User
Pass
2FA
 
 

Discutii si sugestii
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 76, 77, 78  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message91622
Quadez

[EXILED Guild Master]



Status: Offline
(since 09-05-2019 23:05)
Joined: 05 Nov 2010
Posts: 1657, Topics: 89
Location: Toronto

Reputation: -71.2
Votes: 26

   
Post Posted: 06-06-2012, 14:53:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e vorba de ciuda , e vorba sa ramanem ontopic , aici puteti face spam cat vreti despre orice , ciorba, tocanita , viata de zi cu zi , etc.

Zâmbește , mâine poate fi mai rãu !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ARIADNA

[only priest]



Status: Offline
(since 11-10-2020 20:00)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 412, Topics: 37
Location: LONDON

Reputation: 269.7
Votes: 11

 
Post Posted: 06-06-2012, 15:06:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa fie cum zici tu


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 06-06-2012, 15:08:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Viatza de zi cu zi, e de cacao... -
Ciorba, tocanita, e greu, pentru ca ma indoiesc ca sunt persoane, in afara de mine si Gina, care stiu sa gateasca chestii mai complicate de cartofi prajiti si ochiuri. -


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wednesday

[Black Velvet]



Status: Offline
(since 01-09-2021 14:44)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4597, Topics: 58
Location: Romania

Reputation: 1156.3
Votes: 71

 
Post Posted: 06-06-2012, 15:39:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IamLegend wrote:
Viatza de zi cu zi, e de cacao... -
Ciorba, tocanita, e greu, pentru ca ma indoiesc ca sunt persoane, in afara de mine si Gina, care stiu sa gateasca chestii mai complicate de cartofi prajiti si ochiuri. -


U sure?


This fire's burning, burning me, to bring you back to life...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ARIADNA

[only priest]



Status: Offline
(since 11-10-2020 20:00)
Joined: 31 Mar 2011
Posts: 412, Topics: 37
Location: LONDON

Reputation: 269.7
Votes: 11

 
Post Posted: 06-06-2012, 15:45:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De cand ati invatat ca doar fetele (femeile ),trebuie sa stea la cratita?
URACIOSILOR



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 06-06-2012, 15:46:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Preeeeety sure, yeah. - Ma insel? -

Daca imi spui ca stii sa gatesti, promit sa pregatesc inelul sa te cer. - Amazingly, ai fi prima fata, sub 30 ani, de care aud ca stie sa gateasca, cel putin in ultimul an de zile. -

@Gina, nu vreau sa sune misogin, dar 99,99 din fetele sub 30 ani din ziua de azi, nu au cunostinte culinare care sa depaseasca cartofii prajiti si ochiurile. Daca nu ma crezi, putem face un sondaj unde fiecare fata sa ne spuna cinstit daca stie sa faca macar 1 fel de mancare care sa contina mai mult de 2 ingrediente. -

Iti dau un exemplu : Cand stateam in camin in facultate, dintr-un etaj cu 20 de camere a 4 fete / camera, erau doar 2-3 care stiau sa faca mai mult de un fel de mancare. - -


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -



Last edited by IamLegend on 06-06-2012, 15:54:45; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Quadez

[EXILED Guild Master]



Status: Offline
(since 09-05-2019 23:05)
Joined: 05 Nov 2010
Posts: 1657, Topics: 89
Location: Toronto

Reputation: -71.2
Votes: 26

   
Post Posted: 06-06-2012, 15:48:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IamLegend wrote:
Preeeeety sure, yeah. - Ma insel? -

Daca imi spui ca stii sa gatesti, promit sa pregatesc inelul sa te cer. - Amazingly, ai fi prima fata, sub 30 ani, de care aud ca stie sa gateasca, cel putin in ultimul an de zile. -

Stai flexat in banca ta ca avem numai fete gospodine in guild , asa ca.... cere-ti scuze !


