User
Pass
2FA
 
 

Intrebare

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1347
gargantua

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2018 17:02)
Joined: 16 May 2010
Posts: 51, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 92.4
Votes: 4

Post Posted: 13-05-2012, 16:16:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut, vreau sa imi cumpar un blackberry 9000 bold si nu stiu daca merge serviciul cosmote web'n'walk pe acest telefon. Ma poate ajuta careva?? Dau reputatie. Nu cred ca este bine unde am postat, imi cer scuze dar nu stiam unde sa postez.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 13-05-2012, 16:19:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba, am eu blackberry si nu iti recomand daca nu iti iei abonament de date dala special, abonament Blackberry.
E vreo 15 euro pe luna si iti dau oamenii 50mb trafic, deci isi bat joc de tine grav.
Du-te la Vodafone, pentru 8 euro pe luna ai net NELIMITAT blackberry.

** Pentru cei ce nu stiu: Blackberry foloseste server enterprise dala ca sa iasa in internet - nu e ca celelalte telefoane care merg cu orice net, d-aia are nevoie de abonament "Special Blackberry".

*** De ce ai nevoie de net special? Pentru ca fara el (adica daca ai net dala normal) nu iti merge nici o aplicatie. Nu iti merge appstore, nu iti merg aplicatii gen facebook/twitter, nu iti merge aplicatia de yahoo messenger, nu iti merge browserul. Tre sa gasesti alternative urate si greu de folosit, si unele chiar nu exista.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gargantua

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2018 17:02)
Joined: 16 May 2010
Posts: 51, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 92.4
Votes: 4

Post Posted: 13-05-2012, 16:23:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci, sa inteleg ca de la cosmote nu merge. O sa imi iau cartela vodafone daca e ... .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 13-05-2012, 16:26:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu, nici pe cartela nu merge.

Ai nevoie de ABONAMENT. Mai precis ABONAMENT BLACKBERRY.
Chiar asa se numesc.

Daca iti iei cartela Vodafone cu net inclus o sa poti sa folosesti doar: appstore si pentru browser trebuie sa-ti iei Opera (care e naspa de utilizat si merge foarte urat fata de browserul ala misto inclus in telefon)

Iti recomand oferta de la Vodafone - Blackberry Internet - care iti ofera pentru 8 euro/luna (daca nu ma insel) net nelimitat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gargantua

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2018 17:02)
Joined: 16 May 2010
Posts: 51, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 92.4
Votes: 4

Post Posted: 13-05-2012, 16:32:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vrazvan wrote:
Daca iti iei cartela Vodafone cu net inclus o sa poti sa folosesti doar: appstore si pentru browser trebuie sa-ti iei Opera (care e naspa de utilizat si merge foarte urat fata de browserul ala misto inclus in telefon)

Pai si asa ... imi fac abonament doar ca sa am internet klumea pe telefon??....mai bine merg pe opera si stau tot pe cartela. Messenger merge de pe cartela?? Dar de pe cartela cosmote cu web'n'walk merge appstore si opera?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 13-05-2012, 16:35:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu chiar, iti faci abonament ca sa folosesti tot ce are blackberry. Fara net e ca orice alt telefon...il folosesti doar pentru mesaje/sunat, ca fara net e ca ... masina fara benzina .. te uiti la ea, dormi in ea si asculti radio.

Messenger de pe cartela merge, dar tre sa-ti iei o aplicatie numita IM+.

Pe cartela cosmote nu poti sa faci nimic cu netu ala - doar pe cartela vodafone (daca nu vrei sa-ti faci abonament).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gargantua

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-12-2018 17:02)
Joined: 16 May 2010
Posts: 51, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 92.4
Votes: 4

Post Posted: 13-05-2012, 16:38:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

vrazvan wrote:
Nu chiar, iti faci abonament ca sa folosesti tot ce are blackberry. Fara net e ca orice alt telefon...il folosesti doar pentru mesaje/sunat, ca fara net e ca ... masina fara benzina .. te uiti la ea, dormi in ea si asculti radio.

Messenger de pe cartela merge, dar tre sa-ti iei o aplicatie numita IM+.

Pe cartela cosmote nu poti sa faci nimic cu netu ala - doar pe cartela vodafone (daca nu vrei sa-ti faci abonament).

E bine macar ca bb 9000 bold are wi-fi. O sa imi iau cartela vodafone daca pot downloada gratis IM+ ca am inteles ca are si facebook si yahoo messenger. Ms

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 13-05-2012, 17:05:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu, im+ are doar yahoo, skype, msn si aim daca nu ma insel.
Pt facebook, va trebui sa-l accesezi din opera. Doar appstore ce iti va merge. Dar stai linistit, nu te astepta la cine stie ce aplicatii. Nu e ca apple appstore. Eu am un 9300 3G curve si am tot cartela vodafone cu net pe ea, si am invatat sa ma obisnuiesc. Plus ca la scoala, acasa am wifi si pe oriunde ma duc caut wifi-ul. Tin sa le multumesc oamenilor care au wifi si nu stiu sa il paroleze. O sa gasesti o gramada daca esti din bucuresti.

Momentan, sunt in metrou, pe telefon si iti scriu din Opera. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 10-05-2024, 18:25:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x