User
Pass
2FA
 
 

Probleme la wow (wow problems)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message870
barbeqiu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-05-2012 19:54)
Joined: 16 Apr 2012
Posts: 6, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 2

Post Posted: 16-04-2012, 20:59:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuzati poate am gresit locul topicului sunt destul de nou da am o problema la ... world of warcraft cand vreau sa intru imi intra in caracter fara lag ...dar dupa incepe mi se blocheaza tot calculatorul cu ultima imagine aparuta de la wow... si trb sa-l restartez calculatorul e destul de nou il am de 1 luna 2... si placa video cred ca suporta "Asus geforce gt440 1 gb gddr5 cu super alloy power.."si celelalte componente tot noi,nu vad dc nu merge unii prieteni imi zic cai de la driver,nush ce sa fac uneori mi se face o culoare pe tot ecranul cand ma joc si trb sal restartez,dar doar culori mai inchise sau daca sunt deschise au luminozitatea mica ...- vreau foarte mult sa joc wow... pe sv am o groaza de prieteni si nush cum sa ma ajute ..- pls help , nu merge wow repair sau altele ca dupa se transmit informatiile la blizzard din cate stiu si mil repara ca sa mearga pe blizzard dar pe freakz mai deloc.Si am luat si wowul de pe site cu torrentul... dar nu stiam ca trb sai dau cu launcheru de pe site e din cauza asta?A... si la instalare de ce mi se blocheaza mereu (subliniez mereu) la 54%... arata terminata instalarea doar ca nu ma lasa sa dau finish am stat 6 ore cu el asa ca poate era de la el si na mers.
Doresc cat mai multe solutii folositoare din partea celor care stiu.
P.S.: Mi se intammpla la mai multe jocuri dar la wow cel mai des...de ex pe cs freakz si pe alte rpg care nu se compara cu wow.. HELP


P.S.S. - :Nici caracterele nu apar pe contu de pe site.-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 17-04-2012, 01:09:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca zici ca e nou, inseamna ca ai garantie, ar trebui sa il trimiti la ei si sa le explici problema.
La fel a patit si un prieten, de asta zic ca e ceva legat de hardware.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PaladinTrainer
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-06-2012 07:41)
Joined: 19 Aug 2011
Posts: 232, Topics: 16
Location: Kassad Sefu`

Reputation: -10.8
Votes: 9

Post Posted: 17-04-2012, 07:04:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Verifica placa video, dai un test 3dmark si vezi ce rezultate iti da(asta daca trece testul).
Daca nu trece testul si se opreste / blocheaza, verifica (fizic) placa video, asta daca ai pc-ul facut pe bucati si poti sa-l desfaci fara probleme(sa nu pierzi garantia), si verifica daca cooler-ul de pe placa video functioneaza, e infipta bine in slot pe blaca de baza, mufa de alimentare(daca ai) sa fie bine pusa si aia.
Daca totul e in regula cu placa video(fizic), cooler-ul merge, e bine pusa etc. si tot face probleme inseamna ca placa video e dusa. va trebui sa mergi cu ea la garantie.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
barbeqiu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-05-2012 19:54)
Joined: 16 Apr 2012
Posts: 6, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 2

Post Posted: 17-04-2012, 11:12:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da e pe bucati si am garantie park 6 ani as putea sa merg...ms de sfaturi astept mai multe si la fel de utile.

Posturi unite automat, 17-04-2012, 12:12:07

la testul 3dmark zice ca e buna ... adica ar trb si la sistem requirments il iau cu mult cai trb la placa video cel putin 256 mb eu am 1 gb:| si de la ei e gddr3 la mne gddr5 nu prea inteleg... si e tot de gamer..-. cu launcheru tot fitze face.. Trb sa fie puse bine nu ma bag la dastea... ca nu le am dar lea pus un profesionist in IT poate a gresit el? sau e stricata placa video:|

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 12-07-2024, 19:55:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x