User
Pass
2FA
 
 

DISCUTII......ale celor plecati din guild
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message4769
ARIADNA

[only priest]



Status: Offline
(since 11-10-2020 20:00)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 412, Topics: 37
Location: LONDON

Reputation: 269.7
Votes: 11

 
Post Posted: 21-04-2012, 23:04:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

.




Last edited by ARIADNA on 28-04-2012, 23:53:18; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deathskull

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2012 20:53)
Joined: 13 Dec 2011
Posts: 15, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 53.6
Votes: 2

Post Posted: 23-04-2012, 20:24:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Imi permit sa vorbesc in numele lui Shumi cand spun ca afirmatia facuta, nu reprezinta faptul ca voi nu ati fost buni sau ca nu ati facut nimic..... Lipsa profesionalismului reprezinta faptul ca dupa ce un jucator face cv in guilda, ajuta guilda sa creasca foarte mult si vede ca nu se mai face aproape nimic acel jucator iese din guilda.... E adevarat nici eu nu am mai fost activ intr-un timp dar nu am iesit din guilda. Sunt de parere ca asta a vrut sa spuna Shumi cu acel mesaj.

Facut sa reziste!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Charizard

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-06-2016 11:48)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 8, Topics: 2
Location: Italy

Reputation: 80.3
Votes: 2

Post Posted: 23-04-2012, 22:33:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

simplu raspuns la cea ce ai spus,daca nu esti multumit de unele lucruri go si incearca sa nu deschizi gura in asa fel in cat sa te faci de ras,crezi ca nu mai tu ai ajutat sau cum sau crezi ca nu ai fost ajutat sau ce?dute la biserica si mai inchinate si tu si nu mai face atata gargara ca un copil mic care abea invata sa isi traga muci inapoi,joci World of Warcraft de 6 luni si esti bun,esti praf dute la culcare si nu mai scrie pe forumu la Toxic robotel
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 24-04-2012, 08:59:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deathskull, eu am fost in Toxic aproximativ pe durata absentei tale si drept urmare, nu am avut ocazia sa ne cunoastem.
Eu cand am venit in Toxic, am gasit o guilda de oameni foarte amabili si am fost primit foarte bine, lucru pe care o sa il apreciez intotdeauna. Cu toate astea, am gasit o guilda de level 21, daca nu ma insel, care era absolut incapabila de a face vreun raid, chiar si un amarat de 10 normal mode.
Cu toate astea, mi-am dat tot interesul sa schimb acest aspect si incet incet, sa apara o samanta de progress la aceasta guilda.
Ce m-a dezamagit a fost faptul ca, toti faceau achievmenturi in masa pt a da bine in topul guildelor de pe forum.
Voi chiar credeti ca ii pasa cuiva ca Toxic e numarul 1 la guild achievments din moment ce nu e in stare sa faca un raid de 10 oameni?

Mie unu mi se pare inadmisibil sa ai 48 de oameni online si sa nu ai cu cine face un raid de 10 oameni.
Nu numai ca nu iti vine nimeni la raid, dar nici macar nu iti zice cineva "eu nu vin la raid ca am nu stiu ce de facut". Pur si simplu tu zici "Cereti invite pentru 10 normal" si toata lumea te ignora.
Unii motivau ca nu stiu scriptul, m-am oferit sa le explic "raiding for dummies" si degeaba. Altii ziceau ca nu au gear, pe vreo 2 i-am imbracat din cap pana in picioare si degeaba...
De ce mereu trebuie sa existe scuze care sa "motiveze" absenta de la raid???
Mi se pare iarasi inadmisibil sa ai 50 de oameni online si in afara de Shumi si inca vreo 2-3 (care inca sunt in Toxic), restul guildei sa fie plin de oameni care nici nu stiu unde e Darnassus pe harta.

Vezi tu Deathskull, in cazul nostru gen Cleo, Snikerdog si restul care au plecat din Toxic, nu e vorba de lipsa de profesionalism ci din contra, din prea mult profesionalism, am ales sa plecam intr-o guilda unde reusim sa facem raiduri pt ca, la o guilda PVE, raidurile sunt importante, nu sa faci 50k pesti cu fishing, 25k glypuri etc.
Noi am fost dispusi sa ajutam pe cei care se vor ajutati, dar nu a fost nimeni dispus sa stea intr-o guilda care se vrea a fi scoala de WOW (adica gazduieste noobii serverului care abia joaca WoW de 1 saptamana). -

Tu, Shumi si inca vreo 2 care stiti juca PVE calumea, sunteti mai mult decat bineveniti in guilda noastra.

