User
Pass
2FA
 
 

Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4 ... 958, 959, 960  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message1277603
Yssera

[The Legend]



Status: Offline
(since 21-03-2022 21:43)
Joined: 11 May 2012
Posts: 551, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 22.4
Votes: 27

Post Posted: 18-05-2012, 17:47:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dorutz wrote:
Eu zic sa va lasati toti si gata - cel mai bine asa... btw Matt P@!


CImpanzeule parca erai in Grecia..Fte si tu pe acolo lasa forumu!

Posturi unite automat, 18-05-2012, 18:47:27

DuduMatt wrote:
Eu nu am sef yssero -, sunt propriul meu sef in propria mea lume -


Dudumatt tu esti in lumea tea..."Iti rulezi filmu pe "sajilonji"(vb unui filosof de pe ts) -)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DuduMatt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-10-2012 19:50)
Joined: 03 May 2012
Posts: 36, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 36.3
Votes: 3

 
Post Posted: 18-05-2012, 20:03:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Yssero, dati delete la viata, take a knife and kill yourself! - P@!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-05-2012, 21:38:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ascut drujba.. ?-


R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yssera

[The Legend]



Status: Offline
(since 21-03-2022 21:43)
Joined: 11 May 2012
Posts: 551, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 22.4
Votes: 27

Post Posted: 18-05-2012, 22:26:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DuduMatt wrote:
Yssero, dati delete la viata, take a knife and kill yourself! - P@!


Nivelul meu de trai este dublu fata de al tau brasovene:P

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DuduMatt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-10-2012 19:50)
Joined: 03 May 2012
Posts: 36, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 36.3
Votes: 3

 
Post Posted: 18-05-2012, 22:49:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jetule, tu de partea cui esti ma?
Yssero, BV RULZ! Aici gasesti ce vrei, in caz ca te intereseaza e si un grup de Emoleti prin gara, zic sa te pui bn cu ei ca tu la un wipe esti in stare sa iti iei gatu - hai p@!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yssera

[The Legend]



Status: Offline
(since 21-03-2022 21:43)
Joined: 11 May 2012
Posts: 551, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 22.4
Votes: 27

Post Posted: 19-05-2012, 00:21:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DuduMatt wrote:
Jetule, tu de partea cui esti ma?
Yssero, BV RULZ! Aici gasesti ce vrei, in caz ca te intereseaza e si un grup de Emoleti prin gara, zic sa te pui bn cu ei ca tu la un wipe esti in stare sa iti iei gatu - hai p@!


Eu raid lider! tu:-?? in caz de wipe..iti iau gatu+kick guild -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-05-2012, 08:04:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DuduMatt wrote:
Jetule, tu de partea cui esti ma?


a ta nabule -



R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Buter
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-06-2015 12:41)
Joined: 24 Sep 2011
Posts: 24, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 30.1
Votes: 2

 
Post Posted: 19-05-2012, 10:07:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WEEEEEEEEEEEEEE scoate draenitza jetule ca te tau:)))
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-05-2012, 11:14:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dc ma.. ? -) e prea buna - .. sau.. -


R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Yssera

[The Legend]



Status: Offline
(since 21-03-2022 21:43)
Joined: 11 May 2012
Posts: 551, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 22.4
Votes: 27

Post Posted: 19-05-2012, 15:09:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Matt 2 lucruri in legatura cu clipul de pe youtube de magmow!
-Nu trebuia sa inregistrezi si sunetul de ts!(am vorbit prea mult:D)
-Muzica e cam slabuta...cv dubstep nu puteai sa bagi? ex:Rusko,SKRILLEX etc!!!!

