User
Pass
2FA
 
 

Shatterplay vs Shadow Cleave and Shadow Play

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message3247
Ciubique

[Zeu al WoW-ului]



Status: Offline
(since 01-04-2022 13:50)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 128, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 163.6
Votes: 10

 
Post Posted: 11-04-2012, 22:56:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, am facut acest topic pentru a cere sfaturi in legatura cu combo-ul pe care il joc -

Noi jucam shatterplay(mage/shadow priest/resto druid) si nu am putut bate shadowcleave(dk frost/shadow priest/druid resto) decat o data; acestia fiind top playeri..lhc/turbokill si hypnotic -

din punctul nostru de vedere strategia ar fi urmatoarea: eu, ies din invisibility, dau poly pe shaman, priestul ia cyclone in acelasi timp si dam un mic burst pe dk. in acest timp, noi cat stam pe dk, el da pe healerul nostru, punandu-i 80k necrotic in 5 secunde..got it, right?..noi nu prea putem face nimic atata timp cat el are pe el anti magic shell-ul; continuam chain-cc-urile si dk-ul spameaza necrotic si dupa burst..si nu are ce face druidul -.

astept indicatii vs shadow cleave;

mai am intrebari legate si de shatter vs shadow play(spriest/affli warlock/sham resto)

Treaba sta in felul urmator: noi suntem "channeling" pe priest, facand cc-uri pe shaman si warlock si din cand in cand swich-uri pe shaman.

ducem priestul la low hp, doar ca warlock-ul spameaza fear cand vede ca unul dintre ei este la low HP si nu prea putem face nimic, pierdem burstul si se fac toti full...am fost foarte aproape sa-i batem dar fear spam-ul ne-a alungat speranta -

astept sugestii, si as incerca si alt combo daca stiu ca e mai stabil/jucabil decat acesta -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hysagi

[Like a boss]



Status: Offline
(since 16-12-2012 17:07)
Joined: 01 Feb 2010
Posts: 335, Topics: 58
Location: Turkey

Reputation: 185.3
Votes: 10

Post Posted: 11-04-2012, 23:21:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cel mai bun sfat e sa nu dai join la arene pana cand nu repara runele buguite de la dk.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
musiclover

[AWESOME]



Status: Offline
(since 14-06-2018 13:50)
Joined: 06 Mar 2011
Posts: 249, Topics: 24
Location: RO | NF

Reputation: 62.5
Votes: 9

 
Post Posted: 11-04-2012, 23:22:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vs Shadowcleave
Tunnel DK,switch pe priest dupa dispersion,deep freeze si wings de la priest cu full roots pe dk/silence clone combo pe shaman.

vs. Shadowplay
JUST FCKIN LEAVE. Nu aveti sanse daca au acelasi skill-level.
Puteti sa incercati un opener cu poly pe priest 3x clone pe warlock sau un CC combo pe dps-i ca sa nu faca peel. Deep pe shaman cu wings de la priest,daca nu picati shamanul din opener leave,nu o sa mai aveti sanse cand dots are rolling -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ciubique

[Zeu al WoW-ului]



Status: Offline
(since 01-04-2022 13:50)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 128, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 163.6
Votes: 10

 
Post Posted: 12-04-2012, 00:02:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

musiclover wrote:
vs Shadowcleave
Tunnel DK,switch pe priest dupa dispersion,deep freeze si wings de la priest cu full roots pe dk/silence clone combo pe shaman.

nu da priestul dispersion aiurea pt mana -..si e f greu ..rezista dk-ul si la chain cc-uri pe priest/shaman..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shay

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2013 22:13)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 307, Topics: 42
Location: Europe

Reputation: 124.6
Votes: 7

 
Post Posted: 12-04-2012, 10:30:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ambele soft-counters pt shatterplay:

Shadowcleave care de fapt e Unholyplay! Shadowcleave ( DK, lock, healer )
Am jucat numai vs varianta cu resto druid, eu fiind shatterplay cu rsham ( Failed+Unclegrimy+Shay vs Orionc+Turbokill+Nightbeauty ) - tunnel DK 24/7 cu kite . Pastrati burstul intre AMS-uri cu un deepfreeze pe DK ( sau silence daca are AMS off cooldown, dar tb si CC pe healer/priest). Jucati in open space mai tot timpul, nu vreti ca DK-ul sa va faca LOS-ing.