Eu unul, indiferent ca am plecat dintr-o guilda, am ramas prieten cu cei de acolo. E de bun simt sa ramai in relatii bune cu lumea, chiar daca din pct de vedere al jocului ati avut prioritati diferite si drept urmare sunteti in guilde diferite. -
De aceea, v-as ruga sa fiti mai retinuti in afirmatii.
Numai bine. -


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zvvbmw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-11-2013 11:33)
Joined: 23 Feb 2012
Posts: 15, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 54.8
Votes: 3

Post Posted: 24-04-2012, 16:19:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand fraza "Tu, Shumi si inca vreo 2 care stiti juca PVE calumea, sunteti mai mult decat bineveniti in guilda noastra." nu isi loc in discutia asta.
In al 2-lea rand, cu toata stima si respectul, care prea mult profesionalism ? Defapt IamLegend explica-mi mie concret te rog ce vrei sa spui tu prin "prea mult profesionalism" ? Nu de alta dar sa ma lamuresc si eu.

Lasa-ma te rog sa iti spun eu un lucru: cel mai greu este sa lucrezi cu omul. Nici nu iti imaginezi pe cati playeri a primit aceasta guilda, i-a imbracat si la sfarsit acestia au iesit cu vorbe dulci din ea - cu pretextul ca nu se face nimica.
Faptul care pe mine ma amuza cel mai tare este ca din discutiile si din vorbele pe care le-am auzit, persoanele care au plecat din Toxic Reloaded dau vina pe ceilalti. Amuzant nu ?!

Da, nu ne putem noi lauda cu mari performante in PVE...pentru ca multe persoane in care noi AM AVUT INCREDERE, NE-AU PARASIT...din lipsa lor de profesionalism, rabdare si nu in ultimul rand intelegere...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sorry

[NN Friends]



Status: Offline
(since 29-12-2020 06:12)
Joined: 20 Apr 2011
Posts: 338, Topics: 72
Location: Romania

Reputation: 189.9
Votes: 20

 
Post Posted: 24-04-2012, 16:47:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

respect pentru cei din toxic care au continuat si fara "baietii buni"...nu trebuie sa va lasati pagubasi ca au iesit o mana de oameni...eu zic sa o lasati pe Cleo&Co pentru ca nimeni nu este de neinlocuit.Ganditi`va ca de iesit tot ieseau candva,iar la cum o stiu eu pe Gina,ma asteptam sa deschida un topic de genu,unde ii pare rau ca a dat leave,dar vrea sa ne arate cat de tare e ea si sa va rugati de ea se revina...Nu sunteti singurii care au trecut printr`o faza nasoala,dar cu rabdare totul se pune pe picioare si poti gasii oamenii mult mai loiali si mai buni decat ce ati avut...Succes


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dan

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-08-2018 03:52)
Joined: 05 Feb 2012
Posts: 1869, Topics: 31
Location: Sibiu

Reputation: 364.7
Votes: 12

 
Post Posted: 24-04-2012, 16:53:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sorry wrote:
respect pentru cei din toxic care au continuat si fara "baietii buni"...nu trebuie sa va lasati pagubasi ca au iesit o mana de oameni...eu zic sa o lasati pe Cleo&Co pentru ca nimeni nu este de neinlocuit.Ganditi`va ca de iesit tot ieseau candva,iar la cum o stiu eu pe Gina,ma asteptam sa deschida un topic de genu,unde ii pare rau ca a dat leave,dar vrea sa ne arate cat de tare e ea si sa va rugati de ea se revina...Nu sunteti singurii care au trecut printr`o faza nasoala,dar cu rabdare totul se pune pe picioare si poti gasii oamenii mult mai loiali si mai buni decat ce ati avut...Succes