Posturi unite automat, 19-05-2012, 16:09:43

Sau daca nu iti place dubstep macar hitul verii:D "kamarera da-mi o bere"-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
oprea_florin27_04

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-04-2013 07:24)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 81, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 89
Votes: 2

 
Post Posted: 19-05-2012, 15:35:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca tot ati adus vorba de clip, am niste comentarii/sugestii:

- Magmaw, chiar si heroic, nu are nevoie de clip;
- daca, totusi, tineti neaparat sa avem clipuri de la fiecare boss, acesta nu trebuie facut din perspectiva unui melee pentru ca:
1. nu se vede restul raidului, deci nici scriptul;
2. majoritatea fighturilor presupun o miscare mai intensa a rangeului... acolo apar problemele.

Daca scopul clipurilor este acela ca nou-venitii sa stie tactica pe care o abordam, e nevoie de un minim de 15 fps (si asta din perspectiva unui ranger, asa cum am mentionat mai sus) si eventual de un DBM activat.
Aaa... daca, de fapt, scopul era ca gloata sa vada ce dps potent are unu si altu (ca doar asta se intelege din clip), atunci scuza-mi aceasta interventie impertinenta.

Daca tot ne apucam de postat filmulete, haideti sa o facem pe forumul privat; iar daca stabilim ca unul din ele are vreo valoare informativa, abia atunci sa le postam si aici.

-- Eresea

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciont

[Basketball Nabzor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 08:43)
Joined: 04 Nov 2010
Posts: 2650, Topics: 50
Location: Arad

Reputation: 391.4
Votes: 30

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-05-2012, 19:03:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

usor.. stiu cum merge teeaba cu clipuriile.. daar..
asta trebe vorbit trebe coordonare majoritatea stiu ce dificultati intampinam noi.. dar acest clip este un incaput nici o problema se remediaza sau etc.. si totus e singurul care a postat un clip.. ar trebui sa`l ajutam/incurajam
keep up matt -



R . I . P LEGEND! -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DuduMatt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-10-2012 19:50)
Joined: 03 May 2012
Posts: 36, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 36.3
Votes: 3

 
Post Posted: 19-05-2012, 21:36:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eresea, v-am zis si pe ts ca e un clip de "test", trebuia uploadat pt ca altfel nu aveti cum sa il vedeti , daca il postam pe forumul nostru v-ati fi uitat tu cu caiak si yssera la el.... deci.... oricum, clipul si postul pot si sterse in orice moment.

Am vorbit cu Holy si am zis ca urmatoarele le voi face din 2 cadre: 1 de la range si 1 de la mele, dar spunemi u mie care ranger imi face mie clipuri de 8-9 minute care au cel putin 4gb si le uploadeaza undeva sa le pot descarca...?

Din perspectiva dps-ului imi cer mii de scuze, la urmatorul boss scot recountul daca te deranjeaza...

Multam Jetule de incurajare... -




PS: le pot face si in 15-20 fps-uri daca ma mai joc putin prin bios, dar asta ar insemna sa imi pun eu laptopul in "pericol". Nu stiu daca ai observat dar si cei din HKP care fac streamuri sau clipuri filmeaza tot in 5-6 fps-uri (Un exmplu daca vrei, popa cu interfata "LUI" pe nume Kala). Am precizat interfata pe care o foloseste deoarece aceea iti arata in bara de jos stanga anumite "date" mai importante printre care si fpsurile.


Acuma nu stiu... tu ai rank si esti mai vechi prin guilda... cauta-mi un ranger care sa faca chestiile precizate mai sus. Eu le montez si le uploadez... doar sa imi gasesti un ranger care are "timp si chef" (ca altfel nu pot zice) pentru asa ceva.