Rshamanul o se supraextinda pt healuri/cleanseuri pe DK - deepfreeze rsham, silence priest si mana burn pe rsham. Interrupt hymn of hope instant. Cateva mana burns o sa scurteze jocul in favoarea voastra.
Ori o sa ramana shamanul oom, ori picati DK-ul intr-un lucky burst. Daca se ajunge la oom shaman, schimbati grav pe el. Atat timp cat healerul vostru are mana nu ar trebui sa pierdeti ( unless you *** something up like I did from time to time ). Daca DK-ul face contact cu healerul vostru - peel the *** out of it cu rof, shield, heals si damage agresiv. Fortati-l sa se intoarca pe mage.

Puteti incerca la fel de bine un hardswitch pe rsham cu priest si DK in CC ( in special DK ) in loc de mana burns daca aveti pozitie ofensiva buna. Uneori o sa mearga si se termina cu un kill, dar sincer nu o faceti de mai multe ori la rand vs acelasi team. Shamanul o sa fie mult mai precaut dupa primul hardswitch.

Shadowplay
Tunnel shpriest atragandul din ce in ce mai mult in open space. In timpul cat e in open space o idee buna e ca mage-ul sa se interpuna intre shpriest si rsham. Rsham-ul va fi fortat la fakecasting, se va simti destul de incomod cu pozitia asta. Nu lasati reset. Dupa dispersion ar trebui sa castigati daca mentineti pozitia. Daca shpriestul joaca defensiv - tough luck. In afara de Ruins, nu e o idee buna ca priestul vostru sa alerge dupa rsham pt un fear. Aveti o perioada scurta de 2 minute in care puteti castiga la inceput. Daca lockul casteaza Fear -> Skull Bash+Stun si sunteti aproape de un kill.



Last edited by Shay on 12-04-2012, 11:22:42; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AmZy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-07-2012 08:55)
Joined: 23 Jan 2012
Posts: 163, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: -24.3
Votes: 4

Post Posted: 12-04-2012, 11:00:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai...

Shadowcleave ( Unholy / Affliction / Healer )

Ce joaca LHC cu aia doi ...este ( Frost / Shadow / Rshammy)

dkul este buguit , si lhc stie cum sa profite de asta la maxim...deaia nu ai ce sa le faci ..overall e un comp slab.


Cat despre shadowplay...nu ma pronunt.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bestdkeu

[BEST DK EUROPE]



Status: Offline
(since 03-12-2014 16:30)
Joined: 24 Nov 2010
Posts: 273, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 1.2
Votes: 9

 
Post Posted: 12-04-2012, 11:27:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Overall e un comp slab ? de asta a fost rank1 pe patch cycle 4.0.6-4.1...In legatura cu bugul, e general nu am ce face.. numai fi ratat.
Am raspuns deoarece m-am saturat sa fiu acuzat de un bug care e prezent pe server de 4luni si lumea a observat doar acum, normal observati cand va luati bataie la arene si nu aveti pe ce da vina.


 
Staff message (aste):
 
+1 warn, poti sa vorbesti cu el si fara sa-l insulti.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AmZy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-07-2012 08:55)
Joined: 23 Jan 2012
Posts: 163, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: -24.3
Votes: 4

Post Posted: 12-04-2012, 11:46:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bestdkeu wrote:
Overall e un comp slab ? de asta a fost rank1 pe patch cycle 4.0.6-4.1...In legatura cu bugul, e general nu am ce face.. numai fi ratat.
Am raspuns deoarece m-am saturat sa fiu acuzat de un bug care e prezent pe server de 4luni si lumea a observat doar acum, normal observati cand va luati bataie la arene si nu aveti pe ce da vina.


Esti acuzat de acel bug..pentru ca folosesti acel bug .

" In legatura cu bugul , e general nu am ce face ..numai fi ratat "

1) nu tea invinovatit nimeni

2) mai usor cu insultele

" va luati bataie la arene si nu aveti pe ce da vina "

evident , e un bug major , DKul e o clasa extrem de buna si fara el , dar asa ..op e putin spus .


Ce legatura are ce ai scris tu mai sus , cu acest topic ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bestdkeu

[BEST DK EUROPE]



Status: Offline
(since 03-12-2014 16:30)
Joined: 24 Nov 2010
Posts: 273, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 1.2
Votes: 9

 
Post Posted: 12-04-2012, 12:14:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu are nici o legatura, dar m-am saturat sa fiu acuzat


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ciubique

[Zeu al WoW-ului]



Status: Offline
(since 01-04-2022 13:50)
Joined: 03 Oct 2010
Posts: 128, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 163.6
Votes: 10

 
Post Posted: 12-04-2012, 21:49:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am deschis topicul pt alt motiv -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  


The time now is 10-05-2024, 04:00:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x