Sufletistule -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 24-04-2012, 16:59:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Man, eu unul cand am venit in Toxic, i-am imbracat pe altii si i-am invatat PVE pe altii din guilda, asa cum la randul meu am invatat de la altii (Allure & Co).
Nu cred ca vreo unu din Toxic inca ramas in guilda poate sa ma faca "mincinos" la acest lucru.
Am venit in guilda voastra cu cele mai bune intentii dar in momentul in care am vazut o lipsa totala de interes, e normal sa ma dau batut si sa plec din moment ce notiunea de PVE a celor din guilda, era definita diferit fata de a mea.
Eu vedeam PVE ca o activitate plina de devotament si perseverenta de a face fiecare boss, in limita posibilitatilor, atat pe normal cat si pe heroic.
Restul guildei, cu mici exceptii, lasand la o parte lipsa totala de interes, mai aveau si ipocrizia sa se planga "Nu ai frate cu cine face raiduri", in conditiile in care, cand se scria pe guilda "Cereti invite pt bwd 10n", in afara de Luminatu, Shumi, Cleo, Snikerdog,Rahuny, nu cerea nimeni invite.
Trezindu-ne 5-6 oameni intr-un raid de 10, se amana raidul si uite asa, m-am trezit ca in 2 saptamani am facut exact un BH 10, in conditiile in care erau 40+ online seara. Ti se pare normal?
Tu definesti PVE activitatea aia prin care faci questurile din Tol Barad pe main si vreo 10 alturi, de dragul Guild EXP? Sau cumva sa faci 50.000 de pesti cu fishing sau 25k glyphs tu le numesti PVE?!

Legat de faza cu "Sa lucrezi cu omul" crede-ma ca stiu ce inseamna. Eu lucrez cu oamenii inca din vacantele din liceu, la care se adauga 8 ani de munca in Front Office (presupune 10-20 de intalniri cu clientii care iti calca pragul pe zi, precum si in jur de 100 de convorbiri telefonice cu acestia).

Cu toate astea, eu ajut oamenii care se vor ajutati si care se ajuta pe ei insisi in primul rand. Ajutorul pe care Eu, Cleo si restul celor plecati din guilda, am fost dispusi sa il oferim neconditionat si gratuit, nu s-a vrut a fi primit de restul celor din guilda.
Daca asta este o lipsa de profesionalism din partea noastra, atunci sa ma ierte D-zeu.


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zvvbmw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-11-2013 11:33)
Joined: 23 Feb 2012
Posts: 15, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 54.8
Votes: 3

Post Posted: 24-04-2012, 17:36:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Unde vezi tu ca am numit eu PVE questurile din Tol Barad, pescuit sau glyphuri ?!

Eu inteleg nemultumirea ta dar, te rog frumos intelege-o si pe a mea. La fel cum te frustra pe tine cand la cerere de inv la raid nu venea nimeni si eu eram nervos. Dar cu toate astea cativa dintre noi au ramas...oricat de nasoala ar fi situatia. Pentru ca noi avem, cel putin speranta...sunt multi care nu inteleg, multi care nu vor, multi care nu au fost prezenti, multi care nu au putut.
De aceea trebuie sa explicam si sa ajutam sa inteleaga. Uneori se poate mai usor alteori mai greu. Dar nu trebuie sa ne dam batuti.

Foarte bine ca ai experienta munca cu oamenii...inseamna ca ar trebui sa sti cat de mult difera un om de celalalt si cat de greu poate fi sa inveti un om ceva, sa ii explici ceva, sa il indrumi.

Eu nu va pot opri sa nu plecati. E alegerea voastra. Dar macar daca tot ati plecat va rog sa va luati aceste discutii cu voi.

Atunci sa ma ierte si pe mine Dumnezeu daca tu spui ca ati dat dovada de prea mult profesionalism...

Si, cerandu-mi voie, vreau sa ma exprim din partea tuturor membrilor ramasi in guilda: "Ne pare rau ca nu ne-am ridicat la asteptarile voastre. Ne pare rau ca am dezamagit. Ne pare rau ca v-am enervat de nenumarate ori...va uram mult mai multa bafta cu performantele in guilda voastra".



