User
Pass
2FA
 
 

[Rezolvat]Reclamatie impotriva lui IMBALANCED

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints
Author Message1222
CodyB

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-08-2013 07:23)
Joined: 17 Jun 2011
Posts: 198, Topics: 19
Location: Adjud

Reputation: 60.4
Votes: 5

Post Posted: 27-04-2012, 18:23:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nick-ul : Cody B
Data + ora: 19:10:17, 27 April 2012
Harta: de_inferno
Admini online: IMBALANCED
Adminul: IMBALANCED
Motivu: sa ma lamureasca si pe mine de cand se fac din astea pe server
Dovada: Aveti aici un .txt : http://www28.zippyshare.com/v/75883100/file.html
Ip-ul: 89.46.180.171

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Akkan

[IMBALANCED]



Status: Offline
(since 09-05-2020 22:16)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 2592, Topics: 150
Location: Romania

Reputation: 724.9
Votes: 48

   
Post Posted: 27-04-2012, 18:39:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Uneori este nevoie de putina destindere. Si cum atmosfera pe server nu era stralucita am zis sa o mai imbunatatesc putin. Am spus pe csay "Ofer banuri gratuite pana la ora 23:59. Cine vrea?" sau ceva de genul. Lumea a inceput sa rada, sa se simta bine si tu ai raspuns ca vrei. Si ti-am dat ban un minut. M-am gandit si am zis ca nu are rost sa astepti un minut, si l-am scos in secunda urmatoare.

Din moment ce stii ca nu tii la gluma, ca n-ai chef, etc... de ce participi? De ce ai zis ca vrei tu? Cere si ti se va da, am zis dupa. Cei de pe server iar au ras, semn ca gluma a fost gustata. Daca te stii fara simtul umorului nu te mai baga in micile "joculete" care au loc uneori pe server.

Scopul acestui "joculet" nu a fost sa ma dau eu mare si tare ca am admin. Am trecut de cativa ani peste faza asta. Ani multi. Scopul a fost sa mai destind atmosfera, oamenii sa se relaxeze cand joaca, si atmosfera de pe server sa fie placuta.

Daca am gresit cumva, un owner sa ma sanctioneze cum crede el. Ti-am spus si pe server, eu raspund de actiunile mele.


IMBALANCED
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
CodyB

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-08-2013 07:23)
Joined: 17 Jun 2011
Posts: 198, Topics: 19
Location: Adjud

Reputation: 60.4
Votes: 5

Post Posted: 27-04-2012, 20:59:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai destins atmosfera ? Cui ma ? Poate la ceilalti playeri, ca mie unu . . mi-ai intins nervii. Dupa ce mi-ai dat ban, banuiesc ca au ras toti. Foarte misto faza -. Lumea a inceput sa rada cand ai spus pe csay treaba aia ? Eu nu vad pe nimeni in txt-ul ala ca rade. Scopul tau ca admin este sa asiguri un joc linistit playerilor. Nu sa o faci pe clovnul. Un admin isi vede de treaba lui si aplica regulile serverului fara alte discutii. Puteai macar sa iti ceri scuze daca ai observat ca eu nu ti-am inghitit gluma.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Akkan

[IMBALANCED]



Status: Offline
(since 09-05-2020 22:16)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 2592, Topics: 150
Location: Romania

Reputation: 724.9
Votes: 48

   
Post Posted: 27-04-2012, 21:29:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CodyB wrote:
Ai destins atmosfera ? Cui ma ? Poate la ceilalti playeri, ca mie unu . . mi-ai intins nervii. Dupa ce mi-ai dat ban, banuiesc ca au ras toti. Foarte misto faza -. Lumea a inceput sa rada cand ai spus pe csay treaba aia ? Eu nu vad pe nimeni in txt-ul ala ca rade. Scopul tau ca admin este sa asiguri un joc linistit playerilor. Nu sa o faci pe clovnul. Un admin isi vede de treaba lui si aplica regulile serverului fara alte discutii. Puteai macar sa iti ceri scuze daca ai observat ca eu nu ti-am inghitit gluma.

Daca nu te simti ok, nu te bagi in "jocurile" mele. Este simplu. Cine te-a pus, nu stiu. Stiu foarte bine care sunt scopurile unui admin. Dar se pare ca tu nu stii prea bine asta. Pe langa ce ai spus tu acolo, scopul unui admin este sa creeze o atmosfera cat mai relaxanta. Un joculet, o zicala, niste intrebari de cultura generala despre cs... orice se poate. Data viitoare stii... cand fac ceva de genul, nu te baga.
Si nu am de ce sa-mi cer scuze, nu e problema mea ca nu ai inghitit gluma.