PS2: Yssero, a fost primul clip facut la repezeala in seara in care a picat si bosul, melodia asta este la noi pe forum deci am pus-o pe asta crezand ca va place. In viitor voi cere sugestii/pareri plyaerilor guildei atat pentru montaj cat si pentru muzica de fundal. Cu sunetul dp ts am 2 variante, ori il scot de tot ori il las, dar asta numai cu conditia sa nu fie galagie, doar la sfarsit niste GG-uri -. Daca chiar e ma voi informa cum se "da mai incet" sunetul sa se auda doar putin pefundal... dar asta vom vedea in timp, in primul rand sa imi faceti rost de un ranger care sa ma ajute -!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
oprea_florin27_04

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-04-2013 07:24)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 81, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 89
Votes: 2

 
Post Posted: 20-05-2012, 11:50:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ati interpretat reactia mea ca fiind una negativa. Eu intentionam doar sa subliniez cateva aspecte care ar trebui imbunatatite.
Nu recountul m-a deranjat, ci faptul ca doar asta se putea intelege din filmare. Acesta chiar este necesar pentru a sti toti in jurul caror valori se invarte dps-ul fiecarei clase si la ce ne asteptam de la nou-veniti (desigur, raportat si la gearul curent).

De 2 cadre (de la melee si rdps) nu cred ca este neaparat nevoie, in niciun caz sa iti "overclok-ezi" tu laptopul doar ca sa faci o filmare.
Un ranger anume nu pot sa iti propun eu, asta trebuie discutat pe TS/forum, iar cine are calculator mai capabil sa se ofere (de preferat un healer, ca in principiu ei sunt mai putin solicitati).

Daca vei filma in continuare, propun sa iti setezi macar distanta camerei la una mai mare decat defaultul.
Se poate realiza daca scrii asta in chat:
/script SetCVar("cameraDistanceMax", 30)
[asta permite sa poti sa dai zoom out mai mult - pana la 30 yards?!]


Pe viitor o sa incerc si eu sa testez filmarea la raiduri, dar asta abia dupa ce se termina sesiunea (incepand cu sfarsitul lui iunie).
Mi se pare, totusi, prea mult 4gb pentru 10 minute de filmare. Nu am experienta cu programele care fac asta, dar ar trebui sa existe unul care sa aiba o "encodare" mai eficienta. O sa ma interesez si eu dupa ce termin sesiunea asupra ce programe sunt cel mai folosite pentru astfel de filmari. Vorbim, testam, vedem ce e bun, ce nu solicita prea mult procesorul/ ramul/ placa video, ce scoate fisiere de dimensiuni rezonabile (eventual calitate video mai redusa, insa mai mult fps).

Daca se mai ofera cineva sa faca teste cu diverse programe de capturare video, este binevenit, insa raman la sugestia initiala: sa le postam pe forumul nostru, iar daca ne decidem ca unul sa fie postat si aici, abia atunci sa le facem publice.


Am putea sa incercam filmari la cele de 10h, unde calculatorul este mai putin solicitat si unde, hai sa fim drepti, sunt mult mai multe sanse sa fie first try decat zecile de wipe-uri pe 25, unde nu toata lumea stie scriptul la perfectie.


In legatura cu sunetul de pe TS, pe mine nu m-a deranjat. Oricum sunetul clipului poate fi complet scos si pusa peste filmare o melodie sau chiar un comentariu cu scriptul curent si tactica pe care o folosim.


-- Eresea

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DuduMatt

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-10-2012 19:50)
Joined: 03 May 2012
Posts: 36, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 36.3
Votes: 3

 
Post Posted: 20-05-2012, 13:29:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, am sa fac eu in raiduri de 10 doar pt test si din perspectiva unui ranger (dudu heal) si din perspectiva unu melle (warrior).

Pai programul cel mai folosit este Fraps, eu pot face si la 720p ceea ce nu solicita laptopul asa de mult, doar ca m-am gandit sa fie cat de cat clar... Frapsul filmeaza in format .avi si de aceea sunt asa de mari clipurile, dar in Sony Vegas se poate reduce dimensiunea pana la 700-800 Mb (asta la un fisier de 3Gb) ca, claritatea sa ramana lafel.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4 ... 958, 959, 960  Next    


The time now is 28-03-2024, 11:37:04
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x