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Charizard

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-06-2016 11:48)
Joined: 07 Jan 2012
Posts: 8, Topics: 2
Location: Italy

Reputation: 80.3
Votes: 2

Post Posted: 24-04-2012, 17:47:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu stiu cat de pro sau cat de noob sunteti dar voi habar naveti de unde a plecat guilda in primu rand si in al 2 rand nimeni nu il cunoaste pe Shumi ca sa conteste sau sa spuna ceva contrat decizi pe care el le ia,el vrea sa ajute pe toti dar cum va vedeti echipati va tirati si dupaia va dati pro pve habar nu aveti ca ati plecat de la un nivel in care nici tu nu sperai ca vei creste,asa ca nu mai va bagati in Guilda Toxic atata timp cat nu mai faci parte din ea,chiar daca ai facut parte nu iti da dreptu de a comenta deciziile unui Guild Master,daca nu iti convine iesi linistit si taci din gura si zi mersi acolo in mintea ta si gata nu mai comentati aiurea ca nu isi au rost in rest Respect pentru voi ca ati crescut
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ARIADNA

[only priest]



Status: Offline
(since 11-10-2020 20:00)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 412, Topics: 37
Location: LONDON

Reputation: 269.7
Votes: 11

 
Post Posted: 24-04-2012, 18:20:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Comentariile , le-am citit si fiecare are dreptate in felul lui .
Tu Chari , las-o mai moale , ca nu prea ai fost on in ultimile 3 luni , ca sa ajungi sa judeci sau sa comentezi la ceea ce am facut eu.
V-am spus , am vazut ca Shumi si-a mai revenit, ca este on suficient timp pt guilda , iar eu OBOSISEM sa-i tin locul
Bafta va urez la toti si sper sa depasiti momentul cu Raid 10 normal , un singur boss pe instanta.





Last edited by ARIADNA on 28-04-2012, 23:54:39; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deathskull

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2012 20:53)
Joined: 13 Dec 2011
Posts: 15, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 53.6
Votes: 2

Post Posted: 24-04-2012, 19:51:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cleo, din cate stiu eu Sorry a facut parte din guilda Toxic, e adevarat pentru putin timp si cred ca are dreptul sa isi spuna opinia asa cu si tu ai facut-o.

Facut sa reziste!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ARIADNA

[only priest]



Status: Offline
(since 11-10-2020 20:00)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 412, Topics: 37
Location: LONDON

Reputation: 269.7
Votes: 11

 
Post Posted: 24-04-2012, 22:22:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ma asteptam sa ma combati .
V-am considerat prieteni, speram sa intelegeti ca am vrut mai mult de la acest joc si ca am obosit sa fac o munca in locul altcuiva .
Este guilda lui Shumi, eu am facut destul de mult timp , doar ce am putut pt guilda , acum e randul vostru sa o duceti mai departe, pt ca eu am dat dovada de " lipsa de profesionalism"





Last edited by ARIADNA on 28-04-2012, 23:55:35; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sorry

[NN Friends]



Status: Offline
(since 29-12-2020 06:12)
Joined: 20 Apr 2011
Posts: 338, Topics: 72
Location: Romania

Reputation: 189.9
Votes: 20

 
Post Posted: 24-04-2012, 22:56:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ARIADNA wrote:

PS :asta ca sa nu-ti mai fac un warn, vezi-ti de guilda ta, ai destula treaba acolo


mi-am spus doar parerea,nu trebuie sa recurgem la amenintari pentru simplu fapt ca le-am urat baietilor succes in continuare...

mersi Deathskull -

Si cum ziceam si mai devreme...Spor cu guilda baieti <3

cat despre
ARIADNA wrote:
PS :asta ca sa nu-ti mai fac un warn, vezi-ti de guilda ta, ai destula treaba acolo

mai bine uite`te la altii care fac off-topic pe aici -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ARIADNA

[only priest]



Status: Offline
(since 11-10-2020 20:00)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 412, Topics: 37
Location: LONDON

Reputation: 269.7
Votes: 11

 
Post Posted: 27-04-2012, 00:58:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deathskull wrote:
Cleo, din cate stiu eu Sorry a facut parte din guilda Toxic, e adevarat pentru putin timp si cred ca are dreptul sa isi spuna opinia asa cu si tu ai facut-o.


INTRADEVAR , A FACUT PARTE DIN GUILDA TOXIC , PRET DE CATEVA ORE IN DOUA RANDURI, ritmul acestei guilde nu era pentru el, de aceea nici nu a rezistat prea mult.


Cu asta am incheiat si va urez mult succes in continuare, speram sa ramanem amici



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 07-10-2024, 00:49:29
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x