IMBALANCED
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mariusellu

[Account disabled]



Status: Offline
(since 24-11-2012 11:00)
Joined: 29 May 2011
Posts: 2379, Topics: 137
Location: Lugoj

Reputation: 45.4
Votes: 90

 
Post Posted: 27-04-2012, 21:34:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CodyB wrote:
Ai destins atmosfera ? Cui ma ? Poate la ceilalti playeri, ca mie unu . . mi-ai intins nervii. Dupa ce mi-ai dat ban, banuiesc ca au ras toti. Foarte misto faza -. Lumea a inceput sa rada cand ai spus pe csay treaba aia ? Eu nu vad pe nimeni in txt-ul ala ca rade. Scopul tau ca admin este sa asiguri un joc linistit playerilor. Nu sa o faci pe clovnul. Un admin isi vede de treaba lui si aplica regulile serverului fara alte discutii. Puteai macar sa iti ceri scuze daca ai observat ca eu nu ti-am inghitit gluma.

Nu il cunosti pe imba el e mai glumet ceea ce este mult mai bine,decat sa stai aiurea pe server sa nu vorbeasca nimeni sa te joci ca un copil care nu stie ce e ala csay..Cel mai bine e sa joci in continuare pe server si sa accepti glumele noastre:) sau nu participa la ele!Bafta!


M-am mutat,Sunt shiny mai nou.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
CodyB

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-08-2013 07:23)
Joined: 17 Jun 2011
Posts: 198, Topics: 19
Location: Adjud

Reputation: 60.4
Votes: 5

Post Posted: 27-04-2012, 23:19:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Akkan wrote:
CodyB wrote:
Ai destins atmosfera ? Cui ma ? Poate la ceilalti playeri, ca mie unu . . mi-ai intins nervii. Dupa ce mi-ai dat ban, banuiesc ca au ras toti. Foarte misto faza -. Lumea a inceput sa rada cand ai spus pe csay treaba aia ? Eu nu vad pe nimeni in txt-ul ala ca rade. Scopul tau ca admin este sa asiguri un joc linistit playerilor. Nu sa o faci pe clovnul. Un admin isi vede de treaba lui si aplica regulile serverului fara alte discutii. Puteai macar sa iti ceri scuze daca ai observat ca eu nu ti-am inghitit gluma.

Daca nu te simti ok, nu te bagi in "jocurile" mele. Este simplu. Cine te-a pus, nu stiu. Stiu foarte bine care sunt scopurile unui admin. Dar se pare ca tu nu stii prea bine asta. Pe langa ce ai spus tu acolo, scopul unui admin este sa creeze o atmosfera cat mai relaxanta. Un joculet, o zicala, niste intrebari de cultura generala despre cs... orice se poate. Data viitoare stii... cand fac ceva de genul, nu te baga.
Si nu am de ce sa-mi cer scuze, nu e problema mea ca nu ai inghitit gluma.


Jocurile astea ale tale includ sa faci pe unii playeri sa se simta prost ma ? Citez : " scopul unui admin este sa creeze o atmosfera cat mai relaxanta. Un joculet, o zicala, niste intrebari de cultura generala despre cs .. ". Unde ai vazut tu ca astea sunt atributiile unui admin ma ? Tu te auzi ce spui ? Tu tre` sa ai grija de codati, de scandalagii, sa asigur un joc linistit si atat. Prin faptu ca mi-ai dat ban nejustificat, din cauza unui asa presupus joculet de 2 ani de-al tau, ai abuzat de functia de admin -. Si cam atat, am avut de zis.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
2nd Kira

[God Of The New World]



Status: Offline
(since 06-02-2015 13:59)
Joined: 04 Jun 2011
Posts: 1322, Topics: 46
Location: Away From Keyboard

Reputation: 183.9
Votes: 15

   
Post Posted: 28-04-2012, 06:59:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu esti unu din miile de playeri care cred ca noi adminii suntem niste roboti la comanda voastra,un admin bun se ocupa de codati si are grija sa nu fie scandaluri dar trebuie sa si creeze o atmosfera placuta nu sa stea acolo pe scaun 5-6 ore ca un robot.Crezi ca playerii intra ca le palce serverul asa mult,e un server ca oricare altul dar aici adminii mai glumesc sunt de treaba isi fac treaba mereu si te ajuta sa te relaxezi.Repet pentru a mia oara noi NU suntem roboti la comanda voastra si NU suntem aici doar ca sa facem un singur lucru.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Akkan

[IMBALANCED]



Status: Offline
(since 09-05-2020 22:16)
Joined: 02 Oct 2010
Posts: 2592, Topics: 150
Location: Romania

Reputation: 724.9
Votes: 48

   
Post Posted: 28-04-2012, 07:15:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

CodyB wrote:
Akkan wrote:
CodyB wrote:
Ai destins atmosfera ? Cui ma ? Poate la ceilalti playeri, ca mie unu . . mi-ai intins nervii. Dupa ce mi-ai dat ban, banuiesc ca au ras toti. Foarte misto faza -. Lumea a inceput sa rada cand ai spus pe csay treaba aia ? Eu nu vad pe nimeni in txt-ul ala ca rade. Scopul tau ca admin este sa asiguri un joc linistit playerilor. Nu sa o faci pe clovnul. Un admin isi vede de treaba lui si aplica regulile serverului fara alte discutii. Puteai macar sa iti ceri scuze daca ai observat ca eu nu ti-am inghitit gluma.