Zâmbește , mâine poate fi mai rãu !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 06-06-2012, 15:51:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quadez wrote:
IamLegend wrote:
Preeeeety sure, yeah. - Ma insel? -

Daca imi spui ca stii sa gatesti, promit sa pregatesc inelul sa te cer. - Amazingly, ai fi prima fata, sub 30 ani, de care aud ca stie sa gateasca, cel putin in ultimul an de zile. -

Stai flexat in banca ta ca avem numai fete gospodine in guild , asa ca.... cere-ti scuze !


Am vazut. - Am avut discutia asta cu Irinuca Baws si mi-a marturisit ca stie sa faca pizza calzone si...cam atat. -


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Quadez

[EXILED Guild Master]



Status: Offline
(since 09-05-2019 23:05)
Joined: 05 Nov 2010
Posts: 1657, Topics: 89
Location: Toronto

Reputation: -71.2
Votes: 26

   
Post Posted: 06-06-2012, 15:55:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine bine Irinuca e un caz aparte - in rest cam toate stiu

Zâmbește , mâine poate fi mai rãu !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 06-06-2012, 16:19:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In weekend o sa gatesc eu niste gyros. -

Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Simmis

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 12:08)
Joined: 26 Feb 2012
Posts: 216, Topics: 24
Location: Behind your back

Reputation: 99.4
Votes: 7

 
Post Posted: 06-06-2012, 16:30:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IamLegend wrote:
Preeeeety sure, yeah. - Ma insel? -

Daca imi spui ca stii sa gatesti, promit sa pregatesc inelul sa te cer. - Amazingly, ai fi prima fata, sub 30 ani, de care aud ca stie sa gateasca, cel putin in ultimul an de zile. -

@Gina, nu vreau sa sune misogin, dar 99,99 din fetele sub 30 ani din ziua de azi, nu au cunostinte culinare care sa depaseasca cartofii prajiti si ochiurile. Daca nu ma crezi, putem face un sondaj unde fiecare fata sa ne spuna cinstit daca stie sa faca macar 1 fel de mancare care sa contina mai mult de 2 ingrediente. -

Iti dau un exemplu : Cand stateam in camin in facultate, dintr-un etaj cu 20 de camere a 4 fete / camera, erau doar 2-3 care stiau sa faca mai mult de un fel de mancare. - -


Nu vreau sa sune antimisogin, dar de cand abilitatea de a gati definete inteligenta unei femei? -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Quadez

[EXILED Guild Master]



Status: Offline
(since 09-05-2019 23:05)
Joined: 05 Nov 2010
Posts: 1657, Topics: 89
Location: Toronto

Reputation: -71.2
Votes: 26

   
Post Posted: 06-06-2012, 16:30:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce ma bucur ca nu suntem din acel oras , ca ma otraveai cu mancarurile tale -

Zâmbește , mâine poate fi mai rãu !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Simmis

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 12:08)
Joined: 26 Feb 2012
Posts: 216, Topics: 24
Location: Behind your back

Reputation: 99.4
Votes: 7

 
Post Posted: 06-06-2012, 16:30:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IamLegend wrote:
Preeeeety sure, yeah. - Ma insel? -

Daca imi spui ca stii sa gatesti, promit sa pregatesc inelul sa te cer. - Amazingly, ai fi prima fata, sub 30 ani, de care aud ca stie sa gateasca, cel putin in ultimul an de zile. -

@Gina, nu vreau sa sune misogin, dar 99,99 din fetele sub 30 ani din ziua de azi, nu au cunostinte culinare care sa depaseasca cartofii prajiti si ochiurile. Daca nu ma crezi, putem face un sondaj unde fiecare fata sa ne spuna cinstit daca stie sa faca macar 1 fel de mancare care sa contina mai mult de 2 ingrediente. -

Iti dau un exemplu : Cand stateam in camin in facultate, dintr-un etaj cu 20 de camere a 4 fete / camera, erau doar 2-3 care stiau sa faca mai mult de un fel de mancare. - -


Nu vreau sa sune antimisogin, dar de cand abilitatea de a gati definete inteligenta unei femei? -

Daca voi sunteti mai grozavi, sa aud cati barbati stiu sa gateasca macar cartofi prajiti >.>"



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
IamLegend

[Creep]



Status: Offline
(since 01-12-2012 11:53)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 654, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -90.9
Votes: 11

 
Post Posted: 06-06-2012, 16:41:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Andreea, nu a zis nimeni de vreo legatura dintre inteligenta unei femei si cunostintele ei culinare.

