User
Pass
2FA
 
 

[RO][Genesis]PVE EVENT #10: Special Boss Fight
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 27, 28, 29  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events
Show only staff posts
Author Message81097
CriS-

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-02-2017 22:02)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 16, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: -1.1
Votes: 6

Post Posted: 10-06-2012, 00:02:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

So much drama, imi place despre voi.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cxze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-02-2013 21:56)
Joined: 12 Aug 2010
Posts: 241, Topics: 29
Location: peste tot

Reputation: -395.3
Votes: 20

 
Post Posted: 10-06-2012, 00:03:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://youtube.com/watch?v=0sRdbtW5fjU:

CLIPU CU PROBLEMELE NOASTRE





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zalinda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-08-2012 22:03)
Joined: 27 Feb 2012
Posts: 48, Topics: 5
Location: Deva

Reputation: 15.8
Votes: 4

 
Post Posted: 10-06-2012, 00:03:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:
Drama drama drama. Il putem invinui pe Kos pentru ca vrea sa dea si el o buca si o tine pe Rocs pe platforma? Nu. Reactia mea a fost "ce cauta asta aici? trimite-o in alta parte pentru ca imi incurca nameplate-urile". Cu alte cuvinte Kos, mai bine ne dadeai un try in plus pentru failul scriptarii ultimei faze - n-a aparut npc pentru tank, unele elicoptere nu atacau. De fapt daca stau sa ma gandesc, mai bine dadeai un try tuturor. Sau mai bine va lasati de scriptat bosi, ca nu aveti treaba.

PS. De obicei te sfatuiesti cu GMii sau decizi tu daca mai dai un try, nu asculti la o ***** proasta.

Clasamentul real:

1. HKP
2. HKP
3. HKP

Pentru ca va dominam la toate capitolele. Si fac propaganda pentru revenirea Gravity pe server, ca sa avem cu cine juca. Amatori.


Tu pareai, printre putinii, repet, din HKP, cu bun simt. Se pare ca m-am inselat. Gravity nu va mai reveni niciodata pe freakz, cel putin nu in forma initial, best 30 ppl. Asa ca spor la invins "amatori", spor la realm firsts cu "amatori", spor la wow cu "amatori". Si cand ma uit la sigla ta cu "HKP the Legend"..Legenda amatorilor?

Btw, am gasit o poza draguta.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 10-06-2012, 00:46:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Initial, cand mi s-a cerut sa ma implic in acest event, am raspuns "Nu, am intrat in sesiune". Dar uite ca a venit seara, ma relaxez si eu, pun mana pe-o bere, si intru pe fo-CE MAMA DRACULUI E AICI?

Tin sa spun ca am citit topicul cap coada, mai ales de cand a inceput e-drama-fest-ul. Hai sa facem un breakdown a tot ceea ce s-a intamplat.

Arcade wrote:
Bai Kos dc nu mi-ai zis ca ai facut eventul special pt. HKP? Imi puneam si eu cel mai bun costum....sa arat bine in poze... -


Probabil fiindca nu l-a facut pentru ei. Dar nu e nimic, noi te primim in costumul lui adam cu bratele deschise.

grigor wrote:
O sugestie: Data viitoare daca se poate s-ar putea respecta scriptul postat?


Eventurile de genu' asta incercam sa le facem cu strictete, le facem din capu' nostru, nu schimbam scripturile aiurea. Daca ceva da backfire, e din core, nu de la noi.

nerolol wrote:
In faza de tranzitie ADICA FAZA 2 am stat ca retardati intre albastru si verde sau aprins amandoua cercurile(verde si albastru) =) unde sa fugi ? Kos ne zice: da domne am vazut( am print - ). Stam ,dam tryu 2 ne ducem in centru luam wipe ca nu avem unde sa kitam mobu -) , Kos nu ne era vorba ca se aprinde cate 1 cerc as per script specifications ? 2 Trys bataie de joc iar nea Schatt face pe trollu =) HKP BEST GUILD . Eu nu inteleg de ce mai facem events daca oamenii vor gear ? Dale mha .add direct mha -


Dale don dale?

decenu wrote:
totail fail - eventu nu mai zic noi divinity ce experienta am avut - ne-am simtit cobai pe bune... - asta e ,noi la urmatoarele eventuri nu mai participam ~ va salut si gg celorlalte guilde care au dus bosu sub 50% cu script ca acela !!!