Daca nu te simti ok, nu te bagi in "jocurile" mele. Este simplu. Cine te-a pus, nu stiu. Stiu foarte bine care sunt scopurile unui admin. Dar se pare ca tu nu stii prea bine asta. Pe langa ce ai spus tu acolo, scopul unui admin este sa creeze o atmosfera cat mai relaxanta. Un joculet, o zicala, niste intrebari de cultura generala despre cs... orice se poate. Data viitoare stii... cand fac ceva de genul, nu te baga.
Si nu am de ce sa-mi cer scuze, nu e problema mea ca nu ai inghitit gluma.


Jocurile astea ale tale includ sa faci pe unii playeri sa se simta prost ma ? Citez : " scopul unui admin este sa creeze o atmosfera cat mai relaxanta. Un joculet, o zicala, niste intrebari de cultura generala despre cs .. ". Unde ai vazut tu ca astea sunt atributiile unui admin ma ? Tu te auzi ce spui ? Tu tre` sa ai grija de codati, de scandalagii, sa asigur un joc linistit si atat. Prin faptu ca mi-ai dat ban nejustificat, din cauza unui asa presupus joculet de 2 ani de-al tau, ai abuzat de functia de admin -. Si cam atat, am avut de zis.

Este imposibil sa-i multumesti pe toti in acelasi timp. Dar incerc pe cat posibil sa fac asta. Unde ai vazut tu ca acelea NU sunt atributiile unui admin? Da ma aud, doar eu le-am gandit. Ti-am dat ban nejustificat, pe care l-am scos in secunda urmatoare, pentru ca a facut parte dintr-un moment funny la care TU ai fost de acord sa participi. Nu pot sa zic ca am abuzat de admin. Nu am gresit cu nimic. Astfel de momente funny trebuie sa existe cat mai des ca sa destinda lumea, sa nu mai fie toti asa incordati, impliciti, sa nu se mai certe aiurea de la nimicuri. Asta e scopul nostru. Sa prevenim certurile dintre ei. Si daca se simt bine pe server, ce motiv ar mai avea sa se certe? Vezi dilema?-

Eu deobicei fac acest mici jocuri, gag/slap 99 sau altele, la persoane cu care imi permit. Aici a fost ceva spontan pentru ca TU ai raspuns la provocare. Chiar si cu cei care imi permit, daca i-au deranjat actiunile mele, imi cer scuze si sper ca a fost o nimica toata, nu de alta, dar vreau ca omul sa se simta bine pe server.
Din moment ce TU ai raspuns la provocare, am crezut ca esti un om cu simtul umorului. S-a dovedit a nu fi asa. Dar intrebarea mea este: De ce te-ai bagat in jocurile mele daca nu iti convin? De ce nu ai stat in banca ta la jocul tau?

Data viitoare stii ce trebuie sa faci. Si inca ceva. Nici sa nu te bagi vreodata in jocurile mele. Pentru ca uite ce iese. Participi dar iesi plangand pe usa din dos pentru ca nu-ti convine. Paradox.-

Un owner sa inchida topicul si sa ma sanctioneze cum doreste daca el crede ca este cazul. M-am saturat de copii cu impresii. N-ai loc pe server de ei.


IMBALANCED
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LAPD

[Miliþian]



Status: Offline
(since 21-02-2024 11:43)
Joined: 09 Nov 2009
Posts: 13869, Topics: 364
Location: Vaslui

Reputation: 1077.6
Votes: 117

           
Post Posted: 28-04-2012, 07:54:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Akkan: Poate alti nu gusta glumele si totusi puteai incerca altceva in loc de ban .. - greseala lui Cody B a fost ca a raspuns la "provocare" .

Incercati totusi sa evitati glumele de genu ban 1/10 minute .

De data asta o lasam asa , banul a expirat el se poate juca linistit pe server fara alte probleme .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by LAPD, 28 April 2012 05:54



 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> hidden stuff -> war4.freakz.ro -> Unban Requests + Complaints  


The time now is 05-05-2024, 14:48:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x