau cum vreti sa ii spuneti. Era si inainte pe vechiile expansiuni un mesaj cand intrai in joc: ceva cu ai grija cu cine mergi in raiduri , poartate frumos bla bla ...chestii de conduita ceea ce nu poti avea la copii de 14 ani . ( acum am vazut ca pe MoP se va schimba modalitatea de loot pt a prevenii ninjatul....mai pe scurt itemele se vor da automat in fuctie de clasa si spec...asta fiiind singura cale de a opri ninja) .

Si eu ca tank am fost ninjat , la valiona pe hc ( headul de tank) dupa ce tankasem fara greseala...dar totusi am primit kick pt ca liderul a fost offtank la halfus si nu vroia sa imi dea itemul, si nu am inceput sa ma plang pe global sau pe forum ca am fost ninjat, daca am ajuns sa o fac odata...o sa pot sa o fac si alta data . S-au mi s-a intamplat in raid de 25 sa primesc ml deoarece liderului ii pica netu si nu vroia sa pierdem loot , la roll cand sa dau itemele toti au inceput sa dea roll aiurea sau sa dea roll dublu. Daca le dau kick la aia care dau roll aiurea sunt acuzat de ninja, daca dau itemele pe rolul aiurea sunt acuzat de ninja, orice faci copilul tot copil ramane cand nu isi primeste itemul. Daca stau sa ii caut pe fiecare sa vad ce clase sunt si ce specuri au incep altii sa tipe ca ce dureaza atata cu lootu , altu tipa ca dc am dat itemul lui x ca el a dat mai mult dps si tot asa...discutiile continua si mereu se trezeste un specimen din asta sa tipe aiurea pe global cuvantul magic.

P.S. scuze pt exprimarea obositoare si incoerenta dar iau foc cand vad cum plang copilasii ca au fost ninjati si cum incep sa sufere pe unde apuca...poate poate primesc si ei ceva atentie

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 30-03-2012, 13:04:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Padurarul wrote:
Froster wrote:


Sa zicem ca eu ti-s prieten bun, si te superi intr-o zi pe mine. Tu fiind mai iute la manie, ma postezi in topic ca fiind ninja, desi eu nu sunt. Bineinteles ca eu o sa ma apar, dar, cu toate ca am dreptate, increderea publicului in mine scade si cand ma vede lumea ca eu imi caut oameni pentru raid, automat sare unu pe global "nu mergeti cu Froster ca-i ninja". E SUFICIENT O PERSOANA.



Ahahaha , asa le-am facut baietilor din Opus Dei de la Alianta pe Wotlk -)

In fiecare seara scriam pe global " Opus Dei Ninja , nu mergeti in raid cu ei" .Cateodata si de pe mai multe caractere ca sa fiu credibil . Stii ce ? Dupa o perioada NIMENI nu se mai ducea cu ei in raiduri - - , ba chiar ii faceau ninja de fiecare data chiar daca nu au fost cu ei in raiduri -
Le-am distrus reputatia foarte repede , e super eficienta metoda mea.

Ce mi-am batut joc de saracii copilasi - . Sa nu mai spun perioada cand imi bateam joc de HKP , dar asta e cu totul alta poveste.


Ba, iar minti ca sa-mi activezi casuta ? -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 27-09-2024, 15:22:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x