Mno gata, v-ati suparat? V-a intrat nisip in ochi? Va luati jucariile si plecati acasa? Asta-i ceva gen "Eu ma las de WoW, dar anunt pe toata lumea inclusiv pe medicul meu de familie ca am fost ceva faimos". Eu daca intru intr-un restaurant si nu-mi place mancarea, nu ma duc si-i spun lui chelner "gg pentru efort, dar nu mai calc pe aici".

Siner wrote:
DECI PE SCURT SADDDD


Faptul ca ai scris "trist" in engleza cand propozitia ta incepe in romana, sau ca ai scris "sad" cu inca 3 de "d" la capat pentru a-i reda cititorului emotia pe care o traiesti?

nerolol wrote:
ODS 10 HC REALM FIRST IN PRIMA SEARA FACUT DE NOI , ATRAMEDES 10 HC DE NOI MADNESS IN PRIMA SEARA MAI COMENTEZI MULT ? CAND TU NU PARTICIPI CU CE DREPT COMENTEZI ? Prosti noi ca am participat si nu neam invatat minte pana acum de la restul eventurilor in speranta ca totul va fii corect.


Atata timp cat e pe-o platforma de socializare (more or less, ca uneori am impresia ca densitatea de semi-babuini e destul de ridicata), in speta acest forum, are tot dreptul sa-si dea cu parerea. Inclusiv eu. Si nu trebuie sa intri in caps-rage cu achievmenturile tale. Stim, va felicitam, luati un numar de ordine si asteptati la rand.

Zalinda wrote:
Snoppy wrote:

Rocs nu e un simplu player e fost-gm de pe R.I.P Ultimate, si ea chiar a facut cate ceva acolo fata de altii si are o experienta totusi/inventivitate. Daca altii au reusit nu inteleg de ce n-ati reusit si voi. Haters gonna hate. :<


Ma intereseaza faptul ca a fost GM pe Fail Ultimate, la fel de mult cum ma interesesaza religia, adica , wait for it *deloc*. Aici e Freakz, e in Hkp. A contribuit la event. Vrei un desen?


Da' chiar te rog, impresioneaza-ne cu sarcasmul, capacitatea de deductie si talentul tau artistic michalangelo-ish. Ah si nu te intereseaza religia. Bun exemplu [insertwillywonkamemehere].

bezea wrote:
Eventul a fost groaznic toti sper sa fie de acord cu mine.
Guildele de pe locu 1 si 2 stim cu totii ca au gm in ele daia le-a mers si mai bine.



Asa-i. Si GM-ii aia sunt pe steroizi si scot lasere din ochi si au poster cu Dan Diaconescu facandu-i o felatie lui Bruce Lee care-si flexeaza bicepsii din care ies 2 serpi care se incolacesc in jurul marului din gradina Eden care defapt nu e mar ci e un sequoia. Puh-lease, am mai discutat de 15 ori chestia asta. N-are nicio relevanta, dar pentru simpatia, dragostea si marinimia ta, asa sa fie cum zici tu.

Andrew92 wrote:
Asa cum a zis si Nero, nu mai participam la "CUSTOM KNOWN WINNERS EVENTS", doar la cele de instante.


La fel ca si cei cu Divinity, sa vezi raspunsul mai sus, mi-e lene sa-mi racesc mainile degeaba.



Citind si sorbind din aceasta doza mirifica de Tuborg Christmas Brew pe care am cumparat-o la promotie cu 1 leu 50, fiindca expira in Octombrie, ma tot gandeam "Ba, astia iar s-au ofticat fiindca a castigat HKP", pe cand:

vrazvan wrote:
SURPRISE


k0s wrote:
I : Deathwish : 7% - 8min 14sec

II : HKP : 8.8% - 4min 58sec

III : Twinkiez : 34% - 4min 37sec


Apoi mi-am dat seama ca voi de fapt sunteti iar ofticati ca n-ati castigat voi, dar dati vina pe HKP ca ati schimbat placa. Daaaar am mai vazut screenshot-urile alea care o pun pe Rocs la locul faptei. Mna, ce sa zic, vorba unora, probabil Kos a intrat intr-un triunghi al dragostei (stii ca n-o sa-ti iau apararea in intregime, ca ai dat un minor-fail => YOU MUST BE PURGED BY FROST(ER) ). A fost vrajit ca un veritabil Nicu Ceausescu de o Elena Ceausescu. Mi-a aratat insa, in ziua aia scriptul cu mandrie. Un screenshot cu niste cuvinte inteligente gen "#CFFF02212, Trigger, Addscript". Urias. A muncit pentru el. Insa hai sa fim si mai seriosi si sa mai sorbim odata din doza, si sa scuipam samanta Nutline din gura: muriti de foame fara itemu ala de 372? Va rog sa raspundeti cu "Nu", ca sa faceti threadu mai interesant, nu bagati capu-n pamant ca strutu'....ca suntem, citandu-l pe un mare filozof in viata, Puya, "Undeva in Balcani" si e pavaj pe jos. Continuam, continuam...

Citind asa, ca un fel de "Legendele Olimpului" Varianta Freakz, vad ca sar si cei de la Has-Ka-Pe sa zica si ei ceva. Insa o comit intr-un hal teribil, incepand cu ceva random care a postat "HKP e baza si noi suntem peste toti", insa n-avea scris colorat si era un random, asa ca nu l-am bagat in seama. Am vazut insa asta:

Catalepsia wrote:
Clasamentul real:
1. HKP
2. HKP
3. HKP
Pentru ca va dominam la toate capitolele. Si fac propaganda pentru revenirea Gravity pe server, ca sa avem cu cine juca. Amatori.


Cred ca ar fi fost primul topic in care v-as fi luat apararea. M-am razgandit. Guild-urile astea ca ale voastre ma motiveaza sa inchid toate shaormeriile din orasul de unde va intalniti sa suferiti si voi cum am suferit si eu citindu-va aberatiile de-a lungul astora 6 luni. Aveam putin respect pentru tine Qiu, cu bune cu rele. Chiar aveam. L-am pierdut total. Amatori zici? Ati prins si voi glas la al patrulea expansion asa-i? V-ati trezit si voi hopa-tropa-penelopa sa va gasiti. Si bagati si duma de "Amatori". Felicitari, tocmai ti-ai suit o haita de "semi-babuini", trolli, fete, baieti, oameni destepti, GM-i (da, stiu, ma numar si eu la toate categoriile astea, nu tre sa-mi spui) in cap. Tie si guild-ului tau. Dar motivul principal pentru care va urasc e ca mi l-ati luat pe Cobrel, omu' care si spart si treaz era mai amuzant decat filmuletele cu pisici de pe net sau "POPOny Zone" la un loc (da, trebuia sa ma leg si de aia, acuma serios, am tolerat 1 an ponei, but this shit has to stop Padurarule).Also:

Catalepsia wrote:
Timpul de la Deathwish e aproape dublu fata de de al nostru. Cred ca e cam mult, pentru o diferenta de 1% HP. Concluziile le trageti voi ca sunteti baieti mari.

Trag concluzia ca voi chiar v-ati fi dorit first prize. Mai mult decat orice, si asta e un fel de pata pe CV-ul vostru. A stai, ai o pata de sos tzatziky pe CV-ul vostru, lasa ba shaorma putin si asculta-ma. Cu toti "ghild membarii " tai care te-au sustinut aici, va trimit frumos la un control pentru megalomanie. Singurul lucru care mi-a placut pe care l-ai postat si cu asta ai ramas cu ceva respect din partea mea (tu nu tre sa mai ai, sigur n-o sa mai ai dupa postul asta) a fost faza cu Kos. Intr-adevar, merita criticat pentru ca n-a stiut cum sa puna in practica eventul. Dar topic-ul asta s-a rezumat la event, nu la "Suferinta-HKP-fest".

Ca mentiuni speciale:
many90 wrote:
Gravity a fost si va fii mereu NO.1. tu sau alte guilde nu pot sa faca ce a facut gravity......Lich king first kill realm! tu unde erai at? aaa da erai un no name ceea ce esti si acuma...si tu si hkp vom vedea ce va fii cand vor fi bosi de first realm pana at ciocu mic si joc de glezne ca tot pe 2 sunteti si acuma....o sa va obisnuiti cu locul asta stai linistit!

No, you're doing it wrong. Nu poti trolla o persoana cu o gramatica inadecvata. +5 puncte pentru efort totusi.

However, you're doing it right:
x.InMySoul_ wrote:
Nu mi-o lua in nume de rau , dar pe Wotlk unde tineai replicile astea ? Stie toata lumea bine la ce ma refer.

Post-ul asta m-a facut sa rad. Cu pofta. Mare. Te felicit, sa-mi dai un PM ca e noapte, ca e zi, cand ai probleme.


Ca o concluzie, tind sa-i mai felicit pe :
[quote="Nrultimate]Felicitari tuturor guildelor care au participat. Cred ca a fost mai mult de fun eventul, decat de competitie.[/quote]
arggalati12 wrote:
Gg tuturor guildelor .Un event nu asa de reusit ca cele din inainte.Din pacate au fost mici buguri dar asta e .


...si inca 3. Persoane care-si tin cumpatul si n-au nimic de pierdut. Si felicitari celor de la Twinkiez, care nu s-au plans deloc de nimic. Pentru ca probabil si-au dat seama ca a fost un efort consistent, stricat de cateva faze marunte.

PS: Kos, ai facut o greseala ca ai inchis topicul. O sa-l deschid si o sa-l las deschis inca vreo 10-12 ore la sugestii. Nu-ti fa griji, cu bune cu rele, ai incercat sa faci ceva bun, discutam noi mai multe.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Knivez

[The imba Tank]



Status: Offline
(since 02-01-2021 13:00)
Joined: 20 Mar 2010
Posts: 320, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: -232.8
Votes: 20

 
Post Posted: 10-06-2012, 00:54:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Froster wrote:
Quote Sters

knivez wrote:
Cei drept era ceva



DA NEBUN ! MAI ZII ** Copyright Boscodel**




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soulshard

[Creep]



Status: Offline
(since 08-05-2015 19:56)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 877, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 7.4
Votes: 17

     
Post Posted: 10-06-2012, 01:04:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ataaaaaaaaaaat! - L-a secerat grav Cupidon pe Kos. De-asta nu mai pomenea el nimic de Madalina lui -. Si ce val de simpatie si-a atras si aceasta anonima Rocs -. De la 40'ish vizualizari a spart topurile cu peste 400 in doar 2-3 ore -. Puterea reclamei -.


Cat despre event, ma asteptam cu drag la un asa circ. De la Bucibreaker, ma gandeam cat mai dureaza pana mai vad unul -. Asteptarea mi-a fost rasplatita. Eu unul m-am simtit si inca ma simt super in continuare datorita eventului. CHIAR DACA nu am participat in prima linie -. Am savurat toate posturile -. La mai multe -.
Edit: Ce e viata fara putin piper? -


Keep friends close, and enemies guessing.



Last edited by Soulshard on 10-06-2012, 01:05:44; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 10-06-2012, 01:04:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Np l-am deschis eu. Bai nici nu ma asteptam sa iasa fail pentru ca nu am avut cu cine sa il testez cum trebuie. Daca luam 10 oameni iesea drama. 10 Gm nu gasesti on ever, so a trebuit sa fac mai totul singur. Nu pot decat sa ma amuz pe seama dramei pe care o faceti pentru un failevent #10 . Probabil daca as fi avut mai mult timp iesea mai bine...zic eu.

Ma rog, n-am vrut sa imi bat joc de nimeni sau altceva, am vrut doar sa va distrez putin inainte de examene / vacanta etc. In schimb ma asteptam la discutii si suferinte (vezi hkp) , m-am pregatit psihologic , fizic pentru aftermath-ul de dupa event.

Cat despre faza cu rocs. Nici n-are rost sa imi bat capul cu tot ce ati scris in astea 7 pagini. Am luat-o la event chiar inainte sa inceapa pentru ca m-a ajutat. Deci am lasat-o sa se uite. Si i-am dat teleport de acolo ca nu vroiau cei din the betrayers sa inceapa daca era si ea prezenta. Sfarsit de poveste. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 10-06-2012, 01:05:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce am spus imi asum, asta e, n-am putut sa ma abtin cand am vazut acuzatiile de pokemonz. It's just a game, mofos. Insa ce a facut Kos la event e lucru ce denota lipsa unor anumite competente pe care ar trebui sa le ai ca sa te descurci intr-o pozitie de conducere.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Soulshard

[Creep]



Status: Offline
(since 08-05-2015 19:56)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 877, Topics: 83
Location: Romania

Reputation: 7.4
Votes: 17

     
Post Posted: 10-06-2012, 01:07:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum? Acum o dai la intoarsa? Nu l-ai testat cu GM-i? Hai maaa...si pe viitor te astepti sa te creada lumea? -

Keep friends close, and enemies guessing.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zalinda

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-08-2012 22:03)
Joined: 27 Feb 2012
Posts: 48, Topics: 5
Location: Deva

Reputation: 15.8
Votes: 4

 
Post Posted: 10-06-2012, 01:08:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Froster

Am ras cu lacrimi la unele feedback-uri referitor la diverse posturi. Pe bune, fara sarcasm or shit. La altele, nu am fost de acord, nu doar la cel legat de postul meu, au mai fost vreo 2-3, dar nu imi "racesc mainile", ca e tarziu si imi e lene.
Pe scurt, daca ai fi fost un player, ar fi fost unul dintre cele mai geniale posturi ever. Dar esti GM, si, de bine, de rau, in mod logic, nu ti-ar fi permis sa faci asemenea remarci "rautacioase", cand tu ar trebui sa fii cel care "aduce linistea prin avertizari", ca sa citez un "coleg" din Betrayers.
Din acest wall of text, a fost o singura remarca pertinenta, in rest au fost batai de joc, inutile, si fara strop de bun simt^^

LE:Done, Ravenous.



Last edited by Zalinda on 10-06-2012, 01:13:10; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zamo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 31-03-2014 16:02)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 299, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 97.7
Votes: 5

Post Posted: 10-06-2012, 01:08:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:
Ce am spus imi asum, asta e, n-am putut sa ma abtin cand am vazut acuzatiile de pokemonz. It's just a game, mofos. Insa ce a facut Kos la event e lucru ce denota lipsa unor anumite competente pe care ar trebui sa le ai ca sa te descurci intr-o pozitie de conducere.


citez: Gamemasterii sunt mai presus decat playerii din punct de vedere ierarhic, astfel orice tentativa de jignire/nerespectare a spuselor lor se pedepseste dupa cum considera GM-ul in cauza (de la mute de cateva minute pana la ban permanent)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Knivez

[The imba Tank]



Status: Offline
(since 02-01-2021 13:00)
Joined: 20 Mar 2010
Posts: 320, Topics: 31
Location: Romania

Reputation: -232.8
Votes: 20

 
Post Posted: 10-06-2012, 01:09:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gnomes have feelings ce loc au luat ?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-06-2012, 01:09:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu mai dati Quote la ceea ce a scris Froster, de dragul forumului. Atasati mai degraba un link spre postul lui


I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF





Last edited by Ravenous on 10-06-2012, 01:10:42; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Froster

[The doctor is in]



Status: Offline
(since 27-12-2020 22:08)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 2487, Topics: 149
Location: Undevaaa Departeee

Reputation: 1283.5
Votes: 87

   
Post Posted: 10-06-2012, 01:09:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Soulshard wrote:
Cum? Acum o dai la intoarsa? Nu l-ai testat cu GM-i? Hai maaa...si pe viitor te astepti sa te creada lumea? -



Eu l-am testat. Mi-a placut, e un fel de testament al urii mele fata de PvE. Si vad ca a mers, v-ati luat toti wipe.





Last edited by Froster on 10-06-2012, 01:18:50; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 10-06-2012, 01:11:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stii cum sta treaba ma qiu ? Daca va dadeam un try in plus ca nu s-a spawnat mobu ala ieseau vorbe. Daca nu v-am dat, acum voi ma luati pe mn la **** . Ati uitat cum e sa pierdeti sincer
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by k0s, 10 June 2012 00:22



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 27, 28, 29  Next    


The time now is 12-05-2024, 10:55:43
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x