In generatiile mai vechi, femeile gandeau altfel :
Petreceau timp cu mamele lor atunci cand ele gateau si in timp invatau de la ele diverse retete sau chiar descopereau retete proprii pe care le puneau "in aplicare" atunci cand se maritau si plecau la casa lor.
Tocmai de aia am si zis "pana in 30 de ani".
In generatiile actuale, femeile isi fac unghiile, coafurile, cosmetica (machiajul) in zeci de mii de feluri, dar o femeie care sa stie sa "tina o casa" si sa nu vaneze mancarurile gata facute de la Bila, e ...un caz destul de rar intalnit. -
Eu nu pot vorbi pentru ceilalti barbati si chiar nu pot spune ca ma intereseaza daca ei stiu sau nu (desi intotdeauna cei mai buni bucatari erau barbatii, lucru datorat faptului ca au rabdare mai multa in bucatarie, sunt mai migalosi si perfectionisti), dar eu unul stiu sa gatesc majoritatea mancarurilor din bucataria romaneasca si minim 5-6 feluri de mancare din bucataria indiana,greceasca,mexicana si chiar 1-2 feluri din bucataria libaneza sau chinezeasca.
In afara de asta, stiu sa fac si vreo 5 feluri diferite de paste, fripturi, salate (mancaruri pe care nu le pot incadra in bucataria specifica unei anumite tari) si cateva feluri de prajituri (ce e drept, nu prajituri prea complicat de facut). -


PS: Cartofi prajiti, ochiuri/omlete si diverse sortimente de fripturi, un barbat le stie inca de pe la 10 ani.. Eu la 7-8 ani faceam tocanita de cartofi si iahnie de fasole. -

Toate astea le-am invatat sa le fac singur, la inceput imi ieseau cam aiurea, dar in timp au devenit foarte bune.
Sora mea de exemplu, e cel mai mare fan al meu cand "intru" in bucatarie si nu pentru ca scapa ea de gatit, ci pentru ca fac mancare buna. -


Quinwaz wrote:
Trebuie sa ma prezint si eu?
Nume: Marian
Nume in Game: Quinwaz
Despre Mine: Am Nasu Mare -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Simmis

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2013 12:08)
Joined: 26 Feb 2012
Posts: 216, Topics: 24
Location: Behind your back

Reputation: 99.4
Votes: 7

 
Post Posted: 06-06-2012, 17:27:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IamLegend wrote:
In generatiile actuale, femeile isi fac unghiile, coafurile, cosmetica (machiajul) in zeci de mii de feluri.


I hate them too... dar asta nu inseamna ca toate sunt la fel

In multe cazuri machiajul si toata tura asta de infrumusetare e pentru o stima de sine mai buna.

La fel cum pentru unii barbati sala ii ajuta sa capete o stima de sine mai buna, same shit e ca si la femei...

E o chestie generala cu low self esteem in ziua de azi, pe care fiecare si-o manifesta sau o amelioreaza in moduri diferite.

IamLegend wrote:
Dar o femeie care sa stie sa "tina o casa" si sa nu vaneze mancarurile gata facute de la Bila, e ...un caz destul de rar intalnit. -


I see nothing wrong in that -

Stii, e ca si status-ul meu de acu cateva saptamani.

"Because i am a woman i must make unusual efforts to succeed. And if i fail, they won't say i don't have what it takes. They'll say "women" don't have what it takes." -

Sorry, i don't really stand glumele misogine... si simt nevoia sa adaug si eu niste cuvinte. XD

Men are as fail as women are, end of the story.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 76, 77, 78  Next    


The time now is 20-09-2024, 01:44